Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Камери

Огляд Sony ZV-1: перша камера для відеоблогерів 

Вважаю, що сьогодні більшість сприймає відеоблогінг не як розвага, а як повноцінний жанр відео. Ведення блогу може бути не тільки хобі, а й постійною роботою, що приносить дохід. Наприклад, на платформі Youtube працюють серйозні медіакомпанії. Тому дуже дивно, чому спеціалізованих камер для відеоблогерів так мало.

Реліз Sony ZV-1 – це спроба поліпшити ситуацію, що склалася. Дана модель являє собою комбінацію функціоналу смартфона та беззеркальной відеокамери. Щоб не починати з нуля, Sony вирішили модифікувати популярну модель RX100. На виході вийшло гідний уваги пристрій для зйомки самого себе.

Дана камера коштує 800 $. Вона оснащена набором просунутих функцій. При цьому, присутній ряд недоліків. Модель ZV-1 досить компактна та без проблем поміщається в кишеню. Крім того, камера впевнено справляється зі зйомкою фото. Цей факт напевно порадує фотографів-любителів.

Sony ZV-1

Оцінка – 7.5

Ціна – 749.99 $

Переваги:

  • Компактні габарити
  • Розширений функціонал
  • Доступна вартість

Недоліки:

  • Незадовільний час автономної роботи
  • Об’єктив недостатньо широкий
  •  У сонцезахисних окулярах на дисплеї нічого не видно

Особливості конструкції 

Конструкція камери Sony ZV-1 створена на базі RX100. При цьому, Sony прибрали деякі дорогі компоненти. Лінзи запозичені у моделі RX100 V. Також, були реалізовані декілька специфічних функцій для відеоблогеров.

Мікрофонний фільтр “дохлий кіт” заглушає гул вітру

Розглянемо камеру RX100 більш детально. Протягом восьми років дана модель є зразком цифрової дзеркальної камери. Вона прекрасно справляється із усіма стандартними функціями. Зовні дана модель схожа на бюджетну камеру для широкого кола користувачів. Однак, в реальності вартість може перевищувати позначку 1000 $. Деякі реалізовані в ній функції доступні тільки в пристроях професійного рівня.

Я із задоволенням використовую камеру RX100 протягом декількох років. Незважаючи на зменшений сенсор та компактний корпус вона пропонує багато корисних функцій. Наприклад, дана модель дозволяє знімати довгі відеокліпи із роздільною здатністю 4K. Також, камера дозволяє вести стрім і публікувати відеофайли в режимі реального часу.

Управління та функціонал

Автоматичні режими впевнено справляються зі своїми завданнями. Присутня можливість регулювати ISO, витримку, баланс білого кольору та багато інших параметрів. Це, безсумнівно, дуже радує. Система меню в пристроях Sony досить складна. Однак, освоївши її, ви зможете повноцінно управляти процесом зйомки.

Камера ZV-1 поєднує в собі функціонал моделі RX100 і апаратне забезпечення, орієнтоване на зйомку відео для блогів. Sony використовували компоненти, запозичені із двох різних модифікацій RX100. Сенсор та розумні функціонал узятий з моделі RX100 VII, а об’єктив і фільтр нейтральної щільності (для зйомки на вулиці) з RX100 V. Для автофокусування використовуються алгоритми сьомої моделі. Об’єктив п’ятої версії забезпечує необхідний рівень розмиття фону.

Гнучке регулювання положення дисплея спрощує процес зйомки. Шарнірний екран дозволяє отримувати якісні знімки. Бічний шарнір моделі ZV-1 дає можливість перевертати дисплей. Разом із тим, присутні і інші зміни. Наприклад, кнопка запису була збільшена, а ручка стала зручнішою. Також, присутній індикатор запису із підсвічуванням, три мікрофони і “гарячий башмак”. Наявність останнього позбавляє від необхідності возитися з кабелями або зовнішніми пристроями при прикріпленні мікрофона з дробовиком. Це робить роботу із камерою більш комфортною.

У комплектації присутній «дохлий кіт». Так називають pop-фільтри для мікрофонів. Зазначу, що цю дивна назву придумав не я.

Про ціну і компроміси

Також, Sony намагались зробити нову камеру доступною за ціною. Нова камера RX100 VII коштує 1200 $. Апаратна частина ZV-1 базується на даній моделі. У зв’язку з цим, виробнику довелося докласти чимало зусиль, щоб забезпечити прийнятну вартість.

