Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Огляд Google Nest Hub (2-е покоління): пристрій для контролю якості сну 

Новий Nest Hub як завжди добре працює в якості цифрової рамки для фото, але, як і раніше, інші його функції працюють досить повільно

7.0
Балів

Переваги

  • Проста та надійна система відстеження сну
  • Покращена якість звуку
  • Відмінна цифрова фоторамка для Google Photo

Недоліки

  • Дуже повільна швидкість роботи
  • Неможливо використовувати радіомодуль та датчик температури
Корпус
8
Дисплей
7.5
Продуктивність ЦП
4
Аудіо
7

Остаточний вердикт

Якщо говорити в цілому, новий Nest Hub - це незначна доробка попередньої моделі, що пропонує декілька нових функцій (наприклад, відстеження сну). Для деяких користувачів це буде важливою перевагою. Інші ж, можуть взагалі не надати цьому ніякого значення. Nest Hub як і раніше є відмінною цифровою рамкою для фотографій з Google Photo, а також розумним аудіопрогравачем із функціональним дисплеєм. Що стосується перегляду фотографій, то особисто я вважаю, що для цієї задачі даний пристрій більш зручний, ніж Amazon Echo Show. По-перше, його дисплей автоматично адаптується до параметрів зображення. По-друге, більшість своїх фотографій я зберігаю в Google Photo, а не в хмарі Amazon. Разом з тим, хотілося б, щоб Google інтенсивно попрацювали над оптимізацією продуктивності пристрою Nest Hub. Також, не завадило б додати декілька додаткових функцій. Завдяки доступній ціні та компактному розміру, Nest Hub можна рекомендувати тим, чиє житло повноцінно інтегроване в екосистему Google Home. Решті ж варто мати на увазі, що цей розумний контролер має обмежений функціонал та досить повільно реагує на команди.

Головна особливість нового контролера розумного будинку Nest Hub вартістю 99,99 $ від Google – відчутна затримка при обробці команд. За даним параметром він поступається багатьом іншим розумним пристроям із сенсорним дисплеєм. Nest Hub регулярно пригальмовує та дуже повільно реагує на команди. Крім цього, анімація в додатках працює відривчасто.

Причина слабкої продуктивності криється в тому, що оригінальна модель Home Hub зразка 2018-го року (нині відома як Nest Hub) спочатку розроблялася як цифрова рамка для фото із динаміком. З тих пір, Google регулярно впроваджували в цей пристрій нові функціональні можливості. По суті, сьогодні Nest Hub можна назвати центром управління розумним будинком, а також цифровим будильником, пристроєм для відстеження погоди, медіацентром, комунікаційним вузлом і т.д. У зв’язку з цим, процесору, вбудованому в цей компактний пристрій, доводиться обробляти дуже багато завдань.

Контроль якості сну

Остання функція, реалізована Google на даний момент, це автоматичне відстеження сну. Для цієї мети використовуються спеціальні датчики, вбудовані в лицьову панель дисплея нового Nest Hub. Вони дозволяють відслідковувати рухи та дихання користувачів в нічний час для подальшої оцінки якості сну. Описані вище датчики також використовуються для базових елементів управління за допомогою жестів. Більш потужний динамік, яким оснащений представлений Nest Hub, дає можливість відтворювати досить якісний звук.

За даними опитувань Google, близько 20% власників Nest Hub, які використовують цей пристрій в спальні, заявили, що функція відстеження сну працює добре. Це, безумовно, найбільш проста і зручна система відстеження сну, з тих, що мені довелося протестувати. Разом із тим, я вкрай розчарований тим, що новий Nest Hub не пропонує поліпшень з точки зору продуктивності в порівнянні з моделлю попереднього покоління. Швидкість роботи даного пристрою буде достатньою в тому випадку, якщо ви використовуєте його виключно для перегляду фотографій та інформації про погоду. При цьому, коли пристрій підноситься як повноцінний центр управління системою розумний будинок, швидкість обробки завдань має визначальне значення.

