Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Огляд Alarm від Ring: просто, дешево та безпечно 

8.0
Балів

Переваги

  • Проста установка
  • Можливість професійного моніторингу
  • Низька ціна

Недоліки

  • Відсутність інтеграції з іншими пристроями "розумного будинку"
  • Підтримка голосових помічників поки що відсутня
  • Обмежена кількість способів перемикати режими системи

Остаточний вердикт

Незважаючи на деякі недоліки, мені важко не порадити Ring Alarm всім читачам. Це простий спосіб інтегрувати професійну систему безпеки в вашу оселі. Тим більше з огляду на те, що її вартість буде значно менше, ніж у конкуруючих систем.

Системи домашньої безпеки існують вже багато десятиліть. Вони дозволяють убезпечити ваш будинок від сторонніх вторгнень та надзвичайних ситуацій, поки ви знаходитеся у від’їзді або спите. Але традиційні системи безпеки вимагають професійних пристроїв, які дорого коштують та передбачають довгострокові контракти з охоронними агентствами. До того ж, їх не можна переміщати з квартири в квартиру.

Завдяки досягненням в області “розумних” технологій та сенсорних датчиків, принцип функціонування систем домашньої безпеки в корені змінився. Тепер кожен може самостійно встановити систему безпеки, якою можна буде управляти на відстані. Є можливість встановити таку систему в будь-якому зручному місці, що особливо корисно, якщо ви часто переїжджаєте. При цьому, коштувати вона буде набагато дешевше, ніж послуги агентств безпеки.

Система Alarm від Ring нарешті стала доступною для покупки. Починаючи з сьогоднішнього дня ви можна придбати набір останніх розробок в сфері домашніх систем безпеки від цієї компанії. Вона дещо схожа на систему Secure, яку Nest випустили в минулому році. Alarm використовує різні датчики руху, вхідні дані з інших пристроїв Ring (наприклад камер безпеки) та датчики пожежі/чадного газу. Відео з камери безпеки можна переглядати з будь-якого зручного пристрою, що дозволяє постійно стежити за будинком.

Система Alarm дає не так багато звукових попереджень, як Nest, але у неї є свої особливі переваги. Стартовий набір коштує 199 $. Він включає в себе базовий “хаб”, панель управління, датчик руху, сенсор руху дверей/вікон та розширювач діапазону. Підписка на всі функції стандартного додатка Alarm коштує 10 $ на місяць. Такий набір значно дешевше, ніж Nest Secure, ціна якого стартує з 399 $.

Ring Alarm

Оцінка – 8

Ціна – 200 $

Повна установка та налаштування Ring Alarm займає менше 20 хвилин

Крім очевидної переваги в ціні, система Alarm Ring також відрізняється своєю простотою. Хоча в ній присутні всі функції, що дозволяють гарантувати безпеку оселі, процес встановлення та налаштування системи дуже простий. Особисто в мене вій зайняв не більше 20 хвилин. Потрібно виконати підключення до Wi-Fi мережі та зареєструвати всі пристрої в додатку. Система, яка дозволяє вести постійний моніторинг даних, працює від батареї та робить резервні копії даних, щоб зберегти їх у випадку перебоїв з електрикою.

Дуже приємно, що в комплекті поставляються детектор рухів, датчик контакту і розширювач діапазону, який використовується для зв’язку з “хабом”. Щоб почати користуватися Alarm, потрібно вставити акумулятори в ті пристрої, які присутні в комплекті та почекати поки додаток їх визначить.

Встановлення датчиків теж не викликало труднощів. Я просто прикріпив їх на двосторонню липку стрічку, яка також присутня в комплектації системи. Датчик контакту я встановив на передні двері, а датчик руху – в кутку вітальні. Ring також надають повний комплект гвинтів та настінних кріплень, які допоможуть закріпити сенсори у різноманітних місцях. Однак, мені вистачило простої двосторонньої липкої стрічки. Для створення цього огляду я додатково придбав два датчика вартістю 20 $ кожен і помістив їх на вікні та інших дверях в будинку. Щоб синхронізувати пристрої, я просканував QR-коди на їх зворотному боці. Ring заявляють, що вони підтримують додаткові пристрої, які не будуть конфліктувати зі стартовим набором Alarm. Отже, їх включення в існуючу систему буде гладким та зручним.

Датчики руху та контакту від Ring виглядають більш традиційно, ніж в системі Nest. Вони відрізняються стильним дизайном і оснащені вбудованим нічником. Базова станція Nest теж має пульт управління та поставляється з великою кількістю датчиків виявлення руху. Базова станція та пульт управління системи Ring явно гірші, ніж у конкурента. Проте, в систему Ring можна інтегрувати відразу декілька пультів управління, тому можна встановити їх, наприклад, в кожній спальні. Панель управління може бути розміщена на столі або прикріплена до стіни. Для живлення використовується простий кабель MicroUSB. Згідно із заявами Ring, внутрішній акумулятор здатний працювати від шести до дванадцяти місяців. Тому, його можна встановити в будь-якому місці, навіть там де немає розетки. Раз на пів року ви можете заряджати його від «повербанка».

Базову станцію також можна встановити на стіну. Доступна можливість підключення через мережу Wi-Fi або безпосередньо через кабель Ethernet. В неї є вбудована 24-годинна резервна батарея та модуль підключення до мережі LTE, який активується в разі відключення живлення. Підключення до LTE доступне лише при придбанні версії із розширеним функціоналом в додатку Ring Protect Plus. На панелі управління та базовій станції розташовані різнокольорові світлодіодні кільця, які повідомляють про включений режим охорони. Також, в них є вбудовані динаміки для відтворення сигналізації в разі надзвичайної ситуації або вторгнення в будинок.

