Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумні колонки

Огляд Apple HomePod mini: компактні розміри, широкий функціонал 

Близько трьох років тому компанія Apple презентувала унікальний пристрій – розумну колонку HomePod. Акцент був зроблений на якість звуку, в результаті чого, колонка коштувала набагато дорожче, ніж конкуруючі моделі виробництва Amazon і Google. При цьому, функціонал інших розумних динаміків був ширше. У підсумку, показники продажів HomePod виявилися незадовільними. Це змусило Apple знизити ціну, що в підсумку призвело до обвалу цін в даному сегменті ринку.

Розглянемо нову розумну колонку – HomePod mini вартістю 99 $. При її створенні застосовувався абсолютно інший підхід. Вона менше за габаритами і простіше в експлуатації. Помічник Siri останнім часом став набагато більш функціональним. Завдяки компактним габаритам, міні-версію аудіосистеми Apple можна розмістити в практично будь-якому приміщенні, не захаращуючи інтер’єр.

Разом з тим, ринок розумних аудіосистем розвивається бурхливими темпами. У поточному році Amazon та Google випустили нові привабливі пристрої із даного сегмента. Незважаючи на те, що помічник Siri був доопрацьований, він як і раніше залишається головним слабким місцем HomePod mini. Крім цього, для отримання максимальної віддачі, колонку доведеться повноцінно інтегрувати в екосистему Apple.

Apple HomePod mini

Оцінка – 7.5

Ціна – 99 $

Переваги:

  • Компактний дизайн
  • Доступна ціна у порівнянні з базовою моделлю
  • Сприйнятлива якість звуку

Недоліки:

  • Залежність від пристроїв і сервісів Apple
  • Незручні регулятори гучності
  • Siri як і раніше відстає від інших помічників

Дизайн HomePod mini

Конструкція HomePod mini відрізняється від спорідненої моделі більшого розміру. Разом із тим, можна сказати, що вони зроблені «з одного тіста». Модель mini можна описати як невелику фітнес-кулю зі сплюсненим верхом. Як і флагманська модель, дана колонка виконана з м’якого матеріалу і доступна в двох колірних варіаціях.

Зверху розташований інтерфейс пристрою та плоска сенсорна панель, яку можна використовувати для виклику помічника, запуску і припинення відтворення аудіо, а також для регулювання гучності. Трохи нижче знаходяться світлодіоди, що сигналізують про взаємодію із помічником Siri. Коли з колонки звучить музика, цей індикатор буде світитися білим світлом, а при телефонному дзвінку він змінить колір на зелений.

В ходе тестирования также обнаружилось, что видимость светового

В ході тестування також виявилося, що видимість світлового індикатора гірше, ніж у кільця, що світиться в Echo Dot. Перебуваючи на певній відстані від динаміка, складно зрозуміти, чи почув помічник Siri голосову команду або запит. Крім того, труднощі виникають і при регулюванні відтворення, оскільки на панелі управління відсутній візуальний індикатор рівня гучності, присутній в моделях Nest Audio і Echo Dot. В цілому, система управління менш зручна, ніж в аудіосистемах Google та Amazon.

Також, відсутній фізичний вимикач помічника. Щоб його виключити потрібно або дати голосову команду Siri, або шукати цю функцію в налаштуваннях HomePod, що довго та дуже незручно.

У комплектації HomePod mini присутній 2-метровий шнур живлення, який підключається до блоку зарядки (20 ват) через порт USB-C. Хочеться, щоб шнур був довшим. Це дозволило б розташувати аудіосистему на видаленні від розеток.

Модель HomePod mini оснащена чотирма мікрофонами, проте в ній немає функції налаштування параметрів приміщення, реалізованої в базовій моделі HomePod. За заявами виробника, процесор S5, вбудований в mini, виконує аналіз треків, що звучать і автоматично регулює параметри динаміка для забезпечення максимально високої якості аудіо.

Мікрофони без проблем розпізнають голосові команди навіть з іншого кінця кімнати, а процесор оперативно на них реагує. Виходячи з особистого досвіду, можу сказати, що помічник Siri реагує і виконує дії швидше, ніж Alexa та Google Assistant. Це стосується відтворення музики, відповідей на запитання і управління системою розумний будинок.

Якість аудіо

В оригінальній моделі HomePod пріоритетним аспектом була якість аудіо. За цим параметром HomePod mini трохи поступається флагману, однак, рівень якості відтвореного звуку можна охарактеризувати як досить високий.

Для своїх габаритів колонка HomePod mini звучить цілком задовільно. Її звучання більш якісне, ніж у динаміка Echo Dot. Необхідно відзначити, що HomePod mini видає більш глибокі баси в порівнянні з іншими компактними аудіопристроями.

Важливим аспектом є те, що за вартістю HomePod mini наближається до великогабаритних колонок, однак поступається їм за якістю відтворюваного звуку.

