Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Смарт окуляри

Огляд смарт-окулярів FOCALS від компанії NORTH: “розумні” окуляри зі скануванням обличчя 

Ймовірно, що окуляри Focals займають лідируючу позицію серед всіх "розумних" окулярів, але все ще далекі від досконалості.

7.0
Балів

Переваги

  • Система працює справно, але є пару проблемних аспектів
  • Виглядають точно так само як звичайні окуляри
  • Ціна відповідає якості

Недоліки

  • Слабка технічна підтримка додатків, особливо на iOS
  • Функція картування часто дає збій
  • Потрібна постійна зарядка вночі

Остаточний вердикт

Я не можу рекомендувати смарт-окуляри Focals від компанії North користувачам iPhone перш за все через проблеми з iMessage. Разом з тим, користувачі Android зможуть використовувати власні телефонні номери. Якщо ви готові витратити не менше 600 $ на розумний годинник, тоді вам варто спробувати цей гаджет!

Через 10 хвилин спілкування з моїм другом, він нарешті зрозумів, що окуляри на моєму обличчі відрізняються від тих, які я зазвичай ношу. Це дійсно наймодніші “розумні окуляри” з доступних на ринку в поточний момент.

Він не розумів, яким чином я дізнався, який текст для роботи ми отримали, оскільки у мене навіть не було з собою телефону. Але коли ми сідали на поїзд, мій друг, який прямував на околицю міста, запитав: «А що це у тебе на обличчі?» Він показав пальцем на крихітний лазер, розташований трохи вище моєї правої вилиці. Останні пару тижнів я носив “розумні окуляри” Focals від компанії North. Отже, мій друг був першим, хто їх помітив. Цей розумний пристрій виглядає так само, як будь-яка інша пара окулярів. Оправа смарт-окулярів нагадує звичайну пластикову оправу, яку можна знайти в будь-якому магазині оптики. Окуляри оснащені мініатюрним проектором на правій дужці, зображення з якого відбивається на лінзах. За допомогою Bluetooth з’єднання, пристрій сполучається із телефоном та використовує батарею для виведення інформації на лінзу.

FOCALS NORTH

Оцінка – 7

Ціна – від 599 $

Компанія North вперше випустила окуляри Focals минулого місяця. Вони коштували 999 $. Сьогодні розробники змінили ціну на модель через впровадження нової функції  – нагадування про необхідність поставити пристрій на зарядку. Стандартна пара, яку я брав на тестування, зараз коштує 599 $. Окуляри з великими діоптріями коштують на 200 $ дорожче. Але якщо з ними щось станеться, страхова компанія оплатить ремонт. Світлоізоляційні лінзи синього кольору коштують 100 $. Оправа круглої форми також коштує 100 $. Крім того, існує можливість придбати цю модель в кольорах лімітованої серії за додаткові 100 $. Наприклад, малахітовий або навіть градієнт декількох кольорів. Повна комплектація смарт-окулярів обійдеться в 1000 $. Цей аксесуар можна придбати у представників компанії в Торонто та Нью-Йорку. На жаль, ці смарт-окуляри неможливо купити онлайн.

Збільшення ціни було розумним рішенням з боку компанії North. Я опитав друзів з приводу того, скільки, на їхню думку, повинні коштувати такі окуляри. В результаті, всі вони прийшли до висновку, що 500 $ – це доволі розумна ціна. З одного боку, це дуже дорого як для пристрою з такими ж функціями, як і у “розумних” годинників. Однак, деякі моделі стандартних окулярів без “розумних” функцій коштують навіть більше. Проте, хотілося б, щоб у окулярів виробництва North було більше унікальних функцій. Мені не подобалося носити ці окуляри через те, що я піклуюся про свою зовнішність. Я відчував себе «відстойно» через занадто простий дизайн, виконаний в класичному чорному кольорі.

Після пари тижнів носіння окулярів я зрозумів, що їх можна легко замаскувати під справжні окуляри. Це ідеальне рішення для людей, які полюбляють користуються своїми смартфонами за обіднім столом.

В майбутньому планується впровадити підтримку більшої кількості сервісів, які особливо порадують користувачів iOS. Отже, до тих пір, поки розробники не поліпшать технічну підтримку додатків, нам не варто турбуватися про масовий ажіотаж щодо покупки цього гаджета. Ці смарт-окуляри відмінно підходять для тих, хто поставив перед собою мету використовувати телефон менше, чим вони звикли. Втім, я не впевнений, що СМС-повідомлення перед вашими очима це набагато краще, ніж постійний перегляд смартфона.

