Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Проектори

Огляд проектора Xgimi Horizon Pro 4K: більше функцій за менші гроші 

Підтримка сервісу Android TV

8.0
Балів

Переваги

 • Відмінна якість зображення
 • Підтримка служби Android TV
 • Можливість використання в якості динаміка Bluetooth
 • Відсутність реклами

Недоліки

 • Сервіс Netflix офіційно не підтримується
 • Оптимальна якість відео досягається тільки в повній темряві
 • Видима тінь при проектуванні під гострим кутом
 • Громіздкі габарити у порівнянні з іншими портативними проекторами
 • Немає кришки об'єктива

Остаточний вердикт

1699 $ - достатньо висока ціна для будь-якого мультимедіа пристрою. Тому, перед тим, як купувати новий проектор Xgimi Horizon Pro, рекомендую поміркувати над тим, з якою метою ви збираєтеся його використовувати. Разом з тим, з точки зору вартості це далеко не найгірша пропозиція. Особливо якщо врахувати, що вартість 4K-проекторів Wirecutter наближається до позначки 3000 $. При цьому, Horizon Pro коштує на 100 $ менше, ніж бюджетний 4K-проектор The Verge, який суттєво поступається за портативністю та універсальністю. Важливо відзначити, що проектори, які компанія Xgimi поставляє на світовий ринок у 2021 році, це небо і земля в порівнянні з тим, що вони пропонували на зорі свого існування (в 2016 році). Якщо ви володієте необхідним бюджетом і у вас в розпорядженні є темна кімната для перегляду фільмів, проектор Horizon Pro вас точно не розчарує.

Представлений універсальний розумний проектор не тільки відрізняється стильним дизайном, але також дозволяє відтворювати відео контент в форматах 4K і HDR та підтримує сервіс Android TV. Крім того, Xgimi Horizon Pro оснащений двома динаміками Harman Kardon потужністю 8 Вт. Незважаючи на компактні розміри, динаміки відтворюють звук пристойної якості. Додатковими бонусами є яскравий світлодіодний випромінювач, вбудований модуль Wi-Fi та система автоматичного виявлення перешкод при визначенні місця проектування зображення. В результаті вийшов 300-дюймовий дисплей, який можна використовувати у будь-якому місці, де є розетка та рівна поверхня . Крім цього, проектор може функціонувати як Bluetooth-динамік.

Я ніколи не був шанувальником розумних телевізорів. На ринку представлена велика кількість компактних пристроїв для транслювання відео. Вони не займають занадто багато місця і не псують інтер’єр приміщення. Сховати проектор, що стоїть на полиці або на журнальному столі, практично неможливо. Автономність є найважливішим критерієм при виборі проектора. Компактні габарити моделі Xgimi Horizon Pro (розміри – 208,4 x 218,4 x 136,2 мм , вага – 2,9 кг) роблять його відмінним варіантом для домашніх вечірок. Відсутність нав’язливої реклами у наш час також є важливою перевагою.

Коротко про головне

Я тестував проектор Xgimi Horizon Pro вартістю 1699 $ протягом декількох тижнів, використовуючи його для перегляду потокового відео на платформах Disney Plus, YouTube, Apple TV Plus, Amazon Prime Video, Plex і HBO Max. Зазначу, що в магазині Google Play представлені й інші платформи для перегляду відео. Помітним недоліком є відсутність підтримки сервісу Netflix. Незважаючи на те, що мені вдалося встановити цей додаток, вдавшись до хитрого обхідного шляху, більшість користувачів не захочуть або не зможуть цього зробити. З огляду на те, що сервіс Netflix використовують більше 200 мільйонів людей по всьому світу, відсутність його офіційної підтримки – це істотний недолік, про який варто згадати у вступній частині даного огляду

Xgimi Horizon Pro

Оцінка – 8

Ціна – 1699 $

Історія бренду

Компанія Xgimi була заснована в 2014 році в КНР. Її розробки дебютували на ринках західних країн у 2016 році . Реліз перших проекторів відбувся в рамках програми Indiegogo з просування популярних китайських брендів на світовий ринок. З тих пір компанії вдалося зібрані доволі велику базу відданих шанувальників своїх розумних проекторів. Їх підкуповує стильний дизайн, пристойний набір характеристик та доступні ціни. Якщо модель Z4 Aurora, протестована мною у 2016 році, являла собою пробну (досить «сиру») розробку, то новий флагманський проектор Horizon Pro – це кульмінація зусиль інженерів Xgimi.

