Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт годинники

Огляд Garmin Enduro: фітнес-трекер для марафонців 

Фітнес-годинник, який цілком виправдовує свою назву

8.0
Балів

Переваги

 • Тривалий час роботи акумулятора
 • Комплексні режими відстеження фізичних навантажень
 • Інформацію на дисплеї добре видно на вулиці

Недоліки

 • Відсутні вбудовані карти
 • Немає можливості слухати музику
 • Великі габарити як для наручного годинника

Остаточний вердикт

В кінцевому рахунку, на мою думку, Fenix 6 - це більш функціональний та зручний у використанні фітнес-годинник. Спортсменам, які читають цю статтю, я б рекомендував саме цю модель. Навіть незважаючи на те, що цей пристрій доведеться заряджати в два рази частіше. При цьому, Enduro - це добротний годинник для спортсменів. Бігуни на далекі дистанції напевно високо оцінять можливість залишити фірмове зарядний пристрій вдома, вирушаючи у черговий багатокілометровий забіг. А я зупиню свій вибір на годиннику Fenix 6. Щонайменш, він допоможуть не заблукати.

Термін експлуатації завжди був головною проблемою розумних годинників і фітнес-трекерів. У той час як обсяг доступної пам’яті та обчислювальна потужність цих пристроїв збільшувалися стрімкими темпами, термін служби залишався незмінним. Важливо мати на увазі, що використання технології GPS вимагає великих витрат енергії. І ось, нарешті, була створена модель Garmin Enduro, яка покликана змінити стан справ на ринку фітнес-трекерів. Якщо ви є завзятим бігуном, який любить бігати до втрати пульсу, цей годинник для вас.

Фітнес-годинник Enduro (800 $) – це пристрій для безлічі видів фізичної активності. Він ідеально підходить практично для всіх видів спорту. Ось неповний список доступних режимів: біг, швидкісний біг, біг по пересіченій місцевості, бігова доріжка, віртуальний біг, біг в приміщенні, їзда на велосипеді, гірський велосипед, плавання в басейні, плавання у відкритій воді, триатлон, піший похід, експедиція, сходження , скелелазіння в приміщенні, боулдерінг, лижі, сноуборд, бігові лижі, бігові лижоролерів, беккантрі, серфінг, каякінг, веслування в приміщенні, спортивне орієнтування, пілатес, йога, дихальні вправи, кардіо, силові вправи і т.д.

По суті, набір функцій в даній моделі аналогічний флагманському фітнес-трекеру Garmin – Fenix ​​6 (вартість від 550 до 1100 $). Разом з тим, годинник Enduro передбачає ряд обмежень, про які я розповім в даній статті.

Garmin Enduro

Оцінка – 8

Ціна – 799.99 $

Дизайн

Почнемо з корпусу. Модель Enduro – це практично точна копія більш габаритного фітнес-трекера Fenix ​​6X. На офіційному сайті виробника представлено докладніше порівняння цих двох моделей. Годинник оснащений 1,4-дюймовим трансфлективний (видимим при сонячному світлі) кольоровим РК-дисплеєм. На ньому дуже зручно читати інформацію перебуваючи на відкритому повітрі (в темний час доби екран включається за допомогою натискання кнопки). Дисплей також виконує функцію сонячної панелі, що використовує промені сонця для підзарядки пристрою.

Діаметр корпусу – 51 мм, товщина – півтора сантиметра. Це досить громіздкий пристрій як для наручних годинників. Користувачам із маленькими зап’ястями дана модель, скоріше за все, здасться незручною. У мене великі зап’ястя, тому під час тестування я не відчував ніякого дискомфорту від їх присутності на руці. Незважаючи на свої габарити, цей пристрій доволі легкий. Варіація зі сталі важить 71 грам, а більш дорога титанова версія має вагу 61 грам. Зменшити вагу годиннику вдалося завдяки новому еластичному нейлоновому ремінцю, який забезпечує зручну посадку, надійну фіксацію та швидко сохне після намокання. Присутня можливість вибору з декількох варіантів ремінця.

