Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
ПК та периферія

Як підібрати принтер для домашнього офісу в 2021 році 

Ваш вибір залежить від ваших потреб

Останнім часом попит на офісні принтери істотно зріс. Це пов’язано із тим, що з кожним роком все більше людей працюють та навчаються не виходячи із своєї оселі. У батьків часто виникає необхідність роздрукувати робочі зошити для своєї дитини. Багато ділових людей полюбляють робити нотатки в бізнес-звітах на папері за допомогою ручки або олівця. Також, багато установ вимагають, щоб документи були надані в паперовому вигляді. Погодьтеся, далеко не кожен захоче постійно ходити в найближчий канцелярський магазин, щоб роздрукувати пару сторінок тексту.

Так чи інакше, якщо вам потрібен принтер для домашнього використання, скажу, що знайти гідну модель зовсім нескладно. За останні декілька років принтери не сильно змінилися з точки зору технологій. Разом з тим, вони стали більш ефективними та менш дорогими. Ви можете придбати лазерний або струменевий принтер. Він може бути кольоровим або чорно-білим. Крім того, існують апарати, призначені виключно для друку, а також багатофункціональні пристрої. Перед тим як натиснути кнопку «купити» в улюбленому онлайн-магазині рекомендуємо визначитися зі своїми потребами й уподобаннями.

У цій статті ви не знайдете однозначної відповіді на питання, яку модель принтера вам слід придбати. Однак, я розповім про деякі гідні уваги варіанти, а також про деякі базові функції, які затребувані більшістю користувачів. Окремий розділ буде присвячений порівнянню струменевих і лазерних принтерів. Також, я дам декілька порад щодо того, як визначитися з конкретною моделлю та де найкраще купувати принтери.

Отож, почнемо.

Порівняння струменевих та лазерних принтерів

Тим, хто не знайомий з цією темою, коротко розкажу про відмінності між струминними і лазерними принтерами. Їх опис буде представлений у спрощеній формі, однак, він дасть читачам загальне уявлення про принципи їх роботи.

Струменеві принтери

Струменеві принтери працюють наступним чином. Для створення зображення вони розпилюють на сторінку крихітні крапельки рідких чорнил. Існує декілька типів друкувальних елементів, але в більшості популярних моделей струменевих принтерів використовуються окремі картриджі, які наповнюються чорнилами. Кожен з цих картриджів оснащений друкуючою голівкою, яка перетворює чорнило в мікроскопічні краплі. В струменевих принтерах професійного рівня доволі часто присутні окремі друкуючі голівки, які можна замінити самостійно в разі необхідності. Різні відтінки створюються шляхом комбінування чорнил різних кольорів.

Кількість картриджів, що використовуються в кольорових струменевих принтерів, варіюється в залежності від конкретної моделі. В бюджетних принтерах зазвичай використовуються тільки два картриджа – один з чорним чорнилом, інший – з блакитними, фіолетовими й жовтими чорнилами. Більшість струменевих принтерів середнього класу мають чотири окремих картриджа – з блакитними, фіолетовими, жовтими і чорними чорнилами відповідно. У дорогих висококласних принтерах використовується окремий картридж з чорним чорнилом для друку тексту. В принтерах, що використовують професійні фотографи та типографії, як правило, присутня більша кількість картриджів з чорнилами різних відтінків.

Навіть найдешевші моделі струменевих принтерів можуть демонструвати цілком пристойну продуктивність. Важливо розуміти, що якщо сам принтер коштує не більше 50 або 100 $, один комплект картриджів може мати майже аналогічну вартість. Оскільки більшість кольорових струменевих принтерів не працюють, якщо в одному з картриджів закінчилися чорнила (наприклад, не можна надрукувати чорно-біле зображення, якщо закінчилися блакитне чорнило), користувачеві доведеться замінювати все порожні картриджі.

Детальніше про витрати на чорнила ми поговоримо трохи пізніше. Існує окремий вид струменевих принтерів, які називають «супертанками». Вони оснащені резервуарами для чорнил багаторазового використання, що дозволяє знизити вартість друку однієї сторінки. Даний тип принтерів більш вигідний з економічної точки зору в порівнянні зі звичайними струменевими принтерами. Їх випускають такі відомі виробники, як Brother, Canon і Epson. Якщо ви плануєте часто друкувати кольорові зображення, рекомендуємо купувати прінтер- «супертанк».

