Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Камери

Огляд Sony Alpha 1: висока якість за високу ціну 

Поєднання корисних функцій

8.0
Балів

Переваги

  • Датчик із широким динамічним діапазоном
  • Система автофокусу працює відмінно
  • В режимі серійної зйомки можна знімати 30 зображень в секунду
  • Чіткий і швидкий видошукач
  • Зрозуміле та зручне управління
  • Дозволяє знімати відео 8К без перегріву

Недоліки

  • Система меню як і раніше заплутана
  • Час автономної роботи менше, ніж у інших моделей Alpha
  • Дуже висока вартість
Дизайн та корпус
8
Фото
9
Відео
9
4К відео
8
Full HD відео
9
Порти та зв'язок
8

Остаточний вердикт

Представлений фотоапарат - необхідний інструмент для професіоналів, які надають перевагу камерам бренду Sony . Це універсальний пристрій без істотних недоліків . Простим обивателям рекомендую придбати декілька додаткових об'єктивів або вибрати більш бюджетну модель, яка буде відповідати вашим потребам . Проте, мені дуже хотілося бути мати фотокамеру Alpha 1 у своєму розпорядженні, коли переді мною знову стоятиме завдання сфотографувати професійного велосипедиста.

Зізнаюся, я відчував себе не в своїй тарілці, намагаючись сфотографувати Террі Барентсена, професійного велосипедиста та ютуб-блогера. Я ніколи раніше не знімав велосипедистів, тим більше настільки швидких, як Террі. Однак, нова флагманська камера Sony Alpha 1 (A1) вартістю 6499 $ дозволяє знімати об’єкти, які рухаються з високою швидкістю настільки ж легко, як, квіти, що ростуть на підвіконні .

Фотоапарат Alpha 1 оснащений 50,1-мегапіксельним багатошаровим CMOS-датчиком, OLED-видошукачем із частотою оновлення 240 кадрів в секунду та системою синхронізації спалаху із механічним затвором (до 1/400 секунди). При цьому, корпус пристрою за своїми габаритами не сильно відрізняється від будь-якої іншої повнокадрової бездзеркальної камери виробництва Sony. Нова модель дозволяє знімати відео 8K зі швидкістю до 30 fps, а також знімати 50-мегапіксельні зображення із частотою 30 знімків в секунду. Крім того, присутні функції автофокусування та автоматичної експозиції Фотокамера Alpha 1 дійсно здатна робити багато корисних речей.

Sony Alpha 1

Оцінка – 8

Ціна – 6499.99 $

Перше враження

Виходячи із специфікацій, камера Sony Alpha 1 повинна працювати швидко. Однак, на практиці, з точки зору продуктивності, вона перевершує найсміливіші очікування . Головною унікальною особливістю представленої моделі особисто для мене є режим серійної зйомки, який дозволяє робити 30 знімків в секунду. Щоб досягти такої захмарної швидкості фотографування, фотоапарат повинен забезпечувати витримку понад 1/250 частки секунди, а також працювати в режим е електронного затвора і знімати виключно у форматах RAW або JPEG .

Режим серійної зйомки забезпечує оптимальну продуктивність. У поєднанні з інноваційними об’єктивами розробки Sony, він дає можливість переміщати об’єкт у фокусі в об’єктиві з небаченою раніше швидкістю. Щоб протестувати роботу даного режиму, я попросив велосипедиста Террі прокотитися по жвавих вулицях в центрі міста у високому темпі. Я фотографував його, використовуючи об’єктив Sony G Master (100 400 мм) , в якому встановлені новітні приводи лінійного фокусування XD.

Система високошвидкісного автофокусування камери Alpha 1 без зайвих зусиль виявила Террі на відстані більше 60 метрів та утримувала його в фокусі, незважаючи на те, що в процесі зйомки у мене тремтіли руки, а по вулиці жваво рухалися транспортні засоби. Все це схоже на диво, адже у даному випадку робота фотографа зводитися до своєчасного натискання кнопки спрацьовування затвора.

За результатами тестування

Фотографії вийшли досить чіткими, навіть коли Террі під’їжджав впритул до камери. За лічені секунди мені вдалося зробити близько ста знімків. Оскільки OLED-дисплей даної камери здатний швидко оновлюватися, зображення на екрані не зникало і не зависало . Замість дратуючого звуку та затемнення екрану, при натисканні кнопки затвора на екрані з’являється витончена рамка білого кольору.

Зображення, отримані за допомогою 50,1-мегапіксельного датчика камери A1 відрізняються різкістю, контрастністю та реалістичністю. Висока роздільна здатність фотоапарата дозволяє масштабувати зображення без втрати якості. Файли в форматі RAW мають широкий динамічний діапазон. Sony стверджують, що нова модель A1 забезпечує 15 ступенів динамічного діапазону. За результатами тестування, можу підтвердити, що це дійсно так. Фотографії, зроблені при слабкому освітленні , відрізняються глибоким чорним кольором При цьому, зернистість практично повністю відсутня. Встановивши параметр ISO на позначці 10 000, я отримав чіткі й досить контрастні зображення.