Управління та функціонал

Як і в останній моделі Fenix ​​(а також в більшості інших годин Garmin), в Enduro присутні п’ять фізичних кнопок для управління пристроєм. Вони призначені для тих, хто не любить використовувати сенсорну навігацію. Це найбільш простий в управлінні та інтуїтивно зрозумілий фітнес-годинник з усіх, які мені доводилося використовувати при занятті спортом. Зазначу, що інтерфейс користувача в порівнянні з попередніми моделями став ще більш зручним.

Крім широкого спектра завдань фітнес-трекера, дана модель здатна виконувати базові функції розумного годиннику. Наприклад даний пристрій дозволяє відображати повідомлення зі смартфона. Будучи досвідченим користувачем Android (годинник тестувалися в поєднанні із телефоном Pixel 5) я навчився миттєво відповідати на повідомлення за допомогою смарт-годинника. На жаль, Apple заблокували цю функцію на iPhone для всіх пристроїв, крім Apple Watch. На мою думку, це є кричущим порушенням принципів вільної конкуренції.

При натисканні нижньої лівої кнопки, відкривається екран з групою віджетів, які надають базовий набір даних. Для отримання більш детальної інформації, слід відкрити програму Garmin Connect (iOS і Android). В ній ви отримаєте великий обсяг корисної інформації для спортсменів, однак її інтерфейс надто заплутаний і морально застарілий. Побажання виробнику: будь ласка, оновіть дизайн свого додатку.

Функціонал пристрою включає в себе такі звичні функції, як відлік пройдених кроків, а також відстеження частоти пульсу, дихання і якості сну. На додаток до цього, в годиннику Enduro присутня функція «пульсоксиметр». Світлодіод червоного кольору виконує роль індикатора. В процесі тестування дана функція працювала настільки ж точно, як спеціальний медичний датчик на пальці, який я придбав навесні минулого року. Пристрій дозволяє відстежувати пульс в режимі «24 на 7», але це суттєво скоротить час автономної роботи. Тим, хто страждає апное, рекомендую включати цю функцію вирушаючи спати. Однак, якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, раджу використовувати пульсоксиметр тільки при виконанні фізичних вправ.

Нові можливості

Enduro – це в першу чергу фітнес-трекер, тому в цьому пристрої реалізовані всі інструменти відстеження фізичної активності, які присутні в моделях з лінійки Fenix. Функція Body Battery надає повну й точну інформацію про харчування і відпочинок. У цьому годиннику також доступні деякі нові функції. Однією з найбільш корисних є Trail Run VO2 Max. Вона дозволяє відстежувати рельєф місцевості та давати відповідні рекомендації.

Окрім цього, Garmin оновили режим ClimbPro, що надає необхідні дані для тих, хто займається альпінізмом. Цей годинник може попереджати вас про те, що ви наближаєтеся до гори або пагорба (для цього потрібно попередньо задати маршрут). Це дозволить повноцінно підготуватися до сходження. Присутній також новий режим Ultrarunning, який мені не вдалося протестувати через те, що я не хочу піддавати себе ризику отримати серйозну травму. Варто зазначити, що згадані нові функції також реалізовані також в новому годиннику з лінійки Fenix.

За результатами тестування

Отже, що ж є головною перевагою годинника Enduro в порівнянні з Fenix ​​6? В першу чергу, це термін служби батареї. По суті, це єдина перевага представленої моделі. Її акумулятор працює більш ніж в два рази довше, ніж той, який встановлений в останньому пристрій з серії Fenix. При цьому, Fenix ​​- це один з найбільш довговічних годинників для спортивних тренувань, які мені довелося протестувати. Володарі Apple Watch напевно будуть вражені наведеними нижче цифрами:

 • Режим розумного годиннику: до 50 днів / 65 днів із сонячною батареєю
 • Режим Battery Saver Watch: до 130 днів / 1 рік із сонячною батареєю
 • GPS: до 70 годин / 80 годин із сонячною батареєю
 • Найпотужніший акумулятор в режимі GPS: до 200 годин / 300 годин із сонячною батареєю
 • Експедиційна активність GPS: до 65 днів / 95 днів із сонячною батареєю

Ці цифри дійсно вражають. Я тестував годинник Enduro протягом місяця, постійно використовуючи їх як розумний пристрій (перегляд повідомлень, а також даних про сон і дихання). Список моєї спортивної активності включав в себе: 13 годин заняття серфінгом (з відстеженням по GPS), 4 години бігу (з відстеженням по GPS), а також 3 з половиною години силових тренувань (без використання GPS). При цьому, мені жодного разу не довелося знімати пристрій для підзарядки. Це однозначно найбільш довговічний спортивний годинник, які я коли-небудь тестував.

