Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Фільми

Огляд фільму: «Кисень» (Oxygen) 2021р. 

8.0
Балів

Metactic
6.6
Оценка пользователей
6.9
IMDb
6.5
КиноПоиск
6.4

У перші хвилини цього фільму нічого не зрозуміло. Картина знята в темних, похмурих тонах. Жахлива музика і дивні звуки, блимає світло. Потім бачимо дівчину, не відразу зрозуміло де вона знаходиться чи то в труні, чи то в якомусь замкнутому тісному приміщенні. Елізабет Хансен, головна героїня, постає на екрані обмотана щільним матеріалом; вона задихається, намагається вибратися, у неї важке дихання, чутно скажений ритм серця.

Кисень (Oxygen)

  • Прем’єра в світі: 12 травня 2021р.
  • Країна: Франція, США
  • Жанр: детектив, фантастика, трилер
  • Режисер: Олександр Ажа
  • Сценарій: Крісті Леблан
  • Тривалість: 100 хв. / 1.40
  • Виробництво: Getaway Films, Wild Bunch International Sales, Echo Lake Entertainment
  • Актори: Мелані Лоран, Матьє Амальрік, Малик Зіді, Марк Саез, Ерік Ерсон-Макарель

Онлайн кінотеатри

Перше враження про фільм

Видно, що нещасна підключена до якогось апарату, який контролює її організм. Глядач відразу зверне увагу на страх в очах, втому і знемогу, біль дівчини. Ця сцена добре знята.

Далі картина передана в кращому освітленні і стає хоча б зрозуміло де героїня насправді: тепер відтінки змінилися на блакитні, світліші, холодні тони. Очевидно, що місце знаходження Ліз тісна камера – те ж, що і в труні, але більш просторому. Її рухи так само скуті, дівчина продовжує лежати, і видно що це дуже неприємно і важко. Але Елізабет там не одна. Відбувається знайомство з особистим інтерфейсом та оператором «M.I.L.O.», який запрограмований забезпечувати медичні потреби.

Дівчина все ж нічого не розуміє і не пам’ятає. Складається враження, що її туди насильно запхали для проведення дослідів. Єдине бажання – це вибратися. Неможливо навіть уявити як це прокинутись в невідомому місці, прив’язаним, без можливості, щось робити і з великими пробілами в пам’яті.

Що ж залишається робити?

Намагатися згадати і адаптуватися до таких обставин, щоб спробувати дати шанс собі вибратись з цього ув’язнення. Головна героїня намагається заспокоїтись, щоб якомога краще оцінити ситуацію. Кріогенна камера – стала місцем ув’язнення бідної. Хансен заспокоюють думки, що її місце знаходження ймовірно лікарня, а значить – в безпеці. Складаючи ланцюжок думок, що могли спливати в голові дівчини, одразу розумієш її надії: на допомогу. Але все ж страх можливості задихнуться переповнює.

Що ви будете робити в спробах заспокоїтись?

Персонаж Мелані Лоран знаходить спосіб: вона представляє, що знаходиться на свіжому повітрі, являє дерева, вітер і намагається переконати себе, що навкруги не коробка. Елізабет згадує моменти з життя, але все ж не може згадати хто вона.

Видно, що головна героїня дуже розумна і не така проста, як здається на перший погляд. Дівчина правильно спілкується з «M.I.L.O.», а точніше так, як з штучним інтелектом; правильно ставить питання, щоб хоч трохи краще зрозуміти хто ж вона і що відбувається.

Чим чіпляє сюжет

Елізабет думає, що знаходиться в цій камері тому, що хвора і переконує себе, що її підлікують і випустять. Але все не так просто. «M.I.L.O.» видає нову інформацію, а саме те, що вона не хвора, а значить – не повинна бути тут. І складаються найгірші підозри – що її туди спеціально помістили. До того ж стало зрозуміло, що Елізабет доктор. Відповідно можна припустити, що вчена дізналася, те що їй не потрібно було знати або ж була замішана в якихось експериментах і стала зайвою. Напевно кіномани, та й звичайні любителі фільмів, помітили один сенс: свідків не можна, залишати в живих. Напевно саме через це її і помістили туди? Це всього лише припущення, але як же все було насправді, дізнаєтеся самі!

Емоції страху, відчаю, невідомості і неминучості – передані дуже добре!

Цей фільм спонукає до роздумів: а що б ви робили, якщо б опинилися в закритій кріогенній камері, без можливості вибратися, з браком кисню, так ще й з повною втратою пам’яті? Чи вдасться вам це зробити та лишитись в живих? Але найважливіше питання: як саме вам це вдасться, якщо вас ніхто не збирається рятувати?

Дивно дивитися, як Елізабет сама дізнається про себе, бачить на зображенні своє життя, потихеньку намагається згадати себе. Цікавість загострюється з кожною секундою. Ви починаєте розуміти, що боротьба за життя головної героїні, це як ваша боротьба, адже ви починаєте замислюватися, якими були б ваші дії на її місці. Весь фільм вганяє в стан тривожності і переживання за головну героїню.

Через нестачу кисню у Елізабет починають з’являтися галюцинації, а це значить, що кінець близько. Ліз робила все, що могла щоб вибратися: намагалася зв’язатися з поліцією, дізнатися як вибратися у «M.I.L.O.», намагалася з середини зламати цю систему, зламати цю камеру, але у відповідь отримувала лише розчарування.

