Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Як уникнути поширених помилок при збірці ПК 

В житті доволі мало речей, які приносять настільки багато задоволення, як збірка свого ПК. Безліч деталей, що з’єднуються воєдино формують один працюючий механізм, і ви є його творцем. Ще краще, коли власна збірка виявилася дешевшою ніж магазинні варіанти у величезних корпусах.

Словосполучення «збірка ПК» звучить лякаюче, чи не так? Однак, наскільки складним це досить просте заняття є насправді? Проте, навіть затяті знавці комп’ютерів можуть допускати помилки. Це зручне керівництво допоможе вам уникнути найбільш поширених помилок при збірці компонентів ПК.

Перед покупкою

Не всі компоненти ПК сумісні один з одним. Найбільш очевидним прикладом є взаємозв’язок між процесором та материнською платою. Наприклад, чіпи Sandy Bridge і Ivy Bridge для другого та третього поколінь Intel потребують материнську плату, сумісну із гніздом LGA 1155, в той час як чіпи Haswell четвертого покоління використовують LGA 1150, а флагманські процесори Extreme Edition потребують дорогі плати 2011 року.

Ви можете шукати комплектуючі самостійно або скористатися зручним сервісом Elmir. На цьому корисному сайт представлені практично всі компоненти ПК, які можна придбати. Також він інформує на зростання або падіння цін на комплектуючі.

Не будьте скнарою при виборі джерела живлення, оскільки вашій збірці може банально не вистачити напруги. У цьому вам допоможе калькулятор споживаної енергії від CoolerMaster. Він допоможе оцінити кількість необхідної енергії для ваших комплектуючих. Якщо ви купуєте відеокарту, яка підключається безпосередньо до джерела живлення через один або декілька шести- або восьмиконтактних роз’ємів, переконайтеся, що у обраного блоку живлення вони є.

Інша поширена помилка – відсутність додаткових «проводів». Не забудьте придбати додаткові кабелі, які можуть вам знадобитися. Наприклад, SATA-кабелі для підключення накопичувачів і відеокарти до материнської плати. Перш за все, перевірте, які шнури поставляються з материнською платою. Візьміть термопасту з високою теплопровідністю. Особисто я віддаю перевагу Thermal Grizzly або Arctic Silver. Якщо ви плануєте встановити процесор, який тільки но придбали в магазині, краще не використовувати термопасту, яка йде в комплекті, тому що шприци з термопастою йдуть в комплекті мають погану якість та низьку теплопровідність, що може доставити деякі незручності. Не забудьте підключити дисковод.

Нарешті, перевірте габарити комплектуючих. Переконайтеся, що всі деталі зможуть поміститися в обраному корпусі. Кулери та флагманські відеокарти займають більше місця, ніж ви можете собі уявити. Навіть відеокарти середнього рівня насилу поміщаються в деякі корпуси.

Перш ніж збирати

При розпаковуванні комплектуючих обов’язково стежте за кількістю гвинтиків таі кабелів, які входять в комплект. Всі складові частини ПК кріпдяться гвинтами, які не завжди співпадають. Будьте уважні!

Дотримуватись простих інструкцій по установці необхідно навіть якщо це ваша сота збірка. Побудова ПК – це складний, методичний процес, тому єдиний пропущений крок на ранньому етапі може зіграти злий жарт трохи пізніше.

Підготовка материнської плати

Прийшов час засукати рукава. Перш ніж встановлювати свій перший компонент або зробити що-небудь ще, візьміть панель введення / виводу вашої материнської плати і кришку для портів на задній панелі ПК та вставте їх. Якщо ви забудете встановити панель введення / виводу, вам доведеться витягнути материнську плату, а для того що б поставити її на своє законне місце вам доведеться серйозно попітніти. Кажу з особистого досвіду, не варто поспішати.

Що стосується основних компонентів, то варто розуміти, що процесор – це серце вашого ПК. Краще встановити його першим. Процесор підключається досить просто, перед його установкою переконайтеся, що сам процесор і сокет не мають дефектів. Будьте гранично уважні.

