Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
ПК та периферія

Огляд бездротової клавіатури Keychron K3: компактність із певними обмеженнями 

K3 - напрочуд тонкий універсальний пристрій введення даних

7.0
Балів

Переваги

  • Сумісність з Mac і Windows
  • Дротовий і бездротовий режими
  • Можливість швидкої заміни ковпачків

Недоліки

  • Низькопрофільні клавіші зручні не для всіх
  • Більш короткий час автономної роботи в порівнянні з попередніми моделями
Якість збірки
8
Ергономіка
7
Підсвітка
9
Бездротовий зв'язок
10
ПЗ та програмування
0

Остаточний вердикт

Разом із тим, виробнику довелося піти на ряд компромісів, щоб зробити клавіатуру настільки тонкою. Наприклад, час автономної роботи батареї зменшився у порівнянні з попередньою моделлю K2. Також, буде потрібно витратити певний час, щоб звикнути до низькопрофільних клавішах клавіатури K3. Відсутність можливості встановити ковпачки від сторонніх виробників також аж ніяк не є перевагою. Однак, якщо ви звикли використовувати низькопрофільну клавіатуру і вас не сильно турбує дизайн ковпачків клавіш, то K3 - це гідний уваги варіант. Але важливо мати на увазі, що з точки зору універсальності дана модель поступається іншим пристроям Keychron.

Модель Keychron K3 представлена ​​в двох варіантах: з підсвічуванням білого кольору вартістю 74 $, а також з RGB-підсвічуванням за 84 $. Крім того, користувачі можуть вибрати між низькопрофільними клавішами виробництва Gateron та набором оптичних клавіш Keychron з можливістю їх швидкої заміни в будь-який час. Keychron стверджують, що ці оптичні клавіші більш чуйні та довговічні. При цьому, на мій погляд, більш важливим є те, що, на відміну від Gateron, їх можна знімати і замінювати не вдаючись до пайки. Конфігурація оптичних перемикачів в цьому пристрої включає в себе лінійні (білий, червоний або чорний), тактильні (коричневий) і клацаючі (сині або помаранчеві) клавіші. Це досить широке розмаїття варіантів. В даний час Keychron пропонують набори клавіш за ціною 19 $ (ціна без знижки – 25 $).

Протестована мною модель має розкладку US ANSI та RGB-підсвічування. У більшості випадків я використовував оптичні клавіші Keychron коричневого кольору. Також, протягом декількох днів я використав жорсткі помаранчеві клавіші, що клацають. Мені просто дуже хотілося перевірити, як вони працюють. До речі, за заявами Keychron, версія клавіатури із британської розкладкою ISO буде представлена ​​в липні поточного року.

Keychron K3

Оцінка – 7

Ціна – 84 $

Особливості дизайну

Якщо ви маєте досвід роботи із так званою «75-відсотковою» розкладкою клавіатури (використовується в більшості ноутбуків), вам не потрібно звикати до конфігурації клавіатури Keychron K3. У порівнянні з повнорозмірною розкладкою (що має цифрову клавіатуру збоку) вона набагато компактніше. В ній присутні клавіші зі стрілками, функціональні кнопки, а також базові клавіші, такі як Delete та Home. Зазначу, що кнопки Insert ( «Вставити») тут немає, а для цієї мети використовується комбінація клавіш Fn + Delete. У функціональному ряду також присутні мультимедійні клавіші, сумісні з Mac і Windows. Наприклад, регулювання яскравості екрану та гучності аудіо.

Підозрюю, що для більшості користувачів цей набір клавіш буде достатнім. Особисто у мене в процесі тестування не виникало відчуття, що на клавіатурі не вистачає якоїсь клавіші. Також, у мене немає особливих претензій до розташування кнопок. Це вкрай важливо, оскільки модель Keychron K3 не дозволяє перепризначувати функції клавіш. Тобто, вам доведеться користуватися тим, що ви отримуєте за замовчуванням.

