Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Дрони і квадрокоптери

Огляд Mavic Air 2S від DJI: новий дрон із набором удосконалень 

8.0
Балів

Переваги

  • Збільшений (1-дюймовий) сенсор камери
  • Можливість використання цифрового зуму
  • Відмінно підходить як для новачків, так і для експертів

Недоліки

  • Значна обрізка в режимі 4K при частоті 60 кадрів в секунду
  • Відсутність зуму в профілях D-Log та HDR
  • Система APAS потребує поліпшення
  • Висока вартість на сьогоднішній день
Корпус
7.5
Камера
9
Час роботи
8
Управління
8
Вага
8

Остаточний вердикт

Незважаючи на деякі незрозумілі обмеження в функціоналі, Mavic Air 2S як і раніше залишається відмінним дроном. Це оптимальний варіант для новачків, які хочуть використовувати більш потужний пристрій, ніж DJI Mini 2. Тут є декілька компромісів в порівнянні з Mavic 2 Pro, але, чесно кажучи, не думаю, що для більшості користувачів вони матимуть ключове значення. Нещодавно я писав про те, що недооцінена модель Mini 2 стала моїм улюбленим дроном завдяки неперевершеній портативності та пристойної якості зображення. Я був близький до того, щоб передати цей титул Air 2S. Якщо якість зображення для вас є визначальним фактором, то представлена модель - це оптимальний варіант. При цьому, потрібно бути готовим викласти за новий дрон «кругленьку» суму грошей. Незважаючи на всі обмеження та застереження, Mavic Air 2S - це ідеальний баланс між компактними габаритами і відмінною якістю зображення.

Компанії DJI ще не виповнилося й року, але вона вже встигла модернізувати свій дрон середнього класу Mavic Air 2. Новий Mavic Air 2S вартістю 999 $ (на 200 $ більше, ніж попередня модель) пропонує нові корисні функції та оновлення, включаючи істотно збільшений датчик зображення. Новий 1-дюймовий сенсор здатний знімати 20-мегапіксельні фотографії, а також відео 5,4K і 4K зі швидкістю до 60 кадрів в секунду. Однак, перед тим, як його купувати, рекомендуємо ознайомитися із низкою зауважень та застережень.

DJI Mavic Air 2S

Оцінка – 8

Ціна – 999 $

Якість зйомки

Матриця камери Mavic Air 2S має такий же розмір, як і в дорожчій версії Mavic 2 Pro. Використовуваний сенсор за розмірами в два рази перевершує 0,5-дюймовий датчик, який використовувався у минулорічній версії Air 2. На папері, дрон Air 2S повинен дозволяти отримувати настільки ж якісні фото та відео, що і Mavic 2 Pro.

Максимальна роздільна здатність відео в Air 2S – 5,4K. Нагадаю, що Mavic 2 Pro знімає 4K-відео. До речі, відео 4K, отримане за допомогою Air 2S, має більш високу швидкість передачі даних – 150 Мбіт / с. Відзначимо, що 4K-відео на Air 2S також має більш високу частоту кадрів. Це суттєві удосконалення в порівнянні з більш дорогою моделлю, не кажучи вже про переваги з точки зору компактності. Однак, якщо переключитися в режим 4K та 60 кадрів в секунду (максимальна частота кадрів в 4K), відбудеться суттєва обрізка зображення. Це пов’язано з тим, що в даному режимі не використовується 1-дюймовий датчик. За моїми відчуттями, присутній 1,3-кратний кроп. Навіть самі DJI не можуть точно визначити ступінь обрізки зображення. Так чи інакше, це не повинно бути ключовим аргументом проти використання апарату в режимі 4K / 60 кадрів в секунду. Якість відео як і раніше залишається на високому рівні, і отримані зображення виглядають чудово. Разом з тим, в специфікації пристрою інформація про обрізку відсутня.

