Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт годинники

Огляд OnePlus Watch: великогабаритний пристрій із пересічним функціоналом 

У першій ітерації смарт-годиннику OnePlus відсутні багато функцій, які роблять розумні годинник по-справжньому розумним

5.0
Балів

Переваги

  • Тривалий час автономної роботи
  • Зручна посадка та стильна обробка
  • Яскравий, барвистий екран
  • Низька ціна

Недоліки

  • Відсутня підтримка сторонніх додатків та циферблатів
  • Немає голосового помічника
  • Обмежені можливості системи повідомлень
  • Неточне відстеження фізичних навантажень і сну
  • Відсутність функції постійно включеного дисплея
  • Доступний тільки один розмір: великий
Екран
7
Дизайн і корпус
8
Програмне забезпечення
3
Батарея
9
Звук
3

Остаточний вердикт

В моєму розумінні, хороший розумний годинник повинен бути надійним персональним асистентом. Він повинен повідомляти мені поточний час, інформацію про заплановані зустрічі, дані про погоду і фізичну активність. Хотілося б мати можливість встановити таймер за допомогою голосової команди, а також миттєво відповісти на повідомлення від моєї дружини, коли я зайнятий на роботі. Ідеальний розумний годинник повинен забезпечувати можливість налаштовувати його зовнішній вигляд та функціонал за допомогою сторонніх додатків і циферблатів. Крім цього, хочеться мати під рукою інструмент для відстеження інтенсивності тренувань та стану здоров'я. В цьому відношенні OnePlus Watch неможна назвати розумним годинником. На мою думку, це також далеко не найкращий фітнес-трекер. Це бюджетний варіант для тих, кому достатньо найбільш базових функцій. Особисто мені б хотілося б використовувати більш функціональний і розумний пристрій.

Що робить розумний годинник «розумним»? Чи доступна можливість відображати повідомлення з телефону? Чи реалізована функція відстеження фізичної активність та стану здоров’я? Чи присутні крокомір та фітнес-трекер? Чи можна за допомогою цього годинника отримувати інформацію про розпорядок дня і майбутні події в календарі? Чи дозволяє годинник отримувати дані про погоду? Чи є можливість використовувати голосовий помічник, який дозволить управляти пристроями без участі телефону?

Ці питання я ставив протягом минулого тижня, тестуючи новий розумний годинник OnePlus Watch вартістю 159 $. Зазначу, що ми маємо справу з першою моделлю наручних пристроїв від китайського виробника смартфонів. OnePlus Watch виглядають як сучасний розумний годинник, але, в ході тестування з’ясувалося, що він не оснащений багатьма інтелектуальними функціями.

OnePlus Watch

Оцінка – 5

Ціна – 150 $

Загальні враження

OnePlus Watch неможна назвати повноцінним розумним годинником, таким як, наприклад, Wear OS. Він значно поступаються аналогам від Fossil, Motorola і Mobvoi. Цей годинник зовсім не схожий на Samsung Galaxy Watch або Apple Watch. У всіх наведених моделях реалізовані програмні платформи, які інтегруються з іншими додатками та службами. Це забезпечує можливість завантажувати додатки і циферблати як на сам годинник, так і на смартфон. Ця функція дозволяє розширити функціонал пристрою, максимально адаптуючи його під свої потреби і вподобання.

З іншого боку, OnePlus Watch поставляються із власним пропрієтарним програмним забезпеченням, заснованим на операційній системі реального часу. Це програмне забезпечення досить швидке та енергоефективне. Разом з тим, його функціонал неможливо розширити. У OnePlus Watch відсутній магазин додатків, а також недоступна можливість завантаження сторонніх циферблатів. Все це нагадує програмне забезпечення бюджетних розумних годинників, які можна без зусиль придбати на платформі Amazon. Якщо ви коли-небудь користувалися годинниками Amazfit, Umidigi або Wyze, це означає, що у вас є досвід роботи із операційною системою реального часу. В цьому відношенні OnePlus Watch не сильно відрізняються від зазначених аналогів.

Використання даної платформи забезпечує швидкодію і тривалий час автономної роботи. З цим аспектом пов’язаний і головний недолік OnePlus Watch – досить обмежений функціонал в порівнянні з іншими моделями розумних годинників, представлених на ринку.

Програмне забезпечення OnePlus Watch

Годинники OnePlus Watch підключаються до додатка OnePlus Health для Android, за допомогою якого вони управляються. Можливість інтеграції з iPhone відсутня. Разом з тим, вам не обов’язково мати телефон OnePlus. Пристрій працює практично з усіма сучасними смартфонами на базі Android. Я тестував його на нових моделях OnePlus і Samsung, і враження були абсолютно однаковими.