Бездротовий принтер Canon Pixma TS6320 All-In-One (універсальний)

Canon Pixma TS6320 All-In-One

Ціна – 249 $

Це популярна модель багатофункціонального струменевого принтера. Пристрій дозволяє копіювати, сканувати та друкувати тексти і зображення, як зі смартфона, так і з комп’ютера. У ньому використовується п’ять окремих чорнильних картриджів. Принтер сумісний із помічником Alexa.

Лазерні принтери

У пристроях даного типу використовують лазери, які створюють статичну електрику на барабані, який обертається всередині корпусу принтера. Це дозволяє притягати тонер (чорнило у вигляді порошку), який потім розплавляється на аркуші паперу, відтворюючи потрібне зображення.

Варто мати на увазі, що, незважаючи на те, що картриджі з тонером коштують дорожче, ніж чорнильні картриджі, їх вистачає на більш тривалий період часу. Тобто, вартість однієї надрукованої сторінки буде нижчою. Більшість лазерних принтерів продаються за більш високою ціною, ніж струменеві моделі. Разом з тим, вони дозволять заощадити кошти в довгостроковій перспективі.

У лазерних принтерів також є ряд інших переваг в порівнянні зі струминними. Наприклад, швидкість друку у лазерних пристроїв значно вище. Крім того, зображення та текст на папері відображаються точніше. Варто зазначити, що сучасні зразки струменевих принтерів теж забезпечують необхідний рівень точності. Кольорові лазерні принтери стали більш доступними за ціною, ніж декілька років тому. При цьому, важливо розуміти, що струменеві принтери професійного рівня забезпечують кращу передачу кольорів, ніж лазерні.

Бездротовий лазерний принтер HP LaserJet Pro M15w

HP LaserJet Pro M15w

Ціна – 109 $

Простий та дуже недорогий монохромний принтер. Компактне рішення для домашнього робочого кабінету.

Отже, на чому ж зупинити свій вибір?

Є ще декілька чинників, які слід враховувати при виборі нового принтера. Нижче наведено головне питання, на яке потрібно дати відповідь перед придбанням пристрою для друку.

Для яких цілей я буду його використовувати?

Вибір між лазерним і струменевим принтером багато в чому залежить від способів його використання. Якщо ви не плануєте друкувати кольорові зображення, купуйте лазерний принтер. Він дозволить заощадити на чорнилі і буде працювати набагато швидше. Однак, якщо вам потрібно регулярно друкувати кольорові ілюстрації і фотографії, майте на увазі, що для цих цілей краще підходить струменевий принтер.

Багатофункціональні принтери

Тим, хто працює не виходячи з дому, рекомендуємо розглянути багатофункціональні принтери (також називаються багатофункціональними пристроями або БФП). Такі пристрої дозволяють не тільки роздруковувати файли з ПК, але також сканувати та копіювати паперові документи. Деякі моделі дають можливість миттєво відправляти відсканований документ по факсу. Використання БФП дозволить зменшити кількість паперу в вашому робочому кабінеті, оскільки з’явиться можливість зберігати важливі документи в форматі PDF-файлів. Так, документи також можна сфотографувати за допомогою телефону. Але цей варіант підійде тільки в тому випадку, якщо ви маєте справу із невеликою кількістю документів.

Варто також мати на увазі, що за якістю, зображення, сфотографоване на смартфон, буде поступатися зображенню, отриманому зі сканера середнього класу. Більшість багатофункціональних пристроїв базового рівня дозволяють копіювати зображення на аркуші паперу розміром до 8,5 x 11 дюймів (формат Letter). Також, на ринку представлені моделі, які дозволяють друкувати на аркушах розміром 8,5 x 14 дюймів (формат Legal). Якщо вам доводиться регулярно копіювати або сканувати документи, слід пошукати модель БФП із автоматичним механізмом подачі паперу (який часто називають АПД). Це дозволить швидше обробляти декілька аркушів.

