Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Yale Smart Delivery Box – розумна, але поки багато в чому даремна поштова скринька 

Поштову скриньку Yale Smart Delivery Box, що була представлена на виставці CES на початку 2020 року, тепер може придбати кожен бажаючий. Такий ящик рекомендується розміщувати біля входу в будинок для безпечного зберігання посилок і кореспонденції. Пропонується два варіанти комплектації розумного пристрою. Базова – вартістю 229,99 $, і розширена – 329,99 $ (оснащена клавіатурою Yale).

Головним завданням представленої поштової скриньки є запобігання крадіжки посилок і листів. Також, він повинен захистити їх від впливу опадів. Yale навіть передбачили спеціальний відсік, призначений для зберігання швидкопсувних продуктів із необхідним температурним режимом.

З метою тестування, я встановив Smart Delivery Box на ганку власного будинку. Зазначу, що він простояв там протягом п’яти днів. Незважаючи на те, що деякі функції цього ящику досить корисні, не ризикну стверджувати, що на сьогодні він виправдовує свою вартість.

Конструкція та засоби управління

Поштова скринька Smart Delivery Box являє собою пластиковий контейнер виробництва компанії Step2. Цей бренд більше відомий завдяки дитячим гіркам і обладнанню для ігрових майданчиків. Габарити ящика наступні: довжина – 61 см, ширина – 36 см, висота – 51 см. У його конструкції присутня відкидна кришка. На фронтальній стороні розміщено напис DELIVERIES. Yale стверджують, що розумний контейнер розрахований на більшість типів посилок та бандеролей. При цьому, якщо вам відправлять великогабаритний предмет, ймовірно, він просто не поміститься в цей ящик.

Зазначу, що розумним його робить замок Smart Cabinet Lock, який поставляється в комплекті із скринькою. Він дозволяє використовувати додаток Yale Access для управління зі смартфона. Принцип його роботи аналогічний іншим розумним замкам Yale та August.

Пропонуються два види дизайну поштової скриньки

Після встановлення супутнього додатка і налаштування Connect Bridge з’являється можливість віддаленого блокування та розблокування ящика. Це можна зробити за допомогою програми, голосового помічника або автоматичного блокування при закритті кришки. Версія ящика, оснащена клавіатурою, дозволяє встановити PIN-код для його аварійного розблокування без використання смартфона.

У момент, коли спрацює блокування, на ваш смартфон надійде повідомлення про те, що в поштову скриньку щось поклали. Навряд чи воно прийде раніше, ніж повідомлення про доставку від кур’єрських служб. У будь-якому випадку, цю функцію можна сприймати як приємне доповнення.

Зовнішній вигляд

Модель Brighton, яка була надана для тестування, відрізняється мінімалістичним дизайном. Вона виглядає як пластиковий контейнер для зберігання предметів на відкритому повітрі. У такі ящики зазвичай поміщають садовий інвентар або дитячі іграшки. При цьому, на невеликому ганку мого будинку він займав досить багато місця.

Сама по собі скринька не дуже важка. Тому, для того, щоб трохи її пригладити, довелося підкласти декілька цеглин. Yale стверджують, що для цих цілей можна використовувати мішок з піском. Альтернативне рішення – просвердлити кілька отворів для подальшої прив’язки ящика. Конструкція замка дозволяє витримувати тягове зусилля в 45 кілограмів. Тобто, якщо зловмисник захоче проникнути в ящик, даний замок не врятує від крадіжки. Однак, щоб його зламати доведеться витратити певну кількість часу і зусиль. Можливо, для досягнення цієї мети буде потрібен спеціальний інструмент.

YYale стверджують, що ящик досить місткий, щоб вмістити посилки різних розмірів

Поштова скринька оснащена декількома вбудованими функціями. В першу чергу, це наявність вентиляційних отворів. Вони забезпечують циркуляцію повітря, але через них в ящик проникає волога. Отож, отримані посилки можуть намокнути. Всередині присутня кнопка, що відповідає за аварійне відкриття замку, на випадок, якщо в ящик випадково залізе дитина. При цьому, на зовнішній стороні присутня друга засувка, що дозволяє запобігти випадковому закриттю і блокуванню.