Keychron стверджують, що у користувачів є можливість перепризначити функції клавіш на рівні ОС, використовуючи такі програми, як Karabiner для Mac або SharpKeys в Windows. Разом із тим, це означає, що якщо ви підключите клавіатуру до іншого пристрою, її розкладка повернеться до заводського варіанту. Не думаю, що у більшості користувачів виникнуть серйозні проблеми із 75-відсотковою конфігурацією клавіатури Keychron, але слід бути готовим до того, що на звикання до неї ви витратите певний час.

Елементи управління

В нову клавіатуру Keychron вбудований невеликий перемикач, розташований в її верхньому лівому кутку. Він дає можливість перемикатися між розкладками Mac / iOS та Windows / Android. У комплекті з клавіатурою поставляються ковпачки клавіш Command і Option для користувачів Mac. Разом з тим, якщо ви (як і я) працюєте в Windows, рекомендую встановлювати стандартні для цієї операційної системи Alt і Windows. У комплектацію також входить спеціальний пристрій ( «знімач клавіш»), який дозволяє легко і швидко замінювати ковпачки клавіш в разі потреби.

Ще один перемикач, що знаходиться у верхньому лівому куті клавіатури K3, являє собою повзунок для перемикання між дротовим та бездротовим режимами. Для роботи в дротовому режимі використовується кабель USB-C, який поставляється в комплекті з пристроєм. У бездротовому режимі ви маєте можливість одночасно підключати до трьох пристроїв через Bluetooth 5.1. В процесі тестування я підключив K3 до ноутбука Surface, iPhone і iPad. Використання цієї клавіатура не викликало проблем на жодному з цих пристроїв. Для тих, хто полюбляє використовувати клавіатуру в бездротовому режимі, зазначу, що час автономної роботи в цьому випадку значно скорочується. За заявами Keychron, при вимкненому підсвічуванні клавіатура K3 здатна пропрацювати близько 99 годин.

Зазначу, що модель K2 працювала без підзарядки 240 годин. При включеному підсвічуванні час автономної роботи скорочується до 34 годин. Ймовірно, це пов’язано з тонким форм-фактором моделі K3, який дозволяє встановити лише батарею ємністю 1550 мАг. При цьому, в моделі K2 використовувалася батарея ємністю 4000 мАг. Протягом періоду тестування я використовував клавіатуру як в дротовому, так і в бездротовому режимах. При цьому, рівень заряду жодного разу не опускався до нуля. Разом з тим, якщо ви бажаєте використовувати підсвічування клавіш, рекомендую заряджати клавіатуру хоча б раз на тиждень.

Про переваги

У нижній частині протестованого пристрою присутня пара відкидних ніжок, що використовуються для регулювання кута нахилу клавіатури. Мої знайомі повідомили, що це є функціональним нововведенням. У попередніх моделях використовувалися знімні набори ніжок. Зазначу, що ніжки в даній моделі забезпечують необхідний комфорт у використанні. Виходячи із заяв Keychron, нова модель надійде в продаж до кінця травня і буде доступна в достатній кількості. В цілому, якість збірки на пристоному рівні, корпус даної клавіатури практично не прогинається.

Однією з головних переваг механічної клавіатури з традиційними перемикачами в стилі Cherry MX є гнучкість у налаштуванні. Дана модель дозволяє швидко і без зайвих зусиль замінити набір ковпачків клавіш. У багатьох інших клавіатурах для цього доводиться використовувати паяльник.

Можливість швидкої заміни ковпачків, безумовно, є перевагою клавіатури Keychron K3. Разом із тим, сьогодні на ринку не представлені ковпачки для клавіш від сторонніх виробників, які були б повністю сумісні з низькопрофільною конфігурацією Keychron. Хрестоподібний дизайн в стилі Cherry MX передбачає додаткову стабілізацію кнопок. Виробник повідомив, що в поточному році планується випуск нових наборів ковпачків для свого пристрою.

