Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Cмартфони

Огляд смартфону OnePlus 8T: Гра з цифрами 

OnePlus пишаються технічними характеристиками своїх смартфонів. Модель OnePlus 8T не є винятком з цього правила. Цей телефон практично за всіма параметрами перевершує свого попередника OnePlus 8, реліз якого відбувся на початку поточного року. Нова модель оснащена більш швидкісним контролером заряду (65 Вт), дисплеєм з більш високою частотою оновлення (120 Гц), об’ємним акумулятором на 4500 мАг та додатковою камерою.

Подібні характеристики, звичайно ж, дуже важливі, але вони рідко дають нам повну картину. В залежності від того, як вони реалізовані, вони можуть привести лише до поступового поліпшення або зовсім не запропонувати ніяких нових функціональних переваг. Більш того, має місце безліч аспектів, які взагалі не відображені в специфікації.

OnePlus пропонують дві базові версії моделі 8T: одна з 8 ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ пам’яті, інша з 12 ГБ ОЗУ і 256 ГБ пам’яті. При цьому, на ринок США буде поставлятися тільки варіація з 12 ГБ оперативної пам’яті за ціною 749 американських доларів, в той час, як жителі Європи будуть мати можливість вибору: 599 євро / 549 фунтів і 699 євро / 649 фунтів відповідно. Для даного огляду ми придбали версію з 8 ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ пам’яті.

На перший погляд, в представленій моделі присутня безліч поліпшених характеристик, але, разом з тим, складається враження, що OnePlus просто грають із цифрами, не пропонуючи при цьому радикально покращений пристрій.

OnePlus 8T

Оцінка — 8

Ціна — 749$

Переваги:

  • Неймовірно швидка зарядка
  • Відмінна продуктивність
  • Дісплей120 Гц

Недоліки:

  • Четверта камера здається зайвою
  • Відсутня можливість бездротової зарядки
  • Немає IP-рейтингу для «незалочених» пристроїв

Як і будь-який інший смартфон виробництва OnePlus, 8T має великий дисплей, в цей раз його діагональ 6,55 дюйма. Між моделями 8 і 8T є два основні відмінності: перша, явно прописана в специфікації, на нашу думку, має мінімальне значення в повсякденному використанні пристрою. Друга ж, менш помітна, ми вважаємо дійсно корисним поліпшенням.

Очевидна відмінність – це частота оновлення екрану, яка в новому OnePlus 8T аналогічна моделі OnePlus 8 Pro – 120 Гц. На слух це може сприйматися як істотне поліпшення, але на практиці, тестуючи смартфон, ми виявили, що дисплей із частотою 120 Гц не сильно відрізняється від дисплея з частотою 90 Гц, яким оснащена модель OnePlus 8. Перехід від 60 Гц до 90 Гц сприймався як революційне вдосконалення, в той час, як збільшення частоти до 120 Гц не справляє такого сильного враження.

Менш очевидною зміною технічних характеристик гаджета є плоский дисплей, а це, в свою чергу, знижує ймовірність випадкових торкань збоку. При цьому була розширена зона прямої видимості екрану. Можливо, саме через це дана модель виглядає не так елітно, але разом з тим, ми впевнені, що ця особливість робить пристрій більш зручним і практичним у використанні.

У всіх інших аспектах, нова модель смартфона отримала відмінний OLED-дисплей з роздільною здатністю 1080p. Він яскравий, чіткий, плоский та чудово передає глибину кольорів і відтінків. Варто відзначити, що при тестуванні нам довелося перейти в налаштування пристрою, щоб відрегулювати передачу кольорів дисплея і зробити кольори трохи менше теплими. Однак, після цього у нас не виникало ніяких проблем із дисплеєм. Нагадаємо, що в телефонах OnePlus використовується вбудований датчик відбитків пальців. Виходячи з нашого особистого досвіду, можемо сказати, що за винятком пари збоїв під час реєстрації (які легко вирішуються більш м’яким натисканням), сенсорний датчик також працює цілком стабільно.

