Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Камери

Огляд стедікам DJI OSMO POCKET: крихітна камера і ручний стабілізатор в одному пристрої 

Все, що необхідно для того, щоб почати вести влог

7.5
Балів

Переваги

  • Максимальна роздільна здатність відео: 4K / 60 fps
  • Камера неймовірно швидко включається
  • Режим Motion-lapse інтуїтивно зрозумілий у використанні
  • Крихітний девайс із безліччю функцій

Недоліки

  • Якість звуку не відповідає якості відео
  • Вразливий корпус
  • Крихітний однодюймовий вбудований дисплей

Остаточний вердикт

DJI Osmo Pocket – це приклад гаджета, який може похвалитися неперевершеним рівнем продуктивності, надійності та керованості. Насправді, камера занадто крихітна для тієї роботи, яку вона виконує. Але якщо ви не маєте потребу в ергономіці і компактному розмірі для зручності використання, то радимо обирати альтернативу більш універсального призначення.

Основне призначення портативної відеокамери Osmo Pocket від DJI полягає в тому щоб надати користувачеві знімати відео, якість була б відчутно краще, ніж при записі на DSLR або за допомогою на зовнішнього мікрофона.

Завдяки простому та компактному дизайну в очах оточуючих ви будете виглядати як умілий оператор портативної відеокамери.

Зйомки та монтаж відеоблогів вимагає багато часу і посидючості. Камера Osmo Pocket – це саме те, що вам потрібно. За останнє десятиліття платформа YouTube розробила свій власний стиль кінематографії, що характеризується красивою покадровою зйомкою з кінематографічною плавністю зображення. Нова камера DJI добре вирішує одну важливу задачу – позбавлення від ефекту тремтіння картинки і це зробить ваше відео більш професійним.

Osmo Pocket оснащений механічним стабілізатором із трьома осями, який забезпечує плавність зміни кадрів та робить відео професійної, навіть якщо ви працюєте без штатива. Пристрій також відрізняється більш просунутими функціями, наприклад, уповільнена зйомка.

DJI Osmo Pocket вартістю 349 $ дозволяє знімати відео в роздільній здатності HD або 4K. Після того, як ви відзняли матеріал, його можна «скинути» на ПК за допомогою кабелю USB-C або експортувати прямо на телефон за допомогою додатку DJI Mimo. Це гіпер-функціональна камера, але вона не є універсальним пристроєм для зйомки відеоблогів.

DJI OSMO POCKET

Оцінка – 7.5

Ціна – від 349 $

DJI Osmo Pocket – це повноцінний комплект, в якому присутні триосьовий механічний стабілізатор та повноцінна відеокамери, головна перевага якої компактність.

В цілому камера виглядає достатньо міцно, але здається, що стабілізатор дуже вразливий. Порівнюючи Osmo Pocket і GoPro Hero 7, можна зробити висновок, що у кожного з цих гаджетів є свої особливості, які відрізняють їх один від одного (наприклад: є локації, там де краще знімати на GoPro Hero 7 і т.д.). Камера від DJI не водонепроникна, я побоююся використовувати її під час прогулянок у вологу погоду, не кажучи вже про спуск на лижах з гори.

DJI Osmo складається з двох головних частин:

  • ручної камери, яка позиціонується як “знахідка для відеоблогерів”
  • ручки з акумулятором та кнопками управління

Її не можна просто так прив’язати до шолома та знімати все, що завгодно.  Управління механічним стабілізатором максимально просте і зрозуміле. Для цього використовуються лише дві кнопки. Також, є джойстик, який дозволяє змінювати положення камери та повертати її в будь-яку сторону.

На корпусі Osmo Pocket є дві фізичні кнопки: живлення та старт/зупинка запису і невеликий сенсорний екран з діагоналлю 1 дюйм. На нижньому торці розташований роз’єм USB-C для зарядки незнімного акумулятора, а між кнопками та сенсорним екраном під спеціальною заглушкою ховається Lightning-кабель для iOS-пристроїв. Камера також поставляється із знімною парою роз’ємів (один USB-C і один Lightning). Коли вони закріплена на цьому механізмі, ви зможете управляти нею за допомогою сенсорного екрану телефону або передавати відзнятий матеріал.

