Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Як це зроблено?

Біткоін та фактори, що сприяють його розповсюдженню 

Сьогодні дуже часто в ЗМІ, в соціальних мережах, на форумах обговорюється така цікава і навіть загадкова для багатьох людей річ, як біткоіни. Розглядається їх суть, походження та можливості використання. Цей самий біткоіни має відношення як до фінансів, так і до Інтернету. Багато людей прекрасно розуміють, що людство увійшло в абсолютно нову еру – це ера інтернет-фінансів. Тобто таких фінансів, які до матеріальної сфері практично не прив’язані, а існують лише у віртуальній мережі, але тим не менше можуть чинити на реальний світ дуже великий вплив. Втім, про це – докладніше.

Біткоіни – це так звана криптовалюта, а криптовалюта, в свою чергу – це новий засіб для здійснення платежів, для захисту якого використовують всім давно відому криптографію. Таким чином ми починаємо розуміти, що біткоіни – це віртуальна валюта, яку розробили за допомогою технології блокчеін. Блокчеін – це база даних без центрального комп’ютера, так як різноманітні елементи цієї бази даних зберігаються на різних веб-вузлах. У зв’язку з цим цю базу неможливо фізично знищити або зробити на неї кібер-атаку.

Небувалий інтерес до криптовалюта обумовлений, перш за все, швидким зростанням вартості цих електронних монет, які в нинішньому своєму вигляді існують вже досить довго. Так, протягом 7 років ціна на один біткоін піднялася з 35 центів до кількох тисяч доларів. Дивлячись на таке стрімке зростання, можна зрозуміти, що це прекрасне вкладення своїх фінансових коштів, і людей, які купують і добувають криптовалюту, стає все більше і більше. Деякі думають, що це такий же глобальний обман, на кшталт «МММ», а вся система в один прекрасний момент може лопнути як мильна бульбашка.

Так, можливо це міхур, а можливо і ні. Адже «МММ» – це звичайна «віртуальна» піраміда, що не мала під собою реального підґрунтя. А от у криптовалюти основа є, хоч і не реальна, а віртуальна. Система кірптовалюти не може розвалитися або лопнути, тому що як вище говорилося – вона має свою базу даних, яка, в принципі, цілком реальна, хоч і формально віртуальна. Вона може зникнути тільки в тому випадку, якщо згорять всі комп’ютери в світі, а це зовсім нереально.

Відбувається майнінг наступним чином.

Наприклад, вам захотілося завести в комп’ютері блокнот, де ви будете писати свої справи, щоб про них не забути. І записали в такий свій щоденник наступне:

1. Вмився о 6:30 ранку.

2. Випив кави.

3. Поснідав вівсянкою.

4. Прочитав новини.

499. Позичив Ані 5000 гривень.

512. Ліг спати.

Значить, поки ваш блокнот у вас, все в порядку. Якщо потрібно буде, завжди можна показати Ганні коли, о котрій і скільки саме ви їй позичили. Але що буде, якщо Аня добереться до вашого блокнота і замінить там, наприклад, рядок 499. Замість записи «Позичив Ані 5000 рублів», вона там напише «Гладив їжака». Тепер ви не зможете їй довести, що вона повинна вам грошей. Для того щоб не відбулося таких казусів, ви подумаєте про те, щоб засекретити всі дані в своєму блокноті. Для цього треба встановити спеціальну програму, яка досить швидко за допомогою математичного алгоритму написаний вами текст перетворює в складний набір самих різних символів і цифр. Такий набір називається «хеш».

Приклад.

Ви вводите слово – Артем. І отримуєте хеш – a3a9535a5d865c37b17b29c7a3b83413. Варто лише додати до слова Артем пробіл, і результат хеша буде вже зовсім іншим, ось таким – 29384fbaf5de14f178b04b3d90f5d164.

Це означає, що замість фрази «Артем повинен 100 рублів» можна написати ось так: «a3a9535a5d865c37b17b29c7a3b83413 повинен 9fd2672607146c9ee2bf6f6185b475e6». Якщо коротко, то кожне нове слово неможливо просто прочитати, адже кожен новий хеш складається з попереднього, а значить підмінити найстаріший хеш просто неможливо. Для цього потрібно переробити всі елементи в ланцюжку блоків. Хеш можна пояснити, якщо провести паралель з генеалогічним древом. Наприклад, ви на самому верху, і якщо не буде вашої прапрабабусі, або ж замінити якусь її важливу частину життя, де вона допустимо замість того, щоб зустріти вашого дідуся пішла є морозиво, то вас на самому верху дерева не буде. Буде там зовсім інша людина, а може і взагалі нікого.

Величезним плюсом біткоіни є те, що відстежити переміщення коштів не реально. Гроші йдуть від продавця до покупця, без банків та сторонніх структур, а також без зайвих людей. Це дуже сильно привертає нечистих на руку ділків, які дуже не люблять прозорих фінансових схем.

Почати Майні прямо зараз досить просто. Встановлюєте спеціальну програму (не рекламувати – яку саме, Google вам на допомогу) на свій комп’ютер. Далі реєструєтеся на сайті блокчеін, заводите свій гаманець, і на цей гаманець будуть перераховуватися всі зароблені вами біткоіни. Ось тільки дивіться акуратно – від відеокарт і процесорів програма вимагає максимум, а, значить, вони працюють на межі можливого і можуть зламатися в більш короткі терміни, ніж заявляє виробник. Також зверніть увагу на те, що якщо створювати ферми для Майнінг, потрібно вирахувати собівартість спожитої електрики, інакше можна працювати тільки в збиток – рахунки за світло перевищать всі ваші доходи.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.