Колонка HomePod mini достатньо компактна і легко вписується в інтер’єр. В її комплектації присутній широкодиапазонний динамік, що рівномірно розподіляє звук в усіх напрямках. Низькі частоти посилюються пасивними випромінювачами. Однак, декілька активних динаміків, вбудовані в Nest Audio та Echo, безсумнівно, відтворюють більш насичений звук. HomePod mini не створює ефект присутності та звукової сцени.

На жаль, виправити ситуацію своїми силами не вийде. Два динаміка mini можна об’єднати в стереосистему, однак це не призведе до відчутного збільшення гучності і взагалі не вплине на глибину та чистоту звуку. Ви не зможете підключити HomePod mini до сабвуфера, так само як і до інших зовнішніх звукових пристроїв. Залишається насолоджуватися перевагами стандартної комплектації.

Слухати музику різних жанрів (так само як і аудіокниги) на HomePod mini, в цілому, досить приємно. Динамік забезпечує оптимальний баланс середніх частот і достатню глибину звуку. Ви без зайвих зусиль почуєте слова пісень, оскільки вони не будуть перевантажені басами. Низькі частоти присутні в звучанні, але ви не відчуваєте їх своїм тілом.

Звук HomePod mini рівномірно поширюється в усі сторони. Ходячи навколо колонки, я не помітив зміни гучності або звукового профілю. В даному випадку, оптимальне рішення – розмістити колонку у центрі кімнати. Однак, більшість користувачів вважають за краще розташовувати звукові пристрої на полицях ближче до стіни. Через це гучність даного аудіопристрою багатьом може здатися недостатньою. Саме з цієї причини в нових моделях Amazon використовуються вузькоспрямовані динаміки. Хоча цей бренд на протязі декількох років віддавав перевагу 360-градусним динамікам.

Варто визнати, що модель HomePod mini чудово підійде для прослуховування музики та аудіокниг. Музика, яка звучить з даної колонки, не буде заглушати голоси співрозмовників, а також відволікати вас від роботи. Радує і те, що звук не спотворюється при збільшенні гучності. Разом з тим, для гучних вечірок ця колонка не підійде. Для цих цілей буде потрібна повноцінна аудіосистема.

Взаємодія з екосистемою Apple

Багатьом  читачам це відомо, але все ж зазначу, що якщо у вас вдома не налаштована екосистема Apple iOS, HomePod mini не рекомендується навіть розглядати як варіант. Я б навіть сказав, що є сенс купувати цю колонку тільки в тому випадку, якщо всі члени вашої сім’ї користуються iPhone та сервісами Apple.

Налаштування колонки mini проводиться виключно на iPhone або iPad. Щоб з’явилася можливість управляти системою розумний будинок, потрібно встановитидодаток Apple Home. Для здійснення дзвінків, а також перегляду і відправки повідомлень в обов’язковому порядку потрібно використовувати iPhone. HomePod mini не забезпечує підтримку універсальних сервісів потокової передачі аудіо (Google Cast та Spotify Connect). Єдиний спосіб передати звуковий сигнал із зовнішнього пристрою – використання додатка Apple AirPlay, для запуску якого знадобляться iPhone або комп’ютер Mac.

Щоб HomePod mini почав програвати трек, що звучить на вашому телефоні, досить прикласти його до верхньої панелі динаміка. Повторення описаної вище дії призведе до відключення колонки від смартфона. Apple заявляють, що використання процесора U1, а також новий інтерфейс пристрою дозволяють розширити набір функцій. Однак мені не вдалося перевірити роботу нових функцій на тестовому зразку.

Інженери Apple попрацювали над тим, щоб дозволити моделі HomePod отримувати звукові дані зі сторонніх джерел. Відкритий API дозволяє програвати музику з різних сервісів, не тільки з Apple Music. На сьогодні єдиний додаток, що повноцінно використовує цю можливість – це Pandora. Поки невідомо, коли інші популярні сервіси (наприклад, Spotify або YouTube Music) забезпечать взаємодію із аудіопристроями Apple.

Ще одна функція, впровадження якої мене б дуже порадувало – це призначення окремих сервісів, що запускаються за замовчуванням, для музики і аудіокниг. Наприклад, для музики я встановив би Spotify, а для аудіокниг – Audible. На даний момент вибір сервісу, який використовується за замовчуванням, передбачає обробку одним додатком всіх типів даних.

Все це не буде серйозною проблемою, якщо ваше житло повноцінно інтегроване в екосистему Apple. Однак в реальності таких людей не так вже й багато. У двох основних конкурентів в сегменті розумних колонок також є екосистеми і додатки. Проте, вони надають користувачам право вибору та сумісні як з iOS, так і з Android.

