Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Клавіатури

Огляд бездротової механічної клавіатури Azio Izo: функціонал важливіший за дизайн 

Нова клавіатура від Azio не справляється із базовими функціями

6.0
Балів

Переваги

  • Привабливий дизайн
  • Наявність колеса регулювання гучності
  • Доступні розкладки для Windows і Mac

Недоліки

  • Обмежений вибір ковпачків клавіш
  • Немає клавіші для створення скріншота (PrintScreen)
Дизайн та корпус
8
Програмне забезпечення
8
Підсвітка
7
Порти та зв'язок
8
Вага
7
Гучність
6
Використання
6.5

Остаточний вердикт

Візуально клавіатура Azio Izo виглядає просто чудово. При цьому, хотілося б, щоб даний пристрій введення був більш зручним і функціональним. Ця модель буде оптимальним варіантом для тих, хто полюбляє подібний дизайн клавіатур. Якщо вам подобається такий форм-фактор і ви готові змиритися із зазначеними вище недоліками, то вам неодмінно варто звернути увагу на Azio Izo. Разом з тим, через незвичайну конфігурацію клавіш та відсутність можливості швидкої заміни ковпачків, придбання цієї клавіатура не буде оптимальним рішенням для більшості користувачів.

Багато моїх колег були сильно вражені дизайном клавіатури Azio Izo, побачивши її в мене на робочому столі. Далеко не у всіх моделей клавіатур присутні великі регулятори гучності в формі колеса. Клавіші пробіл та Esc мають стильну золотисту обробку. Ковпачки інших клавіш мають округлу форму, що також бачиться елегантним дизайнерським рішенням.

Azio досить часто виробляють клавіатури зі сміливим дизайнером. Даний бренд отримав широку популярність завдяки лінійці Retro Classic. Ці пристрої введення даних виконані в стилістиці старовинних друкарських машинок, яким властиві плоскі круглі клавіші та металеві рамки. В результаті, як тонко зауважив один з моїх колег, вийшла «сучасна клавіатура із вінтажним дизайном».

Мені подобаються клавіатури з незвичайним, привабливий дизайном. Однак, коли ви віддаєте 130 $ за необхідний для роботи аксесуар, він повинен не тільки вражати своїм зовнішнім виглядом, але і виконувати набір базових функцій. Я тестував модель Izo в якості основної робочої клавіатури протягом одного тижня. У мене склалося стійке враження, що рівень її функціональності не відповідає привабливості дизайну. Дана модель (разом з мишею і калькулятором) поступає у продаж на платформі Kickstarter вже сьогодні. Очікується, що ця клавіатура з’явиться в інших роздрібних торгових мережах через пару місяців. Рекомендована роздрібна ціна клавіатури становить 129,99 $. Разом з тим, в рамках промо-кампанії на Kickstarter, Azio знизили ціну на свою нову розробку до 79,99 $.

Бездротова клавіатура Azio Izo

Оцінка – 6

Ціна – 129.99 $

Конструкція і дизайн

Ознайомившись із фотографіями, що наведені в цій статті, ви напевно склали власну думку про дизайн клавіатури Izo. Пристрій доступний в синьому, рожевому і білому колірних оформленнях. При цьому, купуючи будь-яку з трьох варіацій, ви отримуєте закруглені білі ковпачки, ефектні золотисті клавіші Esc та пробіл, а також колесо регулювання гучності.

Мені дуже подобаються великі колеса регулювання гучності. Вони забезпечують приємні тактильні відчуття та зручність у використанні, як в дротовому, так і в бездротовому режимі. Натискання на колісний перемикач дозволяє відключити та включити звук на комп’ютері. Утримання клавіші Fn дає можливість відрегулювати яскравість підсвічування. Разом з тим, функції колеса регулювання гучності неможливо перепризначити. Єдина проблема полягає в тому, що це колесо займає досить багато місця. У компактних клавіатурах з 75-відсотковою розкладкою вільне місце є дефіцитом. При цьому, в даній моделі є функціональний ряд клавіш. Менша кількість клавіш передбачає те, що їх функціональне призначення повинно бути ретельно продумано. У цьому аспекті інженери Azio при розробці моделі Izo прийняли декілька дуже дивних рішень.

