Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Навушники

AMBEO від SENNHEISER – приголомшливі 3D навушники, проте не для всіх 

7.0
Балів

Переваги

  • Бінауральной мікрофон, який поміщається в кишені
  • Багато функцій для прослуховування музики і шумозаглушення
  • Режим "прозорого прослуховування"
  • Чітке і точне записування аудіо

Недоліки

  • Апаратне забезпечення сумісне тільки з iPhone
  • Проблеми з підключенням через Lightning
  • Не дуже висока якість звуку для 300 $

Остаточний вердикт

З огляду на те, що мануальна модель Neumann KU100 коштує 8 000 $ (і це без записуючої апаратури), віддати 300 $ за навушники з бінауральним мікрофоном - не здається марнотратством. Їх можна підключити до свого iPhone та записувати аудіо для нішевого ринку або в категорію ASMR на Youtube. Вони не підійдуть для більшості людей, але можуть розширити уявлення про способи, якими можна записувати і слухати аудіо.

Щоб повноцінно відчути музику, необхідно домогтися ефекту повної присутності. Приємні фонові звуки, чітко виділені діалоги та спрямований звук – це все що потрібно для того, щоб відчути всю магію тривимірного звуку.

Протягом останніх декількох місяців, я використовую смарт-гарнітуру Sennheiser вартістю 300 $. За допомогою неї можна легко записати стерео бінауральний звук. Відео і аудіо, записані на мій смартфон, ніколи ще не звучали настільки атмосферно! Дана гарнітура – це наполовину бінауральний диктофон, наполовину 3D-навушники. Вона стала цікавою новинкою для мене, оскільки я працюю в сфері обробки аудіо. Мені подобається записувати різні стереофонічні звукові ефекти. Також, я використовую дану модель в якості пари звичайних навушників.

SENNHEISER AMBEO

Оцінка – 7

Ціна – 299 $

Багато людей не помічають прекрасні речі, які відбуваються навколо них. Але, якщо відкинути всю візуальну картинку і прислухатися, можна почути велике розмаїття приємних атмосферних звуків навколо себе. Бригада робітників займається ремонтом фасаду сусіднього будинку, десь дзвенить нашийник собаки, а на нижньому поверсі сусід грає на гітарі. Це прості та дивовижні звуки, які можна комфортно прослуховувати в форматі бінаурального аудіо. Багато маркетологів називають цей формат просто – 3D аудіо.

Бінауральне аудіо – спосіб запису стереозвуку на лівий і правий канал таким чином, щоб імітувати людський слух. При цьому, моделюється людська голова та в неї “вбудовується” мікрофон. Це досить проста концепція, історія якої уходить коріннями в початок 20-го століття. Neumann KU100 стала першою моделлю, яка популяризувала запис бінаурального аудіо. Але широкого розголосу в ЗМІ той пристрій не отримав.

До того як я придбав цю гарнітуру, було достатньо складно раптово записати бінауральне аудіо. За допомогою Sennheiser Ambeo це можна робити з легкістю, тому що навушники та мікрофон завжди знаходяться в вашій кишені. Гарнітура виглядає як звичайні навушники-вкладиші, але на кожному вусі є два всебічно спрямованих мікрофона. Вони дозволяють записувати звуковий фон в форматі 360 градусів – точно так само, як ви його чуєте в своїй голові. Запис можна робити підключивши гарнітуру до iPhone через Lightning (який, до речі, доставив мені багато проблем при підключенні). Ви можете вивантажити ці стереозаписи в будь-яке зручне сховище та прослуховувати їх.

Примітка: найкраще слухати бінауральні записи за допомогою навушників.

Мене дійсно “затягнув” процес запису реалістичного стерео аудіо, тому я буду продовжувати використовувати його в своїй роботі. Всякий раз, коли я подорожую світом, я беру з собою 3D гарнітуру та записую звуки міських вулиць, лісів та навіть громадського транспорту. Можливість швидко і зручно записувати таке аудіо – це те, що я так давно шукав.

Якість звуку в Ambeo Smart Headset доволі пристойна. Раніше я використовував інші бінауральні навушники, якість звуку в яких нічим не відрізнялася від звичайних гарнітур. Навушники Sennheiser захоплюють звуки максимально реалістично. На виході аудіо виходить чітким та точним. Рівень шумів при записі досить низький, а небажані звуки і дзижчання можна заглушити в налаштуваннях, жертвуючи при цьому динамічним діапазоном. Хоча буває важко оцінити якість звуку, оскільки аудіофайли звучать так, як би вони звучали всередині голови. Іноді з’являється відчуття, що ви просто чуєте реальний світ навколо.

