Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт годинники

Огляд розумного годинника Garmin Venu 2: стильний пристрій для занять спортом 

Venu 2 - це щось середнє між стильним аксесуаром та спортивним годинником

7.5
Балів

Переваги

  • Яскравий, чіткий дисплей
  • Привабливий дизайн
  • Зручний інтерфейс
  • Більше 10 днів автономної роботи

Недоліки

  • Відсутність вбудованих карт
  • Менша кількість тренувальних режимів у порівнянні з іншими годинниками Garmin
  • Менше доступних функцій розумного годинника, ніж в Apple Watch
Екран
8.1
Дизайн та корпус
8.2
Продуктивність
7.6
Програмне забезпечення
6.8
Батарея
10
Порти та зв'язок
8.4
Звук
4.3

Остаточний вердикт

Якщо в представленій моделі присутні ваші улюблені режими тренувань, то цей годинник може стати для вас оптимальним вибором. Функції розумного годинника працюють вправно та надійно, час автономної роботи справді вражає, а система відстеження стану здоров'я надає досить точні показники. Але якщо ви (як і я) полюбляєте займатися спортом на відкритому повітрі, то я рекомендував би придбати більш дорогий спортивний годинник Fenix 6. Дуже шкода, адже модель Venu 2 могла б стати найкращим універсальним годинником на ринку. Сподіваємося, що Garmin впровадять деякі корисні функції за допомогою оновлень програмного забезпечення. Однак, далеко не факт, що це станеться найближчим часом.

Всі гаджети, що призначені для носіння на зап’ястях, можна поділити на дві основні категорії: розумні годинники та спортивно-туристичні годинники. Розумні годинники зазвичай мають витончений дизайн та є зручними при повсякденному використанні. Однак, як правило, вони відрізняються незадовільним часом автономної роботи. Спортивні годинники набагато міцніші та довговічніші. При цьому, вони досить громіздкі та їх конструкція часто виглядає незграбно. Модель Garmin Venu 2 – це спроба скоротити розрив між цими двома категоріями пристроїв. Так, це далеко не ідеальний годинник, але він, безсумнівно, є найбільш універсальною пропозицією на ринку.

Garmin Venu 2

Оцінка – 7.5

Ціна – 399.99 $

Габарити та система управління

Почнемо з корпусу. Покупці можуть вибирати між двома варіантами з різним діаметром екрану. Діаметр корпусу стандартної версії Venu 2 – 45 мм, а модель Venu 2S більш компактна (діаметр 40 мм ). Обидві варіації продаються по однаковій вартості (400 $). Слід відзначити, що з технологічної точки зору вони практично ідентичні. Ключові відмінності полягають в тому, що у версії 2S екран трохи менше (1,1 дюйма в порівнянні з 1,3 дюйма). Також, вона поступається більшому аналогу за заявленим часом автономної роботи. Варіація Venu 2 здалася мені досить зручною, проте, людям із маленькими зап’ястями рекомендую вибирати модель 2S. Обидві версії пристрою оснащені яскравим і барвистим сенсорним OLED-екраном. Зображення на ньому відмінно проглядається навіть при яскравому сонячному світлі під час бігу.

Фізичних кнопок управління в представленої моделі всього дві. Причому, обидві вони розташовані на правій грані пристрою. Верхня кнопка призначена для запуску і зупинки тренувального режиму. Зазначу, що якщо утримувати цю кнопку протягом пари секунд, то ви перейдете до головного меню з безліччю ярликів віджетів, режимів і додатків. Нижня кнопка – це кнопка повернення до попереднього екрана. Окрім того, вона виконує функцію ручного перемикача при завданні параметрів. Її тривале натискання також відправляє користувача в головне меню налаштувань.

Інші функції користувальницького інтерфейсу регулюються за допомогою торкань. Радий повідомити, що в цілому система управління в цьому пристрої досить зручна. Слід зазначити, що в переважній більшості розумних годин і наручних фітнес-трекерів призначені для користувача інтерфейси просто жахливі. У пристроях Garmin вони, навпаки, досить прості і інтуїтивно зрозумілі. Інтерфейс багато в чому ідентичний вузькоспеціалізованим спортивним годинах Fenix ​​6 і Enduro. Тут присутні стильно оформлені віджети, які надають достатній обсяг інформації. Сенсорні елементи управління спрощують переміщення по різних інтерфейсах і меню.

