Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Огляд розумного термостата Nest: простота в збиток функціональності 

Бюджетний термостат Google із обмеженими можливостями

Близько десяти років тому компанія Nest представила перший розумний термостат Nest Learning Thermostat, продемонструвавши всьому світу широкий спектр можливостей подібних пристроїв. Термостат дозволяє запрограмувати графік роботи. У ньому реалізована функція голосового управління, а також присутня можливість інтеграції з іншими розумними пристроями, наприклад, датчиками диму.

У представленій моделі, що отримала нехитру назву Nest Thermostat (129,99 $) відсутні деякі просунуті функції. Новий термостат відрізняється мінімалістичним дизайном і базовим функціоналом. Зрозуміло, що Google мають на меті залучити користувачів із обмеженим бюджетом, але відсутність деяких корисних можливостей не дозволяють Nest Thermostat бути повноцінним розумним пристроєм.

Nest Thermostat

Оцінка – 7

Ціна – 129.99 $

Переваги:

  • Проста установка та налаштування
  • Віддалене управління за допомогою телефону
  • Підтримка більшості систем HVAC

Недоліки:

  • Дизайн поступається іншим моделям Nest
  • Декоративна пластина не входить в комплект
  • Не сумісний з іншими аксесуарами

Найбільш очевидні зміни, реалізовані в новому термостаті – спрощений дизайн та обмежений набір функцій. У ньому відсутнє кільце, що обертається, яке було характерною рисою попередніх моделей Nest. Замість нього використовується сенсорна смуга, що дозволяє регулювати температуру та переміщатися по інтерфейсу. Цей елемент управління працює нормально (при вертикальних свайпах термостат клацає), проте користуватися ним не так зручно, як металевим кільцем в моделі Nest Learning Thermostat. Проте, система управління більш продумана, ніж в термостатах Ecobee.

Крім того, при виготовленні бюджетного пристрою Nest були використані інші матеріали. Він повністю виконаний із різнобарвного пластику, в той час як решта моделей мають металеву обробку. Оцінка дизайну, безумовно, завжди суб’єктивна, але особисто мені більше подобається візуальний вигляд попередніх версій термостатів Nest. Очевидно, що описані вище зміни дозволили Google знизити ціну та зробити цю модель більш доступною в порівнянні з флагманської, яка продається за ціною 250 $ (на флагманську модель часто діють вигідні акції).

Дана модель дозволяє виконувати налаштування вручну або за допомогою програми Google Home

Фронтальна сторона термостата Nest являє собою дзеркальну поверхню із дисплеєм, який просвічується крізь неї, коли ви знаходитесь поруч з пристроєм або контактуєте з ним. Важливо відзначити, що дисплей не є сенсорним. Управління пристроєм здійснюється за допомогою сенсорної смуги. Велику частину часу термостат просто висить на стіні, не відображаючи ніяких даних. При його тестуванні виникла стурбованість, що дзеркальна поверхня швидко покриється шаром пилу, але навіть через декілька тижнів поверхня нового термостата Nest залишилася чистою.

Коли пристрій увімкнено, створюється враження, що інформація, що виводиться на дисплей, ніби плаває по дзеркальній поверхні. Цей ефект справляє приємне враження. На екрані відображаються налаштування термостата, поточна температура, а також дані про системи обігріву або охолодження, що регулюють клімат в будинку. Дотик до бічної грані пристрою прокручує меню, дозволяючи налаштувати режими, встановити температуру, а також перевірити інші налаштування. Разом із тим, більшість налаштувань можна задати віддалено, використовуючи додаток Google Home на смартфоні.

Встановити пристрій досить просто, але доведеться придбати пластину за 15 $

Збереження дзеркальної поверхні забезпечується завдяки використанню технології Soli, розробленої Google для виявлення присутності користувача. Дана технологія, заснована на принципах радіолокації, працює ефективніше традиційних датчиків руху.

Nest Thermostat не підтримує ряд корисних функцій, присутніх в більш дорогих моделях, наприклад, FarSight, яка дозволяє бачити поточну температуру та іншу інформацію, перебуваючи в будь-якій точці кімнати. Для мене це не стало відчутною проблемою, оскільки пристрій виявляє мою присутність і включається, навіть коли я перебуваю на відстані в 3-5 метрів.

