Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Клавіатури

Огляд ZSA Moonlander Mark I: ергономічна адаптована клавіатура 

Скоріше за все, вам знадобиться час, щоб до неї звикнути

8.5
Балів

Переваги

  • Багато способів адаптації
  • Комфорт у використанні
  • Легко замінювати ковпачки клавіш
  • Достатньо довгий кабель
  • RGB-підсвічування

Недоліки

  • Висока вартість
  • На адаптацію та звикання потрібен час
  • Версія білого кольору швидко покривається брудом
Дизайн і корпус
9
Програмне забезпечення
8
Підсвітка
8
Порти
7
Вага
7
Шумність
8
Використання
8.5

Остаточний вердикт

Чесно кажучи, я не можу сказати однозначно, чи є ZSA Moonlander найбільш ергономічною з існуючих в даний час клавіатур. Особисто мені вона здається доволі зручною. До речі, у мене не виникає бажання повертатися до Kinesis Freestyle Pro. Однак, щоб зробити її настільки зручною, мені довелося витратити чимало зусиль і часу. Вважаю, що багато хто з вас не захочуть витрачати 365 $ на клавіатуру, над налаштуванням якої доведеться добряче попрацювати. Разом з тим якщо ви любите експериментувати та маєте достатньо вільного часу, майте на увазі, що модель Moonlander Mark I надає можливість створити клавіатуру своєї мрії.

Мені довелося протестувати багато ергономічних клавіатур. Модель Moonlander Mark I виробництва ZSA здалася мені найбільш зручною у повсякденному використанні. Це адаптована механічна клавіатура, розділена на дві частини для забезпечення більш зручного положення плечей. Також, тут реалізована можливість регулювання кута нахилу і перепризначення функцій клавіш. При цьому, для кожної клавіші можна призначити декілька сценаріїв.

Я близько трьох місяців використовую клавіатуру Moonlander для роботи. Вона настільки зручна, що мені довелося відмовитися від моделі Kinesis Freestyle Pro, якою я із задоволенням користувався протягом декількох років. Однак для того, щоб адаптувати клавіатуру Moonlander під свої переваги та повноцінно до неї звикнути знадобиться чимала кількість зусиль і часу.

Дана модель пропонує разючий набір опцій. Протягом декількох тижнів я пробував різні функції й настройки, поки не знайшов оптимальну для себе конфігурацію. Крім того, важливо відзначити, що клавіатура Moonlander коштує аж ніяк не дешево. Її ціна стартує з позначки 365 $.

Якщо ви маєте у своєму розпорядженні достатній бюджет і шукаєте найбільш ергономічну клавіатуру з представлених на ринку, модель Moonlander Mark I – це саме те, що вам потрібно. Однак, тим хто збирається купувати розділену клавіатуру вперше, рекомендую розглянути інші, більш бюджетні варіанти.

ZSA Moonlander Mark I

Оцінка – 8,5

Ціна – 365 $

Дизайн і конструкція

Спочатку поговоримо про конструкцію. Moonlander – це ергономічна клавіатура, що розділена на два блоки, кут нахилу яких можна регулювати. Крім того, присутній набір клавіш, призначених для натискання великими пальцями. Дизайн даної моделі істотно відрізняється від традиційних клавіатур. Якщо ви звикли до стандартної розкладки, буде необхідний певний проміжок часу на адаптацію до конструкції клавіатури Mark I.

Особисто мені був потрібен цілий тиждень на те, щоб адаптуватися до розташування кнопок та знову почати набирати текст із максимальною швидкістю. Це при тому, що раніше я вже використав клавіатури зі схожою розкладкою (ErgoDox EZ і Advantage 2). Проте, комфортно працювати з Moonlander я зміг лише через деякий час. Зараз я є великим шанувальником нестандартної розкладки в стилі Moonlander. Розділена конструкція дозволяє набирати текст, розташувавши плечі у відкритій позиції. Також, мені вдалося налаштувати оптимальний кут нахилу. Жодна з протестованих мною раніше клавіатур не забезпечувала настільки глибоку адаптацію. Навіть в дуже зручній Kinesis Freestyle Pro є всього три рівні нахилу.