Інші аспекти

Особисто я цього дуже чекаю, адже мені дуже хочеться замінити стандартні ковпачки для клавіш. Вони виконані з тонкого АБС-пластика. Ковпачки з міцного ПБТ вважаються більш практичним рішенням. Крім того, сіро-помаранчеве забарвлення мені здається досить нудним. Проте, зазначу, що маркування клавіш доволі чітке. Клавіші витончено зігнуті, що забезпечує приємне тактильне відчуття при введенні тексту. Система підсвічування відмінно справляється зі своїм завданням.

Можливість замінювати ковпачки без використання паяльника, безсумнівно, радує. Однак, на заміну повного набору ковпачків за допомогою інструменту, що поставляється в комплекті у мене пішло приблизно 45 хвилин. Зізнаюся, що в процесі роботи я періодично відволікався на перегляд телепрограм. Для зняття ковпачка необхідно затиснути металевий гачок поруч із кнопкою використовуючи знімач, і смикати його до того моменту, поки ковпачок не від’єднається від корпусу клавіатури.

Перевагою подібних низькопрофільних клавіатур є не тільки можливість швидкої заміни клавіш, але також й на подив тонкий корпус. Максимальна висота нової клавіатури Keychron – всього 10,77 мм, в той час як пристрої зі стандартним профілем мають висоту мінімум 17,9 мм.

Про висоту клавіш

Разом з тим, кнопки з низьким профілем можуть викликати певний дискомфорт у тих, хто звик до стандартної клавіатури. Як я вже говорив, в процесі тестування я використовував як коричневі оптичні клавіші, які за замовчуванням були встановлені на клавіатурі, так і жорсткі клацаючі клавіші помаранчевого кольору. Не можна сказати, що введення тексту за допомогою Keychron K3 приносить особливе задоволення. При цьому, це не настільки незручно та виснажливо, як у випадку із клавіатурою-метеликом в MacBook. Якщо ви звикли до стандартних клавіш в стилі Cherry MX, майте на увазі, що кнопки в K3 мають обмежений хід.

Якщо брати в цілому, то помаранчеві ковпачки мені сподобалися більше. Їх жорсткість у поєднанні з більш вираженим тактильним клацанням в певній мірі компенсують низький хід. В якості підтвердження скажу, що набираючи текст на клавішах коричневого кольору, я допустив більше помилок.

Якщо чесно, мені більше до вподоби стандартна висота клавіш MX. Вона надає пальцям додатковий простір для маневру при введенні тексту. Як мені видається, це дозволяє уникнути великої кількості помилок. Для натискання клавіш клавіатури K3 потрібно набагато менше зусиль. Якщо у вас є досвід роботи із Apple Magic Keyboard, то представлена ​​модель може здатися досить зручною і звичною. Однак, як я вже говорив, особисто мені більше подобаються клавіатури зі стандартною висотою клавіш.

Висновки

Keychron K3 – це багатофункціональна механічна клавіатура за доступною вартістю. Вона відмінно працює як при підключенні через USB-C, так і по бездротовій мережі. 75-процентна розкладка пропонує базовий набір функціональних клавіш, які часто використовуються в процесі роботи з комп’ютером. Процес заміни ковпачків досить простий. Крім того, найближчим часом Keychron випустять нові набори ковпачків для клавіш своєї нової розробки.

Разом із тим, виробнику довелося піти на ряд компромісів, щоб зробити клавіатуру настільки тонкою. Наприклад, час автономної роботи батареї зменшився у порівнянні з попередньою моделлю K2. Також, буде потрібно витратити певний час, щоб звикнути до низькопрофільних клавішах клавіатури K3. Відсутність можливості встановити ковпачки від сторонніх виробників також аж ніяк не є перевагою.

Однак, якщо ви звикли використовувати низькопрофільну клавіатуру і вас не сильно турбує дизайн ковпачків клавіш, то K3 – це гідний уваги варіант. Але важливо мати на увазі, що з точки зору універсальності дана модель поступається іншим пристроям Keychron.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.