Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Cмартфони

Огляд Samsung Galaxy Fold: розбита мрія 

Смартфон майбутнього

Це буде непростий огляд. Вельми дивно, але я можу з упевненістю сказати, що через кілька днів з початку тестування цього смартфона кілька користувачів заявляли про поломку екрану Galaxy Fold. Однією з причин могло бути те, що компанія Samsung не попередила своїх майбутніх користувачів про наявність «захисного шару», який є «частиною структури дисплея» і виглядає точно так само, як захисна плівка, який не можна знімати.

Як мінімум два новинних видання – опублікували огляди з аналогічними недоліками, пов’язаних з більш загадковими причинами. Galaxy Fold зламався після того, як на дисплеї з’явилася невелика опуклість – можливо, через сторонніх елементів, що потрапили в шарнір.

На момент написання цієї статті, компанія Samsung ще не дала відповідь на питання: “У чому ж причина цієї поломки?”, І оскільки я і журналісти інших підприємств повернули зламані пристрої, щоб отримати інші натомість, ми чекаємо від компанії Samsung вагомі аргументи на свою виправдання.

Оновлення: О 10:00 ранку за східним часом в понеділок, 22 квітня, три дні потому первісної публікації цього огляду, компанія Samsung заявила, що ретельно огляне всі зламані пристрої для точного виявлення причин проблеми. Можливо навіть внесення змін в розробку конструкції екрана, щоб поліпшити його довговічність. Інша частина нашого огляду актуальна. Далі, в ході огляду, ми розглянемо цей телефон в комплектації, в якій був випущений спочатку, але ні в якому разі не так, як ніби-то проблема екрану була вирішена.

Як тільки компанія Samsung повідомить про виконані зміни, ми зробимо новий огляд цієї моделі смартфона.

Мабуть, я скажу це відразу: я не можу рекомендувати кому-небудь купувати цю річ до тих пір поки не стане відомо що пішло не так з екраном. У випадку з останнім фіаско компанії Samsung можна зробити виняток, оскільки нічия безпека не знаходиться під загрозою.

Отже, ось що я збираюся зробити: огляд Galaxy Fold, як ніби ця жахлива проблема зі зламаним екрану вже вирішена. Будь ласка, не сприймайте це так нібито я впевнений в тому, що це обов’язково станеться і вам варто поки закрити на це очі. Ні в якому разі навпаки я всього лише не раджу вам купувати цей телефон поки ми не отримаємо більше інформації про перевипуск даної моделі.

Можна довго говорити про цей пристрій, про його недоліки і про те, що значить “смартфон майбутнього”.

Samsung Galaxy Fold

Оцінка — 4

Ціна — 1980$

Переваги

  • Екран розміром з планшет, який складається навпіл;
  • Революційно чудовий дизайн;
  • Висока продуктивність і час автономної роботи.

Недоліки

  • Виникають сумніви з приводу довговічності екрану;
  • Незадовільна якість дисплея;
  • Нетривка конструкція телефону.

Samsung Galaxy Fold по суті бере за основу модель Galaxy S10 Plus і перетворює її в абсолютно новий пристрій з феноменальним дизайном. Смартфон оснащений гнучким складним 7.3-дюймовим OLED-дисплеєм і додатковим невеликим екраном зовні. В результаті виходить крихітний планшет Android, який складається в телефон набагато меншого розміру, ніж планшет, хоча і набагато товщій.

Оскільки це новий тип пристроїв, є багато речей, які часто не варті обговорення, коли мова йде про простих старих смартфонах. Яким чином складається екран? Чи справді пластик досить міцний? Чи є щілина між екранами, коли смартфон складний? Чи не занадто він важкий? За яким принципом працює шарнірний механізм? Яким чином програмне забезпечення транспортує інформацію з маленького екрану на великий? Чи є видима опуклість на екрані і наскільки вона помітна?

В ході огляду ми також дамо відповідь на більш важливі питання. На що більше схожий цей складаний телефон: на телефон або планшет? Зрештою, що краще, розкладний або звичайний смартфон?

