Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт окуляри

Огляд Amazon Echo Frames: пристрій із характеристиками, що заслуговують на увагу 

6.5
Балів

Переваги

 • Легка вага
 • Низький рівень шумів
 • Якісний мікрофон

Недоліки

 • Функціонал Alexa обмежений на смартфонах
 • Відсутність можливості взаємодіяти із декількома пристроями
 • Час автономної роботи залишає бажати кращого

Скажу чесно, не очікував, що мені настільки сподобається користуватися окулярами Amazon Echo Frames. Концепція пристрою досить проста. Він являє собою звичайні окуляри із мініатюрними динаміками та мікрофонами, вбудованими в дужки. Echo Frames дають можливість слухати музику і керувати помічником Alexa. Окуляри вартістю 249 $ поставляються з пластиковими лінзами. При цьому, є можливість замінити лінзи за рекомендацією окуліста.

На перший погляд, дана концепція більш вдала, ніж у випадку із провальними розумними окулярами з дисплеєм. Дебютні версії більшості пристроїв Amazon відрізняються обмеженим функціоналом. Дана тенденція проявляється і в серії Echo Frames. Друга версія окулярів, доступна для замовлення в багатьох онлайн-магазинах, пропонує оновлену апаратну частину та більш тривалий час автономної роботи.

Однак, не тільки Amazon працюють у даному сегменті. В даний час Bose розробляють другу версію сонцезахисних окулярів із мінітіатюрнимі динаміками на дужках. До речі, буде доступно декілька варіантів дизайну.

Echo Frames переконали мене в тому, що концепція музичних окулярів має право на існування. Виникло відчуття, що я заново відкрив для себе навушники. Незважаючи на те, що ця ідея мені до душі, за результатами тестування Echo Frames можу відзначити, що ці окуляри поки не повною мірою відповідають своєму потенціалу.

Amazon Echo Frames

Оцінка – 6.5

Ціна – 249.99 $

Переваги:

 • Легка вага
 • Низький рівень шумів
 • Якісний мікрофон

Недоліки:

 • Функціонал Alexa обмежений на смартфонах   
 • Відсутність можливості взаємодіяти із декількома пристроями
 • Час автономної роботи залишає бажати кращого

Дизайн

Echo Frames – це окуляри прямокутної форми. Вони виконані з глянсового пластика та доступні в трьох колірних варіаціях: чорний, «черепахове забарвлення» і чорно-синій градієнт.

Зазначу, що вони досить громіздкі. Носити їх доволі комфортно, проте, з точки зору стилістики, вони далеко небездоганні. Можливо, мені просто не подобається така форма оправи.

Фізичні елементи управління знаходяться на правій дужці

Amazon співпрацюють із LensCrafters, що дозволяє користувачам вставляти лінзи відповідно до приписів професіоналів. Я тестував ці окуляри із оригінальними прозорими пластиковими лінзами. Ці лінзи сильно відбивають світло, що особливо відволікає при відеодзвінках. Через це мені постійно доводилося їх знімати. Зазначу, що я постійно ношу окуляри, тому під час тестування використовувалися контактні лінзи.

Апаратна частина

Говорячи про апаратні компоненти, потрібно відзначити, що вони тонкі та компактні. На нижньому боці правої дужки розташовані мікрофон, кнопка живлення, регулювання гучності, а також магнітний приймач «пого пін» для зарядки. Також, на дужках присутні два крихітних отвори, які знаходяться за вухом користувача. Сенсорний датчик, розташований на правій дужці реагує на натискання і свайпи.

Якщо не шукати описані вище елементи цілеспрямовано, вони практично невидимі. Головний недолік цих розумних окулярів – досить товсті дужки. Ближче до кінця вони звужуються, що дозволяє надійно фіксуватися за вухами. Були побоювання, що вони виявляться надмірно важкими, проте, вони не виправдалися. За заявами Amazon окуляри важать 31 грам. Також, були припущення, що вони будуть виглядати занадто технологічно. На щастя, це не так. Але виглядають вони якось дешево. Вважаю, що інше рішення по обробці зробило б дизайн окулярів більш стильним.

Програмне забезпечення

Є два способи використання Echo Frames: як Bluetooth навушників або як пристрій для управління помічником Alexa. Очевидно, що для Amazon пріоритетним є другий варіант. Але на своє здивування я виявив, що окуляри відмінно працюють в якості навушників для конференцій та телефонних дзвінків. На жаль, вони дозволяють одночасно підключатися тільки до одного пристрою. Для підключення до іншого пристрою буде потрібно повторно встановлювати з’єднання.

Головним чином ці окуляри призначені для використання в якості аксесуару для смартфона. Тому, розумним рішенням буде встановити їх в додатку Alexa аналогічно іншим пристроям Echo. Також, є декілька унікальних опцій. Наприклад, функція автоматичного регулювання гучності дозволяє встановлювати рівень, достатній для заглушення зовнішніх шумів. Тим, хто користувався іншими пристроями Echo, відчуття від використання Echo Frames здадуться знайомими.