Під час тестування було виконане порівняння Ambeo Smart Headset, підключених до iPhone 7 з бінауральним мікрофоном 3Dio Free Space Pro II, підключеним до професійного звукозаписного пристрою Sound Devices Mix Pre 6. Я був приємно здивований різницею в якості. Порівнявши записи без обробки, в кінцевому підсумку я віддав перевагу Ambeo. Не хотілося б вдаватися в подробиці, але мікрофон 3Dio звучав так, ніби в ньому домінують високі частоти. При цьому, якщо їх прибрати за допомогою програмних засобів, то він буде звучати навіть краще, ніж Ambeo.

У гарнітури Sennheiser є спеціальний додаток для запису звуку. Він дозволяє записувати аудіо з частотною дискретизацією 96 кГц та 24-бітною глибиною. Також, ви можете використовувати інші додатки. Наприклад, можна створювати голосові замітки або користуватися камерою, додаючи реалістичний бінауральний звук у відеозаписі. Я думаю, що таку функцію буде доцільно використовувати на концертах або вечірках. Таким чином, у вас буде можливість перенестися в конкретне місце, переглядаючи звичайне відео зі смартфона.

Присутні й деякі проблеми при використанні бінауральної гарнітури на мобільних телефонах. Поділитися своїми 3D-записами в соціальних мережах буде досить важким завданням. При публікації відео в Instagram або Snapchat звук автоматично конвертується в моно формат. І ще, ви не зможете прослухати бінауральний звук через Bluetooth колонку або динаміки. Звук буде не настільки об’ємним, отже, всі чари тривимірного аудіо зникнуть.

Крім того, ці навушники пропонують додаткові функції та режими для прослуховування аудіо. Наприклад, можна включити функцію посиленого шумозаглушення. Хоча я не особливо часто користувався їй під час тестування. Хіба що при посадці літака та при прибутті поїзда. Однак, навушники з великими амбушурами та активним шумозаглушенням все одно будуть найкращим варіантом для усунення небажаних звуків навколо вас.

Що виявилося дійсно корисним, так це режим “прозорого прослуховування”. Як і деякі бездротові навушники, модель Smart Headset дозволяє включати мікрофони для прослуховування зовнішнього аудіо без запису. Тому замість того, щоб класти їх у кишеню коли ви з кимось розмовляєте, достатньо просто включити цей режим. Закінчивши розмову, я можу знову переключитися на прослуховування музики. Все це можна легко виконати, завдяки пульту управління, який інтегрований в кабель.

На жаль, мої навушники перестали працювати вже через декілька місяців тестування. Вони перестали підключатися до iPhone через Lightning довше, ніж на декілька хвилин. Можливо, це пов’язано з тим, що я використовував їх під час дощу. Але мені здається, що така гарнітура не повинна виходити з ладу при поганих погодних умовах. В Sennheiser не прокоментували чим може бути викликана ця проблема, але запропонували відправити іншу пару для створення огляду.

Це змушує задуматися про раціональність підключення гарнітури через Lightning. Як підвищити термін використання гарнітури? Якщо навушники зламаються, скільки буде коштувати ремонт та скільки часу піде на те, щоб їх починити? В мене було багато аналогових навушників і вони майже завжди ламалися протягом першого року використання. Особливо швидко, це відбувалося, коли я кожного дня недбало складав їх у кишеню. До гарнітурі Sennheiser прикріплені два високоякісних активних мікрофона, а дроти у навушників досить тонкі та постійно заплутуються, що ще більше зменшує міцність пристрою. Отже, отримуючи компактність і портативність, приготуйтеся пожертвувати терміном використання.

Як звукоінженер, який любить подорожувати та хоче швидко і зручно зупиняти або поновлювати відтворення аудіо, записувати звуки оточення й використовувати функцію шумозаглушення, можу зазначити, що смарт-гарнітура Sennheiser Ambeo Smart повністю підходить для цих цілей. Це відмінний гаджет, який поєднує всі функції в одному пристрої. Кому ще ця гарнітура буде корисна у повсякденному використанні? Я не можу точно відповісти на це запитання. Ймовірно, 3D звук використовуватимуть люди, які ведуть свої влоги на сервісах відеохостінга. Я точно не знав, коли саме вони мені знадобляться, але постійно носив їх в кишені розуміючи, що за допомогою цього пристрою я зможу записати тривимірний звук в будь-який час.

З огляду на те, що мануальна модель Neumann KU100 коштує 8 000 $ (і це без записуючої апаратури), віддати 300 $ за навушники з бінауральним мікрофоном – не здається марнотратством. Їх можна підключити до свого iPhone та записувати аудіо для нішевого ринку або в категорію ASMR на Youtube. Вони не підійдуть для більшості людей, але можуть розширити уявлення про способи, якими можна записувати і слухати аудіо.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.