Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Роботи-пилососи

Огляд на iRobot Roomba i7 +: розумніший, ніж середньостатистичний робот-пилосос 

8.0
Балів

Переваги

  • Розумна картографія всієї оселі
  • Автоматичне спустошення контейнера для сміття
  • Зручний додаток та голосове управління

Недоліки

  • Висока ціна
  • Багато шуму під час роботи
  • Час від часу глухне або вимикається
Дизайн і корпус
8
Обслуговування
5
Док-станція
8.5
Відсік для сміття
8
Батарея
8.9
Гола підлога (ламінат, плитка)
7.4
Килим з низьким ворсом
7.1
Килим з високим ворсом
7
Маневреність
8.5
Автоматизація
9.7

Остаточний вердикт

Отож, I7 + - це робот-пилосос з унікальними функціями, яких ви не знайдете в попередніх моделях. Мені здається, що вартість даного пристрою, яка в п'ять разів вище стандартного пилососа, себе не виправдовує. Проте, як тільки ця технологія стане доступною в більш дешевих моделях, я з радістю придбаю такий пилосос. Як хочеться, щоб роботи-пилососи «навчилися» підніматися вгору по сходах.

Roomba i7 + – це пізня розробка в сфері роботів-пилососів. Перший пилосос компанії iRobot з’явився в магазинах за 15 років до того, як я нарешті вирішив придбати робот-пилосос для власного будинку. Визнаю, що придбавши недорогого робота без будь-яких картографічних можливостей від Amazon, я продешевив. Цей дешевий пилосос працював справно просто пересуваючись по кімнаті, поки не розрядиться батарея. Я до сих пір не вірю, що роботи-пилососи можуть замінити щотижневе прибирання вручну, але придбаний мною маленький робот здивував мене своєю здатністю поглинати пил та сміття.

Roomba i7 + від iRobot знаходиться в абсолютно протилежному спектрі роботів-пилососів, ніж той, яким користуюсь я. Уявіть, що мій дешевий робот, припустимо, автомобіль виробництва Kia, а високоякісний, роботизований пилосос i7 +, наприклад, це Cadillac. У даного пилососа є функція пересування по всій території квартири або будинку. Їм можна управляти за допомогою голосового помічника або через додаток для смартфона з будь-якої точки світу. Він може навіть самостійно спустошити власний контейнер від пилу. До того ж, коштує він 949 $, що в п’ять разів більше вартості мого робота-пилососа. iRobot також продають версію i7, яка оснащена ідентичними функціями очищення, але не має спеціальної функції автоматичного спустошення сміттєвого контейнера. Дана модель коштує на пару сотень дорожче. Таке придбання можна порівняти наприклад з покупкою класичної моделі автомобіля BMW.

iRobot Roomba i7 + – це спосіб прибирання майбутнього, в якому будуть панувати роботи. Однак, в ньому присутні декілька моментів, які мені хотілося б поліпшити.

iRobot Roomba i7 +

Оцінка – 8

Ціна – від 949.99 $

I7 + – це оновлення високоякісної моделі Roomba 980 від iRobot, випущеної три роки тому. Пилосос Roomba 980 був здатний коректно відображати простір та ефективно прибирати приміщення, але він стирав карту приміщення після кожного сеансу очищення і кожен раз відновлював карти з нуля. В моделі I7 + ця функція значно поліпшена. Тепер робот-пилосос може зберігати створені карти та використовувати їх для покращення шаблонів очищення. Ця функція також дозволяє давати команду пилососу прибрати певну ділянку простору.

В додатку Roomba для iOS і Android реалізована можливість керувати десятьма картами різних кімнат, управляти потужністю пилососу за допомогою голосових команд в Alexa, Google Assistant або безпосередньо з самого додатка. Я живу в будинку з трьома поверхами, і за допомогою додатку можна відстежувати всі кімнати на кожному поверсі. Якщо перенести робота на інший поверх, він буде використовувати різні датчики і камери, щоб автоматично визначити на якому поверсі він знаходиться та завантажити відповідні карти. На жаль, він поки що не може підніматися по сходах для пересування між поверхами. Мені все ще доводиться переносити його самостійно.

Спостерігати за тим, як i7 + прибирає підлогу – захоплююче заняття. Ця версія значно відрізняється від того, як робот-пилосос виконував свою роботу без попередньо збережених карт. Замість того, щоб випадковим чином пересуватися по кімнаті до тих пір, поки не закінчитися заряд, i7 + рухається згідно попередньо прокладеного маршруту по карті та якісно виконує прибирання. Майже так само, як професіонал садівник підстригає газон на полі перед футбольним матчем.

