Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт годинники

Огляд Samsung Galaxy Watch – ітерація замість інновацій 

Galaxy Watch - відмінний смарт-годинник. Але чи варто його купувати?

6.5
Балів

Переваги

  • Чіткий та яскравий OLED дисплей
  • Час автономної роботи - близько трьох днів
  • Чідстеження активності протягом дня

Недоліки

  • Bixby / S Voice працює жахливо
  • З цим годинником незручно спати

Остаточний вердикт

Можливість відстежувати більшу частину вашої фізичної активності – це функція, що може бути корисна будь-якому користувачеві. Як тим, хто піклується про стан свого здоров'я, так і тим, хто просто любить використовувати нові «фішки». Galaxy Watch також щоранку показував мені розклад дня, що безсумнівно доволі корисно. На головному екрані демонструються всі повідомлення, отримані за ніч, а також події в календарі, новини і дані про погоду. Якщо ви не хочете бачити певний віджет на домашньому екрані, то його можна легко відключити в налаштуваннях. Повторна їх активація відбувається через прокручування рамки або за допомогою голосової команди. Проте, мені хотілося, щоб розумний пристрій був більш корисним та функціональним. В своєму поточному стані, "розумний" годинник Galaxy Watch знаходяться в початковій точці та потребує суттєвих поліпшень.

Три рази я намагався протестувати Samsung Galaxy Watch окремо і всі три рази на цьому годиннику не можна було запустити навіть Spotify. Зрештою, довелося взяти смартфон, а годинник відкласти в сторону. Звісно, що ця ситуація вплинула на мою остаточну оцінку годиннику, який є останньою моделлю в різноманітній лінійці “розумних” пристроїв Samsung.

Не зрозумійте мене неправильно, Galaxy Watch добре справляється з виведенням швидких повідомлень, пов’язаних з графіком дня, показує погоду та дані про мій фізичний стан. Але це не відповідає тому, що я очікую від смарт-годиннику. Такі програми, як Bixby, не встановлені для використання за замовчуванням, а функції відстеження сну тільки попереджають вас про проблеми, але не пропонують способи їх правильного вирішення.

Багато в чому цей годинник є додатком для смартфонів Galaxy та екосистеми Samsung, а не окремим пристроєм. Також, новий “розумний” годинник – це варіант для користувачів з іншими Android-телефонами. Хоча Galaxy Watch є функціональним пристроєм, але це зовсім не той апарат, яким хочеться користуватися постійно.

Samsung Galaxy Watch

Оцінка – 6.5

Ціна – від 329 $

Єдина річ, що не змінюється у всій лінійці – висока ціна. Це все ще дорогий гаджет. Для створення даного огляду я користувався 42-міліметровою моделлю Galaxy Watch з Wi-Fi і Bluetooth, яка продається за 329 $. Збільшену варіацію (46 міліметрів) із більшою ємністю батареї можна придбати за 349 $,.

Samsung також пропонують версію з LTE та додатковою оперативною пам’яттю за 379 $. Вартість 42-міліметрової моделі – 399 $. Для порівняння, 38-міліметрова версія Apple Watch Series 3 коштує 329 $, а збільшена – 359 $.

Ви можете використовувати Galaxy Watch для безконтактної оплати, відстежувати виконання до 40 різних фізичних вправ та отримувати дані про якість сну. Годинник можна носити протягом декількох днів без необхідності знімати його для зарядки. Samsung стверджують, що в Galaxy Apps можна скачати більше 60 000 тем для цифрових годинників. Декілька з них попередньо встановлені. Серед їх числа є ті, які блокують гаджет під час важливих зустрічей.

В цілому, Galaxy Watch – відмінний приклад розумного пристрою від Samsung. Він достатньо зручний, пропонує пристойний час автономної роботи, яскравий OLED дисплей, а також різні поліпшення та багато нових функцій програмного забезпечення. Проте, врешті-решт, це звичайний смарт-годинник з доволі простеньким функціоналом.

Цей годинник дійсно виглядає круто

У Galaxy Watch є дві незаперечні переваги. Це ефектний OLED екран та рамка навколо нього. У 42-міліметровому варіанті використовується екран з діагоналлю 1,2 дюйма та корпус Gorilla Glass DX +, що забезпечує тривалий термін використання. Це невеликий, але чіткий і яскравий екран. Яскравість дисплею регулюється автоматично, що дозволяє зручно користуватися годинником як під прямими сонячними променями, так і вночі. Навколо екрану знаходиться металева рамка, яку можна повертати. При повороті вона буде видавати приємне клацання, а її функціональне призначення – навігаційний інструмент у додатках.