Google Nest Hub (2-е покоління)

Оцінка – 7

Ціна – 99.99 $

Особливості дизайну

Дизайн нового розумного контролера Nest Hub практично ідентичний першій версії. Пристрій являє собою 7-дюймовий сенсорний екран, вмонтований в корпус, який оснащений аудіодінаміком. Дисплей, як і раніше, має роздільну здатність 1024 x 600 пікселів. Він пропонує функції автоматичного налаштування яскравості та передачі кольорів, завдяки яким зображення на екрані виглядають чудово незалежно від часу доби і рівня освітленості в приміщенні. Google відмовилися від тонкої кромки навколо лицьової панелі, яка була присутня у попередній моделі. Це спрощує процес очищення екрану.

У всьому іншому дизайн Nest Hub 2 повністю аналогічний моделі попереднього покоління. Разом із тим, тепер доступна варіація, виконана в світло-синьому кольорі. Раніше користувачі могли вибирати між світло-сірим, темно-сірим та світло-червоним кольорами. У цьому пристрої як і раніше відсутня камера. Хоча, з огляду на те, що цей розумний контролер в основному призначений для використання в спальні, я б не став відносити це до недоліків. При цьому, нова версія пристрою оснащена трьома мікрофонами далекого поля (у попередній версії їх було два). Фізичний перемикач рівня звуку, розташований на задній панелі, дозволяє відключити ці мікрофони в разі потреби.

Якість звуку

Перша версія Home Hub була оснащена низькоякісними динаміками, що противно гуділи. За якістю звуку модель зразка 2018-го року поступалася розумним аудіосистемам, які коштували вдвічі дешевше. Мене дуже порадувало, що Google оснастили нову модель великогабаритним 1,7-дюймовим динаміком. Він відтворює більш повну звукову картину із насиченими басами. При цьому, голос помічника Google Assistant звучить набагато приємніше. Nest Hub як і раніше не здатний стати повноцінною заміною Nest Audio або будь-якого іншого якісного бездротового пристрою для відтворення аудіо, однак, якість звучання нової моделі цілком прийнятна для прослуховування музики та аудіокниг.

Інтерфейс та система управління

Інтерфейс, який Google почали впроваджувати в попередню версію Nest Hub ще в кінці минулого року, передбачає більш активну взаємодію із сенсорними елементами керування. При цьому, функціонал голосових команд досить обмежений. Однак, як зазначалося у вступній частині огляду, Nest Hub працює занадто повільно для того, щоб його використання можна було б назвати комфортним. При натисканні сенсорних кнопок на дисплеї спостерігається помітна затримка, а анімацію при перемиканні між різними функціями аж ніяк не можна назвати плавною.

Google заявляють, що в новій моделі використовується більш потужний процесор. Однак, виробник не уточнює, який приріст продуктивності він повинен забезпечити. Особисто я не помітив ніяких поліпшень з точки зору швидкості обробки завдань в порівнянні з попередньою версією. При прокручуванні екрану та натисканні кнопок як і раніше регулярно виникають затримки та провисання.

Це змушує мене частіше використовувати голосові команди для управління Nest Hub. Але і в цьому випадку нова модель працює доволі повільно. Пристрій реагує на команди із відчутною затримкою. В процесі тестування, я регулярно задавався питанням, чи чує взагалі Nest Hub мій голос.

Можливість перетворення голосових команд в текст, який відображається на екрані – одна з головних переваг Nest Hub в порівнянні з розумними дисплеями Amazon. Однак, слова на екрані з’являються настільки повільно, що інколи виникало відчуття, що я дивлюся телешоу із субтитрами, які відстають від аудіодоріжки мінімум на 3 секунди.

Google стверджують, що в новій моделі присутній чіп машинного навчання, покликаний прискорити роботу віртуального помічника. Накопичуючи дані, він аналізує базові команди з метою підвищення швидкості відгуку. Разом з тим, як і у випадку із більш швидким (на папері) процесором, при повсякденному використанні пристрою я не помітив ніяких поліпшень.

Виходячи з власного досвіду, скажу, що найбільш швидким голосовим помічником як і раніше залишається Siri в HomePod. Також, гідну продуктивність демонструє Alexa на динаміках та дисплеях Amazon Echo. Google Assistant, який працює в пристроях лінійки Nest, замикає цей рейтинг.

