Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Фільми

Огляд Vanquish: амбітний бойовик-трилер, який не «чіпляє» ні секунди 

Незважаючи на те, що фільм наповнений приголомшливими візуальними ефектами і звуковим оформленням, його сюжетна лінія здається дуже нудною.

2.5
Балів

Metacritic
2.5
Оцінка користвувачів
1
IMDb
2.5
КиноПоиск
2.5

Джордж Галло продемонстрував свою витончену майстерність у написанні цікавих сценаріїв в своїх попередніх роботах, таких як «Встигнути до опівночі» (Midnight Run), «29-я вулиця» (29th Street) і «Погані хлопці» (Bad Boys). Новий проект Галло в жанрі бойовиків-трилерів, фільм «Янгол помсти» занурює глядачів у вир здивованої туги. У головних ролях знялися Морган Фріман та Рубі Роуз (Batwoman).

Сюжет фільму обертається навколо похмурої історії про відставного поліцейського, який відмиває великі суми зароблених ним грошей за допомогою незаконних фінансових операцій. Незважаючи на те, що фільм наповнений приголомшливими візуальними ефектами і звуковим оформленням, його сюжетна лінія здається неймовірно нудною.

Янгол помсти
(Vanquish)

  • Дата прем’єри: 6 травня 2021 року (Україна)
  • Режисер: Джордж Галло
  • Жанр: Бойовик / Триллер
  • Рейтинг: R
  • Тривалість: 96 хв.
  • Збори: –
  • Бюджет: –

Детальніше про сюжет

У кіноіндустрії вступні титри часто використовуються для позначення ключових моментів сюжету і загальної тематики фільму. Якщо вам потрібен наочний приклад, почитайте титри в трилері Альфреда Хічкока 1958 року «Запаморочення». Творці фільму «Янгол помсти» намагаються досягти схожого ефекту за рахунок ретельно продуманої добірки газетних статей, що описують героїчну кар’єру Деймона (Фрімена) в правоохоронних органах. Однак, вступна частина здається занадто довгою і навіть виснажливою. Ймовірно, через те, що її зміст не впливає на розвиток подій в кінокартині. Тепер Деймон на пенсії і прикутий до інвалідного візка в результаті вогнепальних поранень, отриманих у перестрілці з бандитами. Він проводить свої дні в розкішному особняку. Про нього постійно піклуються Вікторія (Роуз) та її дочка Лілі (Джуджу Джорні Бренер). Відносини Вікторії і Деймона здаються зворушливими, оскільки саме він дав Вікторії можливість почати життя з нуля заради своєї дочки. У минулому, живучи в Росії, вона була наркокур’єром.

Згодом з’ясувалося, що Деймон не є чесним і порядним поліцейським, як здавалося на перший погляд. І взагалі поліція в цьому фільмі показана як малоефективна і корумпована структура. Виявилося, що Деймон пов’язаний з наркодилерами. Одного разу, він зіткнувся з однією проблемою. Йому потрібно було забрати великі суми готівки у своїх компаньйонів. Провал цієї місії привів би до погіршення відносин із Вікторією. Йому вдалося умовити її відправитися в небезпечну подорож за грошима. У свою чергу, Деймон гарантував безпеку її доньки.

“Критичні стріли”

Хоча сама передісторія здається досить цікавою, її втілення не витримує критики. За сюжетом у Деймона відсутні будь-які мотиви для здійснення злочинних дій. Зневірившись врятувати свою дочку, Вікторія погоджується на умови Деймона. За одну ніч, ризикуючи своїм життям, вона змушена відвідати п’ять небезпечних місць, де переховуються великі мафіозі. Хоча Роуз в багатьох сценах постає в образі грізного кур’єра / вбивці, її дії здаються плоскими та часто позбавленими сенсу. У мене не виникло бажання співпереживати їй в її скрутному становищі. Постійно переслідувана примарами свого минулого, Вікторія відкриває вогонь практично в кожен фургон, що зустрічається у неї на шляху. Її не покидає відчуття, що хтось хоче їй помститися.

Цього разу роль Фрімена не відповідає привабливому солідному образу актора-ветерана, який був присутній у фільмах Se7en ( «Сім») і Million Dollar Baby ( «Крихітка на мільйон»). Протягом більшої частини фільму Фрімен виступає в ролі провідника Вікторії в її небезпечних пригодах. Нудні діалоги ніяк не доповнюють і без того тьмяну сюжетну лінію. Фільм «Янгол помсти» через нелогічну послідовность подій ставить перед глядачем безліч питань, на які від так і не отримає відповіді. Наприклад, чи завжди Деймон брав участь в незаконних операціях або був змушений зробити це з певних причин? Чому практично всі персонажі у фільмі беруть участь в сумнівних заходах? Як так вийшло, що саме Деймон виявився в центрі цих махінацій?

В якості вердикту

Також, неясно чому Деймон вирішив фінансово підтримувати Вікторію, коли вона умовно-достроково звільнилася з в’язниці, і найняв її як наглядача. На жодне з цих доволі логічних запитань у фільмі не дається переконливих відповідей. У фінальній сцені присутні сумні сльози. Все це виглядає жалюгідною спробою хоч якось зробити розв’язку сюжету наповненою змістом. Другорядні персонажі фільму, в тому числі Агент Манро (Патрік Малдун), з’являються у випадковому порядку та діють із незрозумілими мотивами. У підсумку, ніякі яскраві візуальні ефекти і зоряний акторський склад не зможуть врятувати фільм «Янгол помсти» від неминучого провалу. Ця кінокартина рясніє нудними сценами та невідповідностями в сюжетній лінії, а гру акторів можна назвати досить посередньою.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.