За заявами Yale, термін експлуатації батареї – близько шести місяців. Крім цього, є можливість включити автоматичне розблокування при низькому рівні заряду акумулятора. Додаток регулярно повідомляє користувача про стан батареї.

Поштова скринька, розумний замок і супутній додаток працюють нормально та не викликають нарікань. Проблема в тому, що багато кур’єрів просто не знають, як використовувати ящики Smart Delivery Box.

Взаємодія із поштовими службами

На сьогоднішній день Yale не мають партнерських відносин із популярними службами доставки посилок. Наявність партнерської угоди гарантувало б те, що кур’єри вміють користуватися подібними поштовими скриньками. Це також дозволило б співробітникам кур’єрських служб мати інструментарій для розблокування і блокування поштових скриньок.

Замок Smart Cainet Lock, який робить поштову скриньку розумною

Поки залишається сподіватися, що співробітник служби доставки побачить цей ящик. Крім цього, він повинен збагнути, як ним користуватися та витратити дорогоцінний час на його розблокування і закриття.

За ті п’ять днів, протягом яких Smart Delivery Box простояв на моєму ганку, на мою адресу прийшло шість відправлень від різних служб. При цьому, цей ящик за призначенням використовував тільки кур’єр із FedEx. Однак, він не закрив кришку належним чином, і скринька не була заблокована. Відповідно, повідомлення про надходження посилки мені не прийшло. Інший кур’єр просто поставив коробки з посилками поруч із ящиком. Це виглядало дуже забавно.

Тимчасові заходи

Щоб впоратися із цією проблемою, Yale реалізували в супутньому додатку функцію «режим доставки». В даному режимі режимі ящик залишається незаблокованим до наступного відкриття. При цьому, блокується він тільки після закриття кришки. Щоб включити режим доставки, користувач повинен знаходитися на відстані не більше трьох метрів від поштової скриньки. Крім того, потрібно дочекатися, коли додаток підключиться до замку, а потім включити даний режим в розділі «додаткові налаштування». Якщо ви очікуєте не одну посилку, в такому випадку доведеться включати режим доставки кілька разів. Очевидно, що це далеко не саме вдале рішення.

Альтернативою режиму доставки є використання спеціального PIN-коду, що задається за допомогою клавіатури. Його можна вказати в інструкціях для кур’єра, хоча далеко не всі популярні служби надають таку можливість.

Більшість кур’єрів ігнорують поштові скриньки Yale

Yale стверджують, що в даний час ведуться переговори із великими кур’єрськими компаніями по підтримці розумних поштових скриньок. Планується, що до кінця року з ними будуть укладені партнерські угоди.

У комплекті з розумними поштовими скриньками Delivery Box також поставляються спеціальні таблички. Їх рекомендується вішати на двері, сповіщаючи кур’єрів про те, що посилки та листи слід поміщати в цю поштову скриньку. Це також не є вирішенням проблеми. Немає ніякої гарантії, що співробітники служби доставки звернуть увагу на цю табличку.

Коротке резюме

Поки Yale не усунуть описані проблеми, рекомендувати поштову скриньку Smart Delivery Box досить важко. Можливо, із часом кур’єри здогадаються, для чого ці ящики стоять на ганку. Втім, цілком імовірно, що вони продовжать їх ігнорувати. На даний момент нова розробка Yale – це химерний розумний контейнер, який приносить доволі сумнівну користь.

Тим, кого більше цікавлять Bluetooth замки Smart Cabinet Lock, повідомлю, що починаючи із сьогоднішнього дня Yale продають їх за ціною 79,99 $ за одиницю. При цьому версія з можливістю підключення по Wi-Fi обійдеться в 129,99 $. Такі замки можна встановлювати на різні шафи і контейнери для обмеження доступу до спиртних напоїв та токсичних речовин. Зазначу, що для облаштування сейфа потрібен більш надійний замок.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.