Повнокадрова камера, яка поміститься в поясну сумку
Коли я вперше почув про нову A7C, цифрову камеру виробництва Sony, я подумав, що це всього лише конфігурація окремих деталей. Інженери Sony взяли все найкраще з лінійки Alpha і втілили це в новому дизайні. Фактично, камера A7C – це сенсор, процесор і система автофокусування A7 III 2018-го року поміщені в корпус, габарити якого наближені до моделі A6600.
Але тоді я не до кінця усвідомлював, наскільки це приємно – проводити зйомку повнокадровою камерою досить компактного розміру. Її можу спокійно сховати в невелику сумку, як звичайну маленьку камеру. При цьому не доведеться відмовитися від великого сенсора і повнокадрових об’єктивів Sony. Радують також і інші функціональні особливості: шарнірний екран, який дозволяє мені комфортно вести відеоблог, а також панель із дверцятами замість дратівливих заглушок. Так, цей цифровий фотоапарат невеликий за розміром, але його ціна (1800 $) далеко не всім буде по кишені.
Sony A7C
Оцінка — 8
Ціна — 1800$
Переваги:
- Компактна повнокадрова камера
- Міцний і яскравий дисплей
- Автофокусування в реальному часі
Недоліки:
- Висока вартість
- Невдале розташування кнопки меню
- Повнокадрові об’єктиви недешеві і важкі
Модель A7C – це досить неоднозначне доповнення до лінійки Alpha, яка була запущена в кінці 2013-го року, коли відбувся реліз камер A7 і A7R. З тих пір, в рамках цієї лінійки було випущено ще вісім камер з практично ідентичним дизайном. Надзвичайно компактна модель A7C порушує цю тенденцію. Її конструкція нагадує зразки із більш бюджетної серії Sony APS-C, в першу чергу, через те, що видошукач в ній переміщений в крайнє ліве положення. Це рішення дозволило зменшити габарити камери, саме тому її легко покласти в сумку для зручного транспортування.
Вперше взявши в руки камеру A7C, я переживав, що вона виявиться занадто мініатюрної, і мої пальці будуть постійно зісковзувати з рукоятки. Також, я турбувався, що її ваги буде недостатньо, щоб врівноважити масивні повнокадрові об’єктиви. Але тепер я можу з неприхованою радістю повідомити, що подібна конструкція камери – це насправді ідеальний варіант. Дана модель з об’єктивом Sony G Master 24-70 мм за розмірами сумісна із сумкою Moment Fanny Sling. Загалом, носячи її з собою я не відчував дискомфорту. Разом з тим, вона не вислизає з рук. Можливість бігати по місту із 24,2-мегапіксельним CMOS-датчиком і об’єктивом G Master протягом декількох годин, не відчуваючи при цьому дикої втоми, як вантажник після робочого дня, здавалася справжнім чаклунством.

При цьому, дана камера не надто мініатюрна та точно не є кишеньковою. Вона просто істотно менше в порівнянні з іншими повнокадровими камерами. І якщо ви встановите на неї стандартний великий повнокадровий об’єктив, камера Sony A6600 з сенсором APS-C стане значно легшою.
Крім того, Sony нарешті відмовилися від звисаючих гумових заглушок, які присутні в інших моделях A7. Вони перекривають всі порти і просто дуже заважають при зйомці. У новій моделі замість них використовуються витончені навісні дверцята, що закривають мікрофонний порт, роз’єм для навушників, порт micro HDMI, порт USB-C, а також один слот для SD-карти. Їх легко відкривати і легко закривати, але, що важливіше, при підключенні мікрофона до камери шарнірний екран не блокується.

Екран легко знімається, перевертається і фіксується відповідно до уподобань користувача, але при цьому він виглядає досить міцним. Під час налаштування його положення я помітив невеликі затримки при обертанні екрану, а сенсорне управління, хоча і обмежується дотиком для фокусування, відмінно реагує на дію оператора. Можливість легко повертати дисплей камери привела до того, що я став робити набагато більше селфі тому, що це доставляло задоволення. Навіть при яскравому освітленні я чітко бачу себе, що значно полегшує кадрування.
Більшість кнопок на задній панелі знаходяться праворуч, а це означає, що існує можливість повноцінно управляти камерою однією рукою. Мені дуже хотілося б, щоб на передній панелі під кнопкою спуску затвора був третій перемикач, яким можна було б керувати за допомогою вказівного пальця. Перемикач ISO в цьому місці значно спростив би процес налаштування камери при поганому освітленні і дозволив би налаштовувати фотоапарат набагато швидше.