З боків екрану моделі 8T розташовані стереодинаміки, один з яких спрямований вниз, а інший використовує внутрішній динамік телефону. Ми зраділи побачивши ці стереодинаміки, оскільки вони були відсутні в бюджетній моделі OnePlus Nord. Якість звуку, в цілому, знаходиться на одному рівні з іншими смартфонами, які мають аналогічну конфігурацією.

Телефон OnePlus 8T, як і OnePlus 8, оснащений процесором Snapdragon 865. Вище нами згадувалося, що якщо ви проживаєте в Європі, у вас буде можливість вибрати між двома версіями з 8 ГБ ОЗУ / 128 ГБ і 12 ГБ ОЗУ / 256 ГБ . Тестуючи зразок з 8 ГБ оперативної пам’яті, ми не мали проблем з продуктивністю, а процесор зарекомендував себе як достатньо швидкий для того, щоб задовольняти потреби повсякденного використання. Пристрій підтримує технологію 5G з частотою нижче 6 ГГц, однак, відсутня підтримка міліметрових хвиль. У зв’язку з цим, OnePlus попереджають, що якщо ви є абонентом Verizon, то ваш телефон буде підключатися тільки до мережі 4G LTE.

Крім цього, у «незалочених» (не привя’заних до певного оператора) телефонів 8T відсутній рейтинг IP (захист від пилу або вологи). Однак, за інформацією представників OnePlus, версія T-Mobile буде мати рейтинг IP68. Разом із тим, виробник стверджує, що, незважаючи на те, що у цього смартфона немає офіційного рейтингу водонепроникності, він не вийде з ладу при використанні в сиру погоду. Старий добрий OnePlus.

Мабуть, найбільш вражаюча характеристика OnePlus 8T – швидкий контролер заряду акумулятора 65 Вт з функцією Warp Charge 65. Якщо дивитися на голі цифри, то це величезне поліпшення в порівнянні з попереднім стандартом 30 Вт Warp Charge 30T. На практиці це також дуже сильно вражає. Подібне істотне збільшення швидкості є цілком достатнім для того, щоб кардинально змінити підхід до зарядки телефонів.

Тестуючи даний смартфон, ми були приємно здивовані тим, що функція Warp Charge 65 повністю позбавляє від необхідності ставити телефон на зарядку на ніч. Всього за десять хвилин з нуля відновлюється 35% заряду акумулятора телефону. За п’ятнадцять хвилин ми отримали 53%, рівно півгодини дали 92%, а для повної зарядки пішло всього 37 хвилин. Ви можете зарядити свій смартфон на весь день, якщо ви підключите його до мережі на 5 хвилин з ранку.

До речі, щоб отримати таку вражаючу швидкість зарядки, вам доведеться використовувати оригінальний зарядний пристрій Warp Charge 65. З ним ви також може заряджати інші пристрої потужністю до 45 Вт. У процесі швидкої зарядки телефон трохи нагрівся, але не сильніше, ніж інші пристрої, які ми заряджали в прискореному режимі. OnePlus стверджують, що модель 8T оснащена безліччю датчиків температури, які здатні виявляти будь-які проблеми, пов’язані з перегрівом ще до їх виникнення.

У цифровому вираженні ємність батареї OnePlus 8T (4500 мАч) виглядає істотно більшою, в співвідношенні зі спорідненою моделлю OnePlus 8. Однак, в результаті практичних випробувань ми встановили, що тривалість автономної роботи цих моделей практично однакова. В середньому, на одну зарядку витрачалося від п’яти до шести годин екранного часу, при цьому в кінці дня у нас залишалося від 50 до 60 % заряду.  Мій звичайний день складається з великої кількості телефонних розмов, а також інтенсивного перегляду відео на YouTube, ведення аккаунта в Twitter та спілкування в месенджерах Skype та WhatsApp.