Система Ring Alarm за замовчуванням не передбачає моніторинг пожежі або чадного газу. Щоб додати цю функцію, потрібно додатково придбати Z-Wave Smoke / CO за 40 $ або Ring Alarm Smoke за 35 $. Після приєднання до системи безпеки, ці пристрої будуть контролювати кількість диму в приміщенні. На жаль, перевірити їх роботу при підготовці даного огляду я не зміг.

Можу з впевненістю сказати, що процес установки Ring Alarm був одним з найпростіших і найбільш безпроблемних серед усіх смарт-гаджетів, які я тестував.

Професійні сервіси моніторингу Ring коштують дешевше аналогів та включають в себе необмежене хмарне сховище для камер

Ring забезпечує безперебійний моніторинг в режимі 24/7 всіх систем безпеки через службу Protect Plus. Вона автоматично повідомляє правоохоронні органи та служби  екстреної допомоги, якщо було виявлено вторгнення в будинок або виникла надзвичайна ситуація. Додаток також надішле екстрене повідомлення на ваш  контактний номер телефону, щоб ви мали можливість підтвердити виклик служби. Хоча Ring Alarm буде надсилати push-повідомлення на телефон для підтвердження, присутня можливість зробити виклик екстреної допомоги в автоматичному режимі.

Як і “залізо”, сервіси Ring Protect Plus значно дешевші, ніж у конкурентів. Підписка на них коштує 10 $ на місяць та не передбачає ніяких контрактних зобов’язань. Nest, наприклад, пропонує аналогічні послуги за 20 $ на місяць з трирічним контрактом. Якщо ви не хочете укладати контракт, то підписка буде коштувати вже 30 $. Найкрупніша служба внутрішньої безпеки США ADT пропонує варіант за 28,99 $ при обов’язковому укладенні трирічного контракту.

Крім того, підписка Ring Protect Plus включає в себе необмежене хмарне сховище для файлів відеозаписів камер та дверних дзвінків. Тому, якщо у вас вже встановлений Ring Doorbell або зовнішня камера, вам не потрібно платити додаткові гроші, щоб зберігати всі важливі записи. Система Ring Alarm має три різних режими, які можна переключати за допомогою панелі управління або через додатки на iOS і Android. Існує стандартний режим «Зняття з охорони», який відключає всю систему моніторинга, режим «Немає на місці», який включає спостереження на всіх датчиках, а також режим «Домашній». Останній режим буде ігнорувати всі датчики всередині приміщення, але активує їх на входах та виходах. Я використовував цей режим, в основному, коли спав.

При переключенні системи Ring в режим “Немає на місці” активується таймер зворотного відліку, який можна налаштувати (від 30 секунд до 3 хвилин). Це дає час на те, щоб вийти з будинку або переключитися в інший режим, в разі необхідності. Потім система надішле повідомлення на телефон, коли вона почне роботу. Також, через панель управління буде відтворений характерний звук. Всі повідомлення надсилаються доволі швидко, але я б не став на них покладатися. Якби мій телефон був вимкнений або знаходився поза мережею, то професійні служби набагато швидше б зреагували на підозрілу активність в будинку. Єдине, що відсутнє в Ring у порівнянні з системою ADT – датчик, який виявляє розбиття скла. Однак, в системі безпеки Nest його немає також.

Іншого способу міняти режими, крім як за допомогою програми та панелі управління, не існує. Для порівняння, системою Nest можна керувати за допомогою брелоків, що швидше і простіше. Набагато зручніше натиснути на одну кнопку, ніж вводити PIN-код або віддавати голосову команду через Google Assistant. Ring заявляють, що система управління пристроями буде інтегрована в функціонал Alexa, але поки що ця функція недоступна.

Хоча система Ring Alarm охоплює основні налаштування безпеки будинку, можливість сполучення із іншими інтелектуальними продуктами “розумної” оселі відсутня. Наприклад, неможливо використовувати датчики руху для того, щоб вмикати освітлення, коли ви приходите додому. Це прикро, особливо зважаючи на те, що датчики Ring Alarm засновані на технології Z-Wave, яка досить широко використовується стандартними системами “розумного” будинку.

Якщо у вас є смарт-лампочки і ви хочете включати їх за допомогою сенсорного датчика, потрібно буде придбати окремі пристрої на додаток до системи Ring. Це дозволить перетворити ваші двері в новорічні ялинки, обвішані різноманітними іграшками. Ще одна недоступна функція – інтеграція смарт-термостата, який міг би регулювати температуру, коли ви приходете додому.

Всі ці обмеження показують, що Ring Alarm поки що не зовсім цілісна система, яку можна повноцінно інтегрувати в “розумний” будинок. Все одно доведеться докуповувати інші пристрої або оплачувати підписки в різних додатках. Разом із тим, Ring заявляють, що в даний час вони активно працюють над інтеграцією зі смарт-функціями. Компанія хоче бути впевненою в тому, що система залишається максимально ефективною з точки зору безпеки. Отже, поєднання пристроїв Ring із освітленням, дверними замками і термостатами – це справа часу. Однак, поки що точно невідомо, коли це відбудеться.

Незважаючи на деякі недоліки, мені важко не порадити Ring Alarm всім читачам. Це простий спосіб інтегрувати професійну систему безпеки в вашу оселю. Тим більше з огляду на те, що її вартість буде значно менше, ніж у конкуруючих систем.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.