Про переваги та недоліки

Nest Hub має безліч недоліків, якщо використовувати цей пристрій на кухні, в робочому кабінеті або вітальні. Однак, із радістю повідомляю, що представлений розумний контролер є оптимальним рішенням для спальні. Це функціональний розумний будильник, а також корисний пристрій для автоматичного відстеження сну.

Відстеження сну забезпечується за допомогою радарних датчиків Soli, розташованих на лицьовій панелі пристрою. Технологія Soli була вперше впроваджена в смартфонах Pixel 4 у  2019 році. З тих пір Google шукали більш ефективний спосіб її застосування. Вважаю, що виробникові нарешті вдалося досягти своєї мети.

На відміну від фітнес-браслетів та смарт-годинників з функцією відстеження сну, Nest Hub не передбачає використання додаткових аксесуарів та не вимагає періодичної підзарядки. Достатньо просто поставити його на тумбочку на відстані витягнутої руки (або менше) від ліжка та направити дисплей у бік вашого тіла. Його радарні датчики досить чутливі для того, щоб фіксувати дихання та рухи сплячого під час сну. Nest Hub дозволяє точно визначити, в який час ви заснули і коли прокинулися. Чутливий мікрофон, яким оснащено пристрій, дозволяє відстежити, як часто ви кашляли та хропіли минулої ночі. Сподіваюся, що ця функція допоможе запобігти безліч конфліктів у подружніх парах.

Додаткові функції

Виробник стверджує, що функція відстеження сну в Nest Hub працює настільки ж точно, як у медичних апаратах. Зазначу, що перевірити це на практиці мені не вдалося. Орієнтуючись на власний досвід, можу сказати, що дана функція працює настільки ж надійно, як в браслеті Fitbit Inspire HR, який я тестував паралельно. Значних розбіжностей в показаннях цих пристроїв в період тестування не спостерігалося. Виходячи з отриманих даних, я хроплю протягом декількох хвилин щоночі.

Розумний контролер також дозволяє фіксувати температуру та рівень освітленості в приміщенні в темний час доби. Навіть найбільш просунуті наручні трекери не пропонують подібних можливостей. Якщо температура й освітлення в спальні не відповідає оптимальним умовам для сну, Nest Hub запропонує відрегулювати налаштування термостата та розумних світильників.

Цінителям системи розумний будинок повідомляю, що на даний момент контролер Nest Hub не дозволяє запускати підпрограми Google Home за допомогою датчика температури. Також, відсутня можливість взаємодіяти із радіомодулем Thread, вбудованим в Hub.

Після того як ви, прокинувшись, вимкнете будильник, Nest Hub повідомить, наскільки якісним був ваш нічний сон. Пристрій сповістить, в який час ви лягли в ліжко, коли заснули та як довго спали. Крім цього, будуть відображені дані про хропіння та кашлі, а також частоту дихання. До того ж, цей розумний контролер оцінить, наскільки чітко ви слідували заздалегідь розробленому графіку.

Розумний помічник або медичний прилад

Проаналізувавши якість сну за декілька ночей, Nest Hub запропонує певну кількість способів його поліпшення. Після декількох днів тестування, пристрій повідомив, що у мене присутні проблеми із режимом сну. Однак, такий висновок неможна назвати повністю об’єктивним. Справа в тому, що я регулярно читаю або дивлюсь телевізор в ліжку перед сном. При цьому, Nest Hub стверджує, що я відчуваю великі проблеми із засинанням, наполягаючи на вживанні термінових заходів, включаючи звернення до лікаря.

Отримані за допомогою цього розумного пристрою дані також відображаються на смартфоні в додатку Google Fit. Google ще не впровадили функцію кількісної оцінки якості сну, яка присутня в інших пристроях для відстеження сну. Разом із тим, я не здивуюся, якщо ця функція буде реалізована в наступній версії пристрою.

На початку поточного місяця, анонсуючи реліз Nest Hub, Google заявили, що система аналізу сну буде доступна всім користувачам Nest Hub в якості безкоштовної демо-версії до кінця року. При цьому, про вартість даної функції після закінчення тестового періоду поки не повідомляється.