Вхідні та вихідні лотки

Більшість сучасних принтерів працюють наступим чином. Пристрої втягують аркуш паперу з переднього (вхідного) лотка, простягають його навколо барабана або ролика, а потім виштовхують у вихідний лоток. Якщо для вас критично важливо, щоб папір при друкуванні не деформувався, слід вибирати модель принтера, в якій вхідний лоток розташований в задній частині. У цьому випадку аркуш паперу рухається по прямій лінії і не згинається в процесі нанесення зображення.

В деяких принтерах присутні одразу декілька лотків для подачі паперу. Це дозволяє одночасно використовувати папір різних кольорів або аркуші різних форматів.

Крім того, важливо розуміти, скільки аркушів паперу здатні вмістити вхідний і вихідний лотки даної моделі. Наприклад, якщо ви друкуєте літературний роман на 200 сторінок, а вихідний лоток вашого принтера здатний вмістити максимум 50, то інші 150 сторінок будуть хаотично розкидані по підлозі.

Дуплекс (двосторонній друк)

Останнім часом функція двостороннього друку стала більш поширеною. Тим не менш, далеко не всі бюджетні моделі пропонують таку опцію. Ця функція особливо корисна в тому випадку, якщо ви регулярно друкуєте велику кількість документів. Дуплекс дозволить значно скоротити витрати на папір. Безумовно, більшість принтерів дозволяють друкувати на обох сторонах аркушів, подаючи їх у лоток вручну. Однак, для багатьох (особливо недосвідчених) користувачів це стає справжнім головним болем.

Вартість однієї друкованої сторінки

Далеко не всі розуміють, що найбільш велика стаття витрат, пов’язаних із друком, це не вартість принтера або паперу, а витрати на чорнила. Ви можете розрахувати вартість однієї друкованої сторінки, розділивши вартість картриджа на його ресурс або на кількість сторінок, яку ви плануєте роздрукувати з його використанням.

Найчастіше ресурс картриджа виробники принтерів вказують в специфікації своїх пристроїв. Для наочності розглянемо два багатофункціональних принтера від одного виробника: кольоровий струменевий та монохромний лазерний.

Ресурс HP Envy Photo 7155 All-in-One (вартістю близько 180 $) – приблизно 200 сторінок зі стандартним картриджем із чорним чорнилом та приблизно 165 сторінок зі стандартним триколірним картриджем. Стандартний картридж з чорнилами чорного кольору коштує близько 19 $, а триколірний – від 25 $. Таким чином, вартість однієї сторінки, надрукованої чорним чорнилом, буде 10 центів, а при використанні кольорового чорнила – 15 центів.

Чорно-білий лазерний принтер з аналогічною вартістю, HP LaserJet Pro MFP M148dw (169 $) зі стандартним картриджем дозволяє роздрукувати приблизно 1200 сторінок. Орієнтовна вартість тонера – 47 $. В результаті нескладних обчислень ми отримуємо результат – 4 центи за сторінку.

Якщо припустити, що ви друкуєте 1200 сторінок із текстом на рік (не враховуючи вартість паперу), в цілому вам доведеться додатково витратити на чорнила 47 $ при використанні лазерного принтера та 114 $ – друкуючи на струменевому принтері.

Ще один аспект, про який варто згадати. Контейнер з чорним чорнилом для моделі Brother MFCJ6545DW (для подачі чорнила використовуються контейнери, а не картриджі) коштує 33 $. З урахуванням ресурсу (до 3000 сторінок), виходить, що вартість сторінки складає всього один цент.

Разом з тим, в цьому питанні багато «підводних каменів». Наприклад, виробники недорогих принтерів часто не вказують ресурс друку. Крім того, важливо розуміти, що ці дані надаються виробником, тому вони можуть бути завищеними. Проте, вартість однієї надрукованої сторінки є важливим критерієм при виборі принтера.

Кольоровий струменевий принтер Brother MFCJ6545DW INKvestment Tank

Brother MFCJ6545DW INKvestment Tank

Ціна – 280 $

Це універсальний кольоровий струменевий принтер. В ньому замість картриджів використовуються спеціальні контейнери для чорнила. За заявами виробника, з одним контейнером пристрій здатний пропрацювати до 1 року при регулярному використанні.