Компанія Garmin стверджує, що видатного часу автономної роботи вдалося досягти не за рахунок більшої батареї, а завдяки оптимізації базової платформи. Я спробував отримати більш детальну інформацію, але представники виробника, зі зрозумілих причин, побажали залишити свій рецепт успіху в секреті.

Що ж, прочитавши все написане вище, ви напевно подумаєте: «Вибір очевидний. Годинник Enduro краще, ніж Fenix ​​6.» Але це не зовсім відповідає істині. Є декілька функцій, які відсутні в годиннику Enduro, і їх важливість неможна недооцінювати.

Непростий вибір

Найголовніше, чого не вистачає в моделі Enduro, – це карти місцевості. В Fenix ​​6 завантажені топографічні карти всієї території країни, і це дуже корисно на практиці. Використання карт допомагало мені чітко слідувати маршруту під час піших прогулянок. Фітнес-годинник Enduro не пропонують жодних орієнтирів, які могли б допомогти спортсменам орієнтуватися на місцевості. Крім того, в представленому пристрої відсутні спеціальні функції для велосипедних заїздів та навігації.

Ще одна важлива функція, яка недоступна в моделі Enduro, це можливість слухати музику. Годинники Fenix ​​дозволяють завантажувати на власний накопичувач музичні треки та відтворювати їх через навушники Bluetooth. Це дозволяє насолоджуватися улюбленою музикою при занятті спортом без використання смартфона. Годинник Enduro позбавляють вас такої можливості. Якщо ви хочете, щоб під час тренування лунала музика, доведеться використовувати додатковий пристрій. Це викликає певні незручності, а також почуття розчарування.

Відсутність зазначених вище функцій пов’язано з тим, що в годиннику Enduro є набагато менше пам’яті, ніж в останній моделі Fenix ​​(64 Мб в порівнянні з 32 Гб). В зв’язку із цим, у користувачів немає можливості завантажувати карти місцевості і музичні треки. Це доволі прикре упущення.

Давайте порівняємо фітнес-годинник Enduro із конкуруючим аналогом – Fenix ​​6 Pro Solar (годинник має аналогічний дисплей з сонячною панеллю). Обидві моделі коштують недешево – 800 $. Пристрій Fenix ​​оснащений більш компактним екраном. В іншому, ці фітнес-годинники повністю аналогічні. У підсумку, питання вибору зводиться до того, який критерій є для вас більш важливим: можливість використовувати карти та прослуховувати музику або тривалий час автономної роботи. Разом з тим, компанія Garmin легко могла б надати користувачам своїх пристроїв і те, і інше. Можливо, моделі Fenix ​​7 та Enduro 2 забезпечуватимуть всі необхідні функції. Також, не виключено, що нова прошивка для годиннику Enduro дозволить завантажувати карти і музику. Однак, на даному етапі це всього лише припущення.

Висновки

В кінцевому рахунку, на мою думку, Fenix ​​6 – це більш функціональний та зручний у використанні фітнес-годинник. Спортсменам, які читають цю статтю, я б рекомендував саме цю модель. Навіть незважаючи на те, що цей пристрій доведеться заряджати в два рази частіше. При цьому, Enduro – це добротний годинник для спортсменів. Бігуни на далекі дистанції напевно високо оцінять можливість залишити фірмове зарядний пристрій вдома, вирушаючи у черговий багатокілометровий забіг. А я зупиню свій вибір на годиннику Fenix ​​6. Щонайменш, він допоможуть не заблукати.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.