Відеозйомка

Камера Alpha 1 дозволяє знімати 8K-відео зі швидкістю 30 fps у 10-бітному форматі 4: 2: 0 H .265. Незважаючи на те, що фотоапарат Canon R 5 перевершує Alpha 1 за технічними характеристиками, камера Sony краще справляється зі зйомкою відео, оскільки не перегрівається занадто швидко. Хоча за відчуттям корпус пристрою все-таки трохи нагрівся, при тестуванні навіть в спекотні дні камера не переривала процес запису через перегрів при високих налаштуваннях теплового допуску. В результаті численних випробувань було встановлено, що, на відміну від Canon R5 , у цієї камери відсутні проблеми із перегрівом при тривалій зйомці відео в форматі 8K. Крім того, представлений пристрій забезпечує швидку обробку зображень та відсутність обмежень щодо тривалості запису. Цікаво, що при використанні фіктивної батареї, підключеної до джерела живлення, камера Alpha 1 здатна безперебійно пропрацювати протягом декількох годин . При зйомці відео можна використовувати прості та гнучкі налаштування S-log. Профіль Sony S-Cinetone дозволяє створити ефект кінематографічного виду без використання сторонніх додатків. Цей профіль ідеально підходить для людей, які тільки починають працювати з відео та не бажають возитися із корекцією кольорів. Дійсно оптимальне рішення для ледачих відеооператорів.

Інші цікаві аспекти

Виробникові також вдалося вирішити проблему із затвора, яка присутня в попередніх моделях бездзеркальних камер. Автомобілі, що знаходяться у русі тепер не виглядають занадто розмитими. Однак, цей небажаний ефект все ще спостерігається при зйомці високошвидкісних поїздів. Sony також додали спеціальну опцію, яка дозволяє максимально точно регулювати швидкість спрацьовування затвора. Це дозволяє уникнути мерехтіння джерел світла на відео та фотографіях (наприклад, мерехтіння екрану телефону). Крім цього, любителів зйомки зі спалахом напевно порадує здатність механічного затвора практично миттєво (швидкість – 1/400 секунди) синхронізуватися зі спалахом. Я не є прихильником використання спалаху під час фотографування, але це поліпшення не можна обійти стороною. Зазначу, що показник 1/250 секунди є стандартом індустрії протягом декількох років.

Головний недолік

Багато експертів вказували на проблеми, пов’язані з відключенням електронного видошукача в камері A1. На жаль, за результатами тестування я можу підтвердити наявність даної проблеми. При яскравому сонячному світлі камера періодично не перемикалась з монітору на видошукач. При цьому, всі дисплеї відключались. Протягом двох тижнів тестування електронний видошукач моделі A1 жодного разу не спрацював при яскравому сонячному світлі. Для подальшого використання камеру доводилося перезавантажувати. На мій погляд, це неприпустимий недолік для пристрою з верхнього цінового сегменту.

Дизайн та система управління

Якщо у вас є досвід роботи з камерами Sony серії Alpha, ви зможете швидко адаптуватися до системи управління, реалізованої в новій моделі. Камера досить компактна та легка, її комфортно тримати в руках. На корпусі пристрою присутня велика кількість фізичних елементів управління. Це дає можливість менше використовувати незручне та заплутане меню .

У камері A1 встановлена батарея Sony NP – FZ 100, що використовується і в більш пізніх моделях з серії Alpha. Проте, вона споживає набагато більше енергії, ніж більшість інших моделей. Повного заряду батареї вистачає приблизно на половину доби у інтенсивному режимі використання. Багато інших камер професійного рівня забезпечують мінімум добу автономної роботи. Причина великих витрат енергії полягає у використанні більшого датчика, більшого видошукача та наявності неймовірно швидкого серійного режиму. Я настійно рекомендую використовувати фотоапарат A1 із зовнішнім розширником батареї або мати під рукою додаткові акумулятори.

Конфігурація портів

Дана модель в першу чергу орієнтована на фотографів-професіоналів, тому на лівому боці корпусу присутні багато портів, включаючи Ethernet і повнорозмірний HDMI. Вони прикриті міцними пластиковими дверцятами, які при закритті відтворюють приємне на слух клацання. У правій частині корпусу знаходяться два слоти для SD-карт, які підтримують карти типу SD та CF Express Type A. Вважаю, що використання роз’єму типу Type B відкрило б користувачам більше можливостей, тим більше, що карти, які підключаються через порт Type B працюють в два рази швидше.

Також, мене розчарував шарнірний екран, який не здатний повертатися на 180 градусів. Дисплей, що обертається навколо своєї осі є необхідним інструментом для відеоблогерів. Крім того, він дуже корисний при налаштуванні режиму «автопортрет». Для цих цілей (зйомка самого себе) мені довелося використовувати додаток Sony Imaging Edge Mobile. Незважаючи на досить простий інтерфейс, він про відмінно справляється із функціями віддаленого зйомки та передачі зображень. Однак, було б здорово мати можливість включити його автоматичний запуск при включенні камери.

Висновки

Фотоапарат Sony Alpha 1 – це дорогий професійний інструмент. Зазначу, що модель Canon R5, що володіє аналогічними характеристиками і функціоналом коштує на 2500 $ дешевше .

Разом із тим, камера A1 виправдовує свою вартість завдяки масивному сенсору, високій якості відео, наявності широкого різноманіття корисних регуляторів та кнопок, видатної системи автофокусування і режиму серійної зйомки. Цей пристрій можна використовувати в самих різних цілях – від професійної студійної роботи з відео до фотографування в бойових умовах. Якщо говорити в цілому, то інженери Sony взяли всі найкращі функції моделей A 9 Mark II, A 7 S Mark III і A 7 R Mark IV, впровадили можливість знімати відео у форматі 8K, та помістили усе це в досить компактний корпус .

Представлений фотоапарат – необхідний інструмент для професіоналів, які надають перевагу камерам бренду Sony . Це універсальний пристрій без істотних недоліків . Простим обивателям рекомендую придбати декілька додаткових об’єктивів або вибрати більш бюджетну модель, яка буде відповідати вашим потребам .

Проте, мені дуже хотілося бути мати фотокамеру Alpha 1 у своєму розпорядженні, коли переді мною знову стоятиме завдання сфотографувати професійного велосипедиста.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.