Це дозволяє зробити висновок, що гучна заява виробника – «заряд на цілий день за 15 хвилин» є правдивою. Разом з тим, ми рекомендуємо заряджати телефон дещо довше, ніж заявлені 15 хвилин, адже до кінця дня рівень заряду неминуче наблизиться до нуля. При нормальному використанні заряду вам дійсно вистачить на цілий день. Дайте вашому девайсу ще 15 хвилин для зарядки, і ви можете бути цілком упевнені в тому, що він повністю не розрядиться до кінця дня.

Бездротовий зарядний пристрій, це єдина корисна особливість, яка відсутня в OnePlus 8T на відміну від моделі 8 Pro. Схоже, OnePlus планують залишити дану модель в якості флагманської в поточному році. Відзначимо, що функція бездротової зарядки присутня в аналогах від конкурентів: Apple iPhone SE за ціною 399 $ і Google Pixel 5 за 699 ​​$.

Смартфон OnePlus 8T поставляється з попередньо встановленою ОС Android 11, яка доповнена власним програмним забезпеченням OxygenOS 11. Погляд OnePlus на систему Android залишається незмінним, що особисто мені дуже подобається. Оновлені засоби управління мультимедіа та можливість налаштування повідомлень про актуальні бесіди присутні в новій моделі, але, якщо брати в цілому, доопрацювання в цьому напрямку здійснюються більш повільними темпами.

Самою оманливої ​​технічною характеристикою моделі OnePlus 8T є збільшена кількість камер. На цей раз нам пропонують чотири камери, тобто, на одну більше ніж у OnePlus 8. У цифрах збільшення становить аж 33 %, однак, на нашу думку, реальна вигода від додаткової камери набагато менша.

Четверта камера OnePlus 8T – це монохромний датчик для створення чорно-білих фото. Це не зовсім нова ідея, адже деякі моделі минулих років, такі як Huawei P20 Pro або Essential PH-1, також мали монохромні датчики для збору додаткових даних з метою отримання більш глибоких фотознімків. Відносно моделі 8T OnePlus повідомляють, що цей додатковий датчик використовується виключно для створення чорно-білих зображень.

Сам датчик з роздільною здатністю всього 2 мегапікселі чисто технічно не дозволяє отримувати чорно-білі фотографії автономно. Він лише збирає додаткові дані для їх подальшої передачі на основну 48-мегапіксельну камеру (при зйомці в режимі чорно-білого фото прикладіть палець до монохромного датчику). Таким чином, переглянувши список фільтрів до кінця, ви отримуєте доступ до монохромного режиму зйомки. Незрозуміло, проте, навіщо його таким дивним чином приховали.

Чорно-білі фотографії, які ви можете робити, використовуючи смартфон OnePlus 8T, виглядають досить красиво, але візуально вони нагадують те, що ви можете отримати за допомогою програмних фільтрів. На зображеннях, що наведені нижче, ви зможете самі порівняти отримані результати. Використання спеціального обладнання, в даному випадку, здається досить дивним рішенням. Ми вважаємо, що більшість майбутніх користувачів OnePlus 8T зупиняться на застосуванні двох або трьох камер.

В цілому ж, якість камер представленої моделі аналогічна OnePlus 8. Інші три датчика це: 48-мегапіксельна ширококутна, 16-мегапіксельна ультра широка і 5-мегапіксельна макро-камера. Для тих, хто розбирається в тонкощах, повідомимо, що в основній і ультра широкій камерах використовуються ті ж датчики Sony IMX586 / IMX481, що і в моделі 8.

Це означає, що камера буде демонструвати хорошу продуктивність при денному світлі, із більшою деталізацію та точною передачею кольорів. Ультра широкий об’єктив дає трохи більш м’які кольори завдяки своєму датчику з більш низьким дозволом, але при цьому на виході отримується цілком пристойний результат. Камери цього телефону відмінно обробляють тілесні тони, без надмірного згладжування або втрати деталей.

