Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Огляд розумних жалюзі Lutron Serena Smart Wood Blinds: дорогий додаток для розумного будинку 

Найбільш популярними пристроями системи розумний будинок є лампочки, розетки та замки. Їх можна придбати за відносно низькою ціною, а на установку витрачається всього декілька хвилин. Також існують більш складні пристрої для розумного будинку. Наприклад, спринклерні системи і системи відеоспостереження. Вони коштують дорожче, до того ж, процес їх встановлення істотно складніше.

Розумні жалюзі знаходяться десь посередині цього діапазону. Їх вартість досить висока, але процедура установки дуже проста і зрозуміла. Розумні жалюзі не приносять стільки користі і не економлять електроенергію (на відміну від розумних ламп та термостатів). Разом із тим, вони спрощують повсякденне життя. Особливо тим, у кого немає віконних світильників.

Lutron Serena Smart Wood Blinds

Оцінка – 7

Ціна – 599 $

Переваги:

  • Простота установки і налаштування
  • Виконують свої основні функції
  • Різноманітність засобів управління

Недоліки:

  • Висока вартість
  • Не приносять фінансової вигоди
  • Не підтримують системи HomeKit та SmartThings

Поповнення в системі розумний будинок

У минулому році був опублікований огляд розумних віконних штор Ikea, які не дозволяють регулювати кількості світла, що пропускається протягом дня. Тобто, вони можуть бути або опущені, або підняті. Крім того, пропонується обмежений набір розмірів, а це значить, що вони можуть не підійти до вікон у вашому будинку. Нові жалюзі Serena Smart Wood виробництва Lutron здатні адаптуватися під розміри вікна та надають більше засобів управління. Вони дозволяють відрегулювати кількість світла, що пропускається в залежності від поточного положення сонця. Замість звичного натяжіння шнурка, присутня можливість використовувати компактний пульт дистанційного керування, додаток Lutron для смартфонів, а також голосові команди.

Жалюзі Lutron Smart Blinds в закритому положенні
Жалюзі Lutron Smart Blinds у відкритому положенні

Найголовнішою перевагою цих жалюзі є автоматичне управління. Якщо надати додатку доступ до засобів геолокації, при цьому повідомивши йому, на яку сторону виходять вікна, жалюзі будуть автоматично відкриватися вранці і закриватися ввечері. Також, вони здатні змінювати своє положення протягом дня, зменшуючи кількість відблисків та регулюючи природне освітлення в кімнаті. Крім цього, функція Fade Fighter дозволяє регулювати нахил рейок, запобігаючи інтенсивному вицвітанню килимів, меблів і картин, розташованих біля вікон.

Результати практичного тестування

Дерев’яні жалюзі Serena Smart Wood тестувалися більшу частину літа, будучи встановленими на вікні в кухні. Незважаючи на те, що вони практично не приносять реальної вигоди, процес управління ними приносить задоволення. Заходячи на кухню рано вранці, ви бачите, що жалюзі частково відкриті і пропускають природне світло. До полудня вони відкриваються повністю, дозволяючи кімнаті наповнитися яскравим денним світлом. При цьому, жалюзі повністю закриваються в нічний час. Завдяки налагодженій роботі функції автоматичного управління, використовувати пульт, додаток та голосові команди доводилося досить рідко. Іноді мені хотілося, щоб жалюзі відкривалися дещо раніше, ніж зазвичай. Однак, в цілоому, після їх встановлення про управління, в принципі, можна не турбуватися.

Управляти пристроєм можна за допомогою компактного пульта управління

Приємно дивує те, що механізм, який відкриває і закриває жалюзі, працює тихо. Його чутно тільки в повній тиші, якщо ви знаходитеся поруч із вікном. Smart Wood Blinds живляться від восьми лужних батарей типу D. Також, при замовленні є можливість вибрати адаптер змінного струму. За заявами Lutron, термін служби батарей становить від двох до п’яти років при щоденному використанні в звичайному режимі.

Установка та управління

Процес встановлення аналогічний іншим дерев’яним жалюзі та займає всього кілька хвилин. Lutron виготовляють жалюзі за індивідуальними замовленнями, виходячи з розмірів вікон в будинку покупця. Перед розміщенням замовлення, рекомендую зробити виміри вікон декілька разів, щоб отримати жалюзі відповідного розміру.

Для управління Smart Wood Blinds за допомогою пульта, достатньо підключити його до пристрою. Однак, якщо ви бажаєте використовувати супутній додаток, помічники Alexa або Google Assistant, а також деякі автоматичні функції, доведеться встановити та налаштувати концентратор Lutron bridge у вашій домашній мережі. І хоча це призводить до ускладнення процесу установки, за допомогою даного концентратора можна управляти диммерами, пермикачами та іншими пристроями Lutron.

Коротко про недоліки

Я вже наголошував на тому, що головний недолік Smart Wood Blinds – висока вартість. Ці жалюзі дійсно «б’ють по кишені». Ціни на них стартують з позначки 599 $. При цьому, модель шириною 165 см, що підходить до вікна в моїй кухні, коштує трохи більше 800 $ (включаючи пульт). На щастя, на момент тестування в моїй мережі вже був встановлений концентратор Lutron. У разі його відсутності, доведеться додатково витратити 80 $. Придбання та повноцінна інтеграція жалюзі обійдеться приблизно в 1000 $. За ці гроші можна купити декілька звичайних жалюзі із ручним керуванням, які продаються практично в будь-якому магазині.

Інтерфейс супутнього додатка

В процесі тестування було виявлено ще декілька дивних моментів. Наприклад, ці жалюзі повноцінно взаємодіють із помічниками Alexa і Google Assistant. Однак, на відміну від інших пристроїв Lutron, вони не підтримують системи розумного будинку Apple HomeKit і Samsung SmartThings. Як уже згадувалося раніше, я не відчув гостру потребу регулювати Smart Wood Blinds за допомогою голосових команд. При цьому, важливо розуміти, що у вас не буде можливості включити функцію автоматичного закриття при виході з будинку.

І ще один неприємний аспект. Відкриття та закриття дерев’яних рейок виконується за допомогою спеціального механізму, в той час як підйом і опускання жалюзі виконується в ручному режимі. При цьому, можливість відкрити або закрити рейки вручну відсутня. Це може виявитися незручністю для гостей, які перебувають у вашому будинку.

Висновок

Незважаючи на високу вартість та обмежений набір засобів управління, жалюзі Smart Wood Blinds є одним з найрозумніших і зручних пристроїв, які мені довелося тестувати за останні декілька років. Вони легко встановлюються і налаштовуються. Після налаштування про них й зовсім можна забути. Функціонал багатьох пристроїв розумного будинку не відповідає гучним обіцянкам виробників. Жалюзі Smart Wood Blinds працюють так, як потрібно. Але за них доведеться заплатити чималу суму грошей.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.