По-перше, зазначу, що інтегрована система штучного інтелекту значно спрощує процес налаштування. Все, що потрібно зробити, щоб почати перегляд, це включити сам проектор та направити його об’єктив на стіну або на екран проектора. Просторові алгоритми розробки Xgimi виявлять всі перешкоди та розраховують оптимальний розмір, орієнтацію та яскравість відтвореного зображення. Процес виявлення при першому використанні займає менше 15 секунд. Автоматична адаптація екрану іноді працює просто чудово. Зазначу, що процес налаштування більшості інших проекторів потребує великої кількості зусиль та часу.

За результатами тестування

В процесі тестування пристрій без проблем виявляв зазор у стіні моєї вітальні над телевізором, але тільки у тих випадках, коли проектор був встановлений на штатив. Мені довелося налаштовувати трапецеїдальні спотворення вручну, щоб отримати максимально широкоформатне зображення. Система працює набагато краще, коли зображення виводиться на спеціальний екран проектора. У цьому випадку, вона швидко знаходить поверхню та акуратно вирівнює проектоване зображення відповідно до попередньо визначених меж.

На щастя, модель Horizon Pro перемикається в ручний режим налаштування трапецеїдального спотворення після кожної невдалої спроби автоматичного регулювання . Це дозволяє позиціонувати екран на власний розсуд, навіть під доволі екстремальним кутом. Проектор Horizon Pro здатний вирівнювати зображення при нахилі до 45 градусів з корекцією трапецеїдальних спотворень ± 40 градусів по горизонтальній та вертикальній осях.

Важливо мати на увазі, що при екстремальних кутах проектування на виведеному на поверхню зображенні з’являються довгасті світлі тіні. Це неприємний побічний ефект , що виникає через те, що DLP-модуль Horizon Pro проектує «чорні пікселі» на стіну, на якій відображається відео. Наявність цих тіней може викликати дискомфорт при перегляді темних сцен у темних приміщеннях. У зв’язку з цим, рекомендую встановлювати мінімально допустимий рівень корекції трапецеїдальних спотворень. Використання екрану проектора у поєднанні з товстої рамкою чорного кольору допоможе звести до мінімуму цей дратівливий ефект.

Дизайн і базові функції

Пульт дистанційного управління Xgimi, виконаний з матового алюмінію, доставляє приємні відчуття при управлінні пристроєм. Його дизайн за привабливістю цілком відповідає рівню комфорту. В ньому реалізований мінімальний набір елементів управління, але у мене не виникало відчуття, що якоїсь кнопки не вистачає. У верхній частині розташований вбудований мікрофон, кнопки живлення, кнопка меню налаштувань і спеціальна кнопка для виклику помічника Google Assistant. Під хрестовиною розташовані кнопки повернення, відкриття головного меню, а також кнопки регулювання гучності та фокусування.

На відміну від попередніх моделей проекторів Xgimi, пульт ДУ Horizon Pro не дозволяє управляти екранним покажчиком. Це може здатися важливим недоліком для певної кількості користувачів, але особисто я спокійно обходжуся без цієї функції . Також, на відміну від моделей минулих років, цей пульт не можна заряджати. Він живиться від двох батарейок типу AAA, і я вважаю це зміною у кращій бік. Зручно те, що кнопка налаштувань дозволяє переміщати меню швидких налаштувань по периметру зображення, що забезпечує можливість легко і швидко переключати режими відео і аудіо.

