Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Фітнес браслети

Огляд фітнес-браслета Fitbit Charge 3 

Charge 3 не полегшить тренування, але стане непоганим помічником в заняттях спортом

8.0
Балів

Переваги

  • Вдосконалений та покращений дизайн
  • Повного заряду акумулятора вистачає більш ніж на тиждень
  • Надійне автоматичне відстеження тренувань

Недоліки

  • Обмежена кількість повідомлень
  • Відсутність сторонніх додатків
  • Немає синхронізації даних з Apple Health та Google Fit

Остаточний вердикт

В цьому аспекті у порівнянні зі смарт-годинниками браслет Charge 3 вигідно виділяється. Головна перевагаполягає не у функціоналі фітнес-браслета, який все одно поступається Apple Watch, Google Watch або Fitbit Versa. Важливо розуміти, що це пристрій для тих, хто хоче отримати базовий рівень функціональності без використання смартфона.

Чи є місце для спеціалізованим фітнес-браслетам у світі, в якому дуже багато більш потужних і функціональних розумних годинників?

Саме це питання постає перед нами, коли мова йде про новий Fitbit Charge 3. Це останнє оновленням флагманського фітнес-браслета Fitbit, який вони випустили через два роки після моделі-попередника – Charge 2. Однак, за два останні роки ринок портативних пристроїв сильно змінився. Компанія Apple пережила відродження, презентувавши більш функціональний фітнес-пристрій Apple Watch. Розумні годинники Pebble зникли з ринку, оскільки бренд був придбаний компанією Fitbit. Android Wear схоже, перестали бути настільки популярними. Fitbit також не залишалися у стороні. Були представлені пристойні пристрої SmartWatch з Ionic та Versa. То ж, яким чином, за умов такої потужної конкуренції буде користуватися попитом скромний фітнес-трекер Charge 3?

На перший погляд фітнес-браслет Charge 3 вартістю 149,99 $ схожий на Charge 2. Також, в порівнянні з Charge 2 немає радикальних функціональних змін. Але якщо подивитися на пристрій уважніше, то ви побачите, що Fitbit виконали серйозну роботу по зміні дизайну Charge 3. Ці зміни здебільшого косметичні. Наприклад, корпус тепер суцільнометалевий, боковини стали більш прямими, а кнопка збоку з механічної перетворилася в сенсорну. На відміну від Versa, в Charge тепер є маленька чорна кнопка, яка виштовхує ремінець при натисканні, що значно полегшує його заміну.

FITBIT CHARGE 3

Оцінка – 8

Ціна – від 149 $

Коли ви увімкнете дисплей, зміни стануть ще більш помітними. Модель Charge 3 оснащена невеликим прямокутним OLED-дисплеєм з високою роздільною здатністю. Тепер доступний ще один колір корпусу – сірий, втім як раніше можна були обирати лише між чорним і білим. Екран Fitbit Charge 3 на 40% більше, ніж у версії Charge 2. Він як і раніше чорно-білий, але має більшу роздільну здатність. Цей дисплей не можна порівняти за якістю з пристроями Versa або Ionic. Він відмінно виконує свою роботу. Незважаючи на невеликий розмір, екран чітко відображає інформацію навіть в умовах яскравого сонячного світла.

Менш помітне, але доволі суттєве оновлення – це водонепроникність пристрою. Цей фітнес-трекер дозволяє відстежувати фізичну активність під час плавання, оскільки ступінь захисту корпусу від попадання води тепер ще вища. Характеристики нової версії браслету дозволяють занурюватися на глибину до 50 метрів. Крім того, пристрій може похвалитися збільшеним часом автономної роботи. Fitbit стверджують, що Charge 3 може працювати до 7 днів без підзарядки. Нагадаємо, що версія Charge 2 працює в автономному режимі близько 5 днів.

Компанія-виробник замінила механічну кнопку в лівій частині корпусу на сенсорну, яка служить для розблокування пристрою та повернення до головного меню. Це оновлення особисто мене приємно здивувало. Сенсор працює добре, а кнопка все рідше використовується в загальному інтерфейсі. Часто користуватися їй вам не доведеться.

З естетичної точки зору це один з найбільш красивих фітнес-трекерів від бренду Fitbit. В комплекті з шкіряним ремінцем цей фітнес-браслет більше схожий на класичний годинник.

Однак, габарити пристрою передбачають, що ви не зможете одночасно носити звичайний годинник та браслет Charge 3 на одному зап’ясті. Якщо ви є тим, хто віддає перевагу класичним наручним годинникам, вам потрібно будет вибирати між функціональністю і стилем або одягати браслет на іншу руку. За замовчуванням в комплекті з трекером поставляється маленький ремінець. Якщо в обхваті ваше зап’ястя більше, ніж 18 см, то вам знадобитися збільшений змінний елемент ремінця, що також входить в комплектацію.

Вам не буде потрібний екран з більш високою роздільною здатністю. На дисплеї даної моделі ви зможете переглядати повідомлення в стилі смарт-годинників. При цьому, надаються дані не тільки про телефонні дзвінки і текстові повідомлення, але й інформація з майже усіх програм, встановлених на смартфоні.

