Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Термостат від GLAS на базі Cortana не настільки “розумний”, як здається 

В старт-термостаті GLAS відсутні певні ключові функції

6.5
Балів

Переваги

  • Приголомшливий зовнішній вигляд
  • Великий та зручний для читання дисплей
  • Вимірювання якості повітря в приміщенні

Недоліки

  • Висока ціна
  • Відсутність підтримки віддалених сенсорних датчиків
  • Повільний додаток і загальні проблеми в експлуатації

Остаточний вердикт

Оскільки це перша модель GLAS, можна сподіватися, що Johnson Controls з часом будуть виправляти помилки та додавати нові функції. Проте, якщо відволіктися від недоліків, вже сьогодні термостат GLAS має дійсно стильний дизайн. Дуже хочеться, щоб внутрішня "начинка" була настільки ж ретельно опрацьована, як його зовнішній вигляд.

Ризикну припустити, що ви періодично замислюєтеся про те, яким повинен бути термостат для вашої оселі. Навіть якщо ви вже маєте сучасний “розумний” термостат він, скоріше за все, схожий на якийсь пристрій з минулого. Навряд чи він виглядає привабливо та радує око.

Розумний пристрій від GLAS, розроблений компанією Johnson Controls, відрізняється від аналогів. Він коштує 319 $ і насправді красиво виглядає. Можна навіть сказати, що подібних термостатів ви не бачили раніше. Його 5,9-дюймовий, напівпрозорий, сенсорний OLED екран практично непомітний, коли ви з цим не взаємодієте. Також, він надає більше інформації про клімат в приміщенні, ніж Nest або Ecobee. І, як я вже говорив, все це виглядає дійсно круто.

Johnson Controls GLAS

Оцінка – 6,5

Ціна – від 319 $

Johnson Controls одними з перших вмонтували голосовий помічник Microsoft Cortana в свій пристрій. Як і в Ecobee 4 з помічником Amazon Alexa, ви можете керувати термостатом за допомогою голосових команд з будь-якого кутку кімнати. За голосової системи можна регулювати температуру, управляти іншими смарт-гаджетами та отримувати корисну інформацію, наприклад, дані про погоду або новини. Термостат GLAS також підтримує управління за допомогою Alexa та Google Assistant, але для цього потрібно додатково купити Echo або Google Home. Cortana – єдиний вбудований помічник в даній моделі.

На жаль, GLAS не настільки функціональний, як пристрої від конкурентів. Він впевнено виконує основні функції “розумних” термостатів, володіє унікальною функцією визначення якості повітря, але в інших аспектах він суттєво поступається аналогам. Це особли сильно відчувається, коли ви, знаходячись далеко від дому, намагаєтеся скористатися додатком для управління пристроєм. В принципі, єдине, що дійсно виправдовує вартість термостату GLAS – його зовнішній вигляд. Також, це єдина перевага даної моделі перед Nest або Ecobee.

Установка GLAS доволі стандартна і мало чим відрізняється від інших термостатів. Процес встановлення може бути більш складним тільки в тому випадку, якщо у вас вдома є система HVAC. Якщо ж у вас проста, одноступенева система опалення, то потрібно буде лише зафіксувати пристрій і підключити дроти. Система виконає автосканування, щоб дізнатися, який тип системи використовується у вашій оселі. Відзначу, що ви можете виправити будь-яку неточність вручну. Наприклад, я вказав два конкретних кабелі, які система не виявила автоматично.

Втім, монтаж GLAS вимагає більше зусиль, ніж у інших термостатів. Оскільки дроти підключаються в нижній частині пристрою, а не посередині, вам потрібно буде зробити більше отворів та обробки з гіпсокартону. Модель GLAS дійсно має велику задню панель, яка закрила всі дірки, зроблені для моїх попередніх термостатів. Хотілося б, щоб Johnson Controls оснастили свій пристрій вбудованим рівнем, який присутній в моделях Nest і Ecobee. Це значно прискорює процес монтажу та встановлення.