У базовому додатку присутня можливість відстежувати показники здоров’я та фізичної активності. Там же ви можете вказати додатки, від яких бажаєте отримувати повідомлення, а також переглянути список доступних інтерфейсів циферблата. На сьогодні OnePlus пропонують близько 50 циферблатів, причому деякі з них не дуже гнучкі з точки зору налаштування. Вони дозволяють виводити на дисплей віджет погоди, дату або ярлик для вбудованого додатка. Наприклад, для таймера. Присутня можливість вибрати до 14 інтерфейсів, які будуть зберігатися на годиннику. При цьому, ви зможете перемикати їх не використовуючи телефон. Виробник заявляє, що в майбутньому планується розширити набір циферблатів. Однак, як уже згадувалося раніше, можливість завантажувати сторонні інтерфейси годиннику або віджети відсутня. Звертаю увагу, що за допомогою смарт-годинників Samsung, Wear OS і Apple ви легко зможете це зробити.

Дизайн доступних циферблатів досить різноманітний. Тут присутні різні стилістичні рішення. Зазначу, що деякі з них виводять на екран більше інформації про активність користувача, ніж інші. Якщо чесно, я не великий шанувальник аналогових пристроїв, тому зупинився на цифровому варіанті. На жаль, тут є один важливий недолік. Деякі інтерфейси циферблатів в OnePlus Watch не здатні відображати час в 12-годинному форматі, змушуючи використовувати 24-годинний. Я повідомив про це компанії-виробнику. Вони пообіцяли усунути цю проблему в поточному місяці.

Коротко про недоліки

Також, з цим годинником ви можете забути про потокову передачу музики з Spotify та відтворенні подкастів зі свого улюбленого додатку. Єдине, що ви можете зробити з OnePlus Watch, це управляти відтворенням аудіофайлів на своєму телефоні. Крім цього, можна передавати файли в форматі MP3 з телефону на смарт-годинник (доступно 4 ГБ внутрішньої пам’яті). Хочете відслідковувати свої бігові тренування за допомогою додатків Strava або MapMyFitness? На жаль, розумний наручний гаджет від OnePlus не передбачає такої можливості. Для тих, хто бажає керувати пристроями розумного будинку за допомогою наручного годинника, годинник OnePlus Watch буде абсолютно марним. Якщо ви користуєтеся функцією OnePlus TV, то даний годинник можна буде використовувати в якості пульта дистанційного керування. Разом з тим, важливо розуміти, що OnePlus TV доступне тільки в Індії.

В моделі OnePlus Watch також відсутній голосовий помічник. У вас не буде можливості попросити пристрій запустити таймер. Особисто мені, голосове управління дуже корисно, коли я знаходжусь на кухні та мої руки забруднені їжею. Цей розумний пристрій не здатний вимкнути світло в одній з кімнат або відкрити двері гаража. Також, годинник не дозволяє записати та відправити відповідь на вхідне повідомлення. Безумовно, якість роботи голосових помічників може відрізнятися. Наприклад, Siri на Apple Watch працює майже ідеально, в той час як Bixby на годиннику Samsung викликає певні нарікання. Зазначу, OnePlus навіть не спробували зробити зусилля в даному напрямку. Вкажу ще декілька моментів. Годинники OnePlus Watch дають можливість прослуховувати радіо NFC, хоча здійснювати мобільні платежі з цим пристроєм ви не зможете. Така можливість реалізована в розумних годинниках Apple Watch, Samsung і Wear OS.

В модели OnePlus Watch также отсутствует голосовой помощник. У вас не будет возможности попросить устройство запустить таймер. Лично мне, голосовое управление очень полезно, когда я готовлю на кухне и у меня грязные руки. Это умное устройство не способно выключить свет в одной из комнат или открыть дверь гаража. Также, часы не позволяют записать и отправить ответ на входящее сообщение. Безусловно, качество работы голосовых помощников может отличаться. К примеру, Siri на Apple Watch работает почти идеально, в то время как Bixby на часах Samsung вызывает определенные нарекания. Отмечу, OnePlus даже не попытались предпринять усилия в данном направлении. Укажу на еще несколько моментов. Часы OnePlus Watch дают возможность прослушивать радио NFC, хотя совершать мобильные платежи с этим устройством вы не сможете. Такая возможность реализована в умных часах Apple Watch, Samsung и Wear OS.

Відстеження фізичної активності

Функціонал відстеження фізичних навантажень в даній моделі досить обмежений. Годинник відображає кількість пройдених протягом дня кроків. Також, він здатен виводити на дисплей мотивуюче повідомлення про необхідність потренуватися, якщо ви перебуваєте в сидячому положенні занадто довго. Присутня можливість вибору між 14 різними режимами тренувань. Якщо не знімати OnePlus Watch вирушаючи в ліжко, то в пристрої активується функція оцінки якості сну.