Бездротове з’єднання

Купуючи принтер, переконайтеся, що він підтримує бездротове з’єднання – Bluetooth, NFC та/або Wi-Fi. Також, бажано, щоб він був сумісний з усіма комп’ютерами і мобільними пристроєм, в поєднанні з якими ви збираєтеся його використовувати.

Якщо на вашому ПК встановлена ​​ОС Mac, або якщо ви є власником iPad і/або iPhone, упевніться, що обраний принтер сумісний із технологією Apple AirPrint.

Власникам моделей Chromebook рекомендую переконатися, що даний принтер сумісний із Chrome OS. Це можна зробити, відвідавши сайт виробника. Наприклад, на сайті Epson наведено список всіх принтерів, сумісних з Chrome OS.

До недавнього часу в якості альтернативи можна було використовувати службу Google Cloud Print, яка дозволяла виконувати друк з ПК та смартфонів Android. На жаль, Google закрили свою службу віртуальних принтерів 31 грудня 2020 року. Це погана новина для користувачів старих моделей принтерів і телефонів, які постійно працювали зі службою віртуального принтера. Перед покупкою друкувального пристрою рекомендуємо переконатися, чи поставляє виробник мобільний додаток, який дозволяє друкувати файли з різних пристроїв через бездротове з’єднанню. Також, деякі сучасні принтери забезпечують підтримку NFC. Це дозволяє підключити пристрій до смартфону, просто приклавши його до логотипу NFC.

Тип РК-дисплея

Більшість сучасних принтерів (навіть найбільш бюджетні) оснащені рід кристалічними дисплеями, які дозволяють легко підключатися по бездротовій мережі та налаштовувати параметри друку. Наприклад, за допомогою дисплея можна включити режим двостороннього друку або вилучити застряглий у принтері аркуш паперу.

Якщо ви готові витратити більше грошей, рекомендуємо придбати принтер із сенсорним екраном. Несенсорні екрани передбачають натискання комбінації кнопок для вибору необхідних функцій, встановлення параметрів, перемикання режимів та повернення в головне меню. Сенсорні дисплеї значно спрощують цей процес.

Портативний фотопринтер Canon Selphy QX10

Canon Selphy QX10

Ціна – 130 $

Компактний портативний принтер, який дозволяє миттєво роздруковувати фотографії з мобільного телефону.

Фотопринтери

Якщо ви не є шанувальником паперових фотографій, фотопринтер вам, скоріше за все, не знадобиться. Деякі фотопринтери пропонують такі функції, як видалення ефекту червоних очей на фотографіях людей. При цьому, аналогічна функція доступна в багатьох додатках для обробки фото. Виходячи зі свого особистого досвіду, скажу, що програмна функція в більшості випадків працює більш ефективно.

Компактний портативний принтер Canon SELPHY QX10 надає можливість миттєво друкувати невеликі зображення (2,7 x 2,7 дюйма). Це відмінне рішення для сімейних зустрічей. Зазначу, що для його використання доведеться попередньо купити спеціальний фотопапір та чорнила. Професійним фотографам та початківцям рекомендуємо придбати висококласний принтер для друку фото. Всім іншим підійде добротний фотопринтер середнього рівня. При використанні якісного паперу, ви отримаєте цілком гідну якість зображень. Тим, хто друкує велику кількість фотографій, радимо використовувати спеціальну службу друку фото. Наприклад, Shutterfly.

Де купувати принтер

Придбати принтер можна як в інтернеті, так і у звичайному магазині, де продаються ноутбуки та інше комп’ютерне обладнання. Найбільш популярні онлайн-магазини – Amazon, Best Buy та B & H. Також, є можливість замовити принтер безпосередньо на сайті виробника (HP, Canon або Epson).

Як і у випадку з будь-яким іншим технічним пристроєм, завжди краще особисто протестувати та оглянути товар перед його покупкою. Досить часто фотографії пристроїв на сайтах відрізняються від того, що ви бачите в реальності. Разом із тим, ознайомившись зі специфікаціями в інтернеті та прочитавши декілька оглядів, ви зможете придбати відмінний принтер за вигідною ціною не виходячи з дому.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.