Система відстеження сну в Nest Hub досить зручна, однак, працює вона далеко не ідеально. Як згадувалося вище, цей пристрій не здатний розпізнавати, чим саме ви займаєтеся в ліжку (наприклад, читаєте, дивитеся телевізор або намагаєтеся заснути). Зазначу, що браслет Fitbit при оцінці якості сну покладається на дані про частоту серцевих скорочень та показники датчиків, які відстежують рухи. Також, не можна бути на сто відсотків впевненим, що мікрофони вловлюють саме ваш кашель та хропіння, а не, наприклад, вашої дружини. Без використання камери встановити це максимально достовірно просто неможливо.

Разом з тим, вважаю, що мало хто захоче встановлювати відеокамери в своїй спальні. Як і всі інші, доступні на ринку трекери сну, Nest Hub надає досить широкий набір даних. Разом з тим, цей пристрій не здатний виявляти порушення сну, а також запропоновувати дійсно корисні рекомендації щодо поліпшення його якості. Найчастіше, інформації про дотримання встановленого розпорядку, а також про температуру та рівень освітленості в кімнаті недостатньо для усунення проблем зі сном. Це корисний допоміжний пристрій, який, тим не менш, неможна назвати повноцінним медичним приладом.

Ще декілька важливих моментів

Проте, функція автоматичного відстеження сну Nest Hub проста та зручна у використанні. Мені дуже подобається те, що для отримання даних про якість сну, лягаючи в ліжко, не доводиться надягати незручний браслет. Також, вам не доведеться постійно турбуватися про підзарядку акумулятора.

Крім цього, Nest Hub є зручним та надійним розумним будильником. Користувачі можуть легко встановити будильник за допомогою голосової команди. Буде запропоновано широкий вибір звуків сигналу будильника. Також, цей контролер розумного будинку дозволяє прослуховувати музичні треки та улюблені радіостанції. Для того, щоб відкласти спрацьовування будильника, достатньо махнути рукою перед дисплеєм пристрою. Якщо ви хочете відключити будильник, просто скажіть слово «стоп».

Крім того, в даній моделі реалізована функція поступового збільшення яскравості екрану за декілька хвилин до того, як пролунає сигнал будильника. Пристрій також дозволяє поступово включати світильники в спальні, імітуючи схід сонця. Скажу чесно, під час тестування мене це більше дратувало, ніж допомагало при пробудженні. В результаті, я відключив цю функцію після декількох днів використання цього розумного контролера.

Є ще один аспект, про який варто згадати. Як і інші розумні дисплеї, Nest Hub не обладнаний резервним акумулятором. Тому, якщо протягом ночі відбудеться відключення електрики та її не відновлять до моменту спрацьовування будильника, ви, скоріше за все, не прокинетеся в потрібний час.

Висновки

Якщо говорити в цілому, новий Nest Hub – це незначна доробка попередньої моделі, що пропонує декілька нових функцій (наприклад, відстеження сну). Для деяких користувачів це буде важливою перевагою. Інші ж, можуть взагалі не надати цьому ніякого значення. Nest Hub як і раніше є відмінною цифровою рамкою для фотографій з Google Photo, а також розумним аудіопрогравачем із функціональним дисплеєм. Що стосується перегляду фотографій, то особисто я вважаю, що для цієї задачі даний пристрій більш зручний, ніж Amazon Echo Show. По-перше, його дисплей автоматично адаптується до параметрів зображення. По-друге, більшість своїх фотографій я зберігаю в Google Photo, а не в хмарі Amazon.

Разом з тим, хотілося б, щоб Google інтенсивно попрацювали над оптимізацією продуктивності пристрою Nest Hub. Також, не завадило б додати декілька додаткових функцій. Завдяки доступній ціні та компактному розміру, Nest Hub можна рекомендувати тим, чиє житло повноцінно інтегроване в екосистему Google Home. Решті ж варто мати на увазі, що цей розумний контролер має обмежений функціонал та досить повільно реагує на команди.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.