Дизайн та базові функції

Дизайн представленого годинника можна назвати стильним та привабливим. Елементи конструкції пристрою не чіпляються за рукави. Цей годинник можна надягати на руку, вирушаючи на офіційні заходи. Замінити ремінець можна легко і швидко. На додаток до стандартних ремінців для занять спортом, пропонується широкий вибір вишуканих варіантів із натуральної шкіри.

Набір функцій для занять спортом на вулиці також досить широкий. Пристрій відрізняється підвищеною водонепроникністю (до 5 атмосфер). Крім того, годинник оснащений великою кількістю різних датчиків, в тому числі GPS та ГЛОНАСС для супутникової геолокації. Також, присутні барометричний прилад для вимірювання висоти, компас, гіроскоп, акселерометр, термометр, датчик освітленості, монітор серцевого ритму та пульсоксиметр. Всі датчики працюють надійно, впевнено справляючись зі своїми функціями.

У моніторі серцевого ритму та пульсоксиметрі використовуються нові, модернізовані датчики Garmin Elevate V4, які забезпечують більш високу точність вимірювань. Вони відмінно справляються із відстеженням фізичних навантажень під час пробіжок та піших походів. Під час тестування виявилося, що датчик серцевого ритму в даній моделі працює настільки ж точно, як медичний нагрудний ремінь Wahoo Tickr, який я недавно протестував.

Функціонал розумного годинника

Наручний годинник Venu 2 пропонує основний набір базових функцій розумного годинника. Разом із тим, в їх роботі немає нічого особливо видатного. Пристрій здатний відображати повідомлення зі смартфона (як Android, так і iOS). Якщо ви використовуєте телефон Android (я тестував годинник в поєднанні з Google Pixel 5), то ви зможете швидко відповідати на текстові повідомлення та інші оповіщення. Також, є можливість запрограмувати швидкі відповіді у спеціальному додатку. Наприклад, «так», «ні» або «передзвоню через деякий час». Ця функція відмінно підходить для СМС, але коли я спробував відправити швидку відповідь на повідомлення в поштовому клієнті Gmail, вона так і не була відправлена. При цьому, на екрані годинника повідомлення було позначено як відправлене. Як би там не було, Apple схиляють користувачів купувати Apple Watch, не дозволяючи відповідати на текстові повідомлення за допомогою розумних годинників від інших виробників. І це безперечно дратує.

Модель Venu 2 підтримує служби NFC (радіо) і Garmin Pay. Це дозволяє використовувати пристрій для миттєвої оплати покупок. Також, ці універсал Патерналізм годинник дозволяють зберігати аудіофайли (обсягу пам’яті достатньо для зберігання 650 треків стандартної тривалості) і безпосередньо підключатися до навушників Bluetooth. Синхронізувати годинник з сервісом Spotify було непросто, але як тільки мені це вдалося, я зміг швидко завантажити весь плейлист зі свого смартфона.

Час автономної роботи та інші функції

У той час як більшість моделей розумних годинників працюють без підзарядки близько доби, Venu 2 може похвалитися 11 днями автономної роботи в режимі розумного годинника (версія Venu 2S – 10 днів). Це відмінний показник. Очевидно, що система GPS прискорює розрядку акумулятора, але навіть при активному використанні GPS-навігації годинник пропрацював без підзарядки близько восьми днів. Тривалий час автономної роботи дозволяє відстежувати стан здоров’я у цілодобовому режимі. Модель Venu 2 пропонує декілька функцій для ретельного відстеження якості сну. Також, цей годинник надає точні дані про частоту серцевих скорочень та частоти дихання. Крім зазначених вище, в представленому пристрої реалізований ряд інших корисних функцій.