Крім того, мені припала до вподоби велика червона кнопка запису, розташована зверху, а також акумуляторний відсік, призначений виключно для батареї, але не для SD-карти. Це означає, що відтепер вам не доведеться знімати камеру зі штатива або стабілізатора, щоб вставити SD-карту. Однак, було б непогано додати ще один SD-слот для резервного копіювання файлів і довготривалої зйомки.
Єдина функціональна незручність особисто для мене – це розташування кнопки меню. Я добре розумію, що для обертового екрану потрібна спеціальна виїмка для його зняття, проте, разом з тим, ідеальним місцем розташування кнопки меню було б якраз поруч із цією виїмкою, або під кнопкою компенсації експозиції. Користуватися кнопкою меню було б набагато зручніше, якщо б вона перебувала де завгодно, але тільки не в середині камери, прямо під черевиком.
Подібне розташування даної кнопки особливо незручно при натисканні на неї великим пальцем. Коли я тягнуся до неї великим пальцем лівої руки, спрацьовує датчик електронного видошукача і дисплей перемикається на електронний видошукач. Також ця кнопка знаходиться занадто далеко від великого пальця правої руки, тому щоб дотягтися до неї, доводиться міцно утримувати камеру двома руками. Оскільки в жахливій системі управління Sony кнопка меню також функціонує як кнопка повернення до попереднього екрана, її використання приносить велику кількість незручностей.

І ще один момент. Камера A7C як і раніше використовує застарілу систему меню Sony, яку ми всі відверто ненавидимо. Я дуже сподівався побачити в новій камері нову систему меню, яку Sony реалізували в моделі A7S III. Дана система дозволяє ефективно управляти сенсорним екраном, а також забезпечує зручну компоновку. На жаль, в моделі A7C такого меню не буде.
Велику частину часу, який було відведено на тестування камери A7C, я витратив саме на фотографування. Мене це дуже здивувало, адже в першу чергу, я відеооператор. Завдяки системі автофокусування в реальному часі Sony, яка є однією з кращих систем автофокусування на сьогодні, існє можливість отримувати 115 зображень у форматі RAW зі швидкістю до 10 кадрів в секунду. Я досить швидко захопився швидкісною зйомкою із використанням цієї камери. Показник світлочутливості може досягати позначки 204 800, але виходячи з мого особистого досвіду скажу, що всі значення вище позначки ISO 12800 приводили до надмірного згладжування і шуму. Проте, широкий діапазон світлочутливості залишається головною перевагою, яке дає нам повнокадровий сенсор A7C в порівнянні з меншими форматами. Мені було дуже комфортно вести зйомку з передвстановленим значенням цветочувствітельності ISO 10 000, зображення виходили максимально чіткими. До речі, все це нам знайоме, адже моделі A7 III дворічної давності мали практично аналогічні технічні характеристики і функціональні можливості.

Зі стандартним набором налаштувань кольору JPEG-файли виходять яскравими, живими і чіткими. Щоб розширити динамічний діапазон камери, я почав підшукувати барвисті об’єкти для зйомки. Знімки, які я отримав, відрізнялися надзвичайно яскравими кольорами і достатньою контрастністю. Необхідність редагувати фотографії просто відпала. Цей досвід був захоплюючим.
Звичайно ж, об’єктив, який ви будете використовувати, істотно вплине на якість зроблених фотографій. Однак, із якісним об’єктивом, наприклад, з 24-70mm f / 2.8 G Master вартістю 2200 доларів, який я використовував, отримати знімок, який мене б не задовольнив, було вельми проблематично. Sony також випустили додатковий об’єктив до камери A7C, який поставляється в комплектації за 2100 $. Це спеціальний зум-об’єктив 28-60 мм f / 4-5,6. Він неймовірно компактний і має пристойний діапазон фокусних відстаней. Але, разом з тим, його пластичність і повільна апертура не дозволяє фотоапарату продемонструвати свої найкращі якості. Проте, всього за 500 $ ви отримуєте відмінний об’єктив аматорського рівня.