Для цього інженери Sony зменшили видошукач, корпус, кільце фокусування та спалах. У даній модифікації використовується дешевший дисплей. Якщо надіти сонцезахисні окуляри, на екрані нічого не буде видно. Виробник розробив новий корпус, проте об’єктив ZV-1 не оптимальний для відеоблогеров. Засмучує й те, для зарядки використовується порт Micro USB.

Головний недолік камер Sony – система меню. Вона незрозуміла і заплутана. Крім того, відсутня можливість управління за допомогою сенсорного дисплея. Сенсори використовується виключно для фокусування. Навряд чи блогера-початківця порадує перспектива вивчати меню та особливості діафрагми. В автоматичному режимі камера ZV-1 демонструє пристойну продуктивність. Sony впровадили декілька наборів попередніх заданих налаштувань, покликаних спростити процес зйомки.

Мікрофонний роз’єм, HDMI вихід і порт Micro USB для зарядки

Процес зйомки

Один з цих наборів отримав назву «розфокусування фону». При ньому налаштування камери максимізують ступінь розмиття фону. Це оптимальний режим для тих, хто не бажає возитися із налаштуванням діафрагми та іншими параметрами. Даний набір налаштувань дозволяє отримати зображення пристойної якості. Однак, слід мати на увазі, що зменшений сенсор ZV-1 робить зображення більш вузьким.

Другий режим називається «вітрина продукту». При цьому наборі параметрів камера ZV-1 найбільше відповідає побажанням відеоблогеров. Якщо коротко, цей режим дозволяє фокусуватися на товарах. Це спрощує процес їх демонстрації глядачам. Технічне обґрунтування звучить наступним чином. В налаштуваннях фокусування відключається пріоритет обличчя. Тобто, камера фокусується на об’єктах, розташованих ближче до об’єктиву.

Це наочно демонструє можливості фокусування камери ZV-1. Наприклад, вона дозволяє встановити фокус на улюбленій домашній тварині. На відміну від інших систем автофокусування, відсутній ефект названий «полювання за фокусом». Також, камера здатна блискавично перемикати фокус. Це відбувається так швидко, що анітрохи не відволікає від перегляду відео.

Якість аудіо та час автономної роботи

Матриця із трьох мікрофонів забезпечує більш високу якість звуку в порівнянні з мікрофонами інших відеокамер. Фільтр «дохлий кіт» ефективно виконує свою функцію. Спеціальний роз’єм дозволяє підключити зовнішній мікрофон. На жаль, відсутній роз’єм для навушників. Його наявність давала б можливість перевіряти звук у відеороликах. При цьому, звук із вбудованого динаміка не ріже слух.

Sony виконали велику роботу, щоб адаптувати модель RX100 під відеоблогінг. Але це спричинило певні наслідки. Найголовніше й найбільш неприємне – зменшене поле зору. Крім того, при стабілізації воно стає ще більш вузьким. При зручному розташуванні камери голова блогера просто не потрапляє в кадр. Для вирішення цієї проблеми потрібно придбати селф-палицю. В якості альтернативи Sony пропонують Bluetooth пульт вартістю 138 $.

Ще один мінус – слабкий акумулятор. Через те, що його габарити мініатюрні, камера розряджається досить швидко. За заявами виробника, при повній зарядці батарея дозволяє зробити 260 знімків або записати 45-хвилинний відеоролик. Однак, при тестуванні з’ясувалося, що ці заяви не відповідають дійсності. На щастя, в ZV-1 можна встановити акумулятор від моделі RX100.

Висновки

ZV-1 – це свого роду гібридна камера. В автоматичному режимі за продуктивностю вона не перевершує більшість смартфонів. Наприклад, IPhone дозволяє виконувати більш тонкі коригування стабілізації та яскравості. Однак, за деякими параметрами ZV-1 все ж перевершує мобільні пристрої. Різноманітність елементів управління і функцій забезпечують якість відео, якої неможливо досягти знімаючи зі смартфона.

Разом із тим, ZV-1 передбачає ряд обмежень. Засмучує відсутність можливості замінювати лінзи. Якщо дана можливість буде реалізована, ZV-1 стане чудовою B-камерою. Якщо Sony спростять систему меню, дана модель буде оптимальною камерою початкового рівня. Вона дозволяє освоїти базові навички роботи відеооператора.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.