Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Контролери

Підбірка найкращих комп’ютерних мишей для ігор 

Оптимальні варіанти із різних цінових категорій

Підібрати підходящу ігрову мишу далеко не так просто, як може здаватися на перший погляд. При цьому, необхідно враховувати багато чинників. До основних можна віднести дизайн, тактильні відчуття, конфігурацію кнопок та якість сенсора. До того ж, існують як дротові, так і бездротові комп’ютерні миші. Будь-які деталі, якими б незначними вони не здавалися, можуть істотно вплинути на враження від ігрового процесу з обраної мишею. З іншого боку, деякі функції геймерських мишей, часто занадто роздуті і не працюють так, як заявляють виробники.

Якщо вам потрібна бездротова ігрова миша, то в даному випадку вибір оптимальної моделі очевидний. Найкраща бездротова миша для ігор – Logitech G502 Lightspeed. Дана модель забезпечує максимальний комфорт в управлінні, тривалий час автономної роботи, а також найбільш продуману та зручну конфігурацію кнопок. Дизайн цієї миші дозволяє використовувати декілька типів хвата, а супутнє програмне забезпечення Logitech ненав’язливе й максимально зручне. Дана модель забезпечує надійне бездротове з’єднання, що позбавляє від необхідності возитися з проводами.

Якщо ви вибираєте дротову ігрову мишу, зверніть увагу на модель Razer DeathAdder V2. Цей пристрій відрізняється неперевершеною ергономікою. Його конструкція відчувається як природне продовження руки. Незважаючи на те, що дана модель має обмежений набір кнопок, всі вони знаходяться в межах досяжності для пальців та відрізняються високою чуйністю.

Як і в опублікованій раніше добірці кращих ігрових гарнітур, в даній статті представлені переважно нові ігрові миші. Справа в тому, що моделі минулих років можуть бути зняті з виробництва, тому їх вкрай складно знайти в продажу.

Краща бездротова миша для ігор: Logitech G502 Lightspeed

Logitech G502 Lightspeed – відмінна ігрова миша для вимогливих геймерів, які не бажають йти на компроміси в жодному з аспектів. Крім того, дана модель підійде також й тим, кому потрібна надійна миша для роботи. Вона комфортно відчувається в руці й пропонує багато функцій. Це швидкий та чіткий пристрій управління, який ні в чому не поступається дротовим мишам.

З огляду на її вартість (150 $), цю мишу неможна назвати бюджетною. Втім, запевняю вас, що жодна інша, протестована мною модель, не виправдовує свою ціну настільки ж беззастережно, як G502 Lightspeed. Цей пристрій поєднує в собі кращі характеристики комп’ютерних мишей бренду Logitech. Основні кнопки забезпечують чудову чуйність незалежно від положення руки користувача.

Крім того, ця модель оснащена спеціальною кнопкою, яка включає функцію плавної прокрутки веб-сторінок. Це рішення було запозичене у інших моделей комп’ютерних мишей Logitech. Справа в тому, що за замовчуванням колесо прокрутки при фізичному впливі переміщує курсор на наступну (попередню) сторінку документа. Натискання згаданої вище кнопки дозволяє використовувати колесо прокрутки для плавного скролінгу в межах однієї сторінки. На перший погляд, це не дуже істотна функція, але її наявність робить дану мишу більш універсальним пристроєм. Крім того, вона дозволяє швидко та зручно вибирати спорядження в процесі гри.

Ще одна приємна особливість даної моделі полягає в тому, що в її комплект входять обважнювачі (вага – 16 грам), які можна встановити на корпус миші, щоб забезпечити додатковий опір. Серед геймерів немає одностайності в питанні оптимальної ваги ігрової миші. Крім того, їх вподобання можуть варіюватися в залежності від конкретної гри. Миша G502 Lightspeed – один з небагатьох бездротових пристроїв управління, що забезпечують можливість змінити свою вагу.

Підтримка бездротового з’єднання робить дану модель максимально портативною. Якщо 150 $ для вас непідйомна ціна, рекомендую розглянути мишу Logitech G502 Hero вартістю 50 $. По суті, це дротова версія моделі Lightspeed. Вона пропонує практично всі аналогічні функції.

Друге місце: Roccat Kone Pro Air

Висококласна ігрова миша Roccat Kone Pro Air з точки зору дизайну виглядає більш привабливо, ніж описана вище модель-фаворит. Крім того, вона коштує значно дешевше. Разом з тим, у порівнянні з G502 Lightspeed тут присутня менша кількість кнопок і функцій. Але якщо для вас перш за все важливі базові функції, то дана модель безсумнівно буде оптимальним варіантом.