Про якість картинки

Яскравість, яка вимірюється в люменах ANSI, є одним з ключових параметрів при виборі проектора. Особливо у тому випадку, якщо пристрій підтримує формат 4K (3840 x 2160) HDR. Заявлена виробником яскравість проектора Horizon Pro – 2200 люмен. Це досить високий показник, особливо для портативного DLP-пр оектора. Однак, рівень яскравості як і раніше доволі далекий від більшості РК і OLED-телевізорів. Як то кажуть, все пізнається в порівнянні.

У мене в будинку немає затемнених жалюзі. Це означає, що дивитися відео з використанням проектора Horizon Pro до полудня практично неможливо. У денний час, навіть при закритих жалюзі, для досягнення оптимальної якості зображення необхідно встановити режим максимальної яскравості, а діагональ проекції обмежити 60 дюймами . Особисто я віддаю перевагу використанню 55-дюймового OLED-дисплея LG для перегляду відео у денний час.

Разом із тим, в темних кімнатах проектор Horizon Pro розкриває свої справжні можливості. В подібних умовах яскравість 2200 люмен забезпечує достатній рівень контрастності для перегляду відеоконтента 4K HDR. Дивлячись захоплюючий трилер вночі, я навіть згадав ті хвилюючі відчуття, які я відчував, дивлячись фільми на гігантських екранах кінотеатрів. За результатами тестування також хочу відзначити, що проектор Horizon Pro впевнено впорався із відтворенням відео у форматах 1080p і 720p.

Режими оптимізації налаштувань

В моделі Horizon Pro реалізовані чотири основних режими оптимізації зображення. Режим «Кіно» за замовчуванням передбачає використання технології компенсації руху MEMC 60 Гц, яку я відразу ж відключив. Режим «Футбол» призначений для перегляду трансляцій матчів в динамічних видах спорту. Режим «Офіс» оптимізований для проведення відеопрезентацій, а режим «Гра» дозволяє зменшити затримку в процесі гри на консолях, які підключаються до проектора через два вхідних роз’єми HDMI .

Також, присутній користувацький режим, який дозволяє окремо відрегулювати кожний параметр зображення. Я не помітив відчутної різниці між режимами «Кіно» та «Спорт», тому більшу частину періоду тестування я використовував проектор в режимі «Кіно». Крім того, присутній параметр «загальна яскравість», котрий автоматично регулюється за допомогою вбудованого датчика освітленості. Особисто я проігнорував дану функцію та дивився відео у режимі максимальної яскравості .

Якщо говорити про ігровий режимі, то варто відзначити, що проектор Xgimi Horizon Pro не підійде для більшості сучасних популярних ігор. Справа в тому, що затримка сигналу на в ході знаходиться на рівні 35 мс. Нагадаю, що платформа Rtings вважає прийнятним для повноцінної гри показник затримки 25 мс. Крім того, порти HDMI (версія 2.0) не дозволять скористатися перевагами геймерських функцій, доступних в стандарті HDMI 2.1. Наприклад, підтримка змінної частоти оновлення. Однак, пропонованих характеристик проектора буде більш ніж достатньо, якщо ви хочете пограти в аркадну гру Mario Kart на приставці Nintendo Switch.

Підтримка сервісів потокового відео

Співробітники компанії Xgimi повідомили, що очікувати впровадження офіційної підтримки платформи Netflix найближчим часом не варто. Разом з тим, радує те, що була реалізована підтримка додатку Disney Plus. За словами представника Xgimi, для забезпечення підтримки Netflix, компанії необхідно пройти тривалу процедуру сертифікації. Передбачається, що цей процес триватиме не менше року. Таким чином, для того, щоб використовувати останню версію Netflix, мені довелося встановити магазин Aptoide TV.

Це тягне за собою занепокоєння з приводу проникнення у систему великої кількості шкідливих програм. Зазначу, що представлений проектор дозволяє транслювати контент Netflix за допомогою смартфону або планшета завдяки вбудованій функції Chromecast Horizon Pro. Для більшості користувачів це буде більш безпечним і зручним рішенням.