Функції клавіш

Найбільш кричущим з них є відсутність спеціальної клавіші для створення знімків екрану (PrintScreen). При цьому, є клавіша Insert, яку протягом 30 років роботи за комп’ютером я натискав хіба що випадково. Відсутність клавіші PrintScreen для мене виключило можливість використання клавіатури Izo під час важливих робочих заходів, коли часто доводиться робити знімки екрану. Без перепризначення функцій клавіш цю проблему не виправити.

Ковпачки для клавіш за формою нагадують таблетки. З точки зору дизайну вони справді прекрасні. Клавіші, виконані із зносостійкого пластика PBT, оснащені світлодіодною підсвіткою (немає підтримки RGB). Однак, до округлої формі ковпачків потрібно звикнути. При наборі тексту пальці періодично зісковзують з закруглених країв клавіш. Ви без проблем зможете встановити інші ковпачки, але навряд чи вам вдасться знайти варіант, який буде гармоніювати з унікальним дизайном даної клавіатури. У новій клавіатурі Izo відсутня функція регулювання кута нахилу клавіш.

Цей пристрій може працювати як в дротовому, так і в бездротовому (з’єднання Bluetooth) режимі. Для підключення до живлення використовується роз’єм USB-C. Золотистий перемикач, розташований у верхній частині клавіатури, дозволяє перемикатися між режимами. У бездротовому режимі є можливість підключити до трьох зовнішніх пристроїв (аналогічно клавіатурі Keychron) і перемикатися між ними за допомогою сполучень клавіш. Процес підключення доволі складний. Він передбачає вибір одного з трьох профілів перед підключенням. В клавіатурі Keychron цей процес вимагає меншу кількість зусиль і часу.

Час роботи батареї

Виробник стверджує, що батарея клавіатури (ємністю 5000 мАг) здатна пропрацювати без підзарядки цілий рік при вимкненому підсвічуванні. Однак, якщо використовувати її з підсвічуванням по вісім годин на день, то час автономної роботи скоротиться до двох тижнів. Заявлений показник відповідає приблизно 112 годинам автономної роботи. Це більше, ніж заявлений виробником час роботи на одному заряді клавіатури Keychron K2 із підсвічуванням (до 72 годин). При цьому, слід враховувати, що в моделі Azio використовується крупніший та більш потужний акумулятор. В період тестування мені не вдалося повністю розрядити батарею клавіатури Izo. Однак, після двох днів використання клавіатури в бездротовому режимі вбудований у батарею індикатор повідомив, що рівень заряду становить 60%.

Висновки

Незважаючи на описані вище недоліки, відчуття при набору тексту на клавіатурі Azio Izo досить приємні. При натисканні клавіші відтворюють елегантне клацання. У цьому пристрої можна використовувати виключно ковпачки Gateron Blue. Це означає, що представлена клавіатура не підійде для любителів тактильних і лінійних кнопок. Разом з тим, цінителі клацаючих клавіш високо оцінять переваги даної моделі. Крім того, нова клавіатура Izo не передбачає можливість «гарячої» заміни. Це передбачає те, що замінити ковпачки можна тільки із використанням паяльника.

Візуально клавіатура Azio Izo виглядає просто чудово. При цьому, хотілося б, щоб даний пристрій введення був більш зручним і функціональним. Ця модель буде оптимальним варіантом для тих, хто полюбляє подібний дизайн клавіатур.

Якщо вам подобається такий форм-фактор і ви готові змиритися із зазначеними вище недоліками, то вам неодмінно варто звернути увагу на Azio Izo. Разом з тим, через незвичайну конфігурацію клавіш та відсутність можливості швидкої заміни ковпачків, придбання цієї клавіатура не буде оптимальним рішенням для більшості користувачів.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.