У світі фітнес-трекерів Charge 3 – це щось більше, ніж просто фітнес-браслет. По перше, він може відображати повідомлення від будь-якого додатку для Android і iOS. По друге, в новій версії з’явилася підтримка Windows-смартфонів. Також, у вас є можливість взаємодіяти із цими повідомленнями. Fitbit заявляють, що функція швидких відповідей поки що доступна тільки власникам Android-смартфонів. Швидкі відповіді – це попередньо підготовлені текстові фрагменти, за допомогою яких користувачі можуть реагувати на отримані повідомлення. Розробники обіцяють вихід популярних додатків для Charge 3, але станом на сьогодні їх немає. Поки що ви обмежені мізерним набором додатків для вправ, відпочинку, таймерів, будильника і погоди. Виробник передбачив різні варіанти циферблату з годинником та іншими показниками.

Єдиний недолік нового Fitbit Charge полягає у відсутності вбудованого GPS і LTE. Отже, для коректного трекінгу бігу вам доведеться носити з собою смартфон. Крім цього, немає можливості локально зберігати музичні файли, а також управляти їх відтворенням. Навіть додаток погоди не може оновитися без присутності смартфону поблизу. Charge 3 залишається звичайним фітнес-трекером, нехай і з розширеними можливостями.

Fitbit додали декілька оновлень в інтерфейс користувача Charge 3. Однак, більш корисним нововведенням є нова панель управління. В якості головної виступає панель, яка відкривається свайпом вниз. На ній відображаються дані по пройденим крокам, серцебиттю, загальна пройдена відстань, кількість витрачених калорій, число здоланих сходинок, а також інформація про сон і менструальний цикл. Це меню доволі корисне, але хотілося б отримати більш гнучкі налаштування. Це дозволило би вибирати, що буде відображатися на дисплеї. Зараз там присутні тільки дані про кроки та серцебиття.

Якщо говорити про відстеження фізичних навантажень, то розробки Fitbit в цьому плані залишаються на високому рівні. Причина популярності пристроїв цього бренду очевидна. Трекери і додатки від даного виробника прості, зрозумілі та точні.

Тестування Charge 3 відбувалося під час бігу на відкритому повітрі, бігу на біговій доріжці, а також піших прогулянок. Автоматичне відстеження працює справно із чітким розпізнаванням бігу і ходьбу. Звичайно ж, бажано все ж таки активувати ці режими вручну. Це дозволить задіяти GPS за допомогою смартфона та бачити статистику на екрані браслета.

Використовувати фітнес-брасет Charge 3 легко і просто

В Charge 3 також реалізована функція автоматичного відстеження плавання, якої немає в інших пристроях цього виробника. На жаль, мені не вдалося перевірити роботу цієї функції, оскільки для початку відстеження потрібно безперервно плавати протягом 10 хвилин. Проте, ручний режим відстеження плавання працює нормально, даючи в основному точні показники (хоча одного разу пристрій показав 9 кіл замість 10). Charge 3, на жаль, не надає корисної інформації під час плавання. Він показує тільки час та частоту серцевих скорочень. Отже, вам доведеться самостійно рахувати здолані кола, а середню швидкість можна дізнаватися лише за допомогою смартфона.

Новий браслет оснащений оновленим датчиком серцевого ритму, який, за словами компанії-виробника, є більш точним, ніж в попередніх версіях Charge. У мене немає медичного обладнання для належного тестування, втім, на перший погляд його точність досить висока. Проте, якщо ви є спортсменом серйозного рівня або маєте потребу в точному вимірі серцевого ритму з медичної точки зору, для цього вам все одно знадобиться відповідна система. Крім того, як і раніше на пристрої не виконується синхронізація даних з Apple Health або Google Fit, що не дивно, але як і раніше це викликає розчарування.

Підводячи підсумки, зазначу, що це найпростіший у використанні фітнес-браслет з коли-небудь створених Fitbit. Він працює практично із усіма телефонами на базі Apple, Google та навіть Microsoft. Він досить легкий і ненав’язливий, тому його приємно носити на зап’ясті. Він настільки стильний, що ви напевне захочете носити його постійно. Наявність функції відстеження якості сну передбачає, що має сенс використовувати цей пристрій вночі. Захист від вологи дозволяє плавати в басейні та приймати душ не знімаючи фітнес-трекер. Акумулятор працює в автономному режимі достатньо довго і швидко заряджається, тому вам не потрібно буде заряджати браслет частіше, ніж один раз на тиждень.

Отож, навіщо його взагалі знімати? Fitbit удосконалили своє програмне забезпечення до такої міри, що у вас практично немає потреби з ним взаємодіяти. Просто надіньте Charge 3 на руку, і пристрій зробить все сам. Він розуміє, коли ви біжите або йдете, їдете на велосипеді або пливете. Браслет відстежує цю активність і знає, коли ви спите або не спите, а також здатний майже безперервно фіксувати дані вашого серцевого ритму.

В цьому аспекті у порівнянні зі смарт-годинниками браслет Charge 3 вигідно виділяється. Головна перевага полягає не у функціоналі трекера, який все одно поступається Apple Watch, Google Watch або Fitbit Versa. Важливо розуміти, що це пристрій для тих, хто хоче отримати базовий рівень функціональності без використання смартфона.

Поправка: Функція автоматичного відстеження плавання присутня не тільки в Charge 3, як спочатку затверджувалася в цій статті, а й в інших пристроях компанії Fitbit.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.