Підпишіться зараз

* Дізнавайся першим про останні новини!

Популярні новини
Використовуючи наш веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання  файлів cookie.
Розумний дім

Огляд екосистеми Aqara M2: розумний будинок за менші гроші 

Навіщо платити більше

8.0
Балів

Переваги

 • Прийнятна вартість та простота налаштування
 • Сумісність з Amazon Alexa, Google Assistant і Apple HomeKit
 • Підтримка HomeKit Secure Video, режимів безпеки та адаптивного освітлення

Недоліки

 • Недостатньо широкий асортимент пристроїв за межами Китаю
 • Динамік занадто тихий
 • Немає нічника
 • Тривіальний дизайн

Остаточний вердикт

Концентратор M2 - це значне поліпшення у порівнянні з попередніми моделями Aqara з підтримкою Zigbee 3.0. Він забезпечує сумісність із великою кількістю дочірніх пристроїв, стабільний рівень сигналу, продуманий режим безпеки HomeKit, а також функцію ІЧ-управління. При цьому, головними перевагами мого «хаба» M1S є наявність розумного нічника, більш гучного динаміка та стильний, мінімалістичний дизайн. Зазначу, що виробник не зобов'язується забезпечити підтримку стандарту Matter / CHIP у майбутньому. Незважаючи на те, що, на відміну від Aqara, я не можу назвати M2 «найбільш просунутим і перспективним центром розумного будинку», грунтуючись на власному досвіді, можу підтвердити, що створити систему розумний будинок своїми руками на базі екосистеми багатофункціональних пристроїв Aqara доволі нескладно. Сумісність із сервісами Apple, Google та Amazon також є важливим плюсом. А значить, представлений пристрій цілком гідний вашої уваги.

Сьогодні відбувся офіційний реліз центру розумного будинку Aqara M2. Що ж, настав час докладно вивчити набір недорогих пристроїв для системи розумний будинок. Відразу ж зазначу, що всі вони сумісні з сервісами Amazon Alexa, Google Assistant і Apple HomeKit.

Незважаючи на те, що у екосистеми Aqara немає настільки яскраво вираженого фірмового стилю, як у Philips Hue або Samsung SmartThings, даний бренд присутній на ринку з 2016 року. Це величезний проміжок часу для компаній, що виробляють пристрої для систем розумного будинку. Нагадаю, що бренд Aqara належить компанії Lumi United Technology, афілійованої із Xiaomi. Вона базується в місті Шеньчжень (Китай). Компанія Aqara вийшла на світовий ринок в 2019 році і, за власними заявами, станом на сьогодні вона обслуговує понад два мільйони клієнтів у 192 країнах.

Коротко про головне

Виробник називає M2 «найбільш просунутим та перспективним центром розумного будинку». Головний «хаб» (концентратор) підключається до домашньої мережі за допомогою кабелю Ethernet або бездротового з’єднання Wi-Fi 2,4 ГГц. Блок управління на базі Zigbee 3.0 здатний контролювати до 128 пов’язаних між собою пристроїв. Головним чином, мова йде про розумні лампочки, вимикачі й датчики. Однак, концентратор також дає можливість управляти інфрачервоними пристроями, такими як кондиціонери, вентилятори, телевізори та зволожувачі. Це стало можливо завдяки використанню 360-градусного ІЧ-бластера, який обертається навколо концентратора. Aqara заявляють, що незабаром центр розумного будинку M2 також дозволить управляти датчиками та лампочками Bluetooth LE. Однак, в період тестування ці функції були недоступні.

Концентратор M2 оснащений невеликим динаміком, який використовується для відтворення сигналів системи безпеки, а також може функціонувати в якості дверного дзвінка і будильника. Пристрій підключається до джерела живлення через порт Micro-USB 5 В. Це означає, що концентратор M2 може працювати до 30 годин при підключенні до стандартного портативного зарядного пристрою (потужністю 10 000 мАг) в разі збою живлення.