Помічник Siri на HomePod mini

Ще в 2018-му році Нілай Пейтл справедливо зазначав, що головним недоліком Siri на оригінальному HomePod є те, що він не здатний одночасно обробляти кілька таймерів. Радий повідомити, що HomePod mini дозволяє встановлювати кілька таймерів і навіть супроводжувати їх примітками.

За останні декілька років помічник Siri зазнав і інші удосконалення. Тепер він вміє розрізняти голоси за тембром. Завдяки цьому ми з дружиною отримуємо різні відповіді на питання «що в моєму календарі». Також, через HomePod mini випадкова людина не зможе відправляти повідомлення та здійснювати телефонні дзвінки з вашого iPhone. Ця серйозна уразливість була виявлена ​​під час тестування базової моделі HomePod.

З колонки HomePod також можна запускати ярлики Siri, якщо вони попередньо запрограмовані на iPhone. Siri також успішно виконує безліч команд, пов’язаних з додатками Apple, такими як замітки, календар, нагадування та карти.

Нова функція помічника полягає в повідомленні актуальної інформації на початку дня – прогноз погоди, заплановані зустрічі, інформація про ситуацію на дорогах, останні новини. Так чи інакше, приємно відзначити, що помічник Siri по функціоналу поступово наздоганяє Alexa і Google Assistant. Протягом двох тижнів тестування HomePod mini я зіткнувся із декількома дивними помилками помічника. Коли я просив Siri відтворити альбом з бібліотеки Apple Music, пісні відтворювалися не в тому порядку, в якому вони слідують у альбомі. Якщо не перевести дзвінок на iPhone, а потім назад на HomePod, ви не будете чути співрозмовника. Незважаючи на те, що Siri здатний розрізняти голоси та давати індивідуальні відповіді, він називав мою дружину «користувачем номер 1», хоча імена користувачів прописані в iPhone.

Деякі помилки були усунені в процесі тестування колонки. Однак їх наявність підтверджує справедливість того, що багато людей до цих пір скептично ставляться до помічника Siri.

Окрім наявності помилок, за функціоналом Siri як і раніше відстає від віртуальних помічників Amazon та Google. Він повною мірою справляється з відтворенням музики, наданням прогнозу погоди, а також із установкою таймерів і нагадувань. Однак Google Assistant здатний давати відповіді практично на будь-які питання, що робить його справжнім помічником, а не звичайним пультом із голосовим управлінням.

Взаємодія з системою розумний будинок

У компактній версії колонки набір функцій розумного будинку практично аналогічний базовій моделі HomePod. Дана аудіосистема легко інтегрується в систему домашньої автоматизації. З його допомогою можна управляти пристроями із будь-якого місця, де діє з’єднання з системою Apple Home. Для цього потрібно попередньо внести колонку mini в список керованих пристроїв на iPhone.

Mini підтримує новий протокол Thread, який розширює діапазон дії сигналу та знижує споживання енергії. Було оголошено, що розумні лампи з HomeKit (системи розумного будинку Apple) будуть підтримувати протокол Thread. Разом з тим, на сьогодні вкрай мало пристроїв забезпечують взаємодію із Thread. Колонка HomePod mini дозволяє в голосовому режимі управляти широким спектром пристроїв HomeKit, включаючи освітлювальні прилади, контактні датчики, камери, термостати, дверні замки, розетки, і.т.д.

Ще одна нова функція, реалізована в міні-версії HomePod – система внутрішнього зв’язку, яка дозволяє передавати повідомлення з колонки на інші пристрої Apple. Повідомлення може бути відправлено або на конкретний пристрій, або одночасно на всі пристрої екосистеми, розташовані у вас вдома. Це дозволяє швидко передавати інформацію всім членам сім’ї. Однак, назва функції оманлива. Intercom не робить аудіосистему двостороннім переговорним пристроєм. Так, ви зможете відправляти попередньо записані звукові повідомлення на різні пристрої, але вести діалог в реальному часі не вийде. Варто відзначити, що розумні динаміки Google і Amazon пропонують функцію двостороннього зв’язку в реальному часі.

Коротко про головне

Коли була представлена ​​базова модель HomePod, склалося враження, що Apple знаходяться в паралельній безглуздій реальності. Реліз HomePod mini – впевнений крок у бік того, що більшість користувачів очікують від розумних колонок.

Відносно невисока вартість (100 $) дозволяє придбати відразу кілька аудіосистем для використання в різних кімнатах. Дана модель відрізняється збалансованим звуком та досить широким функціоналом. Однак рекомендувати цю колонку можна тільки в тому випадку, якщо ви залучені в екосистему Apple. На відміну від Echo Dot і Nest в HomePod mini відсутні проблеми із безпекою особистих даних, а також нав’язлива реклама.

Apple довели, що готові працювати над удосконаленням розумних колонок і прислухатися до побажань користувачів. У зв’язку з цим, подальший розвиток ситуації в даному сегменті ринку викликає інтерес

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.