Дисплей та рамка являють собою єдине ціле і у мене немає жодних нарікань щодо їх функціональності. Якщо вам дисплей здається занадто малим, то можна придбати 46-міліметрову модель із трохи більшим (1,3 дюймовим) екраном.

Довговічність є невід’ємною «фішкою» годинників виробництва Samsung. В Galaxy Watch гідроізоляція була посилена до рівня 5ATM. Стандарт сертифікації – MIL-STD-810G. Це означає, що пристрій надійно захищений від вологи та механічних пошкоджень.

В годиннику навіть є опція “вивести воду”, яка виводить воду з динаміків, подібно схожій функції в останній моделі Apple Watch.

Внутрішня “начинка” теж не підводить

Якщо ви включите Galaxy Watch поза екосистемою, то початкову установку та етап встановлення первинних функцій можна буде пропустити. Торкнувшись нижньої частини годиннику, можна запустити домашній екран або показати список всіх доступних додатків, якщо ви вже знаходитеся на ньому. Верхня частина служить в якості кнопки “назад”, тому вам не потрібно буде постійно виходити на головний екран. Крім того, її нетривале утримування дозволить запустити додаток Samsung Pay. Схема управління дуже проста, отже, відкриття потрібної програми не буде проблемою.

Програмне забезпечення та інтерфейс Galaxy Watch в порівнянні з попередніми моделями годинників Samsung в основному не змінилися, але присутні декілька нових функцій. Основні зміни включають в себе відстеження фізичної активності, включаючи 40 різних вправ, якості сну і стресу, отриманого протягом дня. Можна встановити до 20 віджетів для різних видів діяльності, а також програму або об’єкт управління. Наприклад, це може бути відтворення музики.

Galaxy Watch підтримує сумісність з iOS, хоча і з обмеженою функціональністю. Однак, якщо ви використовуєте Android смартфон не від компанії Samsung, будьте готові встановити принаймні чотири додаткові додатки, щоб годинник міг нормально працювати.

Схоже, що Samsung в значній мірі покладаються на плагіни, які потрібно завантажувати для того, щоб годинник Galaxy Watch виконував всі передбачені функції. Наприклад, мені довелося скачувати плагін Samsung Pay знаходячись у магазині, коли я зрозумів, що не зможу розплатитися за товари за допомогою годинника. При цьому, я користуюся телефоном Galaxy Note 9, тому я вважаю, що така можливість повинна входити в стандартний функціонал розумного годиннику в межах своєї екосистемі.

Потрібно занадто багато плагінів, щоб забезпечити повноцінну роботу пристрою

В дану модель вбудований помічник Bixby. Але це більше схоже на ребрендинг старої системи управління голосом S Voice, яка була реалізована в попередніх смарт-пристроях Gear. На жаль, помічник не був покращений. Він не отримав природного звучання голосу, часто не розумів мої команди та взагалі не приносив ніякої користі. Існує можливість призначити головній кнопці функцію виклику Bixby. В іншому випадку для того, щоб викликати помічника, слід просто сказати “Привіт, Bixby”. Останній спосіб працював тільки в половині випадків, коли я намагався його активувати.

У мене є проблеми зі сном, тому мені було цікаво випробувати всі функції автоматичного відстеження сну, доступні у цьому годиннику. Спочатку мені здалося, що Galaxy Watch відмінно справляється із точним визначенням того, як довго я спав, як довго був у нерухомому положенні, а також скільки часу було витрачено на глибокий сон.

Проте, статистичні дані – це всього лише дані. До тих пір, поки розумні пристрої не будуть надавати конкретні поради щодо поліпшення сну, вони жодним чином не допоможуть вам спати якісніше.

Galaxy Watch лише надають інформацію, але не сприяють покращенню режиму

Крім того, спати із цим годинником на руці незручно, незалежно як сильно ви до нього звикнете. Включення нічного режиму блокує будь-які повідомлення, що дійсно сприяє комфортному сну. Разом із тим, зелене підсвічування сенсора, що знаходиться на задній панелі годиннику, постійно кидається в очі. Він досить яскраво світиться в темряві і це серйозно заважає спати.

