Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Профілактика системного блоку своїми руками 

Кожен користувач ПК, особливо, якщо він придбав свою техніку за «кровно зароблені», хоче, щоб вона працювала довго і вірно. І якщо пил, яка збирається зверху системного блоку, забирається простим протиранням ганчіркою, то всередині комп’ютер вимагає більшої уваги. Щоб система служила довше, важливо час від часу проводити профілактику від скупчення пилу, а також прочищати контакти його деталей. Відразу важливе попередження: якщо ви взагалі нічого не розумієте в комп’ютерному «залізі», краще самому в системний блок не лізти. Але якщо у вас є хоча б уявлення про те, як називаються комп’ютерні деталі та що входять до складу «системника», а також сильне бажання допомогти своєму електронному другові, тоді ця стаття для вас.

Щоб почати профілактику, попередньо підготуйте інструменти: теплопровідну пасту, щітку з жорсткою щетиною (можна взяти щітку для фарбування волосся), спирт, хрестову викрутку, антистатичні пакети (для підкладки під комплектуючі), ластик (шкільна гумка), машинне масло (для вентиляторів) і вологу ганчірку (зазвичай йде в комплекті з монітором) для протирання від пилу.

Етап 1: розбирання системного блоку щодо комплектуючих

Найперше, що потрібно зробити при розбиранні техніки – від’єднати прилад від електромережі. Далі від’єднуємо від системного блоку миш, клавіатуру, мережеві кабелі та інші пристрої, які до нього приєднані. Далі знімаємо зовнішню кришку, щоб отримати доступ до внутрішніх плат. Всі болтики краще складати в одне місце, щоб не втратити, при цьому розподіляючи їх по групах – від материнської плати в одну купку, від кулера в іншу і т.д. Відкривши кришку системного блоку, ви, скоріше за все, побачите досить багато пилу на материнській платі, радіаторі, процесорі, блоці живлення та на вентиляторах. Саме ці комплектуючі найбільше її притягують.

Етап 2: відключення материнської плати

Спочатку миємо руки в холодній воді, щоб звільнити тіло від статичної напруги. Все, що підключено до материнської плати, необхідно від’єднати. Якщо це шлейф живлення, на ньому є засувка, яку треба віджати, і тільки потім витягувати роз’єм. Так влаштовані всі комплектуючі  з роз’ємами живлення. Розбираємо систему та знімаємо блок живлення. Всі компоненти, що знімається, треба розібрати та акуратно покласти на попередньо підготовлені пакети, щоб запобігти їх контакт зі статичною електрикою.

Етап 3: профілактичне прибирання ПК

В результаті описаних вище дій повинен залишитися порожній корпус та безліч деталей навколо. Несемо порожній корпус в ванну кімнату та вимиваємого його теплою водою. Можна використовувати порошок. Потім насухо витираємо корпус сухою ганчіркою і залишаємо сушитися.

Переходимо до комплектуючих. Проходимо щіткою по площині плат, очищаючи їх від пилу. Це стосується «материнки», відеокарти та інших плат, які підключені до материнської плати.

Після очистки знімаємо радіатор з процесора. Кріплення тримають радіатор на процесорі за допомогою спеціальних замків. Зазвичай їх чотири та розташовані вони по краях. Відкріплямо їх та знімаємо радіатор. Будьте готові до того, що на ньому буде багато пилу. Краще вийти на вулицю, взяти щітку та видути пил з радіатора, після чого щіткою пройтися між ребрами. Також, можна акуратно прибрати пил пилососом.

Далі беремо спирт та ватку і стираємо стару теплопровідну пасту, після чого видавлюємо нову та наносимо тонким шаром на поверхню радіатора (не чіпляючи процесор при цьому). Коли все готово, встановлюємо радіатор на місце і перевіряємо, як крутиться вентилятор. Якщо він крутиться легко, а при зупинці робить крок назад, значить змащувати його не треба. Якщо ж обертання кулера туге, це означає, що потрібно втручання. Але лякатися цього не варто, оскільки для того, щоб змастити вентилятор, навіть не доведеться розбирати охолоджувальний пристрій. На кожному вентиляторі в центрі є наклейка. Акуратно лезом підриваємо її щоб дістатися до кінчика якоря. Після цього наносимо краплю машинного масла та розкручуємо вентилятор до тих пір, поки не доб’ємося кроку назад. Після цього обов’язково приклеюємо наклейку на місці, щоб в нього не потрапив пил. Потім встановлюємо вентилятор та закріплюємо болтами, щоб він міцно тримався. Те ж саме робимо з кожним кулером.

Коли із вентиляторами робота завершена, приступаємо до блоку живлення. Його краще винести на вулицю, щоб ретельно почистити. Через маленькі габарити та потужне охолодження в ньому збирається найбільше пилу. При роботі з ним будьте дуже обережні, так як в ньому залишається струм, яке може вдарити вас. Тому краще працювати в гумових рукавичках.

Етап 4: зачистка контактів на лінійках пам’яті

Тепер переходимо до плат ОЗП (оперативної пам’яті). Беремо в одну руку плату, а в іншу гумовий ластик та починаємо зачищати місця з;єднання із «материнкою». Зачищаємо їх до блиску, стираючи весь бруд. Коли все готово, проходимося по контактах інших комплектуючих, які заходять в слоти. Це обов’язково потрібно зробити, так як при роботі комп’ютера через погані контакти цих плат із «материнкою» можуть виникати перебої в роботі системи та зависання.

Етап 5: збірка та перевірка працездатності системного блоку

Коли все зроблено і ваша стаціонарна машина ідеально чиста, можна збирати її до початкового стану. Тут переплутати що-небудь практично неможливо. Якщо сумніваєтеся, загляньте в керівництво до материнської плати і спираючись на ілюстрації підключіть комплектуючі та кабелі. Якщо ви все ще сумніваєтеся, тоді краще не підключати систему до електромережі, віднесіть машину до сервіс-центру.

Зазвичай, якщо комп’ютер не включається після описаних вище дій, значить щось підключено неправильно, тому спрацьовує захист на головній платі. Якщо ж ви перший раз виконуєте чистку самостійно, краще не поспішайте збирати системний блок. Спочатку підключіть монітор і запустіть комп’ютер. Якщо він так і не запуститься, доведеться знову розібрати системник, щоб повторно перевірити підключення комплектуючих.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.