Osmo Pocket підтримує миттєве підключення до смартфону через портативний адаптер, але це робить камеру більш громіздкою

Крихітний однодюймовий екран пропонує базовий інтерфейс користувача, який складається з чотирьох меню, які виводяться на екрані за допомогою свайпів вгору, вниз, вліво та вправо. Ви можете змінити в налаштуваннях роздільну здатність або перевести камеру в режим «селфі». Як і слід було очікувати від сенсорного екрану такого розміру, використовувати його вкрай незручно. Іконки меню дуже маленькі і на них важко точно натискати, а свайп знизу вгору може викликати незручності, коли в камеру вставлений знімний роз’єм для телефонів.

На щастя, більшість функцій доступні при натисканні мультифункціональної кнопки. Активний режим дає можливість автоматично фокусувати камеру на заданому об’єкті. Вона буде слідувати за об’єктом, який рухається, через що спотворити кадр скоріше за все не вийде.

Утримуючи мультифункціональну кнопку камери можна її включити та вимкнути  Єдине натискання – перемикання режимів з фото на відео, подвійне натискання – повторне включення камери; потрійне натискання – перехід в режим «селфі». Напевно знайдуться користувачі, яким буде потрібен розширений доступ до функцій камери. Приємно то, що в цьому пристрої меню миттєвого доступу охопило ті функції, до яких мені часто потрібно отримати негайний доступ при використанні камери.

Якщо ви хочете отримати миттєвий доступ до розширених функцій камери, для цього вам потрібно підключити її до смартфону, проте в цьому випадку для правильної роботи пристрій необхідно тримати двома руками.

Без підключеного телефону ви можете безперервно знімати протягом 10 секунд. Розумний смартфон на базі Android (Pixel 3), який я тестував, автоматично відкривав додаток DJI Mimo для редагування відзнятого відео при кожному підключенні камери. Зазвичай воно запускалося лише після запуску камери на моєму смартфоні.

Програмна складова цього крихітного гаджета справді вражає.:Є можливість вибрати один з 10-ти спеціальних режимів, таких як режим активної зйомки, а також режими панорамної та уповільненої зйомки.

До того, як я вперше протестував Osmo Pocket, я був майже впевнений в тому, що без особливих зусиль зможу зробити знімки без допомоги спеціального кріплення для камери. Звичайно, можете спробувати зробити знімки так, щоб вони були чіткими, щоб зображення не було розмитим, а горизонт не був заваленим. Однак, виходячи зі свого досвіду, можу сказати, що при ходьбі камера буде злегка трястися навіть якщо знімати дуже обережно. Чим менше зусиль ви докладаєте, тим більше відзнятий матеріал буде схожим на кадри зі «стрілялок» від першої особи.

Вам доведеться навчитися регулювати параметри зйомки, щоб робити знімки із потрібною експозицією

Відзнятий за допомогою Osmo Pocket матеріал виявився якісним. При зйомці в режимі 4K видно невеликий шум, але деталізація в цілому була досить хорошою. На жаль, продуктивність камери в умовах слабкого освітлення була не настільки високою як інші параметри. Я зробив багато кадрів на вулицях свого міста пізно ввечері, але на отриманих знімках було багато шуму.

Здебільшого ви можете не напружуватися та просто направити камеру на те, що ви хочете зняти, і натиснути кнопку запису. Однак, при цьому будьте готові до того, що вам потрібно буде вручну регулювати параметри зйомки, щоб запобігти надмірній експозиції в знімках. Одного разу, коли я спробував сфотографувати будівлю на фоні яскравого денного неба, деталі споруди були майже повністю втрачені через те, що я не натиснув на будівлю на екрані Osmo Pocket для правильного фокусування.

Крім підтримки декількох режимів роздільної здатності, в Osmo Pocket можна обмежити частоту кадрів до 30 або 60 fps. Я прийняв рішення зупинитися на 30 кадрах в секунду, оскільки це забезпечує найкраще співвідношення якості відео та розміру файлів.