Я спробую відповісти на стільки питань, скільки зможу, але щодо деяких, я можу лише розвести руками. З огляду на сумніви з приводу надійності пристрою вартістю $ 1980, я можу однозначно заявити, що вам не варто його купувати.

Galaxy Fold має безліч недоліків, які знаходять виправдання в тому, що це унікальний пристрій нового покоління. Існують базові проблеми з призначеним для користувача інтерфейсом, які неприйнятні на будь-якому смартфоні, і тим більше на тому, який коштує вдвічі дорожче звичайного телефону.

Давайте почнемо з основного великого екрану, який складається. Об’єктивно, використовуючи ті ж стандарти, за якими оцінюють будь-який інший смартфон, можна зробити висновок, що екран у Galaxy Fold поганий. Що стосується моєї суб’єктивної думки, мені подобається користуватися цим смартфоном.

Наскільки довговічним буде подібний екран зі складкою на місці вигину основного екрану смартфона? – це питання не лишає голови пересічних користувачів. Розкриваючи телефон неминуче натискати пальцем на дисплей і в складеному вигляді між половинками корпусу залишається добре помітний зазор. Дивлячись на телефон під кутом видно складку і чітку лінію, що проходить по середині екрана, опуклість на місці вигину смартфона відчувається фізично, але не помітна під час використання. Коли світло падає на дисплей під певними кутами, з’являються відблиски, що видають факт того, що екран не монолітний.

Недоліки на місці вигину екрану видно тільки під кутом

Коли ви починаєте активно користуватися Fold, складка незабаром перестає бути об’єктом вашої уваги, людям властиво звикати до чого завгодно, навіть якщо їм це не подобається. Насправді, якщо дивитися на телефон прямо, дуже важко помітити опуклість. Багатий особистий досвід підказує мені, що це відмінний маленький 7-дюймовий планшет.

Складка – це тільки початок проблем цього екрану. На мій жаль, один з перших створених екранів смартфонів повинен оцінюватися інакше, ніж екран на топових смартфонах, таких як iPhone або звичайний телефон Galaxy S.

Зробити дисплей досить міцним у Samsung не вийшло, він зроблений з пластика і покритий цим товстим шаром полімеру. Він не такий гладкий і твердий як скло.

Ці недоліки важко розглянути при включеному екрані, але з іншого боку, пластик поступається по міцності склу та легше дряпається: страшно уявити подібний корпус через місяць, півроку або пару років. Я поцікавився у компанії Samsung, чи планує вона створити якусь програму розширеної гарантії на випадок необхідності заміни захисної плівки, але на жаль, я не отримав ніяких коментарів з цього приводу. Ось моя порада: кожен власник Fold повинен мати можливість регулярно замінювати цей пластиковий шар на екрані. (І ні в якому разі, не намагайтеся зняти його самостійно).

У своєму офіційному коментарі Samsung заявляє про те, що компанія поінформована про те, що деякі оглядачі зіткнулися з дисфункцією екрану.

Основний дисплей Galaxy Fold зроблений з нового, вдосконаленого полімерного шару і клею, який є гнучким і досить міцним, щоб витримати багаторазові операції складання і до того ж оснащений додатковим захисним шаром для захисту від удару. Захисний шар схильний до появи плям і слідів від пальців, але вони не будуть перешкоджати вашому сприйняттю або перегляду вмісту на екрані.

Це ще не кінець. Є ще одна проблема, з якою я сподівався більше ніколи не зіткнутися: незадовільна якість “прокрутки екрану”. Одна сторона екрану прокручується швидше, ніж інша. Я підозрюю, що на відміну від більшості інших смартфонів, технічні компоненти, які керують екраном, швидше за все розташовані не зверху чи знизу, а збоку. Найімовірніше, ви навіть не звернете на це увагу, поки хто-небудь не скаже вам про цей недолік.

Ще одна річ, яку важко не помітити – це велика виїмка в правому верхньому куті екрану, на якій розташовані камери. Добре, якщо ви просто читаєте або переглядаєте інформацію в Інтернеті, але вона заважає перегляду відео в YouTube. Це можна виправити якщо добре покопатися в налаштуваннях Fold, щоб знайти прапорець, що приховує всю верхню панель телефону, але в той же час це означає, що ви втрачаєте купу екранного простору так як рядок стану зсувається вниз.

