Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Nokia Sleep – черговий “розумний будильник” 

6.5
Балів

Переваги

  • Просте налаштування
  • Автоматичне відстеження всіх показників уві сні
  • Може підключатися до інших "розумним" пристроїв

Недоліки

  • Періодично пропускає встановлені події
  • В додатку відсутні основні функції
  • Не сильно перевершує безкоштвоні додатки для відстеження сну

Остаточний вердикт

Очевидно, що даний пристрій знайде свого кінцевого користувача. Наприклад, він відмінно підійде для людей, які облаштовують "розумне" житло. Додаток для пристрою добре оптимізований та оснащений ефективною системою нагадувань. Але найголовнішим недоліком особисто для нас вбачається будильник. Він іноді некоректно відстежує фази сну та навряд чи здатний поліпшити його ефективність. Навіть з усіма автоматизованими функціями, вбудованими в Nokia Sleep, вам все одно доведеться використовувати інші будильники, які не дають збоїв.

Гаджети для відстеження сну з кожним днем стають все більш популярними. Існує безліч пристроїв, що допомагають краще відпочити та забезпечують здоровий сон. До переліку таких товарів входять, наприклад, спеціальні маски для обличчя, які можна налаштовувати через додаток в смартфоні. Вони використовують акселерометр телефону та мікрофон для запам’ятовування фаз сну та надають корисні підказки.

Компанія Nokia випустила свій гаджет для здорового сну – підкладку під матрац Nokia Sleep. Цей пристрій більш точний, ніж звичайний додаток на телефоні завдяки чутливому датчику, який використовує баллістокардіографію. Баллістокардіографія – це метод, який відстежує ваше загально становище, рухи, швидкість дихання та частоту серцевих скорочень. Результати цих вимірювань відображаються в супутньому додатку.

Nokia Sleep

Оцінка – 6.5

Ціна- 99.95 $

Поки ви спите, датчик буде збирати різноманітні дані, які будуть наведані у вигляді зручної статистичної таблиці вранці. Додаток покаже не тільки, як довго ви спали, а й надасть дані про фази легкого, глибокого та швидкого сну. Він вимірює, наскільки багато часу ви провели у ліжку, перш ніж заснути, а також, як довго ви пролежали в ліжку після пробудження. На основі цих даних, в поєднанні з безліччю інших деталей, таких як частота серцевих скорочень, час, проведений у відновному сні, а також тривалість сну, пристрій покаже загальний бал якості сну за ніч. Оцінка буде виставлятися за шкалою від 0 до 100.

Що ж нам пропонують подібні програми для різних операційних систем зі схожим функціоналом? Використовуючи операційну систему iOS, можна включати датчики в iPhone і Apple Watch, які відстежуватимуть стадії сну та його тривалість, частоту серцевих скорочень й виставлять загальну оцінку вашого сну. На Android також можна відстежувати фази легкого та глибокого сну, а також час, проведений в ліжку. Багато людей активно користуються додатком Sleep Cycle, який теж використовує датчики смартфону для відстеження якості сну. Головною перевагою цього додатка є наявність спеціального оповіщення: замість того, щоб встановлювати певний точний час для спрацювання будильника, ви вказуєте 30-хвилинний проміжок. Коли додаток розуміє, що ви перебуваєте у фазі легкого сну, він включає сигнал будильнику. Теоретично, прокидаючись в цій фазі сну, ви будете менше дезорієнтовані та краще себе почувати. Варто відзначити, що існує багато сперечань щодо практичної користі такого способу пробудження, але це вже інша тема для обговорення.

Ми провели експеримент, використовуючи Sleep Cycle разом із Nokia Sleep, щоб мати змогу порівняти результати. Графіки, які були отримані на виході, виявилися дуже схожими. Порівнуючи функціонування обидвох додатків, ми встановили, що показання Nokia Sleep час від часу бувають неточними. В один з вихідних дній, ми запрограмували будильник для Sleep Cycle. Він повинен був перервати сон, вимкнутися, щоб дати можливість заснути знову. Будильник продзвенів о сьомій ранку, ми його вимкнули та лягли спати далі. Датчик Nokia Sleep не зафіксував це і показав, що переривання сну не було взагалі.

Насправді, будильник Nokia часто не спрацьовує у конкретних випадках. Особливо в ті моменти, коли ви прокидаєтеся та відразу ж засинаєте. У більшості випадків, якщо ви прокинетеся вночі і встанете, щоб попити води, то Nokia Sleep НЕ зафіксує цього. У додатку Sleep Cycle відсутній цей недолік, оскільки додаток фіксує кожен звук завдяки використанню мікрофона.

Nokia Sleep може використовувати деякі аплети IFTTT, але діапазон їх дії обмежений. Можна використовувати близько 10-ти аплетів, які допоможуть відслідковувати час підйому і звички сну завдяки “розумним” пристроям від Google. На жаль, ми не змогли в повній мірі випробувати цю функцію. Вона погано працює на iPhone, а пристроїв із ОС Android у нас під рукою не було. Nokia Sleep також можна використовувати для контролю температури в кімнаті або для інших видів взаємодії із розумною технікою. Однак, для цього краще підходить програма Ecobee, яка коректно працює на всіх операційних системах.