Вищезгадана функція сповільненої зйомки є однією з найяскравіших особливостей Osmo Pocket. Камера може знімати як в режимі сповільненої зйомки, так і в панорамному режимі. Ці два режими призначені для створення ширококутних фотографій. Налаштування останнього режиму на подив просте: ви ставите камеру Osmo Pocket на стійку поверхню, а потім вручну повертаєте її карданний підвіс, щоб зафіксувати початкову та кінцеву точки кадру. Після зйомки стедікам автоматично зшиває кадри в єдине зображення, тому автор може зосередитися на виборі сцени, а не на технічних аспектах. Єдина проблема даного режиму полягає в тому, що вітер може зірвати пристрій з місця. Бездротовий модуль дозволяє управляти Osmo Pocket за допомогою телефону. Цей додатковий аксесуар коштує близько100 $.

Osmo Pocket також знімає відео в сповільненому режимі зі швидкістю 120 кадрів в секунду у форматі 1080p. На жаль, під час тестування даного режиму, отримане зображення виявилося надмірно гучним і зернистим. Одним словом, я був дуже розчарований цією функцією в Osmo Pocket.

Камера Osmo Pocket орієнтована на відеоблогеров, але стереобаза звуку дуже вузька

В цілому мені сподобалася якість запису відео DJI Osmo Pocket, беручи до уваги режим сповільненої зйомки. У Osmo Pocket є два мікрофони для запису стереозвуку, один знизу, а інший – на задній панелі пристрою. Під час тестування, аудіо в Osmo Pocket незмінно звучало так, ніби вого було записане за допомогою лише одного вбудованого мікрофона.

З огляду на те, що пристрій Osmo Pocket орієнтований на жанр відеоблогів, справедливо було б очікувати від нього кращої якості звуку, ніж у класичній крихітної відеокамери. DJI продають оригінальний адаптер, який дозволяє підключити будь який інший мікрофон до ручної камері. Він підключається через порт USB Type-C. Перш ніж купувати аксесуари для цієї камери, ви повинні переконатися, що вони будуть із нею працювати. Якщо ви маєте намір професійно займатися зйомкою відеоблогів, варто дуже серйозно підійти до вибору зовнішнього мікрофона.

Ви також можете використовувати DJI Osmo Pocket для фотографування. Ви можете швидко перемкнутися в цей режим, натиснувши мультифункціональну кнопку один раз. Мені сподобався цей режим. Якість фотографій можна порівняти з якістю фото зробленими на середньостатистичну камеру смартфона. Всякий раз, коли я роблю фотографію за допомогою смартфона або портативної камери, мені завжди потрібно на мить зробити паузу, сфокусувати об’єкти в кадрі перш ніж зробити перший знімок, щоб уникнути розмиття при русі. Карданний підвіс для Osmo Pocket дозволяє забути про цю проблему.

Фотозйомка за допомогою відео-сфокусованої камери – це можливість відобразити пам’ятні моменти вашого життя

Якщо ви професійний фотограф, то вам слід обрати більш просунуту камеру для роботи. Оскільки екран камери занадто маленький, при нахилі камери, важко переконатися в тому, що горизонт на фото рівний.

Osmo Pocket від DJI впевнено справляється зі своїми головними завданнями. Ця камера компактна та проста у використанні. Мені сподобалася якість відзнятого відео, навіть не дивлячись на те, що звук не виправдав мої надії. Цю камеру складніше рекомендувати, ніж інші портативні рішення для зйомки відео, через її ціну та відсутність універсальності. Вона не така міцна, як екшн-камера і не настільки дешева, як портативний кардан для вашого смартфона.

DJI Osmo Pocket – це приклад гаджета, який може похвалитися неперевершеним рівнем продуктивності, надійності та керованості. Насправді, камера занадто крихітна для тієї роботи, яку вона виконує. Але якщо ви не маєте потребу в ергономіці і компактному розмірі для зручності використання, то радимо обирати альтернативу більш універсального призначення.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.