Рекомендована роздрібна ціна миші Kone Pro Air – 129,99 $, але досить часто її можна придбати за акційною вартістю 110 $. Примітно, що вона забезпечує як бездротове з’єднання через Bluetooth, так і підтримку сигналу 2,4 ГГц. Перемикач, розташований в нижній частині пристрою, дозволяє перемикатися між двома режимами з’єднання. Поруч з ним знаходиться кнопка перемикання профілів управління (які можна запрограмувати за допомогою супутнього додатка Roccat), а також слот для USB-ключа. Миша підтримує зарядку USB-C. В комплект входить зручний у використанні плетений кабель.

Модель Kone Pro Air оснащена зручними кнопками для великого пальця. Якщо ви не є цінителем ергономічних конструкцій, ця миша, скоріше за все, вам не сподобається. Разом з тим, з нею неймовірно комфортно працювати, використовуючи різний тип хвата. Розмір та розташування елементів управління забезпечують максимальне задоволення від ігрового процесу.

Протягом періоду тестування миша Kone Pro Air забезпечувала надійне з’єднання на частоті 2,4 ГГц. Все це робить дану модель чудовим варіантом для ігор. Оптичні перемикачі Titan забезпечують приємне клацання і ефект віддачі. Колесо прокрутки моделі G502 Lightspeed складно перевершити, але в Kone Pro Air воно практично настільки ж зручне. Це алюмінієве колесо забезпечує максимально комфортний, приємний за відчуттями скролінг.

Roccat заявляють, що дана модель здатна пропрацювати без підзарядки більше 100 годин. Я використовував мишу Kone Pro Air для роботи та ігор протягом декількох тижнів, і мені не прийшлося її заряджати. Заяви компанії-виробника про те, що пристрій може повністю зарядитися за 10 хвилин також підтвердилися на практиці. Roccat пропонують дротову версію даної моделі з назвою Kone Pro. Вона оснащена аналогічним датчиком та комутаторами. Разом з тим, я рекомендую витратити на декілька десятків доларів більше, щоб придбати варіацію Pro Air із підтримкою бездротового з’єднання.

Інші гідні уваги варіанти

Corsair Dark Core RGB Pro SE

Миша Corsair Dark Core RGB Pro SE (89 $) буде цілком пристойним вибором. Вона пропонує користувачам багато різних функцій. Пристрій підтримує зарядку USB-C і бездротову зарядку Qi. Ця миша може перемикатися між бездротовим з’єднанням 2,4 ГГц (USB-ключ входить в комплект) та Bluetooth. Безсумнівно, пристрій демонструє більш високу продуктивність при використанні ключа, але завжди приємно, коли є можливість вибору. Я виявив, що час автономної роботи хоча й досить тривалий, але не настільки вражаючий, як у моделей G502 Lightspeed і Kone Pro Air.

Ще одним приємним бонусом є наявність знімного магнітного крила, яке фіксується на правій грані миші. Воно дозволяє комфортно розташувати безіменний палець та мізинець. Особисто для мене ця модель здається дуже зручною при грі в різні ігри.

SteelSeries Aerox 3 Wireless

Миша SteelSeries Aerox 3 Wireless (90 $) важить значно менше (66 грамів), ніж описані вище моделі. Ще однією важливою перевагою є можливість зарядки через USB-C, що до сих пір є рідкістю в пристроях від Razer і Logitech. Миша може працювати в режимі бездротового з’єднання 2,4 ГГц (адаптер USB-C входить в комплект) або через Bluetooth. Крім того, дана модель має рейтинг IP54 (захист від вологи та пилу).

Однак, на відміну від згаданих вище моделей, дизайн цієї миші неможна назвати ергономічним. У зв’язку з цим, цей ігровий аксесуар не буде оптимальним варіантом для повсякденного використання. Крім того, в процесі тестування я помітив, що миша регулярно втрачає зв’язок із комп’ютером. Однак, це не пов’язано зі стабільністю з’єднання. Справа в тому, що модель Aerox 3 Wireless переходить у “сплячий режим” після декількох хвилин відсутності активності з метою економії заряду.

Найкраща дротова ігрова миша: Razer DeathAdder V2

Модель Razer DeathAdder V2 – це відмінна демонстрація того, що дротова миша не обов’язково повинна бути оснащена великою кількістю функцій для того, щоб бути найкращою в своєму класі. Вона повинна забезпечувати високу якість базових функцій та бути достатньо зручною, щоб з нею можна було грати в ігри протягом декількох годин. Ігрова миша повинна мати продуману конструкцію, а також інтуїтивно зрозумілу конфігурацію кнопок. Все це гармонійно поєднується в моделі Razer DeathAdder V2 вартістю 70 $.