Віртуальний помічник

Приємно, що помічник Alexa завжди під рукою, незалежно від того, перебуваєте ви вдома чи ні. Оскільки Echo Frames підключаються до телефону, розумно очікувати, що Alexa дозволить виконувати всі функції цифрового помічника на смартфоні. Але на практиці це не так.

Echo Frames тестувалися в поєднанні із iPhone. Помічник Siri дозволяє здійснювати дзвінки та відповідати на текстові повідомлення. Зазначу, що поки Alexa не справляється з цими функціями. Коли я попросив цей помічник подзвонити другу, «Алекса» запустила систему телеконференцій. Це призвело до того, що дзвінок був спрямований на всі пристрої Echo і це потурбувало його сім’ю.

У цих окулярах реалізована ще одна корисна функція. Присутня можливість вибирати, які повідомлення будуть вимовлятися помічником. Натискання повідомляє пристрою, що ви бажаєте отримувати повідомлення від цього додатка, а свайп призводить до їх відключення. Мене сильно дратують звукові повідомлення, тому можливість їх фільтрації представляється приємним бонусом.

Якщо не брати до уваги недоліки помічника Alexa, претензій до цих окулярів не так вже й багато. Колонки Echo, розташовані в моїй кімнаті не відразу звикли до того, що я звертаюся до окулярів, а не до них. Однак, із часом проблема зникла.

Час автономної роботи

Якщо покласти окуляри на стіл дужками вгору, через декілька секунд вони автоматично вимкнуться. Ця функція представляється досить корисною. Amazon обіцяють 14 годин автономної роботи при комбінованому режимі використання. Однак, на практиці вони забезпечують трохи більше трьох годин при інтенсивному використанні динаміків.

Такий час автономної роботи розчаровує. При тестуванні цих окулярів вже до полудня батарея повністю розряджалася. Можливо, через те, що окуляри використовувалися в інтенсивному режимі. Працюючи вдома, я періодично знімаю навушники, щоб дати вухам відпочити. З окулярами Echo Frames джерело звуку постійно знаходиться поруч з вами. При цьому, воно ненав’язливе і дуже слухняне.

Використовувати окуляри було настільки комфортно, що недоліки дратували мене із подвоєною силою. Наприклад, для того, щоб підключити їх до комп’ютера, потрібно докласти зусиль. Крім того, недостатній час автономної роботи не дозволяє виконати заплановані завдання.

Якість аудіо

Про якість звуку складно судити однозначно. Echo Frames оснащені мініатюрними динаміками, розташованими поруч із вухами користувача. У зв’язку з цим, розраховувати на глибину басів та насичений звук не доводиться. Разом із тим, ці окуляри забезпечують ясність загальної картини при прослуховуванні музики та подкастів. Коли я використовував їх для дзвінків, співрозмовники були сильно здивовані, дізнавшись, що я дзвоню через гарнітуру Bluetooth.

Мініатюрні динаміки впевнено справляються із функціями спрямованого джерела звуку. Вони звучать достатньо голосно і чітко. При цьому, люди, що знаходяться у півметрі від вас, нічого не чують.

Використовувати окуляри Echo Frames під час їзди на велосипеді безпечніше, ніж навушники. На жаль, звук недостатньо гучний, щоб повністю заглушати зовнішні шуми. Навіть при максимальному рівні гучності чути сигнали машин в пробках та гул поїздів метро.

В процесі тестування Echo Frames виявилася дивна особливість. Коли ви слухаєте музику в навушниках, оточуючі розуміють, що скоріше за все ви їх не чуєте. У випадку з окулярами Frames зрозуміти, розглядаєте ви мальовничий пейзаж або слухаєте подкаст неможливо. У зв’язку із цим, люди часто зверталися до мене з питаннями, не підозрюючи, що я зайнятий прослуховуванням музики. При цьому, в приймальному покої лікарні, я міг чітко чути своє ім’я, коли мене викликали в кабінет лікаря.

Висновки

Через декілька днів тестування Echo Frames я виявив, що необхідність возитися з настройками гучності аудіо на смартфоні зникла. Раніше мені доводилося постійно використовувати кнопки регулювання, щоб забезпечити бажаний рівень. Наявність зручної та гнучкою аудіосистеми позбавляє від зайвих незручностей. І нехай якість звуку залишає бажати кращого, комфорт у використанні є важливою перевагою.

Було б здорово отримати очки Echo Frames без тих компромісів, на які довелося піти Amazon. В першу чергу, це стосується часу автономної роботи та дизайну. Помічник Alexa прекрасно працює в моєму домі. При цьому, його функціональність на iPhone обмежена.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.