Він повністю очистить кімнату перед тим, як перейти до наступної. Якщо його батарея розрядиться або заповниться контейнер для пилу, він запам’ятає, де зупинився, і повернеться в те місце, коли ви зарядите акумулятор. Спостерігати за тим, як пилосос виконує свою роботу дуже приємно. Ви можете безпечно переміщатися кімнаті, не турбуючись про те, що випадково з ним зіткнетеся.

iRobot стверджують, що i7 + потрібно зробити два-три сеанси прибирання для того, щоб розумний пилосос «вивчив» кімнату та створив карту, яка відповідає дійсності. Карта поверху, на якому розташовані три великі кімнати переважно відкритого планування, була складена роботом за два сеанси прибирання цього поверху, в той час як на верхньому поверсі, де знаходиться декілька спалень, ванних кімнат та коридорів потрібно більше прогонів, щоб скласти повноцінну карту. Як тільки поверх буде нанесений на карту, додаток спробує ідентифікувати кімнати, але ви можете самостійно налаштувати віртуальні кордони кімнат та дати їм назву. За допомогою голосових команд в помічниках Alexa або Google Assistant ви маєте можливість дати роботу завдання по прибиранню певних кімнат. Якщо ви переміщуєте меблі або якісь інші об’єкти в просторі, i7 + відкоригує існуючу карту при наступному запуску процесу очищення та оновить свою базу даних.

iRobot заявляють, що ці картографічні можливості гарантують, що Roomba не тільки повноцінно очищує підлогу, а й дозволяє йому виконувати прибирання більш швидким і ефективним способом, оскільки він знає, які області він уже очистив і розуміє, які завдання ще потрібно зробити.

Додаток має звичайні параметри планування і функції моніторингу рівня заряду батареї. Унікальною функцією i7 є звіт про виконане прибирання. Пристрій може відобразити, скільки квадратних метрів він очистив, скільки було «особливо забруднених ділянок» і скільки часу було витрачено. Він також показує карту всіх ділянок, які він очистив під час прибирання. Функція розумної картографії – це не єдина перевага i7 +. Він також може автоматично очищати власний контейнер для збору сміття. В моделі i7 + є спеціальний зарядний пристрій, за допомогою якого пил та бруд всмоктується в герметичний одноразовий пакет. В базовій комплектації присутні 30 мішків. Однак, у вас є можливість купити три упаковки змінних мішків для сміття всього за 14,99 $ після того як використовуєте дві упаковки, що йдуть в комплекті з iRobot.

Дана система має дві ключові переваги у порівнянні зі стандартним способом очищення робота-пилососа. По-перше, вона блокує потрапляння пилу в повітря, коли ви спустошите пакет для сміття. Це означає, що єдине про що вам потрібно турбуватися – це очищення контейнера один раз на місяць. Звісно, негативною стороною є те, що габарити пристрою набагато більше стандартних роботів-прибиральників. До того ж, вам доведеться постійно витрачати кошти на мішки, а процес збирання пилу надзвичайно гучний і галасливий.

Перейдемо до недоліків i7 +. Виробник стверджує, що Roomba працює значно тихіше, ніж модель 980. На практиці робота цього пилососа супроводжується більш гучним шумом в порівнянні з моїм бюджетним роботом-пилососом. Збиральний механізм звучить як реактивний двигун, коли висмоктує бруд з пристрою. Якщо ви раптом захочете запустити робота посеред ночі, коли всі сплять, варто мати на увазі, що він занадто гучний. iRobot повідомляють, що потужність всмоктування моделі i7 + в 10 разів вище, ніж у базових моделей. Проте, що ви насправді отримаєте завдяки цій потужності – це більш гучний шум.

Також, пилосос I7 + потребує достатнього ріівня освітлення для того, щоб камери та датчики могли працювати нормально. Це ще одна причина не використовувати його вночі.

І нарешті, незважаючи на те, що i7 + застрявав набагато рідше, ніж мій «тупий» робот-пилосос, він все одно важко пересувається по ворсистому килимовому покриттю. Ворсистий килим в моєму коридорі на другому поверсі викликав у робота-пилососа особливі труднощі при очищенні. Він постійно застрявав у ньому та вимагав ручного втручання і перезапуску.

Отож, I7 + – це робот-пилосос з унікальними функціями, яких ви не знайдете в попередніх моделях. Мені здається, що вартість даного пристрою, яка в п’ять разів вище стандартного пилососа, себе не виправдовує. Проте, як тільки ця технологія стане доступною в більш дешевих моделях, я з радістю придбаю такий пилосос.

Як хочеться, щоб роботи-пилососи «навчилися» підніматися вгору по сходах.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.