Зручність у використанні

З точки зору ергономіки клавіатура Moonlander справді бездоганна. Я набирав текст робочих документів протягом восьми з гаком годин і у мене практично не втомлювалися руки. Працюючи з плоскою клавіатурою MacBook Air доводиться регулярно робити перерви для відпочинку зап’ясть та пальців. Варто зазначити, що розміри рук бувають різні, тому гарантувати те, що ця клавіатура буде для вас настільки ж зручною, як для мене, я не наважуся.

Представлена ​​клавіатура оснащена вбудованими опорами для зап’ясть, однак якщо є бажання ви можете змістити їх в сторону або повністю зняти. Така можливість особливо корисна при транспортуванні пристрою.

Клавішам для великих пальців я призначив базові функції – пробіл, повернення і введення. Кут нахилу цього блоку кнопок також можна відрегулювати, однак, для цього доведеться скористатися шестигранним ключем, який поставляється в комплекті. Особисто у мене при виконанні цього завдання труднощів не виникло.

Доступні опції

При замовленні клавіатури Moonlander на офіційному сайті ZSA, є можливість вибрати один з 10 видів клавішних перемикачів. При цьому, пропонуються два типи ковпачків виробництва Cherry (коричневий і синій) та вісім типів перемикачів виробництва Kailh (забарвлення: бронза, золото, срібло, мідь, коричневий, червоний, білий і чорний). Також, доступна можливість замовити оригінальні перемикачі ZSA. Зазначу, що плата підтримує як 3-контактні, так і 5-контактні перемикачі, що робить цей пристрій більш універсальним.

Для написання цього огляду я замовив клавіатуру із коричневими ковпачками Cherry MX через те, що я використовував їх з клавіатурою Kinesis. Вони забезпечують приємне клацання і тактильну віддачу. Як бонус виробник надіслав мені набори перемикачів Kailh сріблястого та бронзового відтінків. Для повноти картини я також їх протестував. Сріблясті ковпачки здалися мені занадто м’якими, а бронзові при натисканні відтворюють дуже гучне клацання.

Тим, хто бажає встановити інші ковпачки, повідомлю, що є можливість використовувати набір з 64 основних клавіш. Використання власних ковпачків у блоці клавіш для великих пальців також можливе, проте, для цього доведеться знайти перемикачі необхідного діаметра (1,5 u).

Конфігурація клавіш

Клавіші в клавіатурі Moonlander розташовані строго одна під іншою. Зверніть увагу, що в стандартних клавіатурах нижні ряди трохи зміщені вправо. Виробник стверджує, що подібне розташування клавіш спрощує набір тексту. Однак, якщо чесно, на практиці я цього не відчув.

Заводська конфігурація клавіш суттєво відрізняється від традиційної. До того ж багатьох звичних для більшості користувачів клавіш тут просто немає. Наприклад, в клавіатурі Moonlander відсутні клавіші пробіл, повернення, табуляція, Win і Command.

Для призначити функцій кнопкам було розроблено спеціальне програмне забезпечення Moonlander. Використовуючи онлайн-конфігуратор ZSA, ви можете запрограмувати відразу декілька дій для окремої клавіші.

За наявності бажання ви можете встановити до чотирьох різних макросів для однієї клавіші, які будуть спрацьовувати при її натисканні та утриманні. Крім того, реалізована можливість створювати шари із різними розкладками, які можна перемикати за допомогою спеціальної клавіші на клавіатурі.

Насправді в розкладці за замовчуванням клавіша пробіл все-таки присутня, однак, слід попередньо дізнатися, де вона розташована. Ознайомитися із заводською розкладкою клавіш можна в онлайн-конфігураторі ZSA. За замовчуванням, функцію пробілу виконує крайня ліва клавіша в блоці кнопок для великого пальця лівої руки. Запитаєте, де знаходиться кнопка “Повернення”? Це крайня права клавіша в блоці для правого великого пальця.

