Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
ПК та периферія

Процесор Intel Core i9 11-го покоління збільшує продуктивність в грі Microsoft Flight Simulator на 20% 

Новий процесор від Intel забезпечує підвищення швидкості та підтримку PCIe 4.0

У вересні минулого року я зібрав новий геймерський комп’ютер для гри в нові ігри, такі як Microsoft Flight Simulator, Cyberpunk 2077 і Assassin’s Creed Valhalla. Я думав, що процесор Intel Core i9-10900K та відеокарта Nvidia RTX 3090 дозволить зібраної мною машині прослужити довгі роки, забезпечуючи високу продуктивність в таких вимогливих іграх, як Microsoft Flight Simulator. Але я помилявся. Microsoft Flight Simulator – це звіряча гра з точки зору вимог до потужності «заліза».

Мій новий комп’ютер не без зусиль забезпечив 30 кадрів в секунду на максимальних налаштуваннях з роздільною здатністю 1440p. Навіть при використанні чіпа AMD Ryzen 9 5950X (який переважає процесор Intel за потужністю) істотного збільшення швидкості не спостерігалося.

Новий процесор Intel 11-го покоління покликаний поліпшити показник IPC (кількість інструкцій за 1 цикл) на 19% в порівнянні з моделлю попереднього покоління i9-10900K. За заявами виробника процесор здатний збільшити продуктивність ПК в грі Microsoft Flight Simulator (роздільна здатність – 1080p) з високими налаштуваннями на 14%. У мене це викликало цікавість. Протягом декількох днів я тестував процесор i9-11900K з метою зрозуміти, чи зможе він впорається із захмарними вимогами Microsoft Flight Simulator. З моменту релізу i9-10900K пройшло менше року. При цьому, я вже розмірковую про перехід на новий процесор з даної лінійки. Це цілком зрозуміло, адже він повинен збільшити швидкість у грі Microsoft Flight Simulator на цілих 20%.

Технічні характеристики

Наш ресурс рідко робить огляди на процесори, тому ми не володіємо спеціалізованими інструментами для їх тестування. Якщо вам потрібні докладні звіти про продуктивність, рекомендуємо прочитати огляди фахівців з Tom’s Hardware, KitGuru і Eurogamer’s Digital Foundry.

Новий Core i9-11900K від Intel оснащений 8 ядрами та 16 потоками. Його тактова частота була збільшена до 5,3 ГГц. З точки зору технічних характеристик цей процесор є менш потужним, ніж модель 10900K (10 ядер, 20 потоків). Однак, в дійсності все набагато складніше. Це пояснюється відмінностями в підходах до розробки ігор та додатків. Нинішня версія гри Flight Simulator переважно працює в основному потоці. Тобто, продуктивність визначається тим, наскільки добре процесор здатний обробляти однопоточні програми та ігри.

Intel Core i9-11900K

Ціна – 550 $

В останні роки Intel вдається залишатися на вершині в області однопоточної продуктивності. Так було до тих пір, поки в кінці минулого року AMD не випустили процесор Ryzen 9 5950X. Дана модель змогла повністю перевершити аналоги від Intel щодо продуктивності у всіх аспектах. Intel представили нові чіпи 11-го покоління, які покликані повернути бренду упущені переваги.

Гра Microsoft Flight Simulator – відмінна демонстрація сильних сторін процесорів Intel. Також, це одна з небагатьох ігор, яка пред’являє високі вимоги до всіх компонентів системи, а не тільки до відеокарти.

За результатами тестування

Конфігурація ПК для тестування:

  • Процесорний кулер: Corsair H150i PRO RGB
  • Материнська плата: Asus ROG Maximus XIII Hero
  • Оперативна пам’ять: Corsair Vengeance Pro 32 ГБ (2 x 16 ГБ) DDR4-3200
  • Графічний процесор: Nvidia RTX 3090 Founders Edition
  • Накопичувач: Western Digital SN850 1 ТБ
  • Корпус: Corsair Crystal 570X
  • Блок живлення: Corsair 850W RMx Series RM850x

Процесор Intel Core i9-11900K досить впевнено справляється зі своїм завданням. Він дійсно підвищує продуктивність в іграх приблизно на 20%. Граючи в Flight Simulator я зробив велику кількість польотів. Я вилітав з різних аеропортів та пролітав над деякими з найбільш мальовничих місць в світі. Це дуже вимогливі локації в грі з точки зору ресурсів ПК. Нові чіпи Intel забезпечують більш високу плавність анімації. Разом з тим, без зниження налаштувань ви все одно не отримаєте більше 60 fps. При польоті над Сіетлом із новим Core i9 11-го покоління на максимальних налаштуваннях я отримав приріст продуктивності 24% при роздільній здатності 1080p і 18% – в 1440p.

На тестовому комп’ютері середня частота кадрів була 38 fps в роздільній здатності 1440p і 33 fps – при 1080p. Використовуючи Core i9-11900K, вдалося отримати середню швидкість 45 кадрів в секунду при 1440p і до 41 fps – із роздільною здатністю 1080p. Однак, середні значення, отримані в результаті тестування, далеко не завжди відображають повну картину. В процесі гри в Microsoft Flight Simulator, я помітив, що гра провисає помітно менше, ніж у попередніх моделей. Анімація як і раніше не ідеальна, але в цілому, вона набагато більш плавна.