Після встановлення процесора, наступним кроком буде встановлення процесорного кулера. Якщо ви використовуєте окремо придбаний кулер, а не той, що йде в комплекті, спочатку краще встановити оперативну пам’ять. Великий кулер може утруднити установку RAM в слоти пам’яті.

Найпоширеніша помилка при установці ОЗП – це ігнорування сумісності. Чи підтримує ваша материнська плата дво-, чотири- або триканальні конфігурації пам’яті? Розміщувати жорсткий диск потрібно в правильному слоті, призначеному виробником. Якщо не виконати все правильно, система зможе працювати тільки з одноканальної конфігурацією, що призведе до зниження її продуктивності.  

ОЗП на місці? Прийшов час встановити систему охолодження

На тепловий радіатор, який розташований над процесором, нанесений тонкий шар термопасти для відводу тепла. Деякі кулери, включаючи моделі AMD і Intel, поставляються із термопастою в комплекті. Більшість систем охолодження вимагають застосування тільки тієї термопасти, яка поставляється в комплекті.

Якщо нанести занадто багато або мало термопасти, це може привести до нагрівання по лінії. Для досягнення найкращих результатів нанесіть приблизно міліметровий шар пасти в центрі ЦП і розітріть. Не забудьте прибрати пакувальний пластик від радіатора процесора!

В тому випадку, коли ви використовуєте систему охолодження радіатора конструкціх типу «вежа», обов’язково встановіть вентилятори кулера на витяжні вентилятори, які знаходяться позаду або зверху корпусу. Ви ж не хочете, щоб все гаряче повітря потрапляло всередину корпусу, або, що ще гірше, прямо на вашу дорогу відеокарту.

З’єднуємо воєдино

Прийшов час помістити материнську плату в корпус. В корпусі ПК повинні бути латунні стійки для кріплення материнської плати, призначені для захисту від її зіткнення із корпусом. Це запобігаю перегріву. Забувши про них, включивши живлення, можна «підсмажити» декілька компонентів вашого ПК, тому перевірте ще раз, до чого прикручена материнська плата. Затягніть стійки щільно, але не перестарайтеся, оскілький латунь – це крихкий метал. Ще раз виконайте вказівки, зазначені у керівництві. Кількість стійок вставлених в корпус, має збігатися із кількістю монтажних отворів.

Залишилося всього нічого

Єдина серйозна помилка, яку можна зробити на цьому етапі – встановити відеокарту в неправильному слоті PCI Express. Хоча багато материнських плат мають декілька фізичних слотів PCI-E x16, деякі з них пропонують лише можливості PCI-E x8. Завжди встановлюйте графічний процесор в гніздо, найбільш близьке до процесора, щоб забезпечити максимальну продуктивність. Вивчіть керівництво до материнської плати, щоб уникнути проблем при використанні інших слотів PCI-E, якщо ви встановлюєте декілька відеокарт.

Ще одна найпоширеніша помилка – це невірне розташування кабелів. Порожній корпус не тільки виглядає чудово, але і забезпечує кращий повітряний потік. Це найважливіший аспект з точки зору пасивного охолодження. Подумайте над тим, як слід направити SATA-кабелі, кабелі живлення та інші сполуки під час установки. Постарайтеся укласти максимальну кількість проводів за лотком для материнської плати. Пам’ятайте, що гумові хомути – ваші друзі!

Заключна порада. Не забудьте підключити всі шнури. Якщо хоча б один кабель не буде підключений, зібраний комп’ютер не завантажиться.

Після того як ви встановили всі компоненти, переконайтеся, що все підключено вірно і шнури не «бовтаються» просто так. Якщо ви в чомусь сумніваєтеся, уважно прочитайте керівництво, що йде в комплекті із компонентом. Найголовніше: не забудьте підключити материнську плату та відеокарту до джерела живлення!

Дотримуючись наведених вище порад, ви уникнете поширених помилок, що виникають при складанні ПК.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.