Екосистема Aqara вбачається досить перспективною, тому я прийняв рішення порівняти продуктивність концентратора M2 із аналогічним пристроєм, яким я користуюся на постійній основі – “хабом” M1S. Також зазначу, що при тестуванні я використовував додаток HomeKit, який забезпечує всі переваги системи управління пристроями розумного будинку. Якщо говорити в цілому, то інтерфейс управління досить простий та інтуїтивно зрозумілий. При цьому, деякі пристрої Aqara виявилися навіть більш розумними та функціональними, ніж я очікував. У системи є і свої недоліки, але при такій низькій вартості на них можна легко закрити очі.

Aqara M2 Hub

Оцінка – 8

Ціна – 57.99 $

Конфігурація системи для тестування

З метою тестування я створив у своєму триповерховому будинку систему розумного будинку Aqara, що складається з 16 пристроїв даного бренду. Новий концентратор M2 (вартістю 57,99 $) я розташував у робочому кабінеті на верхньому поверсі. Мій власний концентратор M1S встановлений у вітальні на першому поверсі. Таке рішення я прийняв головним чином тому, що він оснащений нічним світильником, який я часто використовую. «Хаб» M1S може бути підключений до будь-якої розетки в стіні. Це дозволяє уникнути плутанини з кабелями.

До мого робочого кабінет підведений кабель Ethernet. Тому, концентратор розумного будинку M2 був забезпечений швидкісним інтернет-з’єднанням. Все це дозволило забезпечити повноцінне покриття мережі Zigbee 3.0 у всіх точках будинку. Шість дочірніх пристроїв Aqara були підключені до концентратора M2, а ще шість – до M1S. Додаток Aqara Home дозволяє відстежувати рівень сигналу в кожному окремому пристрої. При цьому, відображаються наочні графіки, що показують динаміку зміни потужності сигналу з плином часу.

За результатами тестування

На жаль, можливість перемикати дочірні пристрої між концентраторами відсутня. Це могло би бути корисно у тих випадках, коли ви переміщаєте датчик, спочатку призначений, наприклад, M1S, в кімнату, де присутній біль сильний сигнал від концентратора M2. У такому випадку потрібно видалити датчик зі списку керованих пристроїв одного концентратора та призначити його іншому «хабу». На щастя, завдяки високій автоматизації в екосистемі, цей процес досить простий і не займає багато часу. Нижче наведений список пристроїв Aqara, які використовувалися під час тестування (вказані роздрібні ціни, рекомендовані виробником):

 • Датчик температури та вологості (19,99 $)
 • Камера-концентратор G2H (64,99 $)
 • Бездротовий пульт дистанційного управління EU
 • Розумний настінний вимикач Smart Wall Switch H1 EU (без нейтралі)
 • Розумна розетка (29,99 $)
 • Чотири дверних та віконних датчика безпеки (17,99 $)
 • Датчик витоку води (18,99 $)
 • Датчик вібрації (19,49 $)
 • Датчик руху (20,49 $)

Варто відзначити, що на європейському ринку представлена більша кількість розумних пристроїв Aqara, ніж в США. Компанія-виробник постачає в Європу розумні лампочки, а також велику кількість провідних та бездротових диммерів й перемикачів, розумні дверні замки та навіть контролери для жалюзи. Природно, що в Китаї асортимент розумних пристроїв ще більш широкий. Сподіваюся, що незабаром вони будуть продаватися і в інших регіонах планети.

Отже, розглянемо кожний з дочірніх пристроїв Aqara більш детально.

Камера-концентратор G2H

Як випливає з її назви, камера G2H має унікальну здатність функціонувати в якості концентратора для дочірніх пристроїв Aqara. Дана особливість може бути корисна для новачків в системі розумний будинок, які хочуть мати розумну камеру спостереження, сумісну із сервісом Apple HomeKit Secure Video. Наприклад, підключивши камеру G2H до домашньої мережі, ви можете підключити до неї датчик вібрації Aqara, який повідомить пристрою про необхідність почати запис у тому випадку, якщо вікно було розбите або примусово відкрито зовні. Це позбавляє від необхідності встановлювати ще один концентратор Aqara M1S або M2. До розумної камері G2H можна підключити до 64 дочірніх пристроїв.