Дивовижно, але незважаючи на жахливу якість прокрутки екрану і безліч технічних недоліків, користування цим смартфоном доставляє задоволення

у Galaxy Fold є багато рухливих частин корпусу, а власне: шарнірний механізм; вигин самого екрану; на місці вигину є крихітні зазори куди може потрапити пил, бруд і пошкодити екран; дивний пластиковий корпус, який служить лицьовою панеллю і ймовірно, повинен трохи рухатися.

Це все ймовірні недоліки. Можливо, одна з цих причин привела до поломки екрану в ході мого першого огляду.

Використання Galaxy Fold в якості планшета приносить задоволення. Приємно дивитися відео на величезному екрані. Крім того, смартфон можна використовувати для читання книг, як і електронну книгу Kindle Oasis. Завдяки функції розвороту екрана, текст можна розділити на два – три стовпці і читати в горизонтальному положенні. Ви отримаєте всі функції Android, які краще працюють на сенсорному екрані, ніж на традиційному Kindle.

Якби це був класичний телефон, ми б витратили багато часу кажучи про таких стандартних речах як швидкість, характеристики, камери і так далі. Galaxy Fold працює швидко, у нього тонна пам’яті, хороша продуктивність і час автономної роботи. Камера робить вдалі фотографії.

Це тому, що головні функції телефону майже такі ж, як у Galaxy S10 Plus: процесор Snapdragon 855, 12 ГБ оперативної пам’яті і 512 ГБ пам’яті. У мене не було ніяких проблем з продуктивністю, телефон здатний запускати до п’яти вікон додатків одночасно – ймовірно, завдяки цій великій оперативної пам’яті. Ігри теж відмінно працюють: я грав в екшен Fortnite при 30 кадрах в секунду і агресивними налаштуваннями графіки.

Щодо технічних характеристик, на Galaxy Fold переважно виділяеться час автономної роботи

Galaxy Fold оснащений шістьма камерами з трьох сторін – спереду і ззаду в складеному вигляді, а також з внутрішньої сторони у відкритому стані.

Селфі-камера на передній панелі така ж, як у Galaxy S10, а подвійні селф-камери всередині такі ж, як у S10 Plus. Це означає, що ваші фотографії будуть вдалими, але не настільки як на Pixel 3 або Huawei P30 Pro.

Одна особливість, якої я вкрай вражений, це час автономної роботи. У Fold батарея ємністю 4380 мАм. Я не турбувався про зменшення яскравості на екрані більше восьми годин кожен день. Планшети, як правило, мають тривалий час автономної роботи і Galaxy Fold краще сприймати як планшет який складається, ніж як телефон, який можна розгорнути.

Бездротова зарядка і порт USB-C. Немає роз’єму для навушників. Є два динаміка, вони звучать добре і голосно, але їх дуже легко приглушити долонями, коли ви тримаєте Fold в розкладеному стані для перегляду відео.

Всі кнопки розташовані праворуч, включаючи датчик відбитків пальців. Після настройки датчик відбитків пальців спрацьовує швидко і точно. Творці Samsung Galaxy Fold поєднали кнопку запуску Bixby з кнопкою включення/блокування смартфона.

Що ще додати щодо загальної якості збірки телефону? До того, як мій перший Galaxy Fold зламався, я думав, що шарнірний механізм надзвичайно міцний. Хотілося б, щоб у смартфона була водонепроникна функція, але я розумію, що це дійсно складно втілити в реальність. До тих пір, поки ми не дізнаємося більше про реальні причини поломки екрану, якість збірки інноваційного флагмана перебуває під знаком питання.

У складеному вигляді він дуже громіздкий і в той же час тонкий, більше скидається на пульт дистанційного керування, ніж на телефон. Багато людей жартують, що ця модель Samsung схожа на два телефону пов’язані один з одним і вони не помиляються.

Це пристрій настільки довгий, що його просто неможливо носити в кишені брюк: смартфон завжди буде вилазити звідти. Для нього краще підійде гаманець або внутрішня кишеня пальто.