Жодна інша з протестованих мною ігрових мишей не здалася настільки зручною у використанні. В процесі гри вона відчувається як природне продовження руки. Це дуже важливо під час гри в ігри, які вимагають точності маневрів і вивіреності рухів. Крім того, цей аксесуар зручно використовувати при роботі з різними додатками.

Конструкція DeathAdder V2 забезпечує додаткову підтримку долоні, незалежно від розташування пальців. Граючи в ігри, для виконання клацань лівою кнопкою миші я використовую вказівний палець, а середній палець для клацання правою кнопкою. На відміну від більшості інших моделей, конструкція даної миші забезпечує достатньо простору у правій частині для руху пальців. Зазначу, що я ніколи раніше не відчував такий рівень комфорту в процесі грі.

Багато моделей комп’ютерних мишей мають виїмку на корпусі для комфортного розташування великого пальця. Зізнаюся, особисто мені більше до вподоби ергономічний дизайн DeathAdder V2, який дозволяє великому пальцю природно спиратися на грані кнопок налаштування макросів. Конфігурація елементів управління тут досить зручна, а розташування великого пальця дозволяє користувачеві легко переміщати мишу по килимку, задіюючи лише зап’ясті. Ця модель також забезпечує максимальних комфорт при виконанні різких дій.

Друге місце: SteelSeries Prime Plus

Незважаючи на те, що мені більше сподобалися відчуття від гри із мишею DeathAdder V2 від Razer, модель Prime Plus виробництва SteelSeries впевнено розташовується на другому місці у нашому рейтингу. Геймерам з невеликими кистями рук дана миша може здатися навіть більш зручною, ніж модель DeathAdder. Крім того, цей пристрій пропонує більшу кількість розумних функцій.

Prime Plus – це пристрій середнього класу в лінійці мишей Prime для кіберспорту бренду SteelSeries. При цьому, дана модель є найбільш функціональною та доступною за ціною. Ця миша забезпечує аналогічні відчуття в процесі гри, що й інші пристрої з даної лінійки. Вона зручно лежить у руці та відтворює приємні на слух клацання.

Ключовою відмінністю версії Prime Plus від інших мишей з лінійки Prime є наявність OLED-дисплея та елементів управління, розташованих в його нижній частині. Вони дозволяють виконувати гнучке налаштування параметрів миші. При утримуванні нижньої кнопки, колесо прокрутки може використовуватися для навігації по меню, а також для регулювання яскравості екрану та світлодіодного підсвічування. Крім того, за допомогою дисплея можна налаштувати чутливість і частоту відгуку кнопок (від 125 до 1000 Гц).

Гідні альтернативи

Logitech G502 Hero

Як згадувалося вище, модель G502 Hero являє собою дротову версію найкращої (на думку нашого порталу) бездротової миші – Logitech G502 Lightspeed. Вона має аналогічний дизайн та пропонує практично всі ті ж самі функції. Тут також доступна можливість регулювання ваги за допомогою обважнювачів.

Разом із тим, багато геймерів можуть зіткнутися із незручностями через товстий плетений кабель і слизький пластик, з якого виконане колесо прокрутки.

Razer Basilisk V2

Дану модель я сміливо рекомендую всім, хто звик до конструкції дротових мишей від бренду Razer. До її основних переваг можна віднести тонкий плетений кабель SpeedFlex, а також високу продуктивність. Крім того, ніжки, виконані з матеріалу ПТФЕ, дозволяють миші плавно переміщатися по килимку. Звичайно ж, неможна обійти увагою наявність світлодіодного підсвічування. Незважаючи на те, що конструкція цієї моделі здасться зручною далеко не всім, слід зазначити, що ця компактна миша пропонує більше функцій, ніж модель DeathAdder V2.

Зокрема, у миші Basilisk V2 є спеціальна знімна кнопка для шутерів. Радує те, що до неї легко дотягуватися вказівним пальцем. Особисто для мене головним бонусом є колесо прокрутки із регульованим опором. Воно не настільки комфортне, як в моделі Logitech G502, але можливість індивідуального налаштування для багатьох буде важливим аргументом на користь цієї миші. В цілому, дана модель забезпечує аналогічний набір функцій, що й більш дорога бездротова версія Razer Basilisk Ultimate.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.