Якість аудіо

Якість звуку, відтворюваного проектором Horizon Pro можна назвати цілком пристойною. При цьому, необхідно враховувати, на що в принципі здатні динаміки компактних відеопроекторів. Наприклад, динаміки Harman Kardon потужністю 8 Вт, на мою думку, відтворюють більш насичену звукову картину у порівнянні з Jawbone Big Jambox (4 Вт) . Очевидно, що динаміки Horizon Pro за якістю звучання не в змозі конкурувати з домашніми кінотеатрами. Так чи інакше, якість аудіо цілком прийнятня. Це позбавляє від необхідності використовувати зовнішні динаміки під час відеопрезентацій. Відключивши світлодіодний випромінювач, ви можете використовувати проектор Horizon Pro в якості Bluetooth- динаміка. У процесі написання даного огляду я часто використовував даний пристрій саме таким чином.

У представленій моделі доступні три попередньо встановлені режими звуку: «Кіно», «Музика» та «Спорт». Якість звучання також можна покращити, налаштувавши гучність і баланс аудіо. Режим DTS Studio дозволяє відтворювати об’ємний звук із великою кількістю низьких частот . У зв’язку з тим, що інші режим та налаштування роблять аудіо більш глибоким або гучним (із чутним шипінням), я вважав за краще використовувати режим «Кіно» з включеними функціями DTS Studio і Volume Balance. В процесі тестування проектора Horizon Pro я дивився на ньому серіали і фільми, футбольні матчі та інші змагання, а також слухав музику по Bluetooth. Хоча мені й сподобався режим «Спорт» (при відключених DTS і Volume Balance), але загальна звукова картина змінюється не дуже істотно, тому постійно перемикати режими аудіо я не бачу сенсу.

Інші цікаві спостереження

 • Проектор Horizon Pro працює на базі платформи Android TV 10.0, яку багато користувачів вважаю більш гнучкою, ніж Google TV
 • У даній моделі відсутня кришка об’єктива, що може викликати занепокоєння при транспортуванні.
 • На включення та завантаження пристрою йде приблизно 45 секунд
 • Horizon Pro виходить з режиму очікування менш ніж за п’ять секунд
 • Система охолодження влаштована таким чином, що в повітря всмоктується спереду та виходить через отвір на задній панелі. У зв’язку з цим, люди, які знаходяться поруч з проектором можуть відчувати дискомфорт
 • У верхній частині пристрою знаходяться чотири фізичні елемента управління: кнопка вмикання / вимикання, кнопка відтворення / паузи, а також два регулятора гучності
 • У цьому проекторі відсутня підтримка нового стандарта Wi-Fi 6, проте, у мене не виникло проблем з передачею відеоконтента 4K HDR при підключенні до найближчої точки доступу із частотою 5 ГГц
 • Автоматичну корекцію трапецеїдальних спотворень можна активувати в будь-який момент, коли проектор виявляє рух
 • Проектор працює досить тихо (рівень шуму – 30 дБ ), проте, якщо знаходитися в безпосередній близькості від нього, то шум буде відчутним

Висновки

1699 $ – достатньо висока ціна для будь-якого мультимедіа пристрою. Тому, перед тим, як купувати новий проектор Xgimi Horizon Pro, рекомендую поміркувати над тим, з якою метою ви збираєтеся його використовувати. Разом з тим, з точки зору вартості це далеко не найгірша пропозиція. Особливо якщо врахувати, що вартість 4K-проекторів Wirecutter наближається до позначки 3000 $. При цьому, Horizon Pro коштує на 100 $ менше, ніж бюджетний 4K-проектор The Verge, який суттєво поступається за портативністю та універсальністю.

Важливо відзначити, що проектори, які компанія Xgimi поставляє на світовий ринок у 2021 році, це небо і земля в порівнянні з тим, що вони пропонували на зорі свого існування (в 2016 році). Якщо ви володієте необхідним бюджетом і у вас в розпорядженні є темна кімната для перегляду фільмів, проектор Horizon Pro вас точно не розчарує.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.