Інженери OnePlus запрограмували автоматичне включення нічного режиму в моделі 8T. Коли АІ пристрою визначає, що ви ведете зйомку при слабкому освітленні, моментально активується нічний режим, який також допомагає відновити деякі деталі при фотографуванні статичних сцен. Однак, зображення, отримані при зйомці із включеним нічним режимом, все одно виглядають занадто теплими і надмірно жовтуватими. При цьому, тестуючи камери, ми виявили, що отримати хороші знімки людей вночі з даного пристрою цілком можливо, якщо проявити трохи терпіння. Що ж, ще один тест успішно пройдений.

Ймовірно, нам варто було б сказати декілька слів про продуктивність макрозйомки, але у даній моделі цей датчик має настільки низьку роздільну здатність, що його використання здається безглуздим. При його тестуванні ми отримали результати, аналогічні тим, яких можна досягти, обрізавши зображення, створене за допомогою основної камери перебуваючи на значній відстані від об’єкта зйомки.

Що стосується відео, відзначимо, що тут виробник оснастив своє нову розробку деякими додатковими програмними функціями. Режим відеопортрету штучно розмиває фон, зберігаючи при цьому фокусування на об’єкті. В цілому цей режим працює цілком нормально, якщо не враховувати дрібні артефакти, що з’являються навколо голови об’єкта зйомки. Нічний режим відео і параметри надстійкої зйомки працюють згідно із спеціфікацією виробника, однак, на жаль, жодна з трьох відео функцій не підтримує формат 4K, а також не функціонує на селф-камері телефону.

На папері модель OnePlus 8T виглядає як істотно вдосконалений пристрій в порівнянні з OnePlus 8. Насправді, відмінності цих пристроїв не настільки значні, як стверджують технічні характеристики. Додаткова камера виявляється в значній мірі непотрібною, а дисплей із більш високою частотою оновлення дає лише незначну перевагу. Оновлення ОС Android до 11 версії передбачає не дуже суттєві зміни у використанні пристрою. Так, цифри можуть вражати, проте технічний прогрес в реальному світі все ж відбуваються не настільки стрімко.

Винятком тут є прискорений контролер зарядки OnePlus 8T потужністю 65 Вт. Він забезпечує дійсно істотне поліпшення в порівнянні з тим, з чим ми стикалися раніше. Це означає, що ви можете повністю змінити підхід до зарядки свого смартфона. Достатньо підключити його до мережі на кілька хвилин вранці, не залишаючи на зарядку на цілу ніч.

В загальному розумінні, OnePlus 8T є незначним оновленням моделі OnePlus 8, яка за технічними характеристиками не сильно перевершував попередника, 7T, що був випущений на один рік раніше. Це три відмінних смартфони зі схожим набором функцій. Якщо ви до сих пір користуєтесь OnePlus 7 або більш ранньою версією, то нововведення моделі 8T здадуться вам відчутними, але в цілому це ітеративний пристрій, який не здатний витіснити 8 Pro з вершини модельного ряду OnePlus.

У випадку з 8T, OnePlus вирішили трохи погратись із цифрами, в результаті чого вийшов цілком добротний смартфон зі звичним функціоналом.

Схожі публікації

1 Comment

  1. Ника

    Все результаты, полученные нами при тестировании смартфона в самых свежих версиях популярных бенчмарков, мы для удобства свели в таблицы. В таблицу обычно добавляется несколько других аппаратов из различных сегментов, также протестированных на аналогичных последних версиях бенчмарков (это делается лишь для наглядной оценки полученных сухих цифр). К сожалению, в рамках одного сравнения нельзя представить результаты из разных версий бенчмарков, поэтому за кадром остаются многие достойные и актуальные модели по причине того, что они в свое время проходили полосу препятствий на предыдущих версиях тестовых программ.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.