Коли Fold складений, ви можете використовувати крихітний передній екран з діагоналлю 4,6-дюйма, який оточений гігантськими рамками. Передній екран настільки вузький, що практично неможливо друкувати текст.

Виявляється, це величезний плюс, тому що, насправді варто розглядати зовнішній екран як над-могутній екран блокування. Я просто перемістив на нього додатки, які я використовую під час своїх поїздок на роботу, включаючи Sound Cloud, Google Maps і Telegram.

В цілому, програмне забезпечення краще, ніж я очікував. Android ніколи не відрізнявся планшетами хорошої якості, але інтерфейс Samsung One UI рятує цю ситуацію. Головна новинка – це функція під назвою «Безперервність додатків». Якщо ви відкрили додаток на крихітному передньому екрані, розгорнувши головний екран, воно автоматично переміститися туди. Вона базується на принципі роботи Google, змінює розмір додатків Android на Chromebook і планшетах, але не всі програми підтримують цю функцію. Іноді на великому екрані з’являються чорні смуги, і потрібно перезапустити програму, щоб виправити це.

Samsung представляє спеціальний мультиоконний режим поділу екрана, що дозволяє використовувати кілька додатків одночасно, тобто відкривати відразу 2 або 3 вікна. Щоб активувати його, проведіть вправо, щоб відкрити список недавно використаних програм і виберіть одне для переміщення на розділений екран. Ви можете перемістити роздільник, щоб змінити розмір кожного з двох додатків.

Також ви можете змінити розташування програми та його розмір. Новий інтерфейс від Samsung One UI працює краще, ніж інші версії системи Android, які я використовував.

Ви можете натиснути на панель і відкрити програму в невеликому вікні і навіть змінити його розмір, додаток також можна згорнути в значок і при необхідності перемістити на будь-яке місце на екрані.

Цей режим безумовно не такий класний в порівнянні з відносно дріб’язковий у використанні функцією багатозадачності, яку використовує iPad. Більш того, якщо ви закриєте планшет, всі вікна розташовані в формі мозаїки зникнуть. Сподіваємося, що обіцяні зміни в оновленому Android Q зможуть виправити всі недоліки (головне щоб компанія Samsung своєчасно оновила модель смартфона Fold цим програмним забезпеченням).

Найімовірніше, більшість людей будуть використовувати всього один додаток на головному екрані.

Я використовував крихітний екран щоб виконувати найпростіші дії, наприклад очистити повідомлення, і жодного разу не виникало бажання його розгорнути.

У режимі розгорнутого екрану, мені доводилося тримати Galaxy Fold двома руками і це більше нагадувало використання планшета.

Варто зазначити, що під час ділових зустрічей, ніхто не акцентував увагу на новому смартфоні. Одночасно я міг як переглядати матеріали для бізнес-зустрічі так і легко байдикувати в соціальних мережах. Але подумайте на хвилинку про соціальні правила ділової зустрічі: той, хто байдикує на своєму телефоні – це ідіот, але той, хто користується планшетом, з більшою ймовірністю зробить щось корисне. Samsung Fold – це різноплановий пристрій, який підходить як і для соціальних мереж так і для бізнесу.

Телефони це чудові пристрої. З їх допомогою можна скоротати час стоячи в черзі, під час ходьби Galaxy Fold буде не такий корисний, як класичний телефон через занадто великого розмір. Я прийшов до висновку, що мені більше подобається користуватися середньостатистичним смартфоном.

Чи вартий цей пристрій цілих двох тисяч доларів? Чи варто закрити очі на всі недоліки через те, що це флагман першого покоління? Чи варто ризикувати покупкою телефону, екран якого може бути настільки крихким, що він може зламатися в будь-яку хвилину, а якщо в простір між смартфоном і шарнірним механізмом потрапляє пил? Безумовно ні!

Але про це варто подумати. Навіть якби я ніколи не придбав Galaxy Fold і не рекомендував би його нікому, думки про нього не покинуть мою голову, тому що це може бути початок нового покоління гаджетів.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.