Що стосується відеозйомки, то тут ми спостерігаємо не так багато нововведень. Камера A7C дозволяє знімати 8-бітове відео 4K 4: 2: 0 зі швидкістю 24 і 30 кадрів в секунду. Для того, щоб добитися швидкості 120 або навіть 60 кадрів в секунду, вам доведеться зменшити розширення до 1080p. Представлена модель дозволяє стабілізувати зображення, проте, ця функція виконується стандартною 5-осьовою системою Sony, яка хоч і досить непогана, але, за великим рахунком, не є чимось особливим. Для отримання вражаючих соковитих знімків мені доводиться використовувати сторонній додаток-стабілізатор. На мою суб’єктивну думку, система стабілізації Sony, вбудована в цю камеру більш ефективна для боротьби з тремтячими руками при зйомці фото з більш низькою витримкою, ніж для плавної зйомки відео. Найкраща камера для знімання відео в лінійці Alpha – це Sony A7S III, яка дає можливість знімати 10-бітове відео 4K 4: 2: 2 зі швидкістю 120 кадрів в секунду. Варто при цьому зазначити, що подібна продуктивність обійдеться вам в 3500 $, що майже вдвічі дорожче, ніж розглянута модель A7C
Крім цього, і досі не вирішена проблема із рольставнями, через що зображення спотворюється під час панорамування з боку в бік. Це спотворення сильно помітно при зйомці з рук, що, звичайно ж, не робить цю камеру оптимальним інструментом для професійної відеозйомки.

Час автономної роботи A7C приємно здивував. Мені вдалося відзняти більше ніж півтори години відеоматеріалу в 4K (без перегріву) до того, як розрядився акумулятор. Для прогулянки із камерою A7C, яка тривала майже цілий день і під час якої я, в основному, робив статичні знімки, і, час від часу, знімав 4K відео, мені вистачило одного заряду батареї NP-FZ100.
Потужне автофокусування разом з режимом серійної зйомки (10 кадрів в секунду) дозволяють назвати A7C швидкісною цифровою камерою. Великий сенсор, а також можливість фотографувати з високою чутливістю до кольорів роблять її відмінним варіантом для роботи в умовах недостатнього освітлення. Але що робить цю камеру дійсно особливою? Так, це її компактний корпус, що дозволяє переносити її в невеликій сумочці. Ви зможете тягати її з собою годинами, абсолютно не помічаючи цього. Її конструкція дозволяє легко і швидко перевернути екран, щоб миттєво зробити селфі. Все це у поєднанні з відмінними технічними характеристиками і функціональними можливостями робить цю камеру предметом гідним обговорення.
В якості висновку слід зазначити, що A7C – це недорога повнокадрова камера, доступне рішення для фотографів-любителів та початківців професіоналів. Її вартість лякає не так сильно як цінники моделей Nikon Z5 або Canon EOS RP.
Безсумнівно, A7C є оптимізованим з точки зору габаритів набором використаних раніше складових елементів, в основному, запозичених у моделі A7 III від 2018 го року. Всі ці елементи функціональні і надійні, тому, в придбанні даної камери є естетичний і практичний сенс.
Схожі публікації
2 Comments
Залишити відповідь Скасувати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.
Останні записи
Як облаштувати «розумний» будинок всього за 200 $
За останні декілька років «розумні» домашні технології стали набагато більш доступними. Смарт-пристрої підключаються до телефонів та буквально розмовляють із нами….
Огляд Nintendo Labo: потужний інструмент для навчання з ігровим функціоналом
Протягом останніх декількох тижнів моя кімната нагадувала ігровий парк кінця 90-х. Наприклад, в ній можна було порибалити за допомогою зібраної…
Як уникнути поширених помилок при збірці ПК
В житті доволі мало речей, які приносять настільки багато задоволення, як збірка свого ПК. Безліч деталей, що з’єднуються воєдино формують…
Sony законодательница моды в сегменте компактных полнокадровых беззеркальных камер, но ее конкуренты Canon и Nikon в первую очередь всерьез взялись за сегмент. Поэтому, чтобы не уступить, Sony старается максимально расширить линейку, предлагая модели различных ценовых диапазонов. И не исключено, что новая камера, создающаяся на стыке компактной a6600 на кропе и фулфрейма III, станет палочкой-выручалочкой Sony и, потенциально, настоящим хитом.
Камера получила полнокадровый КМОП-сенсор BSI-CMOS (35,6 ? 23,8 мм) с 24 млн эффективных пикселей. Динамический диапазон матрицы 15 стопов (как утверждает производитель). В Sony A7C установлен высокопроизводительный процессор BIONZ X.