Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Покрокова інструкція по заміні кулера в комп’ютері 

Основна функція вентиляторів, яке інакше називаються кулерами – полягає в тому, щоб охолоджувати робочі вузли комп’ютера, таких як процесор, мережевий адаптер, відеопроцесор, чіпсет. Ці вузли створюють теплову енергію при своєму функціонуванні, а перегрів комп’ютера веде до його поломки.

Характеристики кулерів

Для того щоб ПК функціонував без збоїв, необхідно оснастити його кулерами, підібраними під характеристики ПК, тобто ефективно охолоджували систему із урахуванням її TDP (вимог до системи охолодження).

До ключових характеристик кулерів відносяться: об’єм повітря, що переганяється вентилятором та ступінь гучності при роботі. Є закономірність, яку не можна не враховувати при виборі кулера. Чим могутніше кулер, тим більш шумно він працює та навпаки.

Кулери, що охолоджують центральний процесор, як правило, мають більші розміри у порівнянні із вентиляторами, призначеними для охолодження інших комплектуючих.

Необхідні інструменти та матеріали

Для заміни кулера будуть потрібні хрестова і плоска викрутки, суха або волога серветка, за допомогою якої потрібно буде витерти надлишки термопасти, новий кулер для установки замість старого, а також термопаста, яка наноситься в місцях контакту із радіатором вентсистеми охолодження.

Завдяки своїй однорідності та високій теплопровідності термічна паста передає тепло, вироблене при роботі процесора в систему охолодження. Шар термопасти між притиснутими поверхнями заповнює собою дрібні зазори, які виключають потрапляння повітря та забезпечують низьку провідність тепла.

Алгоритм дій

  • Відключити електроживлення
  • Роз’єднати всі кабелі
  • Для нейтралізації статичної напруги провести хресною викруткою по поверхні системного блоку
  • Щоб зняти бічну кришку на корпусі «системника» потрібно викрутити шурупи
  • Розташувати системний блок відкритою стороною вгору

Перед зміною кулера рекомендується очистити системник від пилу, що скопився.

Прокрутити кріплення великого вентилятора у напрямку, протилежному до стрілки, розташованої на кріпленні, до упору і потягнути вгору до невеликого клацання. Повторити дії з іншими трьома кріпленнями меншого розміру.

Якщо є два важелі, а не чотири кріплення, то потрібно перемістити кріплення в зворотну сторону для того, щоб була можливість зняти кулер.

Після вилучення кулера необхідно очистити процесор від залишків термопасти, акуратно протерши його вологою паперовою або тканинною серветкою.

Для підготовки до установки нового кулера необхідно звільнити його від захисного шару, який закриває місце нанесення термопасти. Після цього кулер можна обережно встановити на процесор.

Уважно слід віднестися до місця розташування виїмки на нижній поверхні кулера. Якщо вона не співпаде із виступом сокета, кулер будо розташований в перекошеному стані. Без щільного зіткнення підошви кулера та процесора не вдасться правильним чином завершити процес установки. Відсутність контакту загрожує перегрівом або механічним пошкодженням процесора.

Встановивши кулер, небажано його крутити або нахиляти. Якщо при фіксації поверхні підошви кулера та процесора роз’єдналися, необхідно заново нанести термопасту і зробити фіксацію кулера повторно. Нехтування точним виконанням даних рекомендацій загрожує потраплянням повітря та зниженням теплопровідності.

Для завершення установку кулера варто зафіксувати засувки, які потрібно притиснути і повернути у напрямку, вказаному стрілкою на кріпленні.

Корпус повертається у вихідне вертикальне положення, його бічна кришка прикручується на місце, приєднуються кабелі та включається електроживлення. Заміна кулера – дуже корисний з точки зору профілактики захід, оскільки термопаста має властивість засихати і згодом втрачати свої властивості.

Кулери відеокарти замінюються досить просто, для цього необхідно: зняти 4 гвинта, потім зняти сам кулер, нанести термопасту, встановити новий вентилятор та повернути гвинти на місце.

Для заміни кулера в мережевому адаптері на деяких моделях потрібно скористатися паяльником, так як кабелі кулера припаяні до блоку живлення. В цьому випадку доведеться зрізати роз’єм кулера, що встановлюється, оголити дроти та припаяти їх на місце старих.

В інших моделях цього робити не потрібно, однак, алгоритм процесу схожий: блок живлення знімається, гвинти відкручуються, кришка на певний час відкладається в сторону, дроти виймаються з порту, від’єднується кулер, встановлюється новий кулер, дроти з’єднуються, а кришка повертається на місце.

Замінити малопотужного або зіпсованого вентилятора не вимагає особливих навичок, оскільки ця операція досить проста. Важливо ретельно підійти до підбору моделі кулера, який буде відповідати особливостям налаштування вашого ПК. Тоді не виникне необхідність звертатися в спеціалізований сервісний центр для заміни кулеру.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.