Технологічна частина окулярів в цілому працює добре. Вони підключаються до вашого телефону через Bluetooth і функціонують як всі інші портативні пристрої. Вони показують повідомлення, з їх допомогою можна задати питання помічнику Alexa або замовити таксі в Uber. Управління смарт-окулярами здійснюється за допомогою кільця-джойстика Loop. Смарт-окуляри Focals – це всього лише додатковий аксесуар, який ніколи не зможе стати альтернативою вашому телефону. Окуляри, як і їх джойстик заряджаються через USB-C за допомогою фірмового чохла з вбудованою батареєю. Чохол повинен постійно знаходитись поруч, оскільки окуляри та Loop вимагають регулярної зарядки вночі, про що я іноді забував. Крім того, пристрій доволі громіздкий, і ви навряд чи захочете постійно його носити. Через добу користування цими окулярами, я зрозумів, що без зарядки в нічному режимі наступного дня вони просто не включаться.

Що стосується комфорту, то ці окуляри більш важкі, ніж ті, які я звик носити. Втім, вони теж мають пластикову оправу. Я зловив себе на думці, що хочу зняти їх для того, щоб моя голова дещо відпочила. Вони не працюють на вулиці вдень, тому North пропонують користувачам носити сонцезахисні окуляри з кліпсами, які створили мені ще більше дискомфорту. В них я схожий на Нео з фільму «Матриця», але в реальності це виглядає не так круто, як здається.

Як я згадував раніше, програмне забезпечення окулярів працює аналогічно розумним годинникам. Всі повідомлення, отримані на телефон, відображаються в окулярах. Я налаштував їх таким чином, щоб повідомлення супроводжувалися звуковим сигналом. Так, в них є функція голосового введення інформації, про яку я детальніше розповім нижче. Як не дивно, це мені зовсім не заважало. В цих окулярах також реалізована функція налаштування повідомлень для кожної програми. Ви можете вимкнути звукове сповіщення та систему повідомлень, коли перебуваєте на роботі або встановили режим “не турбувати”.

Голосове введення та мікрофон дозволяють взаємодіяти з помічником Alexa. Бували випадки, коли помічник не реагував на мої команди або запит оброблявся занадто довго. Ви можете задати питання Alexa і відповідь буде відображена на дисплеї окулярів. Також, є можливість керувати своїми пристроями «розумного будинку» за допомогою таймера включення/відключення. Я не перевіряв елементи управління «розумним будинком», але компанія North стверджує, що ця функція працює вправно. Ви не зможете використовувати Alexa для управління відтворенням музики. Можливо, це було б більш функціональним способом використання асистента Alexa. Я дійсно користувався телефоном набагато менше, оскільки бачив все, що в ньому відбувається в своїх окулярах. Проте, я міг би повністю позбутися від необхідності використовувати телефон під час поїздок, якби в цих окулярах існувала можливість контролювати відтворення музики. Наприклад, за допомогою додатку SoundCloud.

Компанія North співпрацювала з Mapbox для розробки функції навігації в окулярах. Це повинно було стати найголовнішою особливістю цієї моделі смарт-окулярів. Однак, в кінцевому підсумку, вона мене розчарувала. Зараз ці окуляри пропонують лише маршрути для прогулянок. Пристрій часто обманює мене та неправильно прокладає маршрут до певної точки на карті. Я вказав маршрут від моєї квартири до продуктового магазину, але навігатор проклав маршрут повз вулицю, по якій я зазвичай ходжу. Напрямки руху відсутні, тому що North не хочуть, щоб люди використовували цей пристрій під час водіння. Крім того, ви можете викликати UberX. Ця функція працює ідеально.

Окрім картографії, що одна глобальна проблема моделі Focals – текстові повідомлення. Якщо ви користуєтесь iPhone, майте на увазі, що North не можуть отримувати доступ до iMessage. Отже, пристрій не зможе використовувати ваш номер телефону. Таким чином, компанії потрібно переносити на свій власний сервер кожне повідомлення, яке ви отримуєте, а потім застосовувати автовідповідач. Головна проблема полягає в тому, що всякий раз, коли я обмінювався повідомленнями, вони приходили від якогось іншого номера, який North закріпили за мною. Це дуже збентежило мою сім’ю та друзів. Один з моїх друзів зробив скріншот повідомлення нібито відправленого мною, запитавши, чи не зламали мій смартфон. Втім, Focals відправили стандартне повідомлення про те, що я веду переписку через свої “розумні окуляри”. Подібний обхідний шлях не працює. Дана функція для iOS не має ніякого практичного смислу. Хоча я визнаю, що North не винні в тому, що у них немає можливості отримати доступ до iMessage.

В цілому, я не стикався з проблемами при носінні цих окулярів. Проте, одна ситуація справді вивела мене з себе. Мої окуляри постійно викликали асистента Alexa, навіть коли я їх знімав та перезапускав. Кільце Loop також іноді працювало дещо повільно, коли я намагався скористатися функцією навігації. Технічна підтримка компанії North прийшла до висновку, що, скоріше за все, це помилка ОС. Однак, на наступний день окуляри вже працювали нормально.

Я не можу рекомендувати смарт-окуляри Focals від компанії North користувачам iPhone, перш за все через проблеми з iMessage. Разом з тим, користувачі Android зможуть використовувати власні телефонні номери. Якщо ви готові витратити не менше 600 $ на розумний годинник, тоді вам варто спробувати цей гаджет!

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.