Напівпрозорий сенсорний OLED дисплей є відмінною рисою GLAS. Він зроблений по-справжньому якісно. Хоча він має набагато меншу роздільну здатність, ніж сучасні смартфони (лише 480 х 272 пікселів), він яскравий та зручний для використання. Також приємно дивує, що він не покривається відбитками пальців навіть при тривалому використанні.

Недоліком дисплея є те, що він досить швидко відключається і не вимикається, коли ви не стоїте прямо перед ним. На відміну від Ecobee і Nest, ви не зможете прочитати інформацію на екрані GLAS з будь-якої точки приміщення. Для цього вам буде потрібно буде постійно підходити впритул до пристрою. Він буде працювати лише коли ви знаходитесь поряд із ним. Це дуже сильно заважає в просторих приміщеннях, де термостат прекрасно видно, але на екрані немає ніякої інформації.

GLAS оснащений датчиками на передній панелі, які вимірюють температуру, якість повітря, а також розпізнають, чи є хто-небудь в приміщенні. На відміну від Nest та Ecobee, цей термостат не підтримує віддалені датчики, тому він здатен вимірювати температуру тільки в одному місці. Це ускладнює контроль температури в будинках, де є більш теплі або холодні області. Це також означає, що GLAS може відстежувати тільки одну точку активності в будинку. Якщо ви не будете проходити поруч з термостатом протягом певного періоду часу, він різко перемикнеться в інший режим.

Я тестував GLAS в своєму будинку протягом тижня. Декілька разів він помилково визначав, що вдома нікого немає. Він відключив систему кондиціювання, хоча в різних кімнатах будинку постійно знаходилися люди. Як і в пристроях конкурентів, в GLAS можна задати свій звичний розпорядок дня. Ви можете повідомити термостату, о якій годині ви прокидаєтеся, лягайте спати, йдете на роботу або в школу. Оскільки він не дуже вправно вивчає ці шаблони автоматично, вам, скоріше за все, доведеться коригувати їх під себе в ручному режимі. Така “розумна” функція нічим не відрізняється від інших пересічних термостатів.

Однак, здатність пристрою вимірювати якість повітря в приміщенні – це унікальна функція. Його датчики можуть оцінювати рівень летких органічних сполук (ЛОС) і вуглекислого газу в повітрі, а також його вологість. Пристрій GLAS дає оцінку якості повітря вашого будинку на основі цих трьох чинників. Якщо якість погана, то пристрій порадить встановити або включити вентиляцію для кращої циркуляції повітря. Проте, він не може запускати вентилятори автоматично, що ви могли би очікувати від “розумного” термостата. Я запрограмував його на запуск вентиляторів протягом 15 хвилин кожної години, що також можна зробити в останніх моделях від Nest і Ecobee.

Це була не єдина помилка системи, яка трапилася під час тестування. GLAS відключався від мережі Wi-Fi багато разів, вимагаючи, щоб я повторно встановив з’єднання вручну. Мобільний додаток, який працює тільки на Android і iOS та не має веб-інтерфейсу, імітує схему управління термостатом і пропонує стандартний набір функцій. Однак, до нього дуже складно підключитися, навіть коли я був удома в межах своєї Wi-Fi мережі.

Ці проблеми ускладнюють використання термостата GLAS. Відмічу, що розумні системи від Nest і Ecobee працюють набагато справніше. Окрім цього, дана модель не підтримує віддалену сенсорну панель, хоча Johnson Controls обіцяють, що вона з’явиться в майбутніх ітераціях. Втім, коли це відбудеться – поки що невідомо. В термостаті також немає автоматичних функцій, проте коштує він набагато дорожче, ніж пристрої конкурентів. Всі ці фактори роблять GLAS доволі марним термостатом.

Більшість вказаних недоліків були присутні в перших версіях Nest і Ecobee. Наприклад, термостати Nest отримали можливість дистанційного керування тільки в поточному році. Оскільки це перша модель GLAS, можна сподіватися, що Johnson Controls з часом будуть виправляти помилки та додавати нові функції.

Проте, якщо відволіктися від недоліків, вже сьогодні термостат GLAS має дійсно стильний дизайн. Дуже хочеться, щоб внутрішня “начинка” була настільки ж ретельно опрацьована, як його зовнішній вигляд.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.