Варто відзначити, що в моделі Venu 2 відсутні деякі функції розумного годинника, які доступні в Apple Watch і Google Wear OS. Зокрема, тут немає віртуального голосового помічника. До речі, в цьому годиннику відсутні навіть мікрофон та динамік. Це не дозволить користувачам здійснювати голосові виклики і давати голосові команди. Разом із тим, доступно багато дизайнів циферблата. Деякі з них дають можливість відображати майбутні події в календарі. Однак, потрібно враховувати, що створювати та редагувати події за допомогою цього годинника ви не зможете. Так чи інакше, функціонал даного пристрою доволі широкий.

Спортивні режими

Якщо говорити про функціонал фітнес-трекера, то варто сказати, що у даній моделі реалізовано 30 режимів для занять спортом. У цей список входять «біг», «ходьба», «піший похід», «плавання в басейні», «силові тренування», «сноуборд», «катання на лижах» і багато інших. Однак, спортивних режимів в цьому смарт-годиннику значно менше, ніж в спеціалізованих пристроях, таких як Garmin Enduro та Fenix ​​6. Наприклад, відсутні режими «біг по пересіченій місцевості», «плавання у відкритій воді» і «серфінг». Що дивно, адже модель Venu 2 оснащена всіма необхідними датчиками й достатнім об’ємом пам’яті.

Крім того, в годиннику Venu 2 немає вбудованих карт місцевості, а також простої функції відображення пройденого маршруту, яка дозволяє швидко повернутися до точки старту. Тестуючи дану модель, я заблукав під час пробіжки та витратив купу часу на пошуки дороги назад. У цьому годиннику є функція «Повернутися до старту», ​​але вона просто відображає відстань до стартової точки, а також стрілку, що вказує (ймовірно) правильний напрямок. Скажу прямо, на практиці ця функція практично марна. Декілька разів стрілка вказувала неправильний напрямок, що тільки погіршувало ситуацію та змушувало шукати дорогу назад покладаючись на власну інтуїцію. Все це є прикрим упущенням.

Схоже, виробник не включив деякі корисні функції в дану модель через небажання «вбивати» показники продажів своїх більш дорогих спортивних годинників. Однак, я не впевнений, що це однозначно правильний хід. Універсальний та зручний наручний годинник із розширеним функціоналом для занять спортом міг би привернути величезну кількість потенційних покупців. Особисто для мене відсутність моїх улюблених тренувальних режимів є дуже важливим фактором. Виникає резонне запитання: для кого ж призначені цей розумний годинник?

В ньому присутні режими «бігова доріжка», «гребля в басейні», «йога», «пілатес», «степпер» та «скелелазіння в приміщенні», проте немає популярних режимів «каякінг» і «їзда на гірському велосипеді». Цей годинник також підтримує додатки для силових тренувань, які відображають схематичну карту м’язів. Це дозволяє відстежувати виконання вправ на розвиток певних груп м’язів. Також, тут є різні анімації і автоматичний підрахунок повторень. Разом із тим, через відсутність функцій пошуку маршрутів та навігації, дану модель я не рекомендував би для тренувань на відкритому повітрі.

Висновки

Складається враження, що цей годинник у більшій мірі призначені для активних жителів міст, ніж для відчайдушних любителів екстремальних видів спорту. Представники компанії Garmin підтвердили моє припущення, заявивши, що модель Venu 2 більшою мірою орієнтована на «людей, що ведуть активний спосіб життя», а не на любителів пригод та активного відпочинку.

Якщо в представленій моделі присутні ваші улюблені режими тренувань, то цей годинник може стати для вас оптимальним вибором. Функції розумного годинника працюють вправно та надійно, час автономної роботи справді вражає, а система відстеження стану здоров’я надає досить точні показники.

Але якщо ви (як і я) полюбляєте займатися спортом на відкритому повітрі, то я рекомендував би придбати більш дорогий спортивний годинник Fenix ​​6. Дуже шкода, адже модель Venu 2 могла б стати найкращим універсальним годинником на ринку. Сподіваємося, що Garmin впровадять деякі корисні функції за допомогою оновлень програмного забезпечення. Однак, далеко не факт, що це станеться найближчим часом.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.