Враження від набору тексту

Мені доводиться регулярно набирати текст по роботі, тому відразу ж довелося перепризначити функції більшості клавіш. Крім того, я запрограмував декілька макросів. Наприклад, натискання та утримання кнопок X, C і V дозволяє виконати команди “вирізати”, “копіювати” і “вставити” відповідно. Крім цього, я створив окремий шар, який дозволяє зробити перегляд відео на YouTube більш зручним. Я призначив певні клавіші для запуску і зупинки відтворення, регулювання гучності та управління викликами в Skype.

Я настільки звик до розкладки Moonlander, що вже не уявляю без неї свій робочий процес. Набираючи текст на клавіатурі MacBook Air я демонструю значно нижчу продуктивність. Єдиною перевагою стандартної розкладки є наявність функціонального ряду, що дозволяє збільшувати та зменшувати гучність натисканням однієї клавіші. У клавіатурі Mark I для початку потрібно вибрати відповідний шар-розкладку, а потім натиснути потрібну кнопку. Разом з тим, ви можете пошукати місце для клавіш управління мультимедіа на основному шарі.

У моєму випадку на адаптацію та налаштування тестового зразка клавіатури Moonlande пішло близько двох тижнів. При цьому, я пробував різні налаштування й конфігурації практично кожен день. У цьому процесі я керувався виключно методом проб і помилок, тому одного разу навіть забув включити в розкладку важливу в моїй роботі клавішу апострофа.

Міркування про доцільність

При наявності вільного часу та бажання, ви можете спробувати безліч варіантів розкладки клавіш. На щастя, процес завантаження шару і “прошивки” клавіатури займає всього декілька хвилин.

Разом з тим ви можете не витрачати час на підбір оптимальної конфігурації кнопок. Ця клавіатура доволі зручна і функціональна навіть із заводськими налаштуваннями. Впевнений, що із часом ви звикнете до незвичайної розкладки. Особисто я не став освоювати запропоновану за замовчуванням розкладку лише тому, що у мене в голові вже була ідея оптимальної конфігурації кнопок для набору тексту.

Величезна свобода вибору спочатку поставила мене в безвихідь. Протягом декількох днів я судомно намагався знайти найбільш вдалий варіант розташування функціональних клавіш. При цьому, я досі не можу визначитися із розташуванням кнопки Command в розкладці для Mac.

Під кожною клавішею присутні світлодіоди RGB, роботу яких можна також адаптувати під свої вподобання. Скажу чесно, що в основному шарі для роботи я вирішив відключити підсвічування. При цьому, функція підсвічування, на мою думку, відмінно підходить для виділення клавіш управління мультимедіа. В процесі тестування я активно експериментував із динамікою та відтінками підсвічування клавіш.

Є ще один аспект, про який варто згадати. Ліва частина клавіатури Moonlander може працювати окремо від правої. Дана особливість відкриває додаткові можливості для геймерів. Я не є фанатом комп’ютерних ігор, але у мене в голові вже дозріла ідея конфігурації базових кнопок для гри. До того ж від’єднавши праву частину, ви звільняєте додаткове місце на столі для миші.

Висновки

Працюючи над цим оглядом, я натрапив на цікаву статтю експерта в області механічних клавіатур Алекса Кранца, опубліковану у 2017 році. У ній є фраза, яку міцно засіла в моїй свідомості: «Не існує найкращої клавіатури. Існує клавіатура, що оптимально підходить особисто для вас».

Чесно кажучи, я не можу сказати однозначно, чи є ZSA Moonlander найбільш ергономічною з наявних зараз клавіатур. Особисто мені вона здається доволі зручною. До речі, у мене не виникає бажання повертатися до Kinesis Freestyle Pro. Однак, щоб зробити її настільки зручною, мені довелося витратити чимало зусиль і часу. Вважаю, що багато хто з вас не захочуть витрачати 365 $ на клавіатуру, над налаштуванням якої доведеться добряче попрацювати.

Разом з тим якщо ви любите експериментувати та маєте достатньо вільного часу, майте на увазі, що модель Moonlander Mark I надає можливість створити клавіатуру своєї мрії.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.