Особливості відеокамери

Також, збільшений датчик пояснює те, чому Air 2S пропонує трохи більшу фокусну відстань, ніж у інших моделей в лінійці Mavic. При використанні повнорозмірного сенсора фокусна відстань становить 22 мм. Інші дрони від DJI пропонують 24 або 28 мм. Особисто я віддаю перевагу широкому виду. Однак, якщо вам потрібна більш щільна композиція, рекомендую використовувати вбудований цифровий зум, або функцію кадрування при редагуванні отриманих зображень.

Доступність і коефіцієнт цифрового масштабування може відрізнятися залежно від того, який режим зйомки ви використовуєте. При роздільній здатності 1080p / 60 кадрів в секунду – збільшення 6x. 1080p / 30 кадрів в секунду дозволяє збільшувати зображення в 8 разів. 4K / 60 fps – 3х, 4K / 30 fps – 4х. Відзначимо, що при роздільній здатності 5,4K цифровий зум взагалі недоступний. Якщо казати чесно, мені не дуже подобається використовувати цифрове збільшення. Проте, 1-дюймовий сенсор з максимальною роздільною здатністю 5,4K ефективно справляється зі своїм завданням. При цьому, втрата якості не дуже відчутна. Навіть при 3-кратному збільшенні ви отримуєте зображення прийнятної якості.

Однак, тут має місце одне з найбільш важливих обмежень. Важливо мати на увазі, що функція масштабування не працює в колірних профілях D-Log та HDR. Збільшувати масштаб ви зможете, використовуючи лише стандартний колірний профіль. При зйомці в будь-якому з цих режимів вам доведеться виконувати масштабування та кадрування в процесі редагування.

Крім того, у вас не буде можливості використовувати цифровий зум при зйомці фото. Це трохи розчаровує. З колірними профілями пов’язано ще одне застереження: максимальне значення ISO в колірному профілі D-Log становить 1600, в той час як в стандартному профілі цей показник досягає позначки 3200. Для порівняння, максимальне значення ISO Mavic 2 Pro в стандартному колірному профілі становить 6400. Це не велика проблема, але, як і в випадку з обрізкою в режимі 4K / 60, даний аспект слід мати на увазі.

Цікаві функції

В моделі Air 2S також реалізований новий автоматичний режим польоту, який отримав назву SmartShots. Якщо ви його активуєте, протягом декількох хвилин дрон зніме декілька запрограмованих відеороликів. Тут доступні такі опції, як широкі кругові знімки, вузькі кругові знімки, «дроні» (селфі, зроблені за допомогою дрона), знімки, відбиті по вертикалі і так далі. Апарат записує від п’яти до десяти запрограмованих роликів, а додаток редагує їх в автоматичному режимі. Це схоже на слайд-шоу, створене в додатку GoPro Quik для iOS. Ця функція – відмінний варіант для менш досвідчених пілотів, яким потрібне надійне і просте рішення для створення контенту, яким можна було б поділитися із друзями.

Однією з важливих переваг моделі Air 2 була можливість отримувати 48-мегапіксельні фотографії за допомогою методу об’єднання пікселів. У даній версії у вас не буде такої можливості. Разом з тим, вважаю, що збільшений сенсор забезпечує більше переваг в порівнянні зі збільшенням кількості пікселів. Тестування дрона Mavic Air 2S підтвердило мої припущення. Фотографії, отримані за допомогою даної моделі, виглядають просто феноменально. Для користувачів, які частіше використовують дрон для зйомки фото, а не відео, наявність 1-дюймового сенсора в компактному корпусі – це справжній подарунок.

Обидві версії дрона дозволяють отримувати знімки з роздільною здатністю 20 мегапікселів. Однак, якщо говорити про якість, то слід зазначити деякі відмінності. По-перше, це фокусна відстань, про яку згадувалося вище. Крім того, в моделі 2 Pro кращий динамічний діапазон. Тут ми маємо 14 ступенів замість 12,4 в новому Air 2S. Це допомагає запобігти спотворенню неба в висококонтрастних знімках. Безумовно, певна кількість деталей при цьому втрачається, але, в цілому, різниця не дуже помітна. Фотографії виглядають вражаюче як при низьких, так і при високих значеннях ISO.