Я не великий шанувальник занять спортом, але під час тестування годиннику мені довелося отримувати фізичні навантаження. У цей період я носив OnePlus Watch на лівому зап’ясті, а Fitbit Inspire HR – на правому. Годинник OnePlus щодня показував на тисячу кроків менше в порівнянні з даними, зафіксованими Fitbit. Обидва цих пристрої не є ідеальним рішенням для відстеження кроків, але настільки істотна розбіжність може ввести в оману бігунів на далекі дистанції. Всі мої колеги, які тестували OnePlus Watch повідомили про аналогічну проблему, пов’язану із неточним підрахунком кроків. OnePlus заявляють, що оновлення, яке містить виправлення помилки по оптимізації GPS, а також додаткові режими тренування, буде доступно приблизно в середині квітня.

Що стосується відстеження сну, то тут має місце зворотна проблема. Годинник OnePlus Watch регулярно фіксує довшу тривалість сну в порівнянні з Fitbit і Google Nest Hub. Через невідому помилку мені не вдалося синхронізувати дані про сон із додатком OnePlus Health. В інших аспектах синхронізація виконується без помилок. Виробник заявляє, що ця помилка також буде виправлена ​​протягом цього місяця.

Як згадувалося раніше, на OnePlus Watch ви не можете використовувати сторонні фітнес-програми. Додаток OnePlus Health забезпечує синхронізацію із платформою Google Fit. Ймовірно, синхронізувати розумні годинник OnePlus з іншими додатками можна, використовуючи Fit в якості посередника, але протестувати це на практиці мені не вдалося. В цілому, фітнес-трекер OnePlus Watch підходить для відстеження основних видів фізичної активності. Разом з тим, вважаю, що професійні спортсмени та завзяті любителі фітнесу захочуть мати в своєму розпорядженні більш ефективний і надійний пристрій.

Апаратне забезпечення і дизайн

З точки зору дизайну, OnePlus Watch виглядає доволі стандартно. Багато в чому дана модель нагадує лінійку Samsung Galaxy Watch Active. Годинник має закруглені грані з двома кнопками на бічній стороні. Корпус пристрою виконаний з полірованої нержавіючої сталі, що є приємною несподіванкою в даній ціновій категорії. Цей смарт-годинник доступний в сріблястому, чорному і золотистому виконанні. Я тестував модель чорного кольору, і її дизайн здався мені досить нудним. Так чи інакше, корпус OnePlus Watch доволі міцний. Пристрій не скрипить і не тріскається, в ньому немає ніяких дефектів або шорсткостей.

Щоб використовувати OnePlus Watch ви повинні мати смартфон на базі Android з встановленим додатком OnePlus Health. Цю програму можна завантажити в магазині Google Play. Для доступу до Play Store потрібен обліковий запис Google.

OnePlus пропонують єдину варіацію з точки зору розміру. Діаметр цього годинника – 46 мм. Чесно кажучи, він здається занадто великим. Тобто, використовувати його буде зручно лише людям із широким зап’ястям. З іншого боку, він не дуже товстий та досить легкий. В комплект входить один ремінець певного розміру. OnePlus заявляють, що користувачі, яким потрібен ремінець меншої довжини, зможуть отримати його, зв’язавшись зі службою підтримки.

Цифровий дисплей

Дисплей являє собою 1,39-дюймовий сенсорний OLED-екран 454 x 454. Його зручно переглядати як в приміщенні, так і на вулиці. Дисплей відтворює яскраве та соковите зображення, що цілком очікувано для екранів з технологією OLED. Однак, в цій моделі відсутня функція постійного відображення, доступна практично у всіх інших розумних годинниках. Разом з тим, повернувши зап’ястя в сторону ви зможете «розбудити» свій пристрій для того, щоб дізнатися поточний час.

На нижній грані розташовані датчики пульсу та кисню в крові. Як і у випадку з іншими розумними годинниками, ми не рекомендуємо використовувати ці датчики в медичних цілях. Навіть в найбільш просунутих моделях монітори кисню в крові не здатні надавати точні дані. Крім того, в пристрій вбудовано акселерометри та гіроскопи, необхідні для відстеження фізичної активності, а також радіо GPS і Bluetooth. Підтримка Wi-Fi та LTE відсутня. Тобто, ви не зможете отримувати повідомлення і попередження, поки годинник не повернеться в зону дії Bluetooth вашого смартфона.

В наручних годинниках OnePlus Watch також відсутні обертові лицьові панелі. Елементи управління обмежуються сенсорним екраном і кнопками на бічній грані.

Незважаючи на те, що в годиннику OnePlus Watch немає голосового помічника, тут присутній мікрофон і динамік. Це дозволяє відповідати на дзвінки за допомогою цього пристрою. В процесі тестування функція дзвінків працювала без збоїв. Мої співрозмовники розповіли, що мій голос звучав досить розбірливо. Однак, на максимальній гучності динамік годиннику трохи потріскує. Тим не менш, він працює стабільно.

