Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Як вибрати ігровий комп’ютер 

Купити комп’ютер для домашнього використання не складно. Продаються готові рішення від багатьох брендів. Основний упор продавці роблять на мінімізацію ціни, відповідно продуктивність таких комп’ютерів не дозволяє грати в сучасні ігри. Для сучасних ігор необхідний ігровий комп’ютер. Не варто думати, що придбання продуктивних запчастин вимагає величезних вкладень. Так, вартість буде вищою, але при правильній компоновці існує можливість придбати ігровий комп’ютер за доступною ціною. Хочу зауважити, що в магазинах є в продажу готові рішення в зборі від іменитих брендів. Ці комп’ютери здатні витягнути будь-які ігри, але часто вони містять багато зайвих компонентів, які не будуть використовуватися покупцем на практиці. Варто розглянути можливість збірки ігрового комп’ютера з окремих компонентів.

Блок живлення

Найважливішим компонентом є не процесор і не відеокарта, як прийнято вважати, а блок живлення, на який магазини не звертають уваги покупця, а продають в комплекті з недорогим, але дуже красивим корпусом. Блок живлення подає напругу на всі пристрої в комп’ютері. Кожен пристрій гарантовано працює тільки при певній напрузі та споживає певну потужність. Блок живлення гарантовано надає пристроям необхідну електроенергію, працюючи в необхідних умовах – дотримується температурний режим, на блок живлення подається потрібне напруження. Купуючи дешеві блоки живлення від маловідомих, або невідомих виробників, покупець ризикує усіма комплектуючими ігрового комп’ютера. Блок живлення потрібно брати від іменитих брендів, рекламами яких рясніють сторінки мережі інтернет, наприклад Corsair, Thermaltake, Seasonic, Zalman та багато інших відомих брендів. Так, такі блоки живлення коштують в декілька разів дорожче дешевих, але вони гарантують 100% працездатність всього, що підключається.

Вони оснащені системами охолодження, захиста від перегріву, короткого замикання та іншими корисними функціями. Можна легко відрізнити якісний блок живлення від неякісного – якщо взяти обидва блоки живлення в руки, дешевий БП має малу вагу. Дорогий блок живлення дуже важкий. Все, що необхідно зробити при покупці фірмового блоку живлення – це вибрати необхідну потужність, згідно встановленого в комп’ютер устаткування. Якщо продавець не в змозі розрахувати правильно потужність, в інтернеті можна знайти інформацію, як це зробити.

Корпус

До корпусу особливих вимог немає, можна взяти будь-який, що сподобався. Але, при наявності коштів, рекомендується звернути увагуна великі, просторі корпуси, які мають додаткову систему вентиляції з можливістю установки додаткових пристроїв, наприклад декількох жорстких дисків або нестандартних, великих відеокарт. Існує формат системного корпусу – АТС, який дозволяє встановлювати в нього материнську плату цього ж формату, що відповідно надає багато додаткових можливостей, включаючи пристойну систему охолодження. До формату корпусу АТС варто придивитися. Також рекомендується звернути увагу на корпуси із нижнім розташуванням блоку живлення. Така конфігурація усуває проблему з розташуванням проводів в корпусі та покращує циркуляцію повітря в корпусі, що відбивається на внутрішній температурі в кращу сторону.

Материнська плата, процесор, оперативна пам’ять

Цю «трійку» компонентів варто розглядати в сукупності. Можна, прочитавши огляди в мережі інтернет, придбати найкращий процесор або відеокарту. Але вони не розкриють свій потенціал максимально ефективно, якщо інший компонент, з перерахованих пристроїв, не здатний працювати так само ефективно. Весь потік даних відбувається між цими пристроями. Відповідно і вибирати їх варто не окремо, а в сукупності. Важливий фактор – частота шини передачі даних. Не варто витрачати гроші на дорогий компонент із максимально можливою частотою шини, якщо інші компоненти не здатні працювати з такою ж частотою. Є два провідних виробника чіпів для процесорів та материнських плат – Intel і AMD. Процесори відрізняються у більшій мірі ціною, ніж продуктивністю в іграх.

Тут покупцеві надається вибір, чому віддати перевагу – більш дорогому Intel або доступному за ціною AMD. Продукти Intel пристойно показують себе в іграх, роботі офісних додатків, відео та графічних редакторах. Процесори AMD не сильно поступаються в продуктивності, але дозволяють добре заощадити. Материнську плату під ігровий комп’ютер варто обирати форм-фактор АТХ. Такі плати оснащені великою кількістю роз’ємів, які дозволяють встановлювати додаткові мультимедіа пристрої та мають прекрасну систему охолодження. Залежно від кількості відеокарт, що купуються, потрібно враховувати можливість монтажу та працездатності декількох відеокарт в системі. Основні виробники відеокарт – nVidia і AMD. Тут, на відміну від процесорів, AMD лідирує, як за ціною, так і за продуктивністю. Існує багато питань до стабільності в роботі карт на процесорах AMD. Але тут покупцеві вирішувати, якій відеокарті віддати перевагу.

Головне, чому потрібно приділити увагу при покупці відеокарти, це «розрядність шини» та «тип пам’яті». Чим цей показник більше, тим краще. Еталонний мінімум: розрядність не менше 256 біт, тип – починаючи з GDDR5. Все, що нижче – це минуле століття. Відеокарта повинна мати цифрові відеовиходи для підключення монітора та інших пристроїв для виведення зображення, якщо в цьому є необхідність. Оперативна пам’ять підбирається по частоті шини материнської плати. Рекомендується купувати плати ОЗП від іменитих брендів, які оснащені радіаторами пасивного охолодження.

Жорсткий диск

Це найслабша ланка в швидкості передачі даних. Рекомендується встановлювати декілька жорстких дисків в ігрові комп’ютери. Один твердотільний SSD для системи та ігор, другий для зберігання особистих даних, в тому числі мультимедіа. Також є можливість створення масивів з однакових жорстких дисків, але така система, крім дорожнечі, має і ряд інших недоліків, пов’язаних із відмовостійкостю.

Система охолодження та периферія

Системі охолодження потрібно приділити особливу увагу, оскільки саме ігри розкривають потенціал всіх компонентів пристроїв, які в свою чергу, при навантаженні, нагріваються. Правильне відведення тепла із корпусу дозволить пристроям працювати без збоїв. Якщо на хороший корпус із посиленою системою охолодження коштів не вистачає, то варто розглянути можливість установки додаткових кулерів в корпус, а також замінити штатну систему охолодження процесора. Існує водяна система охолодження, але вона не прижилася на пострадянському просторі. Якщо у вас є бажання встановити систему водяного охолодження, варто звернутися до експертів в інтернеті. Під периферією розуміються акустичні системи, клавіатура, маніпулятори, оптичні приводи і т.п. Тут покупцеві вирішувати самому, що обирати.

Огляд комплектуючих для ігрового комп’ютера показав, що зібрати ігровий комп’ютер не так складно. Маючи уявлення про вузли комп’ютера, їх взаємодію та характеристики, можна зібрати собі пристойну машину. Всім вдалих покупок!

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.