Зміни та доопрацювання

У Mavic 2 Pro є ще одна значуща особливість в порівнянні з Air 2S – регульована діафрагма. Це корисно як для фото, так і для відео. Даний тип діафрагми дозволяє добитися ідеальної експозиції. Єдиними параметрами зображення, які можна відрегулювати при зйомці є коефіцієнт ISO і витримка. У зв’язку із цим, в комплект Fly More (+1299 $) DJI включили набір фільтрів ND. Купуючи цей комплект, ви також отримуєте додаткові батареї та інші аксесуари. Це дозволяє обмежити кількість світла, що потрапляє в об’єктив.

Також, присутні невеликі зміни в режимі гіперлапса. Ви не зможете експортувати гіперлапс 8K, як це дозволяє зробити модель Mavic Air 2. Ця функція доступна тільки в форматі 4K або нижче, оскільки максимальна роздільна здатність фото – 20 мегапікселів. На додаток до експорту реалізована функція додаткової пост-стабілізації зображень. Однак, працює вона далеко не ідеально. В декількох записаних мною відеокліпах, спостеріголася тремтіння картинки. У зв’язку з цим, рекомендую використовувати додатковий стабілізатор.

Більшість апаратних компонентів моделі Air 2S використовується і в Air 2. Однак, в представленому дроні присутній набір допоміжних датчиків, які розташовані у верхній частині пристрою. Вони сприяють у виявленні та обльоті перешкод на більш високих швидкостях. DJI назвали дану систему Advanced Pilot Assistance System 4.0 («Система додаткової допомоги при пілотуванні»).

Функція обльоту перешкод налаштовується в ручному режимі. Ви маєте можливість вибрати, як дрон буде вести себе при виявленні перешкоди. Він може загальмувати та зафіксувати своє положення в повітрі перед перешкодою, або спробувати її облетіти. В процесі тестування цей розумний літальний апарат зависав частіше, ніж я очікував. Періодично він вважав за краще зупинитися перед перешкодою, замість того, щоб елегантно її облетіти. Тут варто згадати про ще одне застереження. Функції APAS та відстеження фокуса не працюватимуть в режимах вище 4K / 30 кадрів в секунду.

Висновки

Нарешті, зазначу, що впровадження нових функцій призвело до незначного зменшення часу автономної роботи. За заявами DJI, при повній зарядці, батареї здатна забезпечити автономний політ протягом 31 хвилини. Нагадаю, що попередня розробка Mavic (Air 2) забезпечувала 34 хвилини. Це цілком розумний компроміс, і я не можу сказати, що це сильно вплинуло на мій досвід роботи із цим дроном.

Незважаючи на деякі незрозумілі обмеження в функціоналі, Mavic Air 2S як і раніше залишається відмінним дроном. Це оптимальний варіант для новачків, які хочуть використовувати більш потужний пристрій, ніж DJI Mini 2. Тут є декілька компромісів в порівнянні з Mavic 2 Pro, але, чесно кажучи, не думаю, що для більшості користувачів вони матимуть ключове значення.

Нещодавно я писав про те, що недооцінена модель Mini 2 стала моїм улюбленим дроном завдяки неперевершеній портативності та пристойної якості зображення. Я був близький до того, щоб передати цей титул Air 2S. Якщо якість зображення для вас є визначальним фактором, то представлена ​​модель – це оптимальний варіант. При цьому, потрібно бути готовим викласти за новий дрон «кругленьку» суму грошей. Незважаючи на всі обмеження та застереження, Mavic Air 2S – це ідеальний баланс між компактними габаритами і відмінною якістю зображення.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.