І ось у неї з’являється сумнівний шанс на порятунок: вхідний дзвінок від поліції. Експерти кажуть що знайшли її і скоро скажуть коди, за допомогою яких Хансен відкриє цю чортову камеру. Дивно звучить, чи не так? Це дуже підозріло і взагалі здається, що це лише уява нашої головної героїні. Ліз починає втрачати лік часу, образи і галюцинації заповнюють її голову. Але тут новий факт вражає дівчину більше ніж усе те, що було раніше. Ситуація стає куди більш заплутаніше. Стає не зрозуміло – це ігри розуму або ж правда? Це більше шокує і ставати дивним. Те, що ви побачите посередині фільму – приведе вас в шок. Потроху до вас прийде розуміння, що ж сталося. Варто помітити, що точно ви не зможете бути до кінця в цьому впевнені, адже все, що відбувається набагато страшніше, ніж передбачалося.

Вхідний дзвінок, який отримала Ліз, але не від поліції переверне все з гори на голову, в це неможливо повірити. Протягом цього дзвінка всередині буде кипіти переживання, буде здаватися що ви відчуваєте це. Наша героїня отримає коди і у неї залишиться 10 секунд для того щоб відкрити камеру. Якщо Ліз, відкриє камеру, трапитися непоправне …

Особливість фільму: непередбачений кінець.

Вона зовсім не під землею як думала, все набагато гірше і виходу як уже здається немає. Є одне АЛЕ і ви повинні побачити це самі. Все набагато масштабніше, глобальніше, і набагато більше, ніж здається і це пов’язано з тим, що зараз відбувається у нас – з вірусом. І тут видно, як фільм набуває реалістичний характер, адже події здаються цілком реальними, в нашому світі все може бути. Це воістину страшно. Тепер стає зрозуміло, але краще було б так банально як припускала Ліз. 12 років вона знаходиться в кріогенній камері. І тепер щоб вижити головна героїня повинна знову зануритися в довгий сон. Але для цього дівчина повинна згадати! А спогади даються їй тільки через сильний біль.

Виробництво фільму

У кіноленті присутні сильні моменти, які доводять до сліз, яких неможливо буде стримати. А наскільки б вам було б боляче, якщо б розуміли, що останні слова які ви скажете мамі це: «Я люблю тебе матуся», а у відповідь: «тебе не чути»? Це не типово, як для наукової фантастики.

Сам фільм знятий реалістично і красиво. В екранізації відчувається нотка прекрасної печалі і неминучості. Вдало підібрана музика з якої фільм сприймається більш чутливим і дивним. Кінцівка шокує. Фраза «я це ти в коробці» – розкриє очі, наскільки все начебто нереально. Усвідомлення, що ти це просто копія себе і що твоє життя – зовсім не твоя, що ти просто матеріал – похитне свідомість.

А що якщо все, що зараз є – це ілюзія? А що якщо ви, це не ви? Над цим можна задуматися і саме цей фільм спонукає вас на такі роздуми. Моменти з стрічки ще довго будуть з’являтися у вашій свідомості.

«Я знаю все наше життя, хоч його у мене не було» – ці слова змушують відчути біль Елізабет. Просто уявіть: любити когось, знати про нього все, жити з ним, відчувати його запах, чути його голос … і розуміти, що ви навіть не бачилися, це все просто пам’ять, яка навіть не твоя, адже ти – не ти. Це дуже зворушливо і складно для розуміння. Це потрібно бачити. Цю боротьбу за власне життя! Свою та нічию більше! Що варто робити в останні секунди, за мить до смерті? Ліз – боролася.

Цікавий факт: робота над фільмом під робочою назвою «О2» почалася в 2017 році, причому Енн Гетевей повинна була стати продюсером і зіграти головну роль. Пізніше вона покинула проект і головна роль дісталася Мелані Лоран. Це до речі зовсім не зіпсувало фільм, так як актриса чудово змогла передати весь спектр емоцій, майже без конкретних рухів, адже Ліз весь час лежить, її рухи обмежені.

Чи варто дивитися?

Цей фільм незвичайний – адже в тут є все потроху. В цьому і є особливість кінострічки. Тут переплітається і драма, і наукова фантастика, і трилер. У поєднанні виглядає прекрасно. Чудово передані почуття любові до того, що колись не було твоїм. Розуміння що ти за кілька секунд до смерті і повинен щось робити, що б вижити, але при цьому не уявляєш, що конкретно, показують реалістичність людського бажання жити.

Екранізація однозначно вас торкнеться! Вона непередбачувана, дивна, переглядається, наче на одному подиху. Після ви ще довго будете відходити, адже реально є над чим замислитися. Творцям фільму вдалося втілити ту ідею, яку вони хотіли донести. Кожна сцена у фільмі продумана до дрібниць, все дуже гармонійно. Це гідний фільм, після якого розумієш як же важливо цінувати, те що маєш, абсолютно все, кожен свій день, адже він ніколи більше не повториться. Ми проживаємо своє життя і навіть не помічаємо куди ж так швидко летить час, але ж життя у нас одне і потрібно цінувати кожну дрібницю і кожен прожитий день.

Чи вдасться героїні знову побачити свою любов, знову отримати шанс на життя? Чи відвоює її Ліз? Чи вдасться їй знову побачити цей світ? Чи зможе вона вижити? Відповіді на все це ви повинні отримати самі.

Чим вам запам’ятається цей фільм?

Після перегляду в вашій голові буде справжній мозковий штурм, думки будуть переповнювати вас і можливо ви навіть переглянете деякі погляди на своє життя і зрозумієте що те, що є для нас кожен день, те що ми навіть не помічаємо, прості слова, погляди, дії, дотик – це величезна цінність, яка комусь навіть не доступна. І це потрібно цінувати всією своєю душею.

Дивіться! Ні на одну секунду ви не пошкодуєте.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.