Такі обмеження щодо використання трохи розчаровують. Багато функцій працюють тільки наполовину, через що Nokia Sleep поступається своїм конкурентам. Взаємодія із Amazon Echo та розумними лампами Hue реалізована, але іноді вона дає збої. Наприклад, дізнатися, які показники сну у вас були в минулу ніч в Amazon Echo набагато складніше, ніж коли ви використовуєте додаток.

Значним недоліком Nokia Sleep є функція будильника. Оскільки дана модель позиціонується як пристрій для сну, опція будильника повинна бути однією із основних. В Nokia Sleep будильник більше працює за принципом “встановив та забув”. Сигнали будильника дуже тихі та короткі. Також, не можна встановити фазу сну, протягом якої розумний пристрій повинен вас розбудити. Те, як ми прокидаємося, суттєво впливає на наш настрій та загальний стан протягом дня. В Sleep Cycle присутні змінні функції будильника, які можна налаштувати максимально зручно та гнучко. Якщо зайти ще далі, можна було б реалізувати налаштування підсвічування HUE через аплет Nokia Sleep. Їх можна налаштовувати таким чином, щоб при появі сонячних променів, будильник спрацьовував автоматично. Але на жаль, зробити такі налаштування в даному пристрої не можна.

Nokia має всі передумови до створення дійсно розумного будильника. Компанія придбала цілий відділ Withings, який займається розробкою пристроїв для контроля здоров’я. У цього відділу існувала розробка з назвою Aura, що функціонувала як датчик сну та “розумний” будильник одночасно. Однак, Nokia не захотіли інтегрувати весь цей функціонал в Sleep. При цьому, в їх розумному годиннику Steel HR, можна реалізувати функції розумного будильника через ту ж саму програму – Nokia Health.

Якщо ви тільки намагаєтеся виробити свої звички сну, то додаток Health Mate може суттєво допомогти в цьому. Він має цікаву систему нагадувань, які, при потребі, допоможуть повністю перебудувати режим сну. Наприклад, реалізоване нагадування, яке запропонуває вам випити чашку чаю за 20 хвилин до сну. А інше будк нагадувати вам про необхідність випити вдень ​​склянку простої води, замість напоїв, які містить кофеїн. Можна вибирати час та дні, в які будуть показуватися нагадування. З іншого боку, відсутня можливість бачити статистику та робити нотатки з метою відстежування, які фактори впливають на якість сну.

Єдиний додаток, який нам не вдалося вивчити повністю – Sleep Smarter. В Nokia розповідали, що розробники цього додатка активно співпрацювали із фахівцями в області сну. Грунтуючись на їх рекомендаціях, в додатку реалізований 8-тижневий курс, який покращує якість нічного відпочинку. Sleep Smarter активно використовує показники зміни режиму сну в будні та вихідні дні. Також, в додатку вискакують підказки, які надають корисні поради з приводу того, як поліпшити ваш сон.

Nokia заявляють, що програма Sleep Smarter дозволяє збільшити середню тривалість сну на 12 хвилин в нічний час. На перший погляд здається, що це не так багато. Але професор неврології Натаніель Уотсон повідомив, що кожна хвилина сну насправді дуже важлива. “Якщо регулярно спати на 10-15 хвилин менше, ніж потрібно, це може сприяти серйозному погіршенню самопочуття та продуктивності під час дня”, – говорить Уотсон. “Позбавлення десятка хвилин сну є найпоширенішою причиною сонливості в нашому суспільстві. Те, наскільки добре ви висипаєтеся, є вркай важливим фактором.” Погодьтеся, якщо ви отримаєте додаткові 12 хвилин сну в нічний час, гірше від цього точно не стане.

Зрештою, чи являє собою пристрій Nokia Sleep оптимальне співвідношення ціни та якості? Коштує він 99 $. Нещодавно, Nokia продали проект Digital Health власнику Withings, залишивши більшість своїх напрацювань під великим знаком питання. Представник відділу Digital Health в Nokia заявляє, що компанія і далі буде продовжувати свої зобов’язання з приводу запланованих продуктів та буде підтримувати Nokia Sleep разом із іншими продуктами даної лінійки. Єдине, що зміниться – фінансування буде надходити вже від Withings. Проте, він не знає точно, наскільки довго триватиме підтримка цих пристроїв.

Крім того, слід враховувати той факт, що багато параметрів, доступних в Nokia Sleep, можна відстежувати за допомогою безкоштовних програм. Хоча ці програми не будуть настільки точно фіксувати всі параметри, але датчик розумного трекера теж періодично дає збої. Так, у додатка Health Mate є свої плюси, які не можна знайти в безкоштовних аналогах, однак, присутні й недоліки. Наприклад, погано працює система нагадувань. Додаток для трекера буде збирати всі дані про ваш сон, але він не дозволяє робити нотатки та не буде пропонувати корисні поради. Відмітимо, що в Sleep Smarter всі ці функції присутні.

Очевидно, що даний пристрій знайде свого кінцевого користувача. Наприклад, він відмінно підійде для людей, які облаштовують “розумне” житло. Додаток для пристрою добре оптимізований та оснащений ефективною системою нагадувань. Але найголовнішим недоліком особисто для нас вбачається будильник. Він іноді некоректно відстежує фази сну та навряд чи здатний поліпшити його ефективність. Навіть з усіма автоматизованими функціями, вбудованими в Nokia Sleep, вам все одно доведеться використовувати інші будильники, які не дають збоїв.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.