Звичне кільце управління було замінено металевою смугою

Процес встановлення термостата Nest практично аналогічний попереднім моделям. У додатку Google присутні відеоуроки, які допомагають встановити його в лічені хвилини. При цьому, в комплектації даної моделі відсутні деякі приємні дрібниці. Наприклад, зручна у використанні викрутка. Однак найбільше засмучує те, що в комплекті немає опорної пластини, яка дозволяє витончено сховати отвори в стіні, просвердлені при установці старого термостата. Така пластина обійдеться в додаткові 15 $. Зазначу, що пластина входила в комплектацію всіх попередніх моделей.

У новому термостаті Nest, на відміну від інших моделей, відсутня літієва батарея, що перезаряджається. Замість цього використовуються дві батареї типу AAA, термін служби яких, за заявами Google, становить два роки. У даній моделі реалізована функція безперервного живлення, що дозволяє отримувати енергію з системи HVAC. Стверджується, що ця особливість допомагає подовжити термін служби батарей.

Замість вбудованої батареї що перезаряджається використовуються 2 батареї типу AAA

Процедура встановлення та налаштування термостата Nest займає близько 15 хвилин. У разі відсутності бажання і вільного часу, ви можете оплатити послуги фахівця, який виконає це завдання за декілька хвилин.

Налагодження та управління термостатом Nest у віддаленому режимі здійснюється виключно через додаток Google Home. Застарілі програми не дозволяють здійснювати операції із новою моделлю. Можливо, це засмутить давніх користувачів Nest, які бажають мати єдиний додаток для моніторингу всіх пристроїв. Однак, для більшості користувачів це не буде проблемою.

Процес програмування нового термостата відрізняється від попередніх моделей. Через відсутність функції автоматичного визначення розкладу, вам доведеться вручну задавати бажану температуру та налаштовувати часові блоки. Це нагадує принцип роботи традиційних програмованих термостатів. Тобто, ви вказуєте в який час знаходитесь вдома, коли йдете на роботу і коли лягаєте спати, а потім встановлюєте температуру для кожного відповідного режиму. Також є можливість додавати часові блоки для більш гнучкого управління пристроєм.

Такий морально застарілий принцип змушує сприймати Nest Thermostat як досить «дурний» пристрій в порівнянні із іншими термостатами. Наприклад, він не здатний адаптуватися до відхилень від запрограмованого графіка. Це важливий недолік, адже люди часто приходять додому раніше або пізніше запланованого часу. У період карантину щоденний графік більшості із нас зазнав значних змін, проте для того, щоб новий термостат Nest пристосувався до цих змін, доведеться перепрограмувати його вручну.

Разом із тим, в Nest Thermostat реалізований енергозберігаючий режим Eco. Пристрій переходить в нього, коли вбудована система виявлення (або геолокація вашого телефону) сповіщає його про те, що вдома нікого немає. Даний режим дозволяє економити заряд батареї. При цьому, досить дивно, що термостат не переходить в звичайний режим, коли користувач повертається додому.

Підтримка віддалених датчиків – це ще один параметр, за яким Nest Thermostat поступається аналогам. Він здатний виводити на екран тільки ті дані про температуру, які зчитуються із внутрішнього температурного датчика. Моделі Nest Learning Thermostat і Ecobee здатні отримувати інформацію з датчиків, розміщених в різних кімнатах. Це забезпечує гнучкість управління кліматом в помешканні.

Проте, новий термостат Nest не такий «дурний», як може здатися. Крім можливості управління зі смартфона, він дозволяє використовувати помічники Google Assistant та Amazon Alexa для налаштування за допомогою голосових команд. Також присутні вбудовані функції енергозбереження та комфорту, запозичені в інших моделей Nest, включаючи попередній нагрів або охолодження помешкання до початку запрограмованого тимчасового блоку, а також циркуляція повітря. Крім цього, даний термостат сповіщає користувачів про те, скільки часу буде потрібно системі, щоб забезпечити задану температуру та нагадує про необхідність замінити фільтри.

Nest Thermostat – це пристрій, що забезпечує стабільне підключення, простоту програмування та віддалене управління за допомогою смартфона. Енергозберігаючий режим Eco дає можливість економити електроенергію.

Однак, якщо розглядати дану модель як розумний пристрій, то варто визнати, що Nest Thermostat далеко не самий функціональний і гнучкий, навіть в рамках лінійки Nest. Головне достоїнство термостата Nest – доступна ціна (130 $). Він значно дешевше більш просунутих моделей Nest та Ecobee.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.