Те ж саме відбувається і при відстеженні напруги протягом дня. Якщо ви виберете віджет стресу та натиснете кнопку “Виміряти”, ви отримаєте приблизну інформацію про рівень стресу. Пристрій порівнює ці дані з моїм середнім рівнем стресу за тиждень, а потім на основі цих порівнянь рекомендує проводити сеанси глибокого дихання. Це здорово, але навіть після цих сеансів я не переставав відчувати себе напруженим. Можна сказати, що я ще більше напружувався, читаючи про те, як погано я спав минулої ночі.

Невже я завжди настільки напружений?

Також, в цьому годиннику присутня проблема, пов’язана із неправильним вимірюванням рівня стресу. Наприклад, Galaxy Watch може порадити практикувати глибоке дихання перед початком робочого дня, коли насправді ви відчуваєте себе розслаблено. Проблема полягає в тому, що цей годинник плутає дані, отримані з фітнес-трекера із особистими даними, що призводить до отримання випадкових результатів. В своєму нинішньому стані, багато функцій працюють некоректно, тому вони не є корисними.

Відстеження фізичної активності – це задача, із якою Galaxy Watch справляється найкраще за все. Біг, ходьба, їзда на велосипеді, плавання, тренувальні вправи, віджимання – це лише мала частина того, що може контролювати цей наручний годинник. Хочу запевнити, що пристрій відстежує кожну вправу доволі точно і щодня нагадує вам про заняття спортом.

Відстежуйте всі види фізичних навантажень (або їх відсутність)

Galaxy Watch нагадував мені про фізичну активність як мінімум раз в день. В таких випадках він пропонував зробити легку розминку, і я дослухався до його рекомендацій. Також, я випробував різні схеми тренувань та функції йоги. Годинник показував і зараховував точні дані про всі мої “підходи” та тривалість занять.

Якщо ви серйозно займаєтеся спортом, то для вас точність даних про тренування дуже важлива. Якби таку ж увагу було приділено функціям відстеження сну та напруги, то новий пристрій Samsung був би дійсно корисним.

В рамках рекламної кампанії Samsung заявляють, що 46-міліметрова модель Galaxy Watch може працювати до 4-х днів без підзарядки. 42-міліметрова модель, яку я тестував, повинна тримати заряд близько 3-х днів. За два дні використання, годинник визначив всі мої звички та відрегулював режим роботи батареї. Наприклад, коли я відкривав додаток Uber Gear і забував його закрити, через деякий час я отримував повідомлення із вібрацією, в якому радилося закрити дану програму.

За допомогою цих нагадувань, мені вдалося отримати два повних дня автономної роботи. Я підключив пристрій до джерела живлення коли індикатор показав 15% заряду.

Я з усіх сил намагався використовувати Galaxy Watch в якості повноцінного помічника в повсякденному житті. Саме так представила свій новий пристрій компанія Samsung. Однак, через величезну залежність від додатків та плагінів (навіть на смартфоні Galaxy), виникло враження, що розумний годинник Samsung не змінився у кращій бік. Як і раніше, щоб виконувати всі базові функції, він повинен бути постійно підключений до телефону. При цьому, повний функціонал та напівавтоматичні функції доступні тільки при підключенні до LTE або Wi-Fi.

Цей смарт-годинник все-таки корисний у певні моменти

Можливість відстежувати більшу частину вашої фізичної активності – це функція, що може бути корисна будь-якому користувачеві. Як тим, хто піклується про стан свого здоров’я, так і тим, хто просто любить використовувати нові «фішки».

Galaxy Watch також щоранку показував мені розклад дня, що безсумнівно доволі корисно. На головному екрані демонструються всі повідомлення, отримані за ніч, а також події в календарі, новини і дані про погоду. Якщо ви не хочете бачити певний віджет на домашньому екрані, то його можна легко відключити в налаштуваннях. Повторна їх активація відбувається через прокручування рамки або за допомогою голосової команди.

Проте, мені хотілося, щоб розумний пристрій був більш корисним та функціональним. В своєму поточному стані, “розумний” годинник Galaxy Watch знаходяться в початковій точці та потребує суттєвих поліпшень.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.