Найбільш значна перевага смарт-годиннику OnePlus Watch – час автономної роботи. OnePlus стверджують, що цей годинник можна використовувати без підзарядки до 14 днів. У моєму випадку пристрій пропрацював близько 10 днів, до того ж, що я користувався ним цілодобово. Зарядка годиннику відбувається швидко і легко. Всього 20 хвилин із підключеним зарядним пристроєм додають половину заряду. Це дозволить використовувати годинник в автономному режимі декілька днів. Аналоги від Apple, Samsung і Wear OS не здатні пропрацювати без підключення до живлення так довго і настільки швидко заряджатися.

Можливо, відмінний час автономної роботи OnePlus Watch є наслідком обмеженого функціоналу. У моєму сприйнятті OnePlus Watch – це фітнес-трекер, виконаний в стилістиці розумного годиннику. Це було б непоганою концепцією, якби це був найкращий фітнес-трекер з точки зору відстеження фізичних навантажень.

Побажання виробнику

Модель OnePlus Watch за дизайном нагадує багато інших зразків розумних годинників. Разом з тим, вона поступається аналогами з точки зору набору доступних опцій. Цей годинник доволі обмежений в можливостях. Крім того, він доступний тільки в одному розмірі. Як я згадував раніше, в цьому годиннику є декілька помилок, через які він вбачається недопрацьованим. Крім тривалого часу автономної роботи, важливою перевагою OnePlus Watch є низька ціна. Цей годинник коштує удвічі менше, ніж Samsung Galaxy Watch 3. Також, він на 100 $ дешевше, ніж Galaxy Watch Active 2 з аналогічними габаритами. Якщо вам потрібен розумний годинник для використання в поєднанні з Android-смартфоном, рекомендуємо розглянути варіації Wear OS. Найчастіше вони продаються навіть за нижчою ціною, ніж OnePlus Watch.

В моєму розумінні, хороший розумний годинник повинен бути надійним персональним асистентом. Він повинен повідомляти мені поточний час, інформацію про заплановані зустрічі, дані про погоду і фізичну активність. Хотілося б мати можливість встановити таймер за допомогою голосової команди, а також миттєво відповісти на повідомлення від моєї дружини, коли я зайнятий на роботі.

Ідеальний розумний годинник повинен забезпечувати можливість налаштовувати його зовнішній вигляд та функціонал за допомогою сторонніх додатків і циферблатів. Крім цього, хочеться мати під рукою інструмент для відстеження інтенсивності тренувань та стану здоров’я. В цьому відношенні OnePlus Watch неможна назвати розумним годинником. На мою думку, це також далеко не найкращий фітнес-трекер. Це бюджетний варіант для тих, кому достатньо найбільш базових функцій. Особисто мені б хотілося б використовувати більш функціональний і розумний пристрій.

Відповівши на ці питання, ви зрозумієте, чи варто купувати OnePlus Watch?

Вам потрібний розумний годинник, якого вистачить на тиждень?

OnePlus Watch виправдовує заяви про те, що вони можуть працювати до тижня (хоча ми і не очікуємо більшого), і навіть при 5-6 днях інтенсивного використання вам доведеться заряджати їх набагато рідше, ніж інші розумні годинники.

Вам потрібний більш доступний розумний годинник?

OnePlus Watch недешеві але вони, безумовно, набагато дешевше ніж Samsung Galaxy Watch 3 або Apple Watch 6. Якщо вам потрібен пристойний набір функцій по доступній ціні, OnePlus Watch – відмінний варіант.

Вам потрібний стильний розумний годинник?

Зовнішній вигляд OnePlus Watch – одна з кращих особливостей цього годиннику, з гладким дизайном і стильним поліруванням металевого корпусу

Вам потрібні додатки на вашому смарт-годиннику?

Один з найбільших недоліків OnePlus Watch полягає в тому, що ви не можете встановити будь-які існуючі програми WearOS або watchOS або програму з будь-якої іншої операційної системи. Якщо вам потрібно щось ще, крім попередньо встановлених додатків, виберіть інший годинник.

Вам потрібно більше взаємодії із пристроями?

OnePlus Watch підключається до вашого смартфону, навушників Bluetooth і навіть OnePlus TV, але якщо вам потрібно щось, що пов’язано із більшою екосистемою пристроїв, виберіть Apple Watch.

Вам потрібен маленький годинник?

Цього не уникнути: OnePlus Watch великі. Завдяки 46-міліметровому корпусу це один з найбільш широких годинників в світі. Якщо вам потрібний пристрій меншого розміру із схожим зовнішнім виглядом, спробуйте Samsung Galaxy Watch Active 2.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.