Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Як облаштувати «розумний» будинок всього за 200 $ 

За останні декілька років «розумні» домашні технології стали набагато більш доступними. Смарт-пристрої підключаються до телефонів та буквально розмовляють із нами. Іноді, ви можете навіть не замислюватися про те, що куплений пристрій забезпечений «розумними» функціями.

Отже, як виглядає сучасний розумний будинок та як його можна облаштувати? Для даної статті ми вирішили встановити обмеження в розмірі 200 $. Це допоможе підібрати найбільш бюджетні рішення для розумної системи. Ось що ми вибрали:

Google Home Mini – 49 $

«Розумні» колонки, скоріше за все, є найкращою відправною точкою. Ви можете використовувати їх для пошуку інформації, замовлення їжі, прослуховування подкастів та багатьох інших цілей. Що є ще більш важливим, завдяки динамікам вони дозволяють керувати іншими пристроями. Це найважливіша функція для досягнення нашої мети.

Я вибрав Google Home Mini, оскільки… ця колонка йшла в комплекті з моїм смартфоном, який я придбав в минулому році. Втім, це розумний вибір для тих, хто використовує багато пристроїв Google. Також, майже нічим не поступається «розумний» динамік Echo Dot від Amazon. Ці моделі, в основному, оснащені однаковими функціями. Тому, тут потрібно просто вибрати бренд виробника, який вам подобається більше. На ці товари часто діють знижки від 10 до 15 $.

На те, щоб звикнути говорити з самим собою, у мене пішло декілька тижнів. Визнаю, що мені ще на на 100% комфортно усвідомлювати те, що всі мої переговори слухає мікрофон. Однак, в кінцевому рахунку, це того варто. Коли я лягаю спати або йду на вулицю, набагато простіше попросити колонку Google виконати якесь завдання, ніж налаштовувати певні параметри через телефон.

Philips Hue – 100 $

Смарт-лампочки – це те, від чого ви можете отримати максимум користі. Найкращі “розумні” лампочки, це, без сумніву, Philips. Я спробував майже всі доступні пристрої від інших виробників, але вони мене сильно розчарували.

Для початку, потрібно купити один зі стартових наборів Philips. Він включає в себе спеціальний «хаб», який взаємодіє із джерелами смарт-ламп. Спочатку цей хаб підключається до вашого маршрутизатора, а потім потрібно буде синхронізувати його зі смартфоном. У телефоні слід надати помічникові доступ, за допомогою якого він зможе повноцінно управляти лампочками. Коли ви зробите описані вище дії, про це можна забути до тих пір, поки ви не вирішите встановити більше лампочок.

Базова функція – вмикання та вимикання світла за допомогою голосових команд або додатку на телефоні. Потрібно створити розклад та графіки вмикання / вимикання. Мої програмні налаштування досить прості: в мене є дві лампочки, які включаються за 10 хвилин до заходу сонця кожен день, тому моя квартира завжди добре освітлена.

Philips дозволяють вибирати між трьома типами “розумної” лампи: дімміруємі білі, білі та лампи, які змінюють свій колір від білого до кольорового. Дімміруємі білі лампи є найдешевшим варіантом. Це найкраще рішення у тому випадку, коли ви тільки починаєте створювати систему «розумний будинок». Крім того, ці комплекти доступні в продажу менше ніж за 70 $.

Chromecast Audio – 35 $

Якщо у вас є колонка, яка валяється без діла і не оснащена смарт-функціями, то цей пристрій дозволить ефективно її використовувати. Chromecast Audio підключається до Aux порту колонки або будь-якої звукової системи, дозволяючи відтворювати музику. Також, цей пристрій дозволяє управляти треками за допомогою голосу, використовуючи додаток Google Home. Це дійсно самостійний, проте дуже функціональний пристрій. Він простий з точки зору налаштування та використання.

TP-Link Kasa Smart Wi-Fi Plug Mini – 30 $

Останній пункт в списку покупок – “розумна” розетка. Вона універсальна, але не пропонує велику різноманітність функцій. Така розетка в основному виконує одну головну функцію – включає або відключає живлення певного пристрою.

Проте, в багатьох випадках це виявляється вкрай корисним. Мій кондиціонер, наприклад, автоматично відновлює свою роботу за певний час до мого повернення додому. Отже, поки я тільки їду додому, квартира починає охолоджуватися. Ви можете також включити лампу або вентилятор. Є можливість включити все, що має почати роботу прямо зараз.

Я придбав пару смарт-розеток від iHome пару років тому, але вони працювали не дуже коректно. В даний час вони буквально розвалюються, а додаток працює настільки погано, що по суті не дозволяє нічого зробити. Тому при створенні даного огляду я спробував набір Kasa від TP-Link, який відмінно працює донині. Завдяки зручному додатку, налаштування розеток виконується просто та швидко.

Робіть більше завдяки IFTTT

Якщо ви бажаєте піти ще далі, встановіть програму IFTTT – IF THIS, THEN THAT (якщо сталося це, то зроби наступне). Вона дозволяє об’єднати всі види пристроїв в єдину систему. Назва говорить сама за себе і система працює за цим принципом. Наприклад, я задав таку програму: якщо температура в будинку буде вище 26 градусів, потрібно включити живлення кондиціонера за допомогою “розумної” розетки TP-Link KASA.

Коли є бажання, можна використовувати IFTTT дуже дивним чином. Наприклад, можна налаштувати миготіння лампочок кожного разу, коли хтось ставить «лайк» під вашим фото в Instagram. Особисто я не рекомендую цього робити, однак ніяких обмежень щодо використання таких функцій немає.

Що ж у підсумку

От і все. Я думаю, що найкращий варіант облаштування “розумного” будинку – купувати всі гаджети поступово та інтегрувати їх в свою екосистему. Це буде не так швидко, але ви будете додавати в неї лише дійсно корисні функції, в яких точно будете повністю обізнані. Купуючи більше смарт-пристроїв, ви виявите, що ваш будинок поступово стає “розумнішим”.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.