У підсумку

Якщо включити високі налаштування графіки, ви отримаєте 66 кадрів в секунду при роздільній здатності 1440p. Особисто я, граючи в Microsoft Flight Simulator, майже не помітив різниці між високими і ультра налаштуваннями. Разом з тим, загальний приріст продуктивності досить відчутний завдяки більшій плавності ігрового процесу.

Також, ми протестували процесор в грі Shadow of the Tomb Raider і тестових програмах Cinebench R23 і Geekbench 5. У Shadow of the Tomb Raider був виявлений мізерний приріст швидкості (близько 3%) як в 1080p, так і в 1440p. При цьому, в тестових програмах модель i9-11900K показала вражаючий стрибок продуктивності.

Встановивши останнє оновлення BIOS для процесорів 11-го покоління я виявив, що після декількох хвилин гри комп’ютер раптово перезавантажувався без появи синього екрану смерті (BSOD). Мені не вдалося остаточно вирішити цю проблему до моменту публікації огляду. Однак, зазначу, що в цілому плата Asus Maximus XIII Hero (Z590) від Intel працювала нормально.

Питання сумісності

Ви без проблем зможете використовувати процесори 11-го покоління в поєднанні з материнськими платами Z490. Більшість виробників вже випустили оновлення BIOS, які забезпечують підтримку нових процесорів Intel. Деякі моделі плат підтримують сховище M.2 NVMe з PCIe 4.0. Інші виробники, наприклад, Asus, забезпечують підтримку тільки PCIe 4.0 в основному слоті PCIe x16.

У 11-му поколінні процесорів Intel реалізована довгоочікувана підтримка PCIe 4.0. Це хороші новини для систем зберігання даних. Останнім часом виробники почали повноцінно підтримувати жорсткі диски PCIe 4.0. Western Digital, Samsung, GigaByte і MSI вже випустили високошвидкісні пристрої для зберігання даних. Якщо ви використовуєте накопичувач PCIe 4.0 NVMe, вам безумовно варто перейти на 11-е покоління процесорів. В процесі тестування накопичувача Western Digital SN850 я зафіксував швидкість читання 6729 МБ / с і швидкість запису 5206 МБ / с. Диск Corsair MP600 забезпечив наступні показники швидкості: читання – 4987 МБ / с, запис – 4259 МБ / с. З чіпами Intel 10-го покоління, накопичувач Corsair показав швидкість читання 3484 МБ / с і запису – 3235 МБ / с. Перехід на 11-е покоління дозволяє збільшити швидкість більш ніж на 40%. Якщо ви щодня працюєте із великою кількістю файлів, майте на увазі, що придбання процесора 11-го покоління має сенс тільки при наявності інтерфейсу PCIe 4.0.

Не можу сказати з упевненістю, що я зміню свій процесор 10900K на Core i9-11900K. Однак, якщо швидкість передачі даних для вас є ключовим фактором, то підтримка PCIe 4.0 може стати визначальним фактором. Якщо говорити про ціну (550 $), то за цим показником Core i9-11900K знаходиться між топовими процесорами AMD (Ryzen 9 5950X і 5900X) і моделлю 5800X. Даний процесор пропонує солідну продуктивність при одному потоці. У деяких іграх 11900K по частоті кадрів випереджає AMD 5900X і 5950X. Однак, підвищення продуктивності в нових процесорах Intel тягне за собою збільшення енергоспоживання. Експерти з Tom’s Hardware встановили, що процесор 11900K споживає понад 200 Вт потужності, в той час як AMD Ryzen 9 5900X – всього 116 Вт. Слід мати на увазі, що нові чіпи Intel можуть значно збільшити суми в рахунках на електроенергію.

Висновки

Решение о том, стоит ли переходить на 11-е поколения Intel, скорее всего, будет зависеть от игр, в которые вы играете. Кроме того, важно понимать, что эти процессоры выпускается в ограниченном количестве. Некоторые многоядерные процессоры откровенно плохо справляются с определенными играми. Главной причиной является то, что игровое оборудование консолей не обеспечивает высокую производительность процессора. Также, распределение потоков обрабатываемых данных по разным ядрам усложняет воспроизведение изображения. Новые чипы Intel уверенно справляются с обработкой одиночных потоков, что приводит к повышению производительности. Вместе с тем, его производительность зависит от отдельно взятой игры.

Если говорить о Microsoft Flight Simulator, то я полагаю, что данную игру необходимо перенести на DirectX 12. Это позволит повысить производительность многоядерных процессоров.

Главное преимущество Intel перед AMD – это в наличии необходимого количества чипов. В последние месяцы становится все труднее найти в продаже новые процессоры AMD Ryzen. Это связано с глобальным дефицитом микросхем. Партнеры Intel уже успели продать несколько экземпляров процессоров 11-го поколения.  Данный факт свидетельствует о том, что в ближайшие недели компания обеспечит стабильные поставки чипов.

Победителем в противостоянии Intel и AMD станет та компания, которая сможет обеспечить возможность обновления оборудования для большего количества геймеров. Как и в случае с видеокартами, нет смысла восхищаться показателями производительности процессора, когда у вас нет возможности его приобрести.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.