Камера G2H також забезпечує двосторонній аудіозв’язок, надшироке охоплення (140 градусів), роздільну здатність 1080p, функцію інфрачервоного нічного бачення, а також регульовані зони активності. Вона поставляється із магнітним кріпленням для зручного розміщення на столах, стінах або стелі.

Цей пристрій дозволяє зберігати записані відеофайли трьома різними способами: у хмарний сервіс Aqara, на локальну карту пам’яті microSD (до 32 Гб) або на ваш диск на платформі iCloud. Під час тестування я частіше зберігав файл на карту microSD та на жорсткий диск в iCloud. При збереженні на карту пам’яті microSD доступна шкала часу. На цій шкалі присутні різнобарвні смуги, які сигналізують про відкриття вхідних дверей, а також дверцят шафи зі спиртними напоями (корисно, якщо у вас є діти-підлітки). Сервіс HomeKit Secure Video дозволяє використовувати функцію розпізнавання облич за допомогою штучного інтелекту, пов’язану із бібліотекою iCloud.

Це дає змогу отримувати сповіщення, коли члени сім’ї повертаються додому. Хмарний сервіс HomeKit Secure Video дозволяє зберігати відеофайли до 10 днів без зменшення дискової квоти. Центри управління розумним будинком Aqara можна налаштувати під один з шести доступних регіонів: Китай, Європа, США, Південна Корея, Росія та інші регіони. Якщо говорити в цілому, то G2H – це бюджетна універсальна камера спостереження для домашнього використання.

Розумні вимикачі та розетка

Я протестував два настінних вимикача Aqara: Smart Wall Switch H1 EU (одинарний кулісний вимикач без нейтралі) та бездротової пульт дистанційного керування з подвійною кулісою.

Настінний вимикач H1 живиться від побутової електропроводки, як і будь-який інший вимикач світла. Разом з тим, він дозволяє перетворити звичайні лампочки на розумні пристрої. Я встановив вимикач на кухні для управління чотирма світлодіодними прожекторами, які освітлюють стільницю під час приготування їжі. Крім голосового управління віртуальними помічниками Google Assistant, Siri і Alexa, мені вдалося автоматизувати процес управління світильниками в додатку Aqara. Тепер світло в нашій кухні автоматично вимикається через півгодини після того, як хтось із членів сім’ї виходить з неї після приготування вечері в пізній час доби. Мені подобається стильна обробка вимикача H1, а також акцентоване механічний клацання, яке він видає при натисканні. До речі, компанія Aqara виробляє особливу версію цих вимикачів для американського ринку.

Незважаючи на те, що бездротовий пульт дистанційного управління має аналогічний форм-фактор та тактильность, що і вимикач H1, це абсолютно різні пристрої за своєю суттю. По-перше, пульт дистанційного управління не працює від батареї і призначений для керування розумними пристроями Aqara іншого типу. Зокрема, це розумні лампочки та розетки. За замовчуванням він працює у так званому «режимі високошвидкісного клацання», який я відразу ж переключив на «багатофункціональний режим». Цей режим дозволяє призначити дії, які виконуються при одинарному та подвійному натисканнях, а також довгому натисненні обох кнопок двоклавішного вимикача у додатку HomeKit.

Я призначив одинарне натискання лівої кнопки для включення розумної розетки Aqara, розташованої за телевізором у вітальні, а подвійне натискання – для її відключення. Хоча в додатку Aqara відображаються витрати електроенергії розумної розетки Smart Plug із часом, він не здатний передавати ці дані в HomeKit, що не дозволяє їй працювати максимально ефективно. В ідеалі, мені хотілося б підключити телевізор до розетки Smart Plug і налаштувати автоматичний режим її увімкнення і вимкнення. Але, на жаль, в даній екосистемі це неможливо.

Шкода, що я не зміг протестувати вбудований в стіну одноклавішний вимикач T1, оскільки мені прислали версію, для якої потрібний нейтральний провід. Проте, приємно бачити, що Aqara пропонують рішення для тих, хто віддає перевагу розумним вимикачам перед лампочками.

Датчики безпеки

Датчики Aqara пропонують високий рівень функціональності. За заявами компанії-виробника, вони здатні прослужити понад два роки, працюючи на одній батареї монетного типу.

На особливу увагу заслуговують доволі непоказні дверні та віконні датчики безпеки. Вартість одного такого датчика лише 17,99 $. Їх можна легко прикріпити до дверей та вікон у вашому будинку за допомогою двосторонньої клейкої стрічки. Це дасть можливість реалізувати необмежену кількість сценаріїв системи розумний будинок. Я включив автоматизовану функцію у додатку HomeKit, яка, в разі наближення дощу, відправляє на мій смартфон попередження про те, що люк на даху мого будинку відкритий. Ця програма також відправляє мені оповіщення в тому випадку, якщо вхідні двері будинку або дверцята морозильної камери залишаються відкритими протягом тривалого часу.

Віконні та дверні датчики безпеки також можуть бути дуже корисні, якщо прив’язати їх до одного з чотирьох режимів будильника HomeKit (Home, Away, Night та Off), підтримуваних концентраторами M2 і M1S. Таким чином, «хаб» Aqara M2 можна використовувати для створення базової системи безпеки та самоконтролю, яка позбавить від необхідності сплачувати будь-які абонентські платежі. Разом з тим, динамік концентратора M2 звучить досить тихо. Тому, якщо в будинку грає музика, сигнали не будуть чути сусіди і навіть вашим співмешканців, які перебувають на інших поверхах. Всім, хто бажає забезпечити високий рівень безпеки свого житла, рекомендую скористатися послугами професійних охоронних агентств.

Інші датчики

Датчики руху Aqara Motion вартістю 20,49 $ також дуже корисні на практиці. Я налаштував датчик таким чином, щоб він автоматично включав лампочку Hue відразу ж, як тільки хтось входить у ванну. Через п’ять хвилин після того, як людина виходить з ванної розумний пристрій автоматично відключає там світло. Спеціальне кріплення, що поставляється в комплекті, дозволяє розмістити цей датчик практично в будь-якому місці. Це приємне доповнення, оскільки клейка стрічка не завжди є оптимальним рішенням для закріплення пристроїв. Датчик руху відрізняється швидким часом перезавантаження (близько однієї хвилини) та здатний визначати рівень освітленості в приміщенні. Це дозволяє запрограмувати більше сценаріїв дій у додатку Aqara. Варто відзначити, що датчики руху Ikea Tradfri із часом перезавантаження від 3-х хвилин таі без датчика освітленості продаються за ціною 14,99 $.

Я довго сумнівався з приводу того, чи варто включати в тестову систему розумного будинку датчик вібрації. Однак, врешті-решт я прийшов до висновку, що все ж таки він мені знадобиться. Цей пристрій здатний виявляти вібрацію, нахил і падіння. При цьому, ви можете вибирати між трьома режимами чутливості (низька, середня та висока). Функція фіксації нахилу корисна для відстеження відкриття поштової скриньки або дверцят шафи. Система виявлення вібрацій дозволяє виявляти розбиття вікон та інформувати користувача про те, що в даний момент працює пральна машина або сушарка.

Датчики температури, вологості та витоку води працюють у відповідності зі специфікаціями виробника. Датчик температури від Aqara, як і багато більш дешевих аналогів, видає неточні показання при впливі прямих сонячних променів. У теплу пору року реальна температура повітря в будинку завищується практично вдвічі. Проте, наявність такого датчика дозволяє ефективно використовувати розумну розетку для включення вентиляторів, зволожувачів та розумних жалюзі. Компанія Aqara заявляє, що в разі виявлення витоку води, спеціальний датчик відправить сигнал розумній розетці Aqara, яка миттєво відключить водяний клапан. На горищі мого будинку встановлений датчик огляду, який попереджає всіх членів сім’ї про те, що на вулиці йде дощ. Тому, в мене є спокуса використовувати цей датчик Aqara для попереджень про опади.

Сила сигналу

В процесі тестування у мене склалося враження, що концентратор M2 має невелику перевагу перед моделлю M1S з точки зору покриття Zigbee. Наприклад, рівень підключення «хаба» M2, що знаходиться на третьому поверсі мого будинку, до датчика витоку води в додатку відображався як «слабкий». При цьому, концентратор M1S, при переміщенні на третій поверх, і зовсім втратив зв’язок з цим же датчиком. Якщо ви маєте проблеми, пов’язані з покриттям, рекомендую підключити до мережі інший пристрій Aqara із живленням (наприклад, настінний комутатор або розумну розетку), який послужить розширником діапазону комірчастої мережі Zigbee.

360-градусне інфрачервоне управління

Незважаючи на те, що я не часто використовую 360 градусний ІЧ-бластер, вважаю, що його наявність є перевагою системи M2. Сьогодні існує багато побутових приладів з ІЧ-управлінням. Йдеться про телевізори, жалюзі, кондиціонери і вентилятори. Якщо вам вдасться інтегрувати їх в систему розумний будинок, від цього виграють всі члени сім’ї. Однак, варто мати на увазі, що для цих цілей концентратор потрібно буде розмістити в зоні прямої видимості по відношенню до керованих пристроїв.

Зазначу, що цей «хаб» гармонійніше виглядає в шафі, ніж на полиці. Так чи інакше, я протестував можливості ІЧ-управління на декількох пристроях. Мені вдалося «навчити» модуль M2 управляти ланцюжком світлодіодних лампочок, а також OLED-телевізором LG. При цьому, він не впорався із іншими світлодіодними лампами та старими жалюзі Hunter Douglas із функцією дистанційного управління. У будь-якому випадку, важливо розуміти, що для взаємодії з пристроями, що підтримують ІЧ-управління, використовується виключно додаток Aqara. Всі ці пристрої будуть недоступні в HomeKit.

Висновки

Якщо брати загалом, то я був приємно здивований концентратором M2 та екосистемою розумних пристроїв Aqara. Вони також досить недорогі, як і пристрої з лінійки Home Smart від Ikea, що працюють на базі мережі Zigbee. Крім того, вони сумісні з додатком HomeKit та віртуальними помічниками (Google Assistant і Alexa). Однак, пристрої Aqara набагато простіше в налаштуванні та використанні. Крім того, більшість з них забезпечують більшу кількість функцій і кращу якість збірки.

Концентратор M2 – це значне поліпшення у порівнянні з попередніми моделями Aqara з підтримкою Zigbee 3.0. Він забезпечує сумісність із великою кількістю дочірніх пристроїв, стабільний рівень сигналу, продуманий режим безпеки HomeKit, а також функцію ІЧ-управління. При цьому, головними перевагами мого «хаба» M1S є наявність розумного нічника, більш гучного динаміка та стильний, мінімалістичний дизайн. Зазначу, що виробник не зобов’язується забезпечити підтримку стандарту Matter / CHIP у майбутньому.

Незважаючи на те, що, на відміну від Aqara, я не можу назвати M2 «найбільш просунутим і перспективним центром розумного будинку», грунтуючись на власному досвіді, можу підтвердити, що створити систему розумний будинок своїми руками на базі екосистеми багатофункціональних пристроїв Aqara доволі нескладно. Сумісність із сервісами Apple, Google та Amazon також є важливим плюсом. А значить